Bijna 400 springende gymnasten Winst op koploper blijft uit voor Gophers Holy wint van nog ongeslagen Rowdies Pittige opgave triatleten Ventura voor de 4e keer Nederlands kampioen Sterke winnaars Holy K4 toernooi Beachtennis in Hoek van Holland Internationaal succes Amber van der Hoff Huisman 28e op NK Entertainment bij TSN open Teixeira 2e op EK 3 kampioenen voor Zwaluwen maasstad Waterweg/Sportjournaal weekbladen Sportflitsen TENNIS - Het K4 jeugdranglijsttoernooi van tv Holy kende dit jaar een erg sterke bezetting. Voor regionale tennistalenten was het daarom lastig succes te boeken. Namens tv Holy werd Sanne Stratman 3e bij de meisjes tot 12 jaar. Vlaardin- ger Wouter Veldhoven werd 2e bij de jongens tot 16 jaar. TENNIS - Tennisclub VT Hoek houdt zaterdag 21 juni een beachtennistoernooi in Hoek van Holland. Er wordt vanaf 10.00 uur gespeeld bij de Hoekse strandtent 'Globetrot ter Beach'. Deelname is alleen mogelijk voor mannendub- bels, vrouwendubbels en gemengd dubbels. lnschrijven kost 10,00 euro en kan via de website www.vtdehoek.nl. JUDO - Amber van der Hoff heeft in het Duitse Erfurt een 3e plaats behaald in een internationaal judotoernooi. De pupil van judoclub Dimitri Nobel (klasse boven 63 kg) miste de finale door een scheidsrechterlijke fout. In de partij om het brons werd de Nederlands kampioen verslagen. WIELRENNEN - Het wielerseizoen van Jeffrey Huisman werd dit voorjaar geteisterd door 2 griepaanvallen. De griepgolf ver- hinderde zijn deelname aan het NK veldrijden en verstoorde de voorbereiding op het wegseizoen. Toch wist de Schiedam- mer die uitkomt bij de 10-jarigen in categorie 3 zich op de valreep te plaatsen voor het NK jeugdwielrennen in Olden- zaal. Zaterdag in de titelrace zelf kwam de Schiedammer wel wat tekort. Huisman eindigde als 28e. TENNIS - Tennisclub TSN doet van 23 tot 29 juni haar duit in het zakje binnen het Powerhouse Tenniscircuit Rotterdam. Het Schiedamse open toernooi vindt plaats op tennispark Kethelhaghe. Er wordt gespeeld in de categorieen 3, 4, 5, 6, 6 30+, 7, 7 30+, 8, 8 30+ (zowel in het enkel- als dubbelspel. Organisator Aron Josen zorgt 00k voor het nodige entertain ment. „Bijvoorbeeld een groot scherm met het EK voetbal." SCHIEDAM - Handbalclub Ventura vierde afgelopen weekeinde 2 maal feest na finalewedstrijden om het Nederlands veldkampioen- schap. De Schiedamse club werd 3e met de meisjes Bi jeugd en le met de mannen- senioren. Zaterdag kwam meisjes Bi van coach Jeroen Landzaad 3 maal in actie in Rotterdam. De Schiedam- sen versloegen SDOL uit Luttenberg, 13-7, maar ver- loren tegen Internos uit Et- ten Leur, 18-21, en VZV uit't Veld, 29-16. Het brons voor Bi was voor de Ventura-ta- lenten werd gevierd als een overwinning want nog niet eerder bereikte een meisjes B-team van Ventura de nati- onale veldfinale. Een dag later was het feest voor de mannen van Ventu ra. Voor de 4e keer werden zij Nederlands veldkampioen. In Wervershoof won Ventu ra probleemloos van UDSV, 22-12, Zaanstreek, 28-20, en Avanti, 26-18. Het aan- sluitende kampioensfeest werd 00k meteen een mooi afscheid voor trainer/coach Rembrandt Lautenschlager. Het handbalseizoen is voor Ventura nog niet afgelopen. 22 en 23 juni is er voor B- jeugd het Berry Rens talen- tentoernooi met onder meer Fiqas Aalsmeer en PSV. 28 juni volgt nog het suiker- spintoernooi en 29 juni het C-toernooi. SCHIEDAM - Sporthal Mar- griet in Schiedam was za terdag en zondag omge- bouwd tot turnhal. 14 juni waren eerst springwedstrij den van Rayon Delfland. De seizoensafsluiting trekt traditiegetrouw veel deel nemers en publiek naar de sporthal. 9 verenigingen uit de regio hadden ditmaal in- geschreven en dat beteken- de dat bijna 400 turn(st)ers verdeeld over ruim 220 ploegen streden om de ere- prijzen. Om alles soepel af Honkbal te wikkelen werden, in een strak schema, op 7 banen onderdelen als lange mat, tumblingbaan en mini- trampoline afgewerkt. Leo- nidas DOvido uit Vlaardin gen deed met 30 leden mee en pakte 5 maal en 1 keer brons. Axia Schiedam had enkele tientallen leden in- geschreven en boekte wis- selende resultaten. Maar de Schiedamse turn(st)ers hielden nog wat van hun energie in reserve. Een dag later meldden zij zich namelijk weer in de Mar griethal voor de onderlinge wedstrijden van Axia. 110 leden en zo'n 40 vrijwilli- gers stonden 15 juni paraat voor deze uitgestelde club- wedstrijd. Axia gebruikt de onderlinge strijd niet alleen om de clubkampioenen aan te wijzen maar 00k om de club aan het publiek te pre- senteren. Zo werd het nieu- we club T-shirt ten doop gehouden en waren er de- monstraties op de trampo line en van de A-selectie. VLAARDINGEN - Victor Teixeira van sportschool Egberth Thomas is 2e geworden op het EK Kyokushin karate. Teixeira is daarmee gestegen van de 8e naar een gedeeld 3e plaats op de Europese ranglijst in de klasse tot 70 kg. De Vlaardingse jonge- renwerker van Het Bureau Welzijns Projecten vertelt: „Het was zwaar omdat ik iedere partij een verlenging moest vechten. In de finale zelfs 2 verlengingen." Uitein- delijk verloor de karateka in de finale omdat hij na afloop minder planken brak dan zijn Pools opponent. VLAARDINGEN - Zwaluwen is de winnaar geworden van het Vlaardings kampioen- schap. De Holy-club won 3 van de 7 finales. Het F-team was sterker dan VFC (0-2), D versloegen HVO (4-1) en A versloeg na strafschop- pen opnieuw VFC (1-1). Bij de E-pupillen ging de winst naar VFC ten koste van Vic- toria'04 (2-0), C van HVO versloeg Victoria'04 (2-1) en bij de B-junioren was het precies andersom met winst voor HVO (2-1). Bij de senio- ren van HVO wonnen even- eens van sc Victoria'04, 2-3. MAASSLUIS - Van Dijk/Gop- hers kreeg zaterdag koplo per Yellow Rangers op be- zoek in Maassluis. De topper in de 3e klasse D bracht de honkballers niet dat waarop gehoopt werd. De ploeg uit Tilburg was aanvallend de betere en had gedurende de gehele wedstrijd de regie in handen, 5-11. Yellow Ran gers legde de basis voor de overwinning in de le en 3e slagbeurt. Gophers kregen in de eerste 3 slagbeurten 8 'basehits' te verwerken en 00k nog een homerun. Dit le- verde Yellow Rangers 6 runs op. Gophers stelden daar 2 tweehonkslagen van Michael Janson en Robin Nijman te- genover. Dit leverde niet meer op dan 1 run. In de se inning scoorde Yellow Ran gers opnieuw, 1-8. Gophers- coach Terry van Heijningen verving in deze fase de moe- gestreden werper Dimitri Kwetsie voor Roel Tubbing. De nieuwe werper had in de 6e slagbeurt nog even moei- te waardoor de achterstand verder opliep, 1-10. Maar in de navolgende slagbeurten kreeg Tubbing wel greep op de tegenstander en sloeg 00k de Gophers-aanval bressen in het verweer van de Til- burgers. Honkslagen van Stefan Druijve en Rainaldo Roozeboom en een 'basehit' van Dave Andrea gaven de eindstand voor Gophers een wat draaglijker aanzien. Na de nederlaag bleek dat 3e titelpretendent Eurostars haar wedstrijd tegen Nuenen wel had gewonnen. Gophers is daarom nu 3e. De Maas- sluizers kunnen echter zon dag weer orde op zaken stel- len. 22 juni komt concurrent Eurostars op bezoek aan de Albert Schweitzerdreef in Maassluis. De topper in de 3e klasse start 14.00 uur. VLAARDINGEN - De honkbal lers van sc Vlaardingen-Ho- ly hebben zondag voor een stunt gezorgd tegen Ridder- kerk Rowdies. De ploeg van coaches Jonkers en Benner zijn een goede middenmo- ter in de 4e klasse E. Tegen stander Rowdies had vooraf een veel betere score. De Ridderkerkers waren nog ongeslagen: wonnen 7 maal en speelden eenmaal gelijk. Holy opende tegen Rowdies met een kleine voorsprong en bouwde deze uit tot 2-6 in de 4e inning. In de 5e in ning kreeg Rowdies meer grip op Holy en kwam gelijk, 6-6. De Vlaardingers lieten zich hierdoor niet ontmoe- digen en bouwde weer een kleine voorsprong op, 7-10. In de 9e inning besliste de Holy-ploeg de wedstrijd met een homerun en een 'inside the pare' homerun, 7-16. Door de winstpartij steeg sc Vlaardingen-Holy naar plaats 5. Zondag komt Blue Birds naar Vlaardingen, de huidige nummer 7. woensdag 18 juni 2008 - WX93 De regenval zaterdagnacht maakte de offroad triatlon in Vlaardingen tot een pittige opgave voor de deelnemers. Het zwem/fiets/loopevenement kreeg een internationale winnaar met Belg Paul Embrechts. Foto: Roger van der Kraan De springwedstrijden van rayon Delfland in de Margriethal vormen jaarlijks de afslui- ting van het regionale turnseizoen. Foto: Roger van der Kraan Yellow Rangers, koploper in de 3e klasse D, was aanvallend de betere en had gedurende de gehele wedstrijd de regie in handen tegen het Maassluise Gophers. Foto: r. v/d Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21