Mysterieuze Max en zijn 'Mean Machine' Shahrukh Khan, de Brad Pritt onder de Bollywood hunks [uitrIN ROTTERDAM [uj? De virtuele instrumenten van lUpToys Salsa op het dak ROTTERDAM - Komende zater- dag schittert Ahoy even als de Taj Mahal aan de Maas. Tijdens een wervelende Bol lywoodshow Tempations Reloaded staat niemand minder dan de Indiase Brad Pitt, Shahrukh Khan, op het podium. Organisator Sekier Ishaak spreekt van een uniek op- treden. Eenmalig ook. Om Khan over de streep te trek- ken, heeft hij een jaar lang moeten praten als brugman. „Drie jaar geleden ben ik ge- stopt met het organiseren van Bollywoodshows. Het le- verde niets op. Mijn achilles- hiel is het vinden van spon sors. Toch kruipt bloed waar het niet gaan kan. Ik werd op een dag wakker en dacht: Waarom haal ik Shahrukh Khan niet naar Nederland?" Uiteraard komt de koning van Bollywood niet alleen. Khan neemt zijn voltallige entourage mee, bestaande uit actrices Kareena Kapoor, Katrina Kaif, Anusha Dan- dekar, acteur Arjun Rampal, choreograaf Ganesh Hegde en zanger Javed Ali mee. Sa- men met een crew van hon- derdtwintig dansers zullen ze de liefhebbers van het be- tere Bollywoodwerk enter- tainen. Middels live muziek, zang en adembenemende dansperformances uit re- cente blockbusterfilms. „Bollywood blijft hip", meent Sekier. „Het was dan ook een uitdaging om de grootste ster van India te contracteren voor een exclu- sieve show. Khan is onder Turken, Marokkanen, Af- ghanen, Pakistanen en Su- rinamers geliefder dan Brad Pitt ooit zal zijn. Deze show wil je niet missen. Dit wordt er een die voor eeuwig in het geheugen van het publiek ge- grift blijft." Dat Khan erg in trek is onder het publiek is ook te merken aan het aantal interviewaan- vragen dat hij binnenkrijgt. „Het lijkt wel alsof iedereen hem wil spreken." I www.uitburo.nl/rotterdam buro maasstad weekbladen l^upcl Luchtgitaar spelen of roffelen in de ruimte was nog nooit zo leuk ROTTERDAM - Komend week end is het zover. Dan trek- ken gamers uit de hele regio naar het Schouwburgplein voor een daagje computer- pret. Ook aanwezig is het Rotterdams lUpToys, be- denker van enkele gloed- nieuwe, nog niet in de win- kel te krijgen gadgets: de V-Beat AirDrums, AirGui- tar en Boombox. Virtuele instrumenten. Of dat leuk is? Ja, en Maasstad mag er twee verloten! Het is wat rommelig in de Creative Cubicle waar de jongens van lUpToys hui- zen. Dozen vol elektronica, lege pakken ijsthee een ge- molesteerde racebaan op de vloer. Als Marcel en Jorn het bezoek een sneak pre view geven van hun nieuw- ste vinding. 'Speelgoed van het Jaar 2008' staat er op de doos. „Een grapje", lacht Jorn. Hoewel nog niet ver- krijgbaar, heeft producent Silverlit er blijkbaar alle vertrouwen in dat de virtu ele drumstokjes en gitaar een hit worden. Hetzelfde geldt voor de mannen van lUpToys. Hoe het werkt? Een kind kan de was doen. „Sla het stokje naar voren en je hoort de trom, sla op- zij en je hoort een snare of hi-hat. En met een klipje aan je voet bedien je de bass drum", demonstreert Jorn. De gitaar werkt op soortge- lijke wijze. „Door de hals op verschillende afstand van de "klankkast" te houden, bepaal je het octaaf waarin je speelt. Schud ermee en je krijgt een tremolo-effect." Nu al geldt de game - waar- aan lUpToys de voile twee jaar van haar bestaan heeft gewerkt - als de belofte voor de zomer. Complex, veelzij- dig en, met een richtprijs van 30 euro niet, te duur. „Het is een op zichzelf staand spel", legt Marcel uit. „Daarnaast kun je'm aansluiten op de computer om muziek te downloaden, zodat je kunt meespelen op je favoriete hits. Nu al wordt nagedacht over nieuwe V- instrumenten. Een virtuele saxofoon bijvoorbeeld. Of een fluit. Net als in andere computerspelletjes zitten er zelfs "cheatcodes" in. Als je een bepaalde combinatie bewegingen maakt, krijg je een verrassend effect. Een grappig riedeltje bijvoor beeld. Zaterdag kan het grote pu bliek voor het eerst kennis maken met de creatie. Op het Schouwburgplein speelt een brassband die is uitge- rust met de AirDrums. Surf voor meer info naar www. free-gaming.nl. Virtuele drumstokjes winnen? Mail naar prijsvraag@maasstad. nl o.v.v AirDrums. ROTTERDAM - Engels Grand- cafe Restaurant Zalen or- ganiseert in samenwerking met dansschool Salsaven- tura op maandag 23 juni vanaf 18.00 een feestelijke Salsa con Tapas avond op het dakterras. Deze avond, die in de vorm van een work shop wordt georganiseerd, is bedoeld voor iedereen die op een smakelijke en vooral unieke manier kennis wil maken met salsa. Tijdens de salsaworkshop van Salsaventura wordt dui- delijk dat salsa niet alleen voor Latino's is weggelegd. Deze zuidelijke moves kan iedereen onder de knie krij gen. Geheel in Caribische stijl kan er tijdens dit swin- gende uitje op het dakterras van Engels worden genoten van verschillende tapas. Om 18.00 uur wordt er een heerlijk tapasarrangement geserveerd op het dakterras, waarna de Salsaworkshop om 20.00 uur van start zal gaan. Deze workshop kan uiteraard ook zonder het tapasarrangement worden gevolgd. Na de workshop kan ieder een nog even flink dooroefe- nen op het feest waar de DJ de beste salsamuziek ten ge- hore brengt. Kijk voor meer informatie op www.engels. nl. Reserveren is verplicht ROTTERDAM - Als klein platen- label een cd uitbrengen met wereldvermaarde artiesten als Lou Reed, David Bowie, Iggy Pop en Brian Eno. Het klinkt als een sprookje. Mi randa Steenhouwer van Mi randa Revolver Agency ge- looft er in ieder geval heilig in. Haar cd 'Mean Machine' staat vol 'ongepolijste glam- rock van de grootste helden uit de seventies'. „Het klinkt ongelooflijk, maar het is echt waar", zweert ze. Miranda Steenhouwer heeft ervaring in de muziekwe- reld. „Toen ik via via ban- den in huis kreeg van de Duitse studiotechnicus Max Kreitler, wist ik dat ik iets bijzonders in handen had." Tussen 1973 en 1980 legde Kreitler volgens Steenhou wer in de Hansa at the Wall studio's in Berlijn samen met Andy Warhol muziek vast van wereldberoemde muzikanten. Het resultaat was 'Max Ma chine', 257 uur aan muzikale experimenten, waarbij de individuen ondergeschikt zijn gemaakt aan de muziek. „Ik kreeg die banden via een vriend die verhuizer is in Duitsland en het huis van Max Kreitler na zijn overlij- den moest leeghalen", klinkt het mysterieus. Veel meer wil ze er niet over kwijt. Ze was onder de indruk van de muziek, maar raakte nog meer gei'nteresseerd toen ze bijbehorende 'aantekenin- gen' las. „Knipsels en ver- halen van een journalist die schreef hoe dit project in elkaar zat. De artiesten ex- perimenteerden in de stu dio van Kreitler. Ze moesten afstand doen van hun rech- ten en hadden geen invloed op het uiteindelijke product. Uit die papieren bleek dat mensen als David Bowie en Iggy Pop aan dit project heb- ben meegewerkt." Ze beluisterde de muziek en selecteerde geschikt materi- aal voor de cd die sinds deze week te koop is. „Toen ik het hoorde, ging ik helemaal uit mijn dak. Ik wilde dit uitge- ven en ben aan de slag ge- gaan. Heel spannend of het album gaat verkopen. En of de artiesten zelf reageren. Ik ben bezig om met Bowie in contact te komen, maar of dat gaat lukken?" Het album 'Mean Machine' wordt donderdag gepresen- teerd in Exit Rotterdam. Een aantal anonieme arties ten zal de muziek dan live ten gehore brengen. „Het wordt mysterieus en thea- traal", verklapt Steenhou wer. Veel meer wil ze er niet over kwijt. „Wie die mensen zijn die de nummers gaan spelen, is niet belangrijk. Het gaat om de muziek. Bij het oorspronkelijke project draaide het ook niet om ar tiesten, maar om creativi- teit." Het klinkt allemaal nog- al vaag. Informatie over Kreitler is schaars en spreekt elkaar tegen. Of de mysteri euze Max dan ook echt heeft geleefd of alleen bestaat in het hoofd van Steenhouwer, wordt wellicht duidelijk op de cd-presentatie. Wie daar niet op wil wachten, kan al- vast vier liedjes beluisteren via www.myspace.com/mi- randarevolveragency. De cd-presentatie is op 19 juni vanaf 21.30 uur in Exit, Mauritsstraat 173, Rotter dam. podium journaal Tijdens een wervelende bollywoodshow Tempations Re loaded staat niemand minder dan de Indiase Brad Pitt, Shahrukh Khan, op het podium. 010 276 30 39 Theater Maatwerk www.theatermaatwerk.nl Willem Buytewechstraat 42, 3024 BN te Rotterdam. zo 29/6 14.30u Vakantie! Met een veel te volgeladen caravan op weg naar de Camping! Locatie: park onder de euromast. Toegang gratis 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-zo 14/19/20u Les Miserables 4 Musical Awards voor o.a. Rene van Kooten en Jamai Loman! ma 23,30/6 20u Peter Goedhart Clair-obscur muziektheater over leven en werk van Moesorgski 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl woensdaq 18 juni 2008 - TX97 Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur vr 20/6 20.00u Ge Reinders Blaos mich't landj door met harmonie De Bazuin uit OudBeijeHand za 21 /6 20.00u De Bounce Comedy Night mix van de beste stand-up comedy, muziek en dans Marcel (op de gitaar) en Jorn maken muziek met instru menten die gemakkelijk in je broekzak passen. Zaterdag wordt een demonstratie gegeven tijdens Free Gaming. Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). De cd 'Mean Machine' wordt donderdag gespresenteerd in de Exit.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 25