Bomen, bankjes en een mooie stoep Spetterende feestavond voor vrijwilligers Visspecialist R. Bijl C>DE HOLLANDSES NIEUWE 11 kerkentocht Positief geluid over afsluiten Van Haarenlaan Open dag jeugdtheaterschool Seniorenpanelleden gezocht Trainer B-junioren gezocht Zomercursus 'Bridge voor Beginners' ZE ZIJN ER WEER! stad maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen hhmh Colofon SCHIEDAM - De dag dat de zo- mer begint, 21 juni, is niet direct een dag om aan de Friese Elfstedentocht te denken maar de Raad van Kerken Schiedam zorgt wel- degelijk voor deze associatie door komende zaterdag een 11 kerkentocht door Schie dam te houden. In de deelne- mende kerken ligt een route- beschrijving met daarop alle kerken waar langs gefietst kan worden. In elke kerk kan worden gestart. Daar krijgt men een stempelkaart. Met het verzamelen van een aantal stempels op de kaart is een attentie te verdienen. Ook op de kaart staan alle kerken die van 10.00 tot 16.00 uur geopend zijn. In een aantal kerken zijn speciale activiteiten. Zo wordt er in de Jacobuskerk op de Kerkweg een perma- nente rondleiding verzorgd en het orgel bespeeld. In de Grote Kerk of St. Jans- kerk is naast het bezichtigen om 15.00 uur een inloopcon- cert van het koor Caccini uit Rotterdam en in de Ark in Schiedam-Noord is de ex- positie Bijbel in beeld, een video over Saul en een open- bare musicalrepetitie. Groenelaan op de scnop door Frank Willemse SCHIEDAM - De straat heet niet voor niks 'Groenelaan' en dus horen er mooi groen en bomen in. Nee, geen knoeperts van bomen maar ranke zuilvormige. Daar- onder is plaats voor nieuwe bestratingenmeubilair. Het inrichten van de Groenel aan gaat 4 maanden duren. De overlast wordt beperkt door telkens een stukje te doen waardoor de Groenel aan open blijft voor verkeer en klanten. De boel moet 3 oktober klaar zijn want in de Gorzen wacht men er al zo lang op. De vergadering over de herinrichting trekt maar een paar bewoners en 5 winkeliers. Dat is veel- zeggend want 'als Gorze- naren het ergens niet eens mee zijn, komen ze mas- saal,' zegt L. Bons van de bewonersvereniging Schie- dam-Zuid. Wei is er enig ongenoegen over de vraag of de bijeenkomst inspraak betreft of een presentatie van de plannen. „Mogen we nog veranderen of aanpas- sen?" Een ouder echtpaar wil de oude platanen voor hun huis weg vanwege de blaadjes in de goten en de wortels onder het huis. Winkeliers Gerard van der Vlies ^huishoudelijke ar- tikelen) en Ben Hoi (elek- tronica) zijn wel tevreden. Zij zijn de vlottrekkers van het plan dat jarenlang in de ijskast was geparkeerd. Totdat wethouder Groene beloofde er spoed achter te zetten. De winkelstraat van de Gorzen moet zo weer een mooie uitstraling krij- gen. Gemeenteambtenaren spreken zelfs van 'prome nade' of 'boulevard'. Daar horen bomen, bankjes en een mooie stoep bij. Volgens winkelier Van der Vlies, die al 136 jaar in de Groenelaan zijn nering drijft, krijgt de laan over enkele maanden weer 'een klassieke mooie uitstraling'. „Die zo mooi uitkomt bij mijn winkel." Lof is er ook dat de toch smalle laan voor auto's be- reikbaar blijft. door Bart Bos SCHIEDAM - Om de vele vrij willigers in Schiedam te be- danken voor hun bijdrage aan het draaiende houden van de Schiedamse samen- leving bood het gemeentebe- stuur deze onbezoldigde me- dewerkers een spetterende feestavond aan op de Spido. De vraag naar kaarten voor dit gratis feest bleek zelfs zo groot dat besloten is om in September nog een 2e iden- tieke feestavond te geven. Zodat ook de overige vrijwil ligers de kans krijgen deze feestavond mee te maken. De vrijwilligersavond werd ook gebruikt om een aantal vrijwilligers nog eens extra in het zonnetje te zetten. In verschillende categorien wa- ren mensen genomineerd om 'Vrijwilliger van het jaar' te worden. De vrijwilliger van deze eerste feestavond werd Ruud de Groot. Hij werd be- loond voor zijn werkzaam- heden voor het nieuwe eve- nement 'Schiedam Speelt' Wijkkort dat in april plaatsvond. Uit handen van wethouder Das kalakis kreeg De Groot een kadobon van 250 euro. De Groot is echter nog niet de absolute 'Vrijwilliger van het jaar'. Die wordt bekend gemaakt tijdens de 2e feest avond in September. Behalve een vaart door de haven van Rotterdam wer- den de gasten ook getrak- teerd op artiesten. Hoogte- punt was het optreden van Lee Towers, die uiteraard niet de boot afkwam zonder zijn grootste hit 'You'll Ne ver Walk Alone' te zingen. Uit voile borst zongen de aanwezigen mee. BN-er Leonie Sasias praatte de avond aan elkaar. OPENINGSTIJDEN SCHIEDAM - De afsluiting van de Van Haarenlaan heeft tot heel wat ongenoegen geleid bij Schiedammers. Maar er zijn ook positieve geluiden op te vangen. De leerlingen van ba- sisschool Het Startblok maken bijvoorbeeld juist dankbaar gebruik van deze afsluiting. De Van Haarenlaan blijkt na- melijk nu een prima locatie voor skatelessen. Dankzij de in- structeurs van SWS leren de leerlingen op een veilige manier skaten. De skatelessen zijn een onderdeel van de wekelijkse sportinstuif. Deze instuif kan worden gerealiseerd dankzij de BOS-impuls. SCHIEDAM - Jeugdtheater De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 in Schiedam houdt zaterdag 21 juni een open dag. Van 13.00 tot 15.00 uur vertellen docenten en leerlingen desgevraagd alles over de jeugdtheaterschool. Ook zijn rondleidingen mogelijk en worden lessen in zang, toneel en dans gegeven. En natuurlijk is alle informatie over de langere cursussen, korte cursussen en specialisatiecursussen te krijgen tijdens het open huis. Op jeugdtheaterschool De Teerstoof krijgen kinderen van 7 tot 21 jaar iedere week les in toneel, zang en dans. Het cursusjaar wordt afgesloten met een heus optre den. Informatie: www.deteerstoof.nl. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam is op zoek naar senioren die willen deelnemen aan een seniorenpanel. Het panel moet een evenwichtige afspiegeling vormen van alle senioren van 55 jaar en ouder die in Schiedam wonen. Via een enquete onder de leden wil de gemeente peilen wat de mening is va senioren over de woon-, zorg- en welzijnsvoorzieningen in Schiedam. De gemeente wil graag weten welke voorzienin- gen ontbreken en hoe het aanbod aan voorzieningen kan worden verbeterd. Om een verdieping van onderzoeksresul- taten te verkrijgen, wordt mogelijk een groepsbijeenkomst met panelleden georganiseerd, waarin aanvullende vragen worden voorgelegd. Wie 55 jaar of ouder is, kan zich aanmelden als lid van het Seniorenpanel Schiedam bij het Tympaan Instituut: telefo- nisch: (070) 3371000, per e-mail: info@tympaan.nl of per brief: Tympaan Instituut, Antwoordnummer 93227, 2509 WB Den Haag (geen postzegel nodig). Er wordt gestreefd een panel van 100 oudere Schiedammers. SCHIEDAM - Zondag tweedeklasser Excelsior'20 uit Schiedam is voor komend seizoen op zoek naar een trainer voor de B- juniorenselectie. Deze selectie wordt getraind op maandag- en woensdagavond. Op zaterdag wordt er gespeeld in de le klasse. Ge'interesseerden kunnen zich melden bij de TJC- voorzitter Martin Marron via mjmarron@zonnet.nl. SCHIEDAM - Er zijn nog plaat- sen beschikbaar voor de Zo mercursus 'Bridge voor Be ginners', die deze zomer in samenwerking met bridge- club Studiekring '66 wordt gegeven. Deze lessen wor den verzorgd door Mario van Kleef, een gediplomeerd docent van de Nederlandse Bridgebond. Informatie: Mario van Kleef en Wilma Evers, 010-4732886 of kle- vers@kabelfoon.nl. De cursus bestaat uit 12 les sen op donderdagavonden van 20.00 tot 22.30 uur in de Bridgesocieteit aan de Westfrankelandsestraat 11 in Schiedam. De startdatum is 19 juni. De laatste cursus- avond is 4 September. inMiki Gratis AFHALEN Bij deze adressen: Gebakken kibbeling ^0o met gratis oranjesaus500 gram O* Scampi in looksaiade 150gram €2* Verse wilde zalmfilet 500 gram 7 Mini rolmops 4 stuks 1 Hollandse Nieuwe 75 Heerlijk mals en vetper stuk I Visspecialist R. Bijl Broersveld 113= 010-4268710 woensdag 18 juni 2008 - XQ82 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4004453 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H.Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Accountmanagement T. v. Nieuwenhuijzen, tel. 0629 597654 R. v.d. Heijden, tel. 0653 362793 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de Inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. Het inrichten van de Groenelaan duurt 4 maanden. De overlast wordt beperkt door telkens een stukje te doen waardoor de straat open blijft voor verkeer. Foto: r. v/d Kraan Benchten voor deze rubrlek kunnen worden gemalld naar waterweg@maasstad.nl Wethouder Daskalakis mengde zich op de Spido voluit in het feestgedruis van de vrijwilligers. Foto: Bart bos Wij bezorgen ook in overlee! NaT Maandag en dinsdag van 16.00 tot 20.00 uur Woensdag t/m zondag en op feestdagen van 14,00 t/m 21.30 uur Valerlusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Phismarkt 1 Geuzenplein 7 Phismarkt C. v.d. Meer Mgr. Kolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3