Gemeentebericht Vintage design in historische binnenstad Welkom op het Stadserf i gemeente Schiedam rfl De karakteristieke binnenstad van Schiedam is zondag 22 juni tus- sen 10.00 en 17.00 uur het decor van DesignTrade, een openlucht vintage design markt. Hier worden originele vintage design meubelen verkocht uit de jaren 1950 tot he- den. Verder openen twee nieuwe tentoonstellingen in het Stedelijk Museum Schiedam, is Schiedam op de skates te ontdekken en vieren de Rolantino's de twaalfde editie van het Festival Muziek Handicaps: 'Wij gaan ervoor!' Door het bij elkaar brengen van win- kels en verzamelaars uit binnen- en buitenland biedt DesignTrade be- zoekers een groot assortiment aan design lifestyle producten uit de jaren 1950 tot heden. Op de design- markt hebben onder meer de initi ator van de markt, Galleryshop, en Zabazoom en Expreszo uit Schiedam een stand. Ook SPOTTdesign (Den Haag), Plastiek Antiek (Leiden) en Funky Stuff Design (Haarlem) tonen hun collectie uit de jaren zestig en zeventig. Uit Rotterdam zijn onder meer Seventiesdesign.com en Retro 13 aanwezig. De markt is gratis toe- gankelijk en wordt gehouden op de Schie/ Doeleplein. Nieuwe tentoonstellingen Stedelijk Museum Schiedam Op zondag 22 juni zijn ook twee nieuwe tentoonstellingen in het Ste delijk Museum Schiedam te zien: 'Kunst uit huis IV: Otto L. Schaap. Content Art Consumer' en 'Unisono 19: Cristina Lucas - TALK'. Voor het eerst is de priveverzameling van Otto Schaap te zien in een tentoonstelling. Als gepassioneerd verzamelaar van hedendaagse kunst en Afrikaanse etnografica heeft Schaap inmiddels een omvangrijke collectie bijeenge- bracht. Bezoekers kunnen 125 werken van onder meer Erik Andriesse, Stephan Balken- hol, Tom Claassen en Mar- lene Dumas zien. Het werk van de Spaanse kunstenares Cristina Lucas (1973) geeft een verfijnde vorm van satire weer. De videoanimaties en -performances van Lucas zijn speels, humoristisch en the- atraal. Lucas kraakt sociale, culturele en politieke cliches. Verstarde beeldvorming over man en vrouw, mens en dier, realiteit en fictie of kunst en religie wordt door haar ge- kanteld en gekeerd, uitver- groot en ondermijnd. Haar werk is een correctie op stereotiepen. Vertrouwde categorieen en grens- lijnen blijken ineens elastisch als kauwgom. Skatenight en Festival Muziek Handicaps Wanneer het weer het toelaat, kun nen diegenen die het weekend actief willen beginnen de skates onderbin- den en op vrijdagavond 20 juni mee- rijden met de Skatenight. De tocht is circa 15 km lang en gaat langs alle leuke plekken van Schiedam. Op het Stadserf zijn deelnemers vanaf 18.30 uur welkom waarna om 19.30 uur de tocht van start gaat. Tot 23.00 uur is er een gezellige buitenbar op het Stadserf. Op ditzelfde Stadserf in het Theater aan de Schie wordt zaterdag 21 juni voor de twaalfde keer het Festival Muziek Handicaps: "Wij gaan ervoor!" georganiseerd. Marnix Kappers presenteert het festival met optredens van vier muziekgroepen met alien deelnemers met een be- perking. Dit zijn: De Rolantino's uit Schiedam, De Swingende Wielen uit Woerden. De Music Plaisure Band uit Appingendam en de groep "GODA" uit Siauliai/Litouwen. Ar- tiesten die optreden zijn De Alpen- zusjes, Ad van Opstal, Celtic Swing en Marijke van Seters. Skate Night Schiedam vrijdagen 20, 27 juni 2008 aanwezig 18.45 uur; tocht 19.30 - 22.00 uur Stad serf www.welzijnschiedam.nl Festival Muziek Handicaps: "Wij gaan ervoor!" zaterdag 21 juni aanvang 19.15 uur 10,00 Theater aan de Schie, Stadserf www.rolantinos.nl Tentoonstellingen 'Kunst uit huis IV: Otto L. Schaap. Content Art Consumer' en 'Unisono 19: Cris tina Lucas - TALK' 22 juni t/m 31 augustus 2008 Stedelijk Museum Schiedam Hoogstraat 112 - 114 www.stedelijkmuseumschiedam.nl DesignTrade zondag 22 juni 2008 10.00 - 17.00 uur Schie/ Doele plein, Schiedam gratis entree www.designtrade.nl Op 23 juni vindt het eerstvolgende Het Stadserfplaats, dat niet van- wege de prestaties van het Neder- lands voetbalelftal of ter voorbe- reiding op de Olympische spelen in het teken zal staan van de sport. Nee, de aanleiding is het nieuw vast te stellen sportbeleid van de gemeente Schiedam. De bijeenkomst in Het Stadserf is een vervolg op de reeds gehouden interactieve bijeenkomsten met ver- tegenwoordigers van de sportsector, wijkbijeenkomsten en de thema- avonden over o.a. jeugdsportstimu- lering. De bijeenkomst is dan ook te beschouwen als het sluitstuk van een zeer intensief inventarisatie- en analysetraject waarbij onder andere is gekeken naar: het huidige accommodatie- aanbod; de bestaande sportieve en recrea- tieve activiteiten en programma's en de partijen die hierbij betrok- ken zijn (gemeente, verenigin- gen, commerciele partners etc.); de relevante omgevingsfacto- ren (overig gemeentelijk beleid, demografische ontwikkelingen, trends en ontwikkelingen in de sport etc.). De belangrijkste uitkomsten van de inventarisatie en analyse zullen op Het Stadserf worden gepresenteerd. Graag vernemen wij uw op- en aanmerkingen, suggesties en aan- vullingen. Schiedam kiest voor "Een leven lang sport en bewegen" De inventarisatieresultaten en de gemeentelijke uitgangspunten staan aan de basis van het nieuwe sport beleid, dat zich richt op de moto- rische en psychische ontwikkeling van kinderen, volwassen, ouderen en mensen met een beperking. De afstemming van verschillende betrokken partijen speelt hierbij zeker een rol, want fysieke scholing, schoolsport, wedstrijdsport en re- creatieve activiteiten zijn wederzijds afhankelijk van elkaar. Daardoor wordt het sporten en bewegen op school gei'ntegreerd en verbonden met de recreatiesport en de georga- niseerde sport. Op basis van dit model kan invul- ling worden gegeven aan Een Le ven Lang Sport en Bewegen langs de diverse ontwikkelingsfasen die in de sportbeleidsnota nader zul len worden uitgewerkt. Door de persoon centraal te stellen en de activiteiten van verschillende par tijen (onderwijs, sportverenigingen, welzijnsorganisaties et cetera) uit diverse beleidsterreinen (jongeren- beleid, ouderenbeleid, WMO, on derwijs, lokaal gezondheidsbeleid, jeugdsportstimulering etcetera) samen te brengen ontstaat het gewenste integrale beleid. Uw mening telt! Graag wordt op deze avond in- gegaan op de door de gemeente geconstateerde bevindingen en de richting die het gemeentebestuur, op basis van de breed opgedane kennis en ervaringen, aan het nieuwe sport beleid wenst te geven. Uw mening wordt zeer op prijs gesteld. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de Aleida- zaal van het Stadskantoor. Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 12 juni 2008 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer hebben besloten: De parkeerplaats aan de noordzijde van de Westvest (3111), voor pand nr 30, aan te wijzen als algemene gehandicaptenparkeerplaats, alleen geldig op de zondag van 9 tot 18 uur, door plaatsing van het bord model E6 RVV met onderbord; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendma- king een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en be vat in ieder geval: 1naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver- wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondisse- mentsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rot terdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads- winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 18 juni 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Mr. J.W. Spruijt Maasboulevardfeest 2008 Bij de burgemeester van Schiedam is door de Stichting Vage een vergun- ning aangevraagd voor het organiseren van het Maasboulevardfeest. Deze feesten zullen o.a. bestaan uit muzikale optredens, darts- en voetbalwedstrij- den en diverse kinderactiviteiten en zullen gehouden worden van lOjuli tot en met 13 juli 2008 op de Maasboulevard te Schiedam. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Maasboulevardfeest (aanvraag): 18 juni 2008 t/m 2 juli 2008 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ramlila 2008 Bij de burgemeester van Schiedam is door de Stichting Ramlila Nederland een vergunning aangevraagd voor het organiseren van "Ramlila". Het betreft hier religieuze openlucht theatervoorstellingen op sportcomplex van DWS (Thurlede) aan de Parkweg in Schiedam van 18 juli tot en met 20 juli 2008 van 12.00 tot 24.00 uur. Met opbouw zal worden gestart op 15 juli 2008 en alles zal zijn afgebouwd op 21 juli 2008. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Ramlila (aanvraag): 18 juni 2008 t/m 2 juli 2008 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. 01 nB fontr&bntfi

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4