Collegeweblog Vrijwilligers in het zonnetje Op vakantie? Denk om uw reisdocument! Werkzaamheden bestrating Land van Belofte Nieuwe periode subsidieregeling Amateurkunst www.schiedam.nl Gemeenteberichten Bouwzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (ar- chief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen bouwaanvragen van 6 juni t/m 12 Combinatie ZuidRand v.o.f. HollandAccent Onderwijsgroep E. Smith Nabij Harreweg Horvathweg Jan Steenstraat 3, 3114 NR Julianapark Laan van Bol'es 3, 3122 AE Gem. Schiedam afd. RG Cultuur Thio Pharma Holding Laseurpad 8, 3123 NT Mulder BV Nieuwe damlaan, Hargalaan G. van Zoelen en Poldervaart Nieuwe Passage 45, 3111 EG Superstar BV Rembrandtlaan 7, 3117 VA E. Smith Verleende bouwvergunningen Verzonden 9 juni 2008 Alfred Nobelborg 4, 3124 TE R. van Loenen Verzonden 11 juni 2008 Lange Kerkstraat 30, 3111 NP Redevco Nederland bv Geweigerde bouwvergunning Verzonden 11 juni 2008 Prins Bernhardlaan 72, S. Winkels 3116 HG juni 2008 bruggen (houten) oprichten Onderwijsgebouw oprichten begaande grond, keuken en badkamer veranderen kunstwerk in vijver plaatsen bestaand kantoorpand tot gezondheidscentrum veranderen puien vernieuwen Olietank in terrein plaat sen (herziene aanvraag) lichtbak SPS Superstar plaatsen woning en bedrijfsruimte veranderen dakkapel plaatsen voorgevel en rechter zij- gevel veranderen afdak oprichten N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang- hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun- ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou- ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaar schrift is ingediend. Sloopzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dins dag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Verleende sloopvergunningen Verzonden 9 juni 2008 Borodinlaan 70-74, 3122 HB ALDI Roosendaal bv Verzonden 12 juni 2008 Korte Haven 7b, 3111 BH J. v/d Bos supermarkt gedeel telijk slopen asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang- hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schrifte lijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onver wijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een derge lijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Lees het weblog van burgemeester en wethouders op schiedam.nl Vrijwilligers verdienen het om af en toe eens in het zonnetje te worden gezet. Ze leveren dankzij hun werk- zaamheden op allerlei terreinen een belangrijke bijdrage aan de Schie- damse samenleving. Afgelopen don derdag gingen zo'n 360 vrijwilligers aan de Maasboulevard aan boord van de James Cook van de Spido om te genieten van een daverende feest- avond met een optreden van diverse artiesten, waaronder Lee Towers. Hit de vele positieve reaches mag wor den afgeleid dat het feest een groot succes was. Het Vrijwilligersfeest 2008 werd hen aangeboden door het Schiedamse college. De organisatie was in han- den van het Steunpunt Vrijwilligers- werk Schiedam, dat het vrijwilligers- werk in onze stad op alle mogelijke manieren ondersteunt. Omdat de belangstelling voor het feest heel erg groot was (meer dan 1100 aanmeldingen) kon vorige week nog maar een deel van de vrijwilli gers meevaren. In September zal nog een extra feestavond plaatsvinden om ook de overige belangstellenden een leuke avond te kunnen bieden. Er wordt zelfs al voorzichtig gedacht aan een derde avond, mocht dat no- dig zijn. De uitnodigingen hiervoor zullen tijdig worden verzonden. Onderdeel van het Vrijwilligersfeest is de bekendmaking van de 'Vrijwil- liger van het jaar'. Wethouder Chris tine Daskalakis maakte donderdag de eerste serie winnaars bekend, als- mede de eindwinnaar van deze eerste serie. Eerst maakte zij de eerste serie van vier winnaars in de verschil- lende categorieen bekend: De ver- keersregelaars van Schiedam-Oost is winnaar in de categorie overigen. De heer Ruud de Groot is winnaar in de categorie recreatie, hobby en sport. Hij zet zich onder meer in voor de Rijnmondband. De heer Alison Martis is winnaar in de categorie educatie, sociaal-culturele vorming en cultuur. Hij is betrokken bij het project Jongeren aan Zet. Mevrouw Marianne Kroos-Tollenaar is win naar in de categorie hulpverlening en zorg. Zij is betrokken bij Ypsilon Schiedam, een vereniging voor fa- milieleden van patienten met schizo- frenie en psychose. Als winnaar van deze eerste serie werd de heer De Groot uitgeroepen. Hij gaat door naar de volgende ronde in September. In September zal de tweede serie winnaars bekend worden gemaakt en dan zal vervolgens ook de Vrijwil- liger van het Jaar kunnen worden gekozen. De vakanties staan weer voor de deur. Als u naar het buitenland gaat moet u beschikken over een geldig reisdocument: een paspoort of een identiteitskaart. De aanvraag- procedure duurt in principe 1 week. Controleer dus op tijd de geldigheid van uw reisdocument. Op afspraak.... Voor het aanvragen van een paspoort of identiteitskaart kunt u vooraf een afspraak maken met de Stadswinkel, telefoon 010 - 219 1888. Het voor- deel daarvan is, dat u op de afge- sproken dag en tijd wordt geholpen en dus niet hoeft aan te sluiten in de wachtrij. Ook hoeft u zich niet te melden bij de gastvrouwbalie. ...of niet U kunt ook zonder afspraak in de Stadswinkel terecht. Afhankelijk van de drukte kan dat wel beteke- nen. dat u even moet wachten. In de Stadswinkel is balie 2 ingericht als 'gastvrouwbalie'. Daar krijgt u een volgnummer, nadat gecontroleerd is of u de juiste documenten, foto's en dergelijke meegenomen heeft. Ook wordt u gewezen op het eventueel schriftelijk en/of via de website kun nen afhandelen van bepaalde zaken. Het kan gebeuren, dat u bij balie 2 even in de rij staat. Het grote voor- deel is echter, dat u aansluitend niet voor niets in de wachtruimte gaat zitten. Op 21 juni zal de aannemer die de bestrating op het Land van Belofte heeft aangelegd beginnen met het uitvoeren van een aantal herstel- werkzaamheden. Na de oplevering is een aantal gebreken geconsta- teerd. Deze punten moeten volgens afspraak door de aannemer worden hersteld. Verder is er geconstateerd dat het plein zeer vervuild is. De oorzaak hiervan is dat er nog geen vaste voeg en antivuil beschermlaag is aangebracht. Voor het uitharden van de voeg en het aanbrengen van de beschermlaag is een minimale (nacht)temperatuur vereist. Het plein is in het najaar van 2007 aangelegd en in die periode was de temperatuur in de nachtelijke uren te laag. Het voegwerk en het aanbrengen van de beschermlaag is toen niet uitge- voerd, met als gevolg dat het plein nu vervuild is. Op dit moment zijn de temperaturen zodanig dat het werk alsnog kan worden uitgevoerd. Inmiddels is door intensief gebruik, door het weer en wegens het ontbre- ken van de voegvulling hier en daar verzakking opgetreden. Om dit te verhelpen is het noodzakelijk dat de natuursteen bestrating van het plein, inclusief de goot eromheen wordt verwijderd, gereinigd en weer terug- geplaatst; om vervolgens te voegen en de beschermlaag aan te brengen. De werkzaamheden starten op za- terdag 21 juni en zullen 4 weken duren. Tijdens de marktdagen wordt niet gewerkt. De bouwplaats en de bouwmaterialen worden dan met een hek afgezet. De marktmeester en de afdeling Verkeer en Vervoer zijn nauw bij de activiteiten betrokken. Er wordt naar gestreefd de hinder zoveel mogelijk te beperken. Vanaf 1 januari 2009 gaat de periode voor de nieuwe subsidie regeling Amateurkunst in. Deze periode loopt van 1 januari 2009 tot en met eind december 2009. Dit betekent dat verenigingen en stichtingen voor amateurkunst een aanvraag kunnen indienen bij de ge- meente voor deze subsidieregeling Amateurkunst 2009. De ingevulde formulieren dienen voor 1 augustus 2008 bij de gemeente, afdeling Ruim- telijk Gebruik, te zijn ingeleverd. Voor de subsidieregeling Amateur kunst zijn speciale aanvraagformu- lieren beschikbaar. In de formulieren staan alle vragen die moeten worden beantwoord om een subsidieverzoek te kunnen toetsen en beoordelen. Aan welke voorwaarden u moet voldoen om voor subsidie in aan- merking te komen, kunt u nalezen in de subsidieregeling amateurkunst. Het aanvraagformulier en de sub- sidie-regeling amateurkunst zijn te downloaden via www.schiedam.nl Bij het secretariaat van de afdeling Ruimtelijk Gebruik h.himmit@schiedam.nl of via chm.standaart@schiedam.nl kunt u de formulieren ook opvragen. 18 juni 2008 nummer 24 Pagina 2 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5