Gemeenteberi Tips tegen Groene geeft aftrap werkzaamheden Groenelaan Project Plan je Eigen Ruimte Wijkoverleg Schiedam West gemeente Schiedam Wethouder Maarten Groene gaf op 11 juni de officiele aftrap voor de werkzaamheden aan de Groenel aan. De belangrijke winkelstraat in Schiedam-Zuid zal van 11 juni tot 3 pktober in fases een uitgebreide facelift krijgen. De rijweg wordt voorzien van bestaande en nieuwe gebakken straatstenen. De trottoirs worden voorzien van nieuw mate- riaal bestaande uit betontegels en gebakken straatstenen. Daarnaast wordt nieuw straatmeubilair ge- plaatst. I Foto: Bart Bos Jaarlijks krijgt de politie in Schie dam meer dan 600 aangiftes binnen van diefstal van een fiets, bromfiets of snorfiets. Het werkelijke aantal gestolen rijwielen ligt waarschijn- lijk hoger, omdat niet iedereen aan- gifte doet. Toch is het doen van aangifte belangrijk, want een terug- gevonden fiets kan alleen worden teruggegeven als de politie weet wie de rechtmatige eigenaar is. Natuur- lijk is het nog beter als het aantal diefstallen afneemt. Met eenvoudige maatregelen kan hier iets aan wor den gedaan. De politie en de Lichtblauwe Bri gade helpen om het aantal fietsdief- stallen terug te dringen. Zo is er bij NS-station Schiedam-Centrum het gehele etmaal beveiliging en ook bij de overige openbaar vervoerspunten zijn medewerkers van de Lichtblau we Brigade actief. Daarnaast worden er graveeracties gehouden. In wijken met huizen die niet over een eigen berging beschikken worden fiet- strommels en collectieve stallingen geplaatst. Verder worden op steeds meer plaatsen 'fietsaanleunhekjes' geplaatst. Bewaakte fietsenstallingen zijn er bij de Koemarkt en op het Stadserf (gratis). Registratie op internet Sinds 28 januari staat het 'fiets- diefstalregister' van de Rijksdienst voor het Wegverkeer online. Dit re gister vormt een databank waaraan aangiftes van fietsdiefstal uit heel Nederland zijn gekoppeld. Dieven en helers kunnen zo beter worden opgespoord en de fiets kan wor den teruggebracht bij de rechtmatige eigenaar. Meer informatie staat op www.rdw.nl. Een ander initiatief is de Algemene Fiets Afhandel Centra- le (AFAC). Op www.afac-nederland. nl kunt u zien of uw fiets ergens in Nederland is gevonden. Wanneer u aangifte heeft gedaan, kunt u zich zelfs laten informeren door de AFAC over de vondst van uw fiets. Schie dam onderweegt zich aan te sluiten bij de landelijke AFAC. Heel belangrijk is dat uw fiets is voorzien van een framenummer, gra- veernummer of tagnummer. Is dat niet het geval, dan kunt u uw fiets laten graveren. Wat kunt u er zelf aan doen? Helemaal voorkomen dat uw fiets wordt gestolen is moeilijk, maar u kunt het een dief wel zo lastig mo- gelijk maken. De Fietsersbond geeft een aantal tips: Maak bij voorkeur gebruik van een bewaakte stalling. Bevestig uw fiets aan een fiets- hekje of -beugel. Daarvan zijn er heel veel. Gebruik een door de stichting ART goedgekeurd slot (zie www.stich- tingart.nl). Met twee sloten maakt u het nog moeilijker om de fiets te stelen. Maak het slot hoog en flexibel vast, zodat de dief meer kracht moet zet- ten om het slot te forceren. Bevestig een beugelslot nooit in het midden van het frame. Als er geen fietsbeugel beschikbaar is, parkeer uw fiets dan in het zicht, maar wel zo dat hij niet in de weg staat. Maak uw fiets uniek en opspoor- baar, breng zonodig een code aan en schrijf die code en het frame nummer op, zodat u ze bij aangifte kunt vermelden. Doe altijd aangifte bij de politie; het is zinvol om aangifte te doen. Bel 112 als u getuige bent van fiets diefstal of heling van een fiets. Koop geen gestolen fiets Als u zelf op straat een fiets aan- geboden krijgt, bedenk dan dat die fiets heel goed afkomstig kan zijn van diefstal. Door de fiets te kopen, maakt u zich schuldig maken aan he- ling. Voor justitie telt niet of u zich daar al dan niet bewust van was. U kunt een boete, een strafblad en in beslagname van de fiets verwachten. Vaak is de (te lage) prijs waarvoor de fiets wordt aangeboden een slecht voorteken. Als u op een markt, bij een particulier of via internet een fiets koopt, vraag de verkoper dan ook om een legitimatie en een kwitantie. Ook bijvoorbeeld een onleesbaar gemaakt framenummers of een verwijderde postcode is meestal een aanwijzing dat u de fiets beter niet kunt kopen Raadpleeg vooraf ook even het fiets- diefstalregister op www.rdw.nl. Leerlingen van scholengemeen- schap Schravenlant (3 VWO) pre- senteerden in de Aleidazaal van het Stadskantoor hun resultaten van het project 'Plan je Eigen Ruimte'. Stadsvemieuwing in de wijk Nieuw- land werd dit jaar als nieuw onder- werp toegevoegd, naast het al het bestaande thema van de aanleg van de A4. Niet elke leerling kwam in aanmerking om voor de wethouder en de gemeentearchivaris het werk te laten zien, alleen de beste en origineelste. presentaties waren door een deskundig team van leraren uit- gekozen. In het project Plan je Eigen Ruimte doen leerlingen veld- en bronnenon- derzoek naar de (her)inrichting van hun eigen leefomgeving, waarbij ze gebruikmaken van een digitale leer- omgeving. Ze verwerken de cultuur- historische elementen in de nieuwe inrichtingsplannen van het gebied. Aanvraag exploitatievergunning, uitbreidinq tiiden, Le Jardin Salon de The Dam 38, 3111 BD Schiedam Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor de uitbreiding van de openingstijden van zowel de inrichting als het terras van Le Jardin Salon de The aan de Dam 38. Het gaat om de volgende uitbreiding van de openingstijden: - zondag van 12.00 tot 18.00 uur Vanaf 19 juni 2008 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeente- lijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Aanvraag exploitatievergunning, uitbreidinq met terras Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor de uitbreiding met een terras voor de volgende horecabedrijven: - Hoogstraat 51, loungecafe Pacha (overname met uitbreiding met een terras) - Rotterdamsedijk 425a, Delphus - Sneliussingel 18a, cafe 't Kantoor - Van't Hoffplein 8a, Oz Imparator Vanaf 19 juni 2008 liggen de aanvragen twee weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Belastingen De afdelingsmanager Gemeentelijke Belastingen van Schiedam maakt bekend dat hij de navolgende besluiten heeft genomen: 14. ondertekeningsmandaat Gemeentelijke Belastingen; Dit besluit treedt in werking met ingang van de tweede dag na die van de bekendmaking. 15. diverse (aanvullings-)mandaatbesluiten ambtenaar. De bekendmaking vindt plaats door opneming van de besluiten in de verza- meling "Belasting- en retributieverordeningen" op 18 juni 2008, onder "Be- lasting- en retributieverordeningen 2008", nummer 14 t/m 15. De besluiten liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van de vermelde besluiten. Publicatie Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad op 5 juni 2008 de Verordening op de Bezwaarschriftencommissie heeft vastgesteld. De Verordening op de Bezwaarschriftencommissie treedt de dag na bekend making in werking en ligt gedurende Kantooruren 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel aan het Stadserf 1 Het wijkoverleg van de wijk West zal plaatsvinden op: Datum: Dinsdag 24 juni 2008 Locatie: Jan van Avennesstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - gemeentelijk beleid kamerverhuur, het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkprocesmanager, mw. Bobby Scheepe, tel. 010-2191028 of e-mail: b.scheepe@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwikkeling: telefoon 010-2191023.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6