60 jaar bij elkaar Wijkoverleg Schiedam Woudhoek De gemeenteraad op werkbezoek in Schiedam-Zuid www.schiedam.nl Gemeenteberichten FAMILIEBERICHTEN HENDRICUS PASZTJERIK Het echtpaar Koogje - van Unen vierde op maandag 16 juni 2008 het 60- jarig huwelijksjubileum. Temidden van kinderen en kleinkinderen vierde het echtpaar dat zij op 16 juni 1948 met elkaar in de echt verbonden zijn. Burgemeester Verver kwam het echtpaar persoonlijk feliciteren met hun 60-jarig jubileum. Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek wordt door omstandigheden VERPLAATST van 24 juni 2008 naar: Datum: Dinsdag 8 juli 2008 Locatie: De Stuurhut, Nijhoffplein 1 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkprocesmanager, mw. D. Kunst, tel. 010-2191029 of e-mail: d.kunst@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwikkeling: telefoon 010-2191023. Regelmatig bezoekt de gemeenteraad de diverse wijken van Schiedam. Op zaterdag 14 juni vond een bezoek aan Schiedam-Zuid plaats. Naast een groot aantal raadsleden en drie wethouders waren de Bewonersver- eniging Schiedam-Zuid, de Stichting Welzijn Schiedam (SWS), Jongeren- werkers, een delegatie van Jong Ge- luid en diverse bewoners aanwezig. De heer Hiiseyin Kalyoncu (wijk procesmanager Schiedam-Zuid) heeft de gemeenteraad die onder leiding stond van dhr. R.A. Oosthof kennis laten nemen van diverse ont- wikkelingen die in de wijk aandacht vragen. Doel van het werkbezoek was de raadsleden bij te praten over wat er allemaal in Schiedam-Zuid speelt. Per fiets zijn diverse locaties bezocht. Dwarsplein Het op het Dwarsplein gelegen speel- veldje is aan het verpauperen. Bewo ners in de omgeving van het plein on- dervinden veel overlast van jongeren die zich op en rond het speelveld op- houden. Door de wijkprocesmanager is uitgelegd dat het Dwarsplein wordt meegenomen in het herinrichtings- project Groenelaan. Eerst wordt het Wilhelminaplein aangepakt. Daarna volgt het Dwarsplein. Er wordt een werkgroep gevormd met bewoners en jongeren. Het doel is om het plein zo in te richten dat er meerdere functies komen voor meerdere doelgroepen. Op dit moment zijn afspraken met de Politie gemaakt om de overlast van jongeren tegen te gaan. Een aantal raadsleden zal burgemeester Verver benaderen om in gesprek te gaan over deze overlastgevende situatie. Hoofdbrug Het dek van de Hoofdbrug aan de Westerkade is in opdracht van de gemeente door Irado gerenoveerd. Resultaat is slecht. De uitvoering van de opdracht zal nog onderwerp van gesprek zijn. Wegversmalling Lange Nieuwstraat Het betreft hier een proefopstelling. Eerdere proefopstelling is mislukt. Het effect van deze opstelling moet nog blijken uit onderzoek van de Foto: Mari Dingenouts afdeling Verkeer en Vervoer en even- tuele klachten van bewoners. Herinrichting Kop van de Plantage Bewoners, de Belangenvereniging en de bewonersvereniging waren hier aanwezig om ideeen over de herin richting van het park aan te geven. Ook de overlast door jongeren in de muziektent en in de rest van het park is aan de orde gekomen. Voor de herinrichting van de Kop van de Plantage zijn inmiddels drie sChetsontwerpen gemaakt. Over deze ontwerpen zal de komende tijd met alle belangstellenden uit de stad wor- den gesproken. Ook wordt een on derzoek ingesteld naar de bouwkun- dige staat van de muziektent. Naar verwachting worden in September de definitieve plannen kenbaar en kan er gestart worden met de herinrichting. Om de veiligheid van het terrein te vergroten wordt nu alvast wel het groen tussen de bomen weggehaald. Jongerenoverlast in de omgeving van obs De Gorzen Voor dit onderdeel waren de jongeren uitgenodigd maar deze zijn helaas niet verschenen. Wethouder Daska- lakis heeft aangegeven zelf een keer in gesprek te gaan met de jongeren. Er wordt een (afsluitbaar) hek om het speelplein van de school geplaatst. Plaatsing van dit hek is een tijdelijke oplossing om verdere schade aan het schoolgebouw en andere objecten te voorkomen. Gekeken moet worden naar voorzieningen voor jongeren door de hele wijk. Afgesproken is dat wethouder Daskalakis samen met de jongerenwerkers en Jong Geluid in gesprek gaat om op korte termijn een kleine locatie te vinden voor de jongeren. Het volledige verslag van dit werk bezoek vindt u op www.schiedam.nl Optimistisch tot het laatst. Niet moeilijk maken voor je naasten. Gesloopt van al je krachten. Bleef je op een betere dag wachten. Wij waren jouw lust en je leven. Maar er is geen tijd meer gegeven. Jij streed vol moed en kracht. Lieve schat, rust nu maar zacht. In plaats van kaarten deze kennisgeving - geen witte bloemen - Omringd door zijn gezin en gesterkt door het H. Sacrament der Zieken, is ingeslapen na een kortstondig ziekbed mijn lieve zorgzame man, onze vader, schoonvader en opa Driekus *16-05-1939 116-06-2008 Wil Jaap en Sheilla Wies t Kaat en Hans en kleinkinderen Correspondentieadres: Uitvaartbegeleiding De Vlinder Hoogstraat 75b 3111 HC Schiedam Gelegenheid tot afscheid nemen donderdag 19 juni en vrijdag 20 juni van 19.00 tot 20.00 uur. In het rouwcentrum aan de Burg. Honnerlage Gretelaan 377 te Schiedam. De dienst van Woord en Gebed, waarin zal voorgaan pastoor Mgr. P. M. Vismans, zal gehouden worden op zaterdag 21 juni om 14.00 uur in de Liduina Basiliek, Singel 106 te Schiedam, waarna omstreeks 15.30 uur de begrafenis zal plaats- vinden op de begraafplaats "Beukenhof", Burgemeester van Haarenlaan 1450, ingang Laan van Spieringhoek te Schiedam. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in Restaurant Au Marche, Industrieweg 46, nabij de Groothandelsmarkt Rotterdam. 18 juni 2008 nummer 24 Pagina 4 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelljk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam v

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 7