m Brug der zuchten nadert openstelling Succes kent vele vaders, mislukking blijft wees Inzet lokbuggy succesvol Eindelijk is ie er! De avond die nergens over gaat 'Krans aan de koningin aangegeven' mmm m Krantnetel De lokbuggy Droogkomisch maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Aan de buggy of kinderwagen hangen grote boodschap- penzakken met H&M de Hema erop. Los in het kinderzitje een aanlokkende tas met de letters 'Dixons - de elektronica- zaak'. Onopvallend staat de 'gewone' kinderwagen alleen. Geen moeder of kind die bij de buggy horen. Die buggy is nep en van de politie. Een zogenaamde lokbug gy die zakkenrollers in de armen van de politie drijft. Infebruari en maart stond de lokbuggy in een kledingwin- kel (C&A) aan de Lange Kerkstraat. Stevig bewaakt door bedrijfscamera's en agenten in burger. Resultaat, meldt de politie, 41 aanhoudingen in twee maanden tijd tijdens de marktdagen. In de eerste week 7 aanhoudingen van zak kenrollers, een week erop 4 boeven en dan weer 10 zakken rollers. De laatste weken nog slechts 2 of 3 aanhoudingen. Een sterk aflopende reeks zodat de zakkenrollers tijdens marktdagen een slag is toe gediend. Een goede actie van de politie, nietwaar? Nou, dat staat nog te bezien. Het resultaat is mooi (opge- ruimd staat netjes) maar is die methode met lokbuggy's wel in de haak? Uitlokking isjuridisch verboden. Ook de politie mag niet, net als de gewone burger, mensen uitlokken tot overtreding ofmisdaad. Vroeger, in de hippietijd, was het zelfs de vraag ofwaren- huizen en supermarkten wel hun spullen 'zo voor het pik- ken' mochten uitstallen. Was de verleiding voor de klant, gewend aan toonbanken en bediening, niet al te groot om zonder te betalen iets in de zak te steken? Inmiddels zijn we gewend aan uitstallingen met gemakke- lijk te pikken spullen. De meeste klanten hebben geleerd te betalen. We zijn zo opgevoed (misdaad loont niet) en de po litie treedt op als het uit de hand loopt. Nu is de politie zelf de uitlokker. Het begint met bespieden (agenten in burger en camera's) en het eindigt met een lok buggy oferger. Er zijn al vrouwelijke lok -en dus nep- hoe- ren ingezet als prostituees. Er worden lokagenten ingezet bij de zaak van een serieverkrachter. En bij verdachte orga- nisaties infiltreren lokagenten die doen ofze zelf misdadi- ger zijn. De politie als nep-misdadiger. En binnenkort misschien wel nep-misdadigers die zich voordoen als politie. SCHIEDAM - Op de poster staat een beschreven bierviltje met de tekst: 'Eindelijk is ie er dan! De avond die ner gens over gaat'. Een avond die nergens over gaat? Wat is dat dan? Het blijkt een gedichtenavond. Vrijdag 20 juni staat deze poezie-avond op het programma van mu- ziekcafe Kajuitbar aan de Hoogstraat in Schiedam. Een opvallende loaktiekeu- ze! Bierviltjesfilosoof Mar tin Meerwijk organiseert deze gedichtenavond in een kroeg waar ruige muziek de boventoon voert. Het moet een open podium worden voor iedereen die wat kwijt wil. Een versje, een liedje, een gedicht of een spannend verhaal. Alles mag als het maar de amateurs onder de dichters, schrij- vers of artiesten zijn die het podium widen beklimmen. Zo komt Bram Uil voordra- gen en Albert de Bruin zingt klassieke werken. Verder wordenvrijdag amateurfilm- pjes vertoond. „Ik hoor vaak zeggen dat elke kroegavond toch nergens over gaat", ver- klaart organisator Meerwijk de titel van zijn evenement. „Maar deze avond die ner gens over gaat gaat dus ei- genlijk wel ergens over." De Schiedamse bierviltjesfilo soof roept daarom eenieder op om vrijdag de aangebo- den microfoon (en kans) in de Kajuitbar te grijpen. Open dag Zeekadetten SCHIEDAM - Het werd een ge- zellige dag, afgelopen zater dag bij het Zeekadetkorps Schiedam. Op hun basis in de Wilhelminahaven in Schiedam-Zuid toonden de zeekadetten trots hun bo ten en hun kunde. De on- geveer 15 kinderen die met hun ouders gedurende de dag langskwamen, kregen ook in geuren en kleuren uitgemeten dat een van de jongeren tijdens de laat- Duur fietspad ste dodenherdenking op de Dam in Amsterdam de te leggen krans had aange geven aan de koningin, en van een ander hoe hij daar de minister-president assi- steerde. 'Jengelende' moeder Maar waar het om ging was natuurlijk het plezier op en om het water. Een van de jonge bezoekers aan de open dag, zette de toon door - terwijl zijn 'jengelende' moeder aangaf graag naar huis te willen gaan - nog gauw even van de motor- boot over te stappen op de roeiboot. En bij terugkomst echt nog even ook op de zeilboot moest meevaren. Chris van Vliet, vrijwilliger van het korps Zeekadetten, verwacht aan de dag toch wel enkele 'blijvertjes' over te houden. „A1 moet er een kind nog even wachten tot hij 10 jaar is, en een ander tot hij zijn zwemdiploma heeft gehaald." Filmhuis SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 19 juni 'You, the Living'. In de film wordt klein burgerlijk leed geportretteerd door een groot scala aan personages de revue te laten passeren. Zoals een tubaspeler die het bloed onder de nagels van zijn vrouw en buren van- daan haalt. In 57 zorgvuldi- ge gecomponeerde tableaus toont de Zweedse regisseur Roy Andersson ons de mo- derne samenleving. Droog- komische dialogen, absurde details en Anderssons gevoel voor timing zorgen voor hi- larische momenten. Vrijdag 20 en zaterdag 21 ju ni is 'No Country for Old Men' te zien, gebaseerd op het gelijknamige boek van Cormac McCarthy. Llewelyn Moss stuit tijdens de jacht op een gruwelijk moordtoneel. Zijn leven verandert voor- goed wanneer hij besluit de 2,5 miljoen dollar die hij vindt, mee te nemen. Hij neemt het geld mee en haalt de woede op de hals van de criminelen. Ze sturen de psychopathische huurmoor- denaar Chigurh op hem af en zo ontstaat er een kettingre- actie van geweld, waar zelfs de oude gedesillusioneerde sheriff Bell niet tegen opge- wassen is. Kaarten kosten 7,00 euro, reserveren via de VVV Schie dam, tel. (010) 473 30 00. door Frank Willemse SCHIEDAM - Een veilig fiets pad op de Nieuwe Haven. Na jarenlange vertraging gaat binnenkort het 'hangende' fietspad open. Maar waarom zo duur? Waarom duurde het zo lang? En hebben de boze ondernemers gelijk met hun burgerlijke ongehoorzaam- heid? Pleitbezorger Ad Hek- man is blij dat het eindelijk klaar is „Maar kon het niet mooier? Het moet het duur- ste fietspad van Nederland zijn." Bij elke vergadering vroeg hij naar de voortgang van de Schiedamse 'brug der zuchten'. Al 10 jaar vraagt het CDA aandacht voor de verkeerssituatie op de Nieu we Haven waar fietsers zich klem rijden. Probleem is de smalle rijbaan tussen gracht en huizen. Oplossingen als eenrichtingsverkeer of de monumentale bomen kap- pen werden verworpen. De oplossing van het CDA met een extra rijbaan boven het water kreeg steeds tegenval- lers te verwerken. Door tra- - ge wethouders (Heijenk) en alsmaar stijgende kosten (3 miljoen euro) en technische tegenvallers (slechte kade en constructiefouten). De brug verdient letterlijk ook geen schoonheidsprijs vol- gens Hekman. Het elegante hangende ontwerp werd in- gewisseld voor heipalen en betonplaten. „Een gemiste kans. lypisch Schiedam om niet als Rotterdam (Eras- musbrug) voor de hoofdprijs te gaan." Pas met het nieuwe college werd de oude CDA-motie over het fietspad opgepikt. Maandenlange wegonder- brekingen maakten dat ge- dupeerde ondernemers de hekken weghaalden. „Niet goed te praten", klaagde de politiek. CDA-fractieleider Hek man toont tekeningen uit 2003. Gemaakt door een bevriende architect omdat een fietspad er maar niet kwam. „Moeten er eerst do- den vallen", zo viel Hekman in 2003 de treuzelende wet- houder in de rede. Hekman rakelde als nieuw fractielid de kwestie op. Al in 1998 kaartte fractieleider Paul van Mansum de onveilige verkeerssituatie aan. Het idee voor een hangend fiets pad kreeg Van Mansum op vakantie. In Lyon zaghij een 'vrij-hangend fietspad' over de Rhone. Waarom ook niet in Schiedam, bedacht hij. Ook Christine Daskalakis -nu wethouder- werkte aan het plan. Succes kent vele vaders maar mislukking blijft wees, blijkt uit de re- acties van hoofdrolspelers. Wethouder Haan geeft ONS de schuld. Die wijst naar de aannemer en die weer terug naar de gemeente. De kade- muur bleek ongeschikt voor een hangend fietspad. woensdag 18 juni 2008 - X083 FRANK WILLEMSE De politie van Schiedam heeft bij wijze van proef een lok buggy ingezet in de strijd tegen zakkenrollers. Daarmee hebben agenten in burger 7 aanhoudingen verricht. Gezien dit resultaat wordt de lokbuggy nu ook elders ingezet. Op hun basis in de Wilhelminahaven toonde de zeekadetten zaterdag hun boten en hun kunde tijdens de open dag. Foto: Roger van der Kraan door Ted Konings 7 Pleitbezorger Ad Hekman is blij dat het eindelijk klaar is „Maar kon het niet eleganter. Het is een gemiste kans dat niet voor de hoofdprijs is gegaan." Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9