F r Laren beste gemeente om te wonen Verbouwing Wasserij zo goed als voltooid BERGERAC LOEWE. DE WERELD VAN DRANKEN 16.99 7.99 8.99 9.99 6.99 9.99 5.99 Kan alles wat u niet van een televisietoestel verwacht. de Zonnebloem m. maasstad Schiedam/woonjournaal weekbladen Motelwoningen Vanaf juli 2008 betrekken de eerste huurders een Mo- telwoning van Waterweg Wonen. Om aan de vraag naar tijdelijke huisvesting te voldoen is het project Mo- telwoning ontstaan. Dit kan zich bijvoorbeeld voordoen na een scheiding of als men moet wachten tot de opleve- ring van een nieuwbouwwo- ning. De woningen bevinden zich aan de Van Hogendor- plaan (2 woningen), Zwalu- wenlaan en aan het Nagel- kruid. De Motelwoning is een compleet ingerichte woning waarin huurders tijdelijk kunnen wonen. Omdat de woning geheel is ingericht, is de huurprijs hoger dan bij een 'normale' huurwoning. De afschrijvingskosten van de inrichting en de schoon- maakkosten worden in reke- ning gebracht bij de huurder. Om in aanmerking te komen voor een Motelwoning moet de aanvrager aan kunnen tonen dat onvoorziene situ- atie tijdelijk is (maximaal zes maanden). Huishoudens met kinderen komen (voor- alsnog) niet in aanmerking voor een Motelwoning. Na een half jaar moet de huur der zelf een oplossing heb- ben gevonden voor woon- ruimte. Voor meer informatie over de Motelwoning: Woonpunt Waterweg Wonen, tel. 0800 - 248 88 88 (gratis). woensdaq 25 juni 2008 - X085 s-M it Sleuteluitreiking nadert Laren won de verkiezing onder meer door de vele voorzieningen en de gunstige ligging. Laren is door opinieblad El sevier opnieuw verkozen tot beste woonplek van Neder- land. Net als vorig jaar scoor- de deze plaats in't Gooi het beste in het jaarlijkse onder- zoek 'De beste gemeenten'. Laren wordt gevolgd door Naarden en Bloemendaal. Zevenaar biedt het meeste woongenot tegen de laagste gemeentelijke lasten. Minder goed vertoeven is het in het Drentse Borger- Odoorn, deze gemeente staat op de laatste plaats in de ranglijst. Net boven deze Borger-Odoorn staat het Groningse Pekela en de Noord-Hollandse polderge- meente Wieringen. De Gel- derse gemeente Westervoort was een tijdlang hekkenslui- ter van de ranglijst, maar zij heeft nu eindelijk de rode lantaarn over kunnen dra- gen. Elsevier onderzocht alle 443 gemeenten aan de hand van 32 indicatoren zo- als de woonomgeving, speci- ale voorzieningen, het soci- aal klimaat, de veiligheid en de economie. Elsevier heeft dit jaar voor het eerst 00k rekening gehouden met de nabijheid van scholen, win- kels, ziekenhuizen en werk- gelegenheid buiten de eigen gemeenten. Daardoor is de ranglijst vergeleken met vo rig jaar flink opgeschud. Laren is eerste geworden in de verkiezing, omdat het zelf veel voorzieningen heeft en het 00k gunstig gelegen is ten opzichte van andere goedbedeelde gemeenten in 't Gooi. Opvallende nieuw- komers in de top tien zijn Woerden en De Bilt, beiden dichtbij Utrecht. Opvallende nieuwkomers in de top tien zijn Woerden en De Bilt, bei den dichtbij Utrecht. In de top tien komen overigens zeven gemeenten in Noord- Holland voor. Als er puur naar voorzieningen wordt gekeken wint Amsterdam de verkiezing. Eind juni rondt Maasdelta Maassluis de verbouwing af van wasserij Smeele aan de Zuidvliet 108 in Maas sluis. Er zijn zes atelier- ruimtes voor kunstenaars in de wasserij gemaakt. De verbouwing begon in okto- ber 2007. De verbouwing is voor- spoedig verlopen. Het ge- bouw is zowel van binnen als van buiten aangepakt. Zo werden bijvoorbeeld de meeste buitenkozijnen ver- vangen en is het voorzien van een nieuw dak. Dat is geheel op schema afge- werkt. In het gebouw zijn nu zes verschillende ruim- tes. De kunstenaars kun nen hier hun werk creeren en tentoonstellen. Wij verwachten dat de kunstenaars na de zomer- vakantie hun intrek in de ateliers gaan nemen. Na de sleuteluitreiking gaan zij eerst nog zelf aan de slag met de inrichting. De kunstenaars zijn nu ge- vestigd in een school aan de Brouwerijstraat. Die wordt, nadat zij definitief verhuisd zijn, gesloo'pt om er woningbouw te kunnen realiseren. Maasdelta be- sloot de kunstenaars een nieuw onderkomen te bie- den, omdat we het belang- rijk vinden dat er in Maas sluis voldoende ruimte is voor sociale- en culturele activiteiten. Dat draagt im- mers bij aan een prettige en interessante woonom geving. Wasserij smeele aan de Zuidvliet bevat nu zes atelier- ruimtes. ZELFDEWERK... Teacher's scmm mi Teacher's Arend Coebergh Scotch Whisky Vieux Classic Bessenjenever Pisang Ambon Fjodor Berentzen Henkes ...ANDERE Z Grange des Dames A.C. Ventoux Rouge, Blanc of Rose 0.75 Liter ■lit? >f Als verplegende op vakantie? Ga mee met de Zonnebloem! Bel (076) 564 63 65 of kijk op -cfi Een HDTV-toestel, verbonden met een computer- netwerk. Dat is Loewe Connect. Sluit uw digitate camera of MP3-speler aan, connecteer via LAN of W-LAN met uw PC. Ontdek wat Loewe en u samen kunnen bij uw Loewe-partner. C I a z en p a n d De Veld beeld geluid U-V, of C&4 1.0 Liter 1.0 Liter 1.0 Liter Bananenlikeur A f| QQ 0.7 Liter 1 U.5J3I Wodka 1.0 Liter Apfelkorn 0.7 Liter Jonge Jenever 1.0 Liter 3 flessen voor www.dewereldvandranken.nl SLUTERU WUNHANDEL Frans Rietveldpad 2 SCHIEDAM tel. (010) 470 44 61 www.biertapverhuur.nl DE WERELD VAN DRANKEN BELEEF HET BU DC VAKSUJTER Ben jij verpleegkundige of ziekenverzorgende en wil je langdurig zieken en gehandicapten de vakantie van hun leven bezorgen? Sluit je dan aan bij ons supergemotiveerde team vrijwilligers. www.zonnebloem.nl www-hetglazenpand-nl Noordmolenstraat 17 3111 PD Schiedam Tel»" 010-M73704M Connectivity

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 13