Historische collectie naar Jenevermuseum 'Dreams en desires' van vrouwen Musical Class van start in Schiedam en Vlaardingen S0B0- voorzitter John van Gestel niet overtuigd Tuinconcert Sursum Corda al een aardige traditie Beestenboel maasstad Regio weekbladen Insprekers voor samengaan oudheid en jeneververzameling door Frank Willemse SCHIEDAM - Dit najaar moet de kogel door de kerk. Dan beslist de gemeenteraad waar de Schiedamse Histo rische Collectie permanent een eigen plek krijgt. Alle neuzen wezen afgelopen dinsdag richting Jenever museum. Vraag is dan al- leen: moet dit museum dan weer een nieuwe naam kri- jgen? Sinds de verbouwing van het Stedelijk is de Schiedamse Historische Collectie dak- loos. Het Stedelijk wil verder met de collectie moderne kunst van 1945 waardoor er geen vaste plak meer is voor de oudheidkundige stukken. De Schiedamse vaandels en schilderijen staan sinds die tijd opgeslagen in Den Haag. Maandag op de openbare hoorzitting werd duideli- jk dat alle belanghebben- den het Jenevermuseum de beste plek vinden. „Wij staan er in principe positi- ef tegenover", zei directeur Guido Beauchez van het Jenevermuseum. „Er han- gen al jaren vraagtekens boven ons museum. We zijn te lang vlees noch vis gewe- est. Nu lijkt er duidelijkheid te komen." De Historische Vereniging Schiedam ziet de samenwerking 00k zit- ten maar benadrukte dat de naam dan wel veranderd zou moeten worden in Histo- risch Museum Schiedam. En dat gaat het Jenevermuseun weer wat ver, die betoogde dat 2/3 van haar bezoekers (22.000) juist van buiten Schiedam komt. „Waarom zou iemand uit Apeldoorn speciaal naar het Historisch Museum Schiedam gaan? Die gaat wel naar een Jenev ermuseum." Andere insprekers trachtten de ruzie over de naam te sussen door voor te stellen de namen samen te voegen: Historisch Jenevermu seum. Achtergrond bij het gekibbel is de vraag wie van de twee verplicht samen- wonenden de baas wordt. waterweg - Ike is een gecas- treerde kater van 11 jaar oud. Ike kan goed met kinderen overweg en het is een echte lieve kroelkat. Hij is zindelijk en kan hij goed alleen thuis zijn. Ike is op zoek naar een tehuis waar hij naar buiten toe mag. Ike heeft last van een voedselallergie, waar- voor hij op speciaal voer staat. Hij is op zoek naar een rustig tehuis, waar hij naar buiten mag en zijn speciale voer geen probleem is. Mis- schien wel bij u? Meer informatie over Ike en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierente- huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die- rentehuis is geopend van maandag tot en met zater- dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35 (I ?wm,(0N!NG I I \MvANOf "vIOOl SCHIEDAM - Vrouwen uit Rot terdam en Schiedam en uit verschillende culturen lat- en in de presentatie Talk ing Stage with Music hun dromen, hoop en verlan gens zien. Een stuk over dreams en desire dus. Dromen over opleiding of werk. Voor ons vaak van- zelfsprekend, maar lang niet voor iedereen. Talk ing Stage With Music, een project van de Schiedamse Stichting Intorno Ensem ble die onder meer bekend werd door de Liduina-uit- voeringen in de Grote Kerk, is woensdag 2 juli te zien in wijkcentrum Noord aan het Bachplein. In deze spetterende presen tatie worden naast dromen 00k levenservaringen uit- gewisseld. Het publiek zi et alles belicht vanuit het positieve aspect zoals Ara- bische, Afrikaanse, Turkse en Marokkaanse vrouwen dat in Nederland ervaren. In totaal hebben veertig vrouwen aan het project deelgenomen. Tien weken lang hebben zij gewerkt aan de presentatie die vanaf 25 juni gespeeld wordt op verschillende plekken in Rotterdam en Schiedam. De basis zijn de verhalen van de vrouwen zelf; hun wensen en verlangens voor de toekomst. Naast de voorstelling op het Bachplein, wordt er 9 juli een gegeven in Wijk centrum Oost en op 11 juli in wijkcentrum De Erker (aanvang telkens: 09.30 uur). Vlaardings Boekbeeld WATERWEG - Stralen als een echte musicalster? Dat kan vanaf nu 00k in Schiedam en Vlaardingen. Theater- producent FanWork (o.a. bekend van Hans Grietje en Robin Hood) start vanaf September 00k in Schiedam en Vlaardingen met een se- rie lessen voor kinderen van 8 jaar t/m 12 jaar. Tot 6 juli kan men zich inschrijven via www.fanwork.nl/musical- class of via 030 - 686 69 11. Zoals kinderen ingeschreven zijn bij een voetbal- of hock- eyvereniging, is het mo- menteel heel normaal dat kinderen op musicalles zit- ten. „Musicals als Tarzan, de Fabeltjeskrant en Ciske de Rat zijn op het moment populair en die hype slaat 00k over naar de jongere Kinderen vanaf 8 jaar kunnen binnenkort musicalles volgen. Zij krijgen les in zang, dans en spel. generaties", aldus Frank van der Steen van theaterprodu- cent FanWork. Kinderen willen dansen, spelen en zingen. Dit merken wij aan de inschrijvingen en enorme populariteit van onze Musi cal Class. Vanaf September bieden we de cursus in heel Nederland aan." Op zaterdag 20 Septem ber gaat de eerste Musi cal Class in Vlaardingen en Schiedam van start. De less en in Vlaardingen worden gegeven in de Vlaardingse Balletschool. Voor Schiedam wordt de locatie binnenkort bekend gemaakt via www. fanwork.nl. De Musical Class is een 10-weekse cur sus waarbij kinderen (vanaf 8 jaar) elke zaterdag 2 uur les krijgen van jonge, professio- nele docenten in de drie be- langrijke elementen van mu- sicaltheater: zang, dans en spel. De kinderen leren hun stem te ontwikkelen en con- troleren. Ook krijgen ze de basistechnieken van dans en inzicht in dramatechnieken. Na afronding van de Musical Class is er een presentatie voor ouders, grootouders en vrienden. Na deze presenta tie krijgen de kinderen een certificaat van deelname en een persoonlijk advies voor een verdere musicalcarriere. FanWorkproduceerdeonder- meer Hans en grietje, Robin Hood en is momenteel bezig met de laatste voorbereidin- gen voor Aladdin de Musical. Deze musical zal in augus- tus van dit jaar in premiere gaan. Aladdin de musical zal tussen de 15 en 20 keer te zien zijn in verschillende theaters in de randstad. Voor kinderen die meedoen aan de Musical Class is er de mo- gelijkheid om door te groeien naar diverse producties van FanWork. Voor meer informatie en in- schrijving: www.fanwork. nl/musicalclass of bel naar, 030-68 66 911. 'De wonderbaarlijke verhalen van Mar- nix de ontdekking- sreiziger' is om ver schillende redenen een bijzondere kun- stuiting. Het boek is een geslaagde vertal- ing van - en als zodanig ook weer een toevoeging aan - een kunstwerk, dat in 2006 begon als project ter ver- fraaiing van een ge- meenschappelijke binnenruimte in de Marnixflat. Multidisciplinair met tekst en kleur- rijke tekeningen, lijkt Marnix een maatschappelijke brug te slaan tussen be- woners van maatschappelijk en cultureel klaarblijkelijk zeer diverse pluimage. De dwarsdoorsnede die de kunstenares maakte van de inter- nationale reiservaringen van bewoners van de Marnixflat, werden door de creatie van een fictief hoofdpersoon echter herschreven tot een algemeen gemiddelde ervaring, waarin de beleving van oude, nieuwe en derde wereldinzichten tot een onwezenlijke mix wordt gecentrifugeerd. Van zakkenrollerij in Marokko tot Marnix laatste ont- dekking: „Over 200 jaar kent niemand ons meer, dan zijn ze jou en mij vergeten." Het project zelf wordt door Waterweg Wonen directeur De Jong omschreven als 'een kunstwerk waarin de participatie van de bewoners nadrukkelijk aanwezig is'. Geen autonoom kunstwerk dus, maar een opdracht die goed moest passen bij de bewoners. Die kennelijk met plezier hun persoonlijke beleving aan de kunstenares overdroegen en er even ken nelijk geen moeite mee hadden anoniem te blijven. Daarom over de autonomie van kunstenaars toch het vol- gende. 'Niets uit deze uitgave mag op enigerlei wijze wor den verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt zonder vooraf- gaande schriftelijke toestemming van Miriam Reeders'. Terwijl de persoonlijke ervaringen van de vertellers worden geanonimiseerd in de hoofdpersoon Marnix, stelt de schrijf- ster zichzelf wel heel pertinent voor. Of het overnemen van de copyright-boodschap ook valt onder de restrictie van Miriam Reeders mag ik gaarne ver- nemen. 'De wonderbaarlijke verhalen van Marnix de ontdekking- sreiziger' is een relatiegeschenk van WaterwegWonen. Kan ook zonder kosten besteld worden via info@ waterwegwonen. nl of afgehaald worden aan het Burgemeester van Lierplein. VLAARDINGEN - Sursum Corda geeft woensdagavond 2 juli een concert in de tuin van cafe Mes aan de Schiedam- seweg 17. Dit is een jaarli- jkse traditie waar iedereen met veel plezier aan mee- werkt. De aanvang is 19.45 uur en de entree is gratis. Er wordt een licht programma gespeeld. Sursum wil graag groeien en nodigt mensen uit om eens bij het orkest te komen luis- teren. Het bespelen van een instru ment kan ook geleerd wor den. Info: 474 48 52. woensdag 25 juni 2008 - WX91 V., De dromen en verlangens van vrouwen met verschillende culturele achtergronden. Dat levert een voorstelling op die 2 juii in Schiedam te zien is. SOBO-voorzitter Van Gestel bezocht Maassluis op uit- nodiging van de burgemeester. Toch bleef Van Gestel erbij dat het in Schiedam prettiger wonen is en heeft de burge meester uitgenodigd voor een bezoek aan Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17