De liefde voor vliegtuigen zat er vroeg in h 't 1 wV - Week in, week uit (13) ,fi wv..;;v, 1 'Guus Hiddink moet zijn paspoort inleveren' Ds. Dr. A. Kuyper Frank was klaar met zijn op- dracht, en had nog even ge- sproken met de hoofdredac- teur in Nederland. Deze had hem een tip gegeven om op de terugweg eens langs het dorpje Capsu Mic te rijden. Misschien zat hier weer eens een ander verhaal in dan het standaard toeristisch geneu- zel. 'Een hartstochtelijke vrijpartij zou negen maanden later leiden tot gezinsuitbreiding' Tijdens het bewind van Ceausescu had de bevolking in bittere armoede geleefd. Per gezin had men toen de beschikking gehad over een gloeilamp van 60 watt. Een aantal kerken uit Rotterdam had na de val van deze dicta tor de handen in een gesla- gen en de kerk van dit dorp geholpen met goederen en geld om deze mensen weer een menswaardig bestaan te geven. Na het afscheid van Alina's familie, waren ze vertrok- ken en toen ze bij het dorpje aangekomen waren hadden ze gelnformeerd waar do- minee Barzov woonde. Na- dat ze aangeklopt- en verteld hadden dat ze uit Nederland kwamen, waren ze vriende- lijk doch dringend verzocht binnen te komen. Omdat Alina een Roemeense was, waren de verhalen al spoedig zeer geanimeerd geweest- en moesten ze blijven om mee te eten. De dominee had hun ver teld dat er ruim tien jaar lang goede gebruikte spul- len- kleding en geld was in- gezameld in Nederland- en door veel vrijwilligers naar Roemenie gebracht, om de ergste nood onder de plaat- selijke bevolking te kunnen lenigen. Omdat het al laat geworden maasstad Waterweg weekbladen mhmm was, had de dominee voor Frank en Alina een slaap- plaats geregeld bij een van de kerkleden die voldoende kamers had. De andere dag hadden ze verschillende projecten bezocht, zoals de voorziening voor oude van dagen- en de nieuwe school die ze, samen met de vele Nederlandse vrijwilligers, hadden gebouwd. Het laatste project dat ze met de Nederlandse hulp hadden kunnen realiseren, was een opvanghuis voor ongehuwde moeders en weeskinderen geweest. Dominee Barzov was erg trots op dit tehuis, en Frank en Alina waren er met de dominee naar toe ge weest om met de bewoners te praten. Terwijl Frank 00k buiten nog wat foto's aan het maken was geweest, was Alina met een van de ver- zorgsters in gesprek geraakt die verteld had, dat ze veel te weinig personeel hadden en dat er vaak door de bejaarde dames (van het bejaarden tehuis) werd bijgesprongen. De meeste zorg was ech- ter het vinden van adoptie echtparen voor een aantal kinderen in het tehuis, en ze had Alina een baby van vier maanden in de handen gedrukt en een zuigfles om de baby te voeden. Alina had een heel vreemd en blij gevoel gehad toen ze met de baby in haar armen had ge- zeten. Frank die binnen ge- komen was en haar zo geluk- kig bezig had gezien had voor de grap gezegd, waarom hou je hem niet. Een week later was alles geregeld. Door be- middeling van de dominee, en een oude relatie op het stadskantoor in Boekarest was alles in recordtijd gere geld geweest. De laatste nacht in het dorp was er van slapen niet veel gekomen. Ze hadden harts- tochtelijk gevreeen, niet we- tend dat er negen maanden Mijn verzameling WATERWEG - Jan Piet de Klerk uit Schiedam houdt zich al meer dan 80 jaar met vlieg tuigen en modelvliegtuig- jes bezig. Als kleine jongen ging hij met zijn vader mee naar Vliegveld Waalhaven om vliegtuigen te bekijken. De liefde voor vliegtuigen zat er voorgoed in. „Hoeveel modelvliegtuigjes ik gebouwd heb? Misschien wel een stuk of 225. Toen ik een jaar of tien was, kwa men de eerste bouwdoosjes voor modelvliegtuigjes op de markt. Nog geen plas tic, hoor. Van balsahout, een zeer lichte houtsoort. Ik denk dat de eerste model vliegtuigjes van plastic on- geveer in 1947 op de markt verschenen." De Klerk bouwt niet alleen vliegtuigjes, maar hij is ook ge'interesseerd in de ach- tergronden van het toestel. Verkoopcijfers, verschij- ningsdata, techniek, enzo- voort. Wat voor motoren zitten er in? En hoeveel? Want ieder vliegtuig is an- ders. Achter elk vliegtuig zit een verhaal, en hij rust niet voordat hij alle verhalen kent. Hij heeft veel boeken over vliegtuigen en mappen vol informatie. In de verzameling prijken curiositeiten zoals bijvoor- beeld een helikopter die te zien was in de serie 'Mash', speciaal ontworpen om ge- wonden mee te vervoeren. In het begin verzamelde hij alles, maar later beperkte De Klerk zich noodgedwon- gen tot vliegtuigjes van Ne- k %f - I L. xJ f f L A J -«'f> Jti -1 derlandse en Duitse ma- kelij. „Ik heb diep respect voor de precisie waarmee Duitse vliegtuigen in elkaar gezet worden. En Engelse vliegtuigen liepen qua tech niek achter op Duitse exem- plaren." Tip voor liefhebbers: Profile Publications geeft boekjes uit over elk type vliegtuig. Prikbord Lezerspanel Voor het lezerspanel zijn wij op zoek naar panelleden die wekelijks hun mening willen geven over een stelling. We kelijks ontvangt u een stel ling via e-mail, waarop u in een paar zinnen kunt reage- ren. Bij uw mening plaatsen wij uw pasfoto. Ge'interes- -} seerd? E-mail dan naar wa- terweg@maasstad.nl en ver- geet niet een pasfoto mee te Mijn foto Voor de rubriek 'mijn foto' zijn wij op zoek naar foto's van zonnige dagen in de re- gio, zoals knoeien met ijsjes, waterpret, strandwandeling of een boottochtje. Stuur ze op naar: waterweg@maas- stad.nl en misschien krijgt uw foto een plekje op de le- zerspagina. maasstad lezerspanel SLUIS) - Nee NATUURLIJK niet! Guus is een GROOT man die al vele voetbalploe- gen op een zeer hoog niveau heeft gebracht! Eindhovena- ren, Koreanen en nu de Rus- sen! Uiteraard heb ik een onwijze oranje kater, maar "de Rus- sen van ons Guusje" waren nueenmaal beter!! Guus z'n paspoort afnemen zou flauw zijn. Uit jaloezie? Kom op zeg! Misschien komt hij juist in aanmerking voor een ridderorde. 't Is maar mooi een Nederlander die die Russen aan het voetbal- len heeft gekregen. En dat Oranje eruit ligt is erg jam mer, maar het is een spelle- tje, geen wereldpolitiek. Wel nee! Guus heeft het ge- woon wederom fantastisch gedaan. Van mij mogen ze voor hem een standbeeld oprichten. Hiddink is volgens mij in- middels een van de groot- ste ambassadeurs van de BV Holland. LAURENS DE GROOT - Deze stel ling is[a] grote flauwekul, of hij moet zelf zijn paspoort willen inleveren, en [b] of hij nou wel of niet het Ne derlandse voetbal goed kent, het Russische elftal was op alle fronten beter. Ik ben blij voor Guus. Hoop dat ie de finale speelt. Mijn mening „In gestaald navolging van Lenins Rusland en Mao's China, wil ook Maassluis nu een standbeeld voor een grote roer- ganger. Er komt een 'Abraham Kuyper' standbeeld. Domi nee Kuyper was in bepaald opzicht het 19c eeuws christelijk equivalent van een huidig moslimfundamentalist ala Tali ban en Ayathollas. Dokter Kuyper was een fanatiek vrouwenhater, fervent pa- penvreter en gedegen socialistenkweller. Hij, A. Kuyper, was ook stakingsbreker en vervolger van andersgelovigen en sexueel geaarden. Als politicus was Kuyper mede verantwoordelijk voor de ge nocide op de inboorlingen in ons koloniaal Indie, en binnen zijn priveleven was deze anti-liberaal een obsessief mensen- zieker. Abraham Kuyper bleek hierinboven aantoonbaar corrupt en later zo frauduleus dat hij gedwongen werd de 2e kamer te verlaten. Kortom, Abraham Kuyper was geboefte pur sang! Kuyper hoort alleen per standrechterlijk beeld thuis in de historische analen van Maassluis." in beeld woensdag 25 juni 2008 - WX92 WORDT VERVOLGD *8* Jan Piet de Klerk vertelt over zijn verzameling modelvliegtuigen. Ook een teuke verzameling? Stuur dan een e-mail naar: waterweg® maasstad.nl Jan Piet de Klerk heeft al zo'n 225 modelvliegtuigen gebouwd. t- - -■ fT-'r SfCSSS - 1 "f 4 - Groepen 5 t/m 8 van basisschool De Vlinder uit Schiedam waren vorige week (nog in oranje) aan het hoogspringen, kogelstoten, sprinten en hardlopen tijdens de sportdag bij atletiekvereniging Fortuna in Vlaardingen. (ingezonden door Kim Lansbergen) PETRA H. VAN LANGEVELD (MAAS- HANS BOUMAN (VLAARDINGEN) - ROBERT WESDORP (SCHIEDAM) - M.THOMASSEN

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 19