TSN open van start Trainer Dimitri Nobel op eigen benen Doel is ooit Nederlands kampioen te worden Tennissen op het strand Afstraffing Schiedam, Gophers herpakt zich Goud en brons op NJKzwemmen Spirit klaar voor top 2e klasse Dartstoernooi in cafe Wilhelmina Kromme Mijdrechttocht 100-jarig sv&hv Schiedam Dammers in bekerfinale Winst Wiekeraad d_ maasstad Waterweg/Sportjournaal weekbladen Sportflitsen ZWEMMEN - Timo Dinkelberg van ZVVlaardingen heeft op de Nederlandse junioren kampioenschappen zwemmen in Drachten een le plaats behaald op de 100 meter rugslag. Bart Dunweg, Celine Hoogendijk, Nick Cleintuar en Victor Poot zwommen namens ZVVlaardingen ook in de top 10. Met de estafettes werd op de 4x200m vrije slag een 3e plaats behaald door Stefan Grudelbach, Dunweg, Galjart en Poot. HOCKEY - Spirit heeft de begeleiding voor de vrouwenselectie uitgebreid. Naast trainer/coach Eelko van Roon en manager Peet Maat zijn trainer Jeroen van den Berg en verzorger Paul van Rumpt aangetrokken. Spirit hoopt hiermee en met de nieuwe speelsters: Frederique Dijkstra (Hoeksche Waard), Linsey van Kampen (Evergreen) en Frederique Naaijen (Ring Pass), een topper te worden in de 2e klasse. DARTS - In cafe Wilhelmina aan het Wilhelminaplein 26 in Schiedam is zaterdag 28 juni een open dartstoernooi. De SDC-wedstrijd start om 20.00 uur. Deelnemen kost 3,00 euro. De winnaar, de beste herkanser, de hoogste finish en de beste vrouw hebben prijs. Informatie: Rob Eekman 06- 27112742 of via www.sdcdarts.com. SCHIEDAM - Toerclub Rijnmond fietst zondag 29 juni een tocht van 140 kilometer. De Kromme Mijdrechttocht door het Groene Hart wordt in een groep gereden met een gemiddel- de snelheid van 25 km per uur. De start is om 8.00 uur bij de kantine van Hargasport aan de Sportlaan 7 in Schiedam. Meerijden kost 3,00 euro. Dragen van een valhelm wordt dringend aangeraden. Informatie: (010) 475 15 15 of per e- mail: info@tcrijnmond.nl. SOFT- EN HONKBAL - Leden en oud-leden van sv&hv Schiedam vieren op zondagmiddag 13 juli de looe verjaardag van de club. Aanmelden: reuniesvhvschiedam@live.nl. i REGIO - De honkballers van sv&hv Schiedam zijn bezig aan een verrassend sterk seizoen. Met acht overwin- ningen is de ploeg van coach Leo Voogd zelfs de koplo- per in de 2e klasse B. Afge- lopen zondag was het voor Schiedam alleen plotseling heel andere koek. Bezoeker Storks troefde de thuisploeg af, 2-19. Bij Schiedam draai- de de pitching niet, was de verdediging niet scherp en miste de aanval de gretig- heid die het de voorgaande wedstrijden wel toonde. On- danks deze afstraffing blijft svhv Schiedam wel koploper en hoopt men dat deze uit- glijder slechts eenmalig is. In de 3e klasse D herpakte Van Dijk/Gophers zich na de nederlaag tegen koplo per Yellow Rangers. Zon dag werd tegen Eurostars gewonnen, 9-5. Deze winst was niet alleen een mooie revanche voor de smadelijke nederlaag, 2-12, tegen deze ploeg eerder dit seizoen. Gophers kwam door dit re- sultaat weer naast Eurostars op de 2e plaats van de rang- lijst. De koppositie is nog wel ver weg voor de Maassluise ploeg van coach Terry van Heijningen. „Het gat is 6 punten en Rangers is nog ongeslagen maar wij zijn ervan overtuigd dat het nog niet verloren is. Er zijn nog 7 wedstrijden te spelen." SCHIEDAM - Het TSN Nico Trading open, onderdeel is van het Powerhouse Tennis- circuit Rotterdam, is maan dag gestart. De wedstrijden van TSN duren tot zondag 29 juni. Er wordt tot vrij- dag dagelijks vanaf 18.00 uur gespeeld op tennispark Kethelhaghe. Op zaterdag is er de hele dag tennis en voor zondag staan de fina les op het programma. De ongeveer 200 deelnemers nemen het tegen elkaar op in de categorieen 3, 4, 5, 6, Judoschool 6 30+, 7, 7 30+, 8, 8 30+. In de hoogste categorie gel- den Hans van den Hoek en Bjorn Stratman als de kanshebbers. Bij de vrou- wen zijn Yvonne Zandber- gen en Lisette Boekholt de eerst geplaatsten. Het vrou- wentoernooi in categorie 3 startte maandag. Michelle Wong versloeg Rebecca van Beek, 6-3 en 6-0, en staat in de i/2e finale tegen favo- riet Zandbergen. Maandag bleken Branders- stad-tafeltennissers Rene Waterreus en Arjan Kar- baat niet alleen het 'mini- atuurtennis' onder knie te hebben. Op de (voor hen) immen se smashcourtbanen van Kethelhaghe waren zij in categorie 7 duidelijk ster- ker dan het dubbel Van den Berg/Schippers, 6-1 en 6-2. Naast het tennis wordt er deze week voor entertain ment gezorgd aan de Zoom- weg 4 in Schiedam. Don- derdag 26 juni is er bijvoor- beeld een feestavond. SCHIEDAM - Damclub Van Stigt Thans kan naast het lands- kampioenschap ook de beker pakken. Zaterdag werd door winst op RDC Rijnsburg, 6-2, de bekerfinale bereikt. Van Stigt Thans trad aan met louter Nederlands kampioe- nen: huidig kampioen Ron Heusdens, oud kampioenen Rob Clerc en Hans Jansen en sneldamkampioen Anton van Berkel. Komende zater dag wordt de finale gespeeld tegen Denk en Zet Culem- borg. Saillant detail is dat Denk en Zet-topper Jeroen van den Akker komend sei zoen voor Van Stigt Thans uitkomt. SCHIEDAM - Bianca Wiekeraad maakt een succesvolle over- stap van het jeugdbowling naar de senioren. De 18-ja- rige Schiedamse die eerder dit jaar op het EK jeugd in Finland verschillende me- dailles won en ook 3-voudig zilver winnares werd op het jeugd NK, heeft inmiddels haar le aansprekende zege binnen in het seniorenbow- ling. Afgelopen week won de bowlster van Musis Sacrum op Malta een prestigieus open toernooi. In de finale was ze te sterk voor ervaren concurrentes als Sue Abela. SCHIEDAM - Dimitri Nobel is al jaren judotrainer. Eerst bij Sportinstituut Schiedam en later meer zelfstandig bij Fitsportland waarbij zijn wedstrijdjudoka's nog wel voor Sportinstituut uitkwa- men. Een jaar geleden koos Nobel ervoor om geheel op eigen benen door te gaan in Fitsportland. „Nu kun- nen we ook in wedstrijden als 'Judoschool Nobel' uit- komen." Over zijn beweeg- redenen zegt Nobel dat hij meer vrijheid wilde om op zijn manier met judoka's te werken. „Ik ben een trainer die pupillen persoonlijke aandacht wil geven. Iede- re judoka heeft een andere aanpak nodig. Dat lukte sa- men met Sportinstituut niet meer goed. En ik wil jongere judoka's vroeg ervaring op laten doen in buitenlandse wedstrijden. Dat kon ook niet in de oude situatie." De 'breuk' met Sportinstituut Schiedam zorgde er voor dat Nobels wedstrijdjudoka's moesten kiezen voor een van beide clubs. In de prak- tijk kwam het erop neer dat de meeste judoka's waarmee Nobel werkte met hem mee- gingen. Dat was in elk geval zo bij zijn beste pupillen De nise Heijmans en Amber van der Hoff. „Wij wilden graag bij Dimitri blijven. Zijn trainingen zijn leuker, wat minder afstandelijk." Nobel zoekt voor het opleiden van zijn oudere wedstrijdjudo ka's samenwerking met an dere judoscholen. „De breuk van Sportinstituut is nu nog te vers voor samenwer king maar ik hoop dat dit in de toekomst wel kan. Door mijn stage bij De Korte in Hoogvliet kan ik Denise en Amber daar laten meetrai- nen zodat zij toch voldoende tegenstand hebben." SCHIEDAM - Judoschool Nobel telt 170 leden. „Het doel is om dit jaar door te groeien tot 200." In de huidige situ atie bij Fitsportland kan Di mitri Nobel doorgroeien tot 240 leden. „Groeien we ver- der dan zoek ik aanvullende ruimte in een gymnastiek- zaal. Tegenover Fitsport land komt zo'n zaal. Moge- lijk kan ik daar extra ruim te krijgen." Nobel bouwt inmiddels verder aan zijn club. „Er komt clubkleding en er is een stichting die ac- tiviteiten zoals een kamp en wedstrijdjes gaat opzetten." Momenteel is het merendeel van de leden jonger dan 10 jaar. „Achter mijn grootste talenten Denise Heijmans en Amber van der Hoff is het gat groot maar de uit- daging is die groep vanaf de basis te leren judoen. Mijn droom is om met een van hen Nederlands kampioen bij de senioren te worden", klinkt het ambitieus uit de mond van trainer Dimitri Nobel. woensdaq 25 juni 2008 - WX93 - .t'C Het lijkt meer een verpozing van strandgangers: tennissen op het strand. Maar het gebeurt ook in wedstrijdverband. Op 7 September wordt een NK in Scheveningen gehouden. De wedstrijd van vt De Hoek gold als voorronde. Het open tennistoernooi van TSN Schiedam ging maandag onder stralende weersom- standigheden van start. Dagelijks wordt er deze week vanaf 18.00 uur getennist. Judotrainer Dimitri Nobel. Hier op de foto met zijn twee meest succesvolle pupillen: Denise Heijmans (links) en Amber van der Hoff. Foto Roger van derKraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21