Politie extra alert op fietsendieven 'Elke dag een andere speen' Studeren met behoud van uitkering Visspecialist R. Bijl P p HOLLANDSE NIEUWE Si Teerstoof zoekt vrijwilligers Succesvolle premiere Rustig weekje Graauwe Hengst Bloemen in geuren en kleuren Hommage aan Jan Schaper Zomerabonnement stad 4 voor 6?° maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Colofon Al 41 procent meer verdachten aangehouden dan in 2007 SCHIEDAM - Jeugdtheater De Teerstoof is van maandag tot en met vrijdag in gebruik voor cultuureducatieve doel- einden. Op deze dagen gaan leerlingen van de basisscho- len en het voortgezet onder- wijs naar het theater om een voorstelling te kijken of om een project af te sluiten met een presentatie. Op zondagmiddag vinden er voorstellingen plaats voor kinderen en in het weekend voor jongeren. De Teerstoof is hard op zoek naar vrijwilligers voor de Cultuureducatie onder schooltijd en voor het jeugd theater op de zondagmid dag. Wie wil er een handje hel- pen, is gastvrij en bovenal stressbestendig? Aanmelden bij Deborah Lens, tel. 219 14 82 of 06 - 26 16 83 01. SCHIEDAM - In een stampvolle Kajuitbar werd afgelopen vrijdagavond voor de eerste keer 'De avond die nergens over gaat' gepresenteerd. Organisator Martin Meer- wijk had een bonte rits men- sen naar het muziekcafe op de Hoogstraat weten te krij- gen. Jong en oud door elkaar met als leidraad een poetische voordracht, muzikaal optre- den of iets wat daar bij in de buurt kwam. Allemaal amateurs uit Schie dam die hun kans grepen om het rumoerige publiek te overtuigen van hun kunnen. SCHIEDAM - Het aanpakken van fietsendiefstal is mo- menteel een van de priori- teiten bij de politie. In het kader hiervan wor den verschillende acties gehouden, ondermeer door politie in burger en met be- hulp van camera's. Belangrijk is dat mensen waarvan de fiets gestolen is, altijd aangifte doen. De politie-inzet wordt na- melijk mede op basis van aangiftecijfers bepaald. Bovendien kunnen terugge- vonden fietsen makkelijker worden teruggebracht bij de rechtmatige eigenaren, als er een aangifte ligt. Daarnaast is het belang rijk fietsen te registeren met een registratiekaart, waarop 00k een framenum- mer kan worden vermeld. Zet de fiets daarnaast vast met liefst twee sloten, bij- voorbeeld aan de voor- en achterzijde van de fiets, aan een vaste paal. De speciale aandacht van de politie lijkt al vruchten af te werpen: tussen janu- ari en mei 2007 werden 179 verdachten aangehouden, in dezelfde periode van dit jaar 252 verdachten. Dit is een stijging van het aantal verdachten van 41 procent. Heling is overigens net zo strafbaar als het ste- len van een fiets. SCHIEDAM - „Toen ik 12 jaar was, kocht ik van mijn zak- geld samen met een vrien- din een fopspeen", vertelt de Schiedamse verzame- laar Lien Ponstein. „We vonden dat wel grappig. Ik weet nog dat mijn moeder het vreemd vond, maar wij moesten er wel om lachen. Toen we een speen uitzoch- ten in de drogist merkte ik op dat er veel verschillende waren. Verschillende mo- tiefjes en merken. Het feit was 00k dat ik destijds al dol was op baby's en mede daarom de verzameling be- gonnen ben." Lien Ponstein ging in haar verzamelwoede zelfs de grens over. „Inmiddels heb ik spenen uit Belgie, Grie- kenland, Frankrijk, Duits- land, Engeland, van Fey- enoord, van Ajax, met nep- tanden en ga zo maar door. Ik heb 00k veel spenen ge- kregen van collega's, fami- lie en van de kinderen van mijn werk, want ik werk in de kinderopvang." Het maakt Ponstein niets uit als de spenen gebruikt zijn. „Het gaat echt om het aantal en het motiefje. Ik heb een aantal dubbele, maar het merendeel is echt verschillend!" Lien is in- middels wel tevreden met haar verzameling en koopt nauwelijks nog nieuwe spe nen. „Maar als mensen spenen hebben die zij niet meer gebruiken dan maak je mij daar altijd blij mee! In mijn ouderlijk huis had ik de spenen op plankjes, vensterbank en in kastjes liggen. Sinds kort woon ik op mezelf en heb ik nog geen leuk plekje voor al mijn speentjes gevonden. Een aantal zitten in vazen en de rest nog in een ver- huisdoos. Ik ben erg blij met mijn verzameling en zal het nooit weggooien. Ik maak wel eens het grapje dat mocht ik ooit een kindje krijgen het meer dan een jaar lang elke dag een ande re speen kan gebruiken." Nieuwe kansen dankzij strijdvaardige Karin van Kolk waterweg - De gemeente Vlaardingen en de Hoge- school Rotterdam hebben de afgelopen week een conve- nant ondertekend waardoor mensen een HBO-opleiding kunnen volgen met behoud van uitkering. Het convenant is min of meer te danken aan de Vlaardingse Karin van Kolk, die vastberaden was haar ei- gen leven in goede banen te leiden. „Na tien jaar WWB (Wet Werk en Bijstand, red.) wilde ik aan de slag om zinvol met mijn leven verder te kunnen. Maar bij sollicitaties bleek ik of te oud, of onvoldoende geschoold of te lang uit het arbeidsproces. En ik mocht niet studeren vanwege mijn uitkering. Op het spreekuur van wethouder Attema heb ik mijn zaak voorgelegd en gevraagd wat de mogelijkhe- den waren." Wethouder Attema doorbrak de impasse door aansluiting te zoeken bij een project van Hogeschool Rotterdam: doelgericht studeren met be houd van uitkering. Er kan overigens geen vrij- blijvend pretpakket worden gekozen. Het gaat om oplei- dingen waarvoor veel vraag is bij werkgevers. De student moet zich er ver- volgens voor kwalificeren en nog tijdens de studie een be- Wijkkort SCHIEDAM In podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Haven wordt dinsdag een Jamsessie gegeven van 21.00 tot 24.00 uur. Donderdag treden hier Marco D en Vrienden op vanaf 22.00 uur, waar- na er zondag weer een Jamsessie op het programma staat van 20.00 tot 24.00 uur. taalde baan vinden. Er wor den dus zware eisen gesteld, maar daar tegenover staat dat de student een goede begeleiding krijgt van de ge meente en de Hogeschool. Dankzij Karin van Kolk is dit project nu in Vlaardin gen voor tien mensen be- reikbaar. Wethouder Attema is dik te vreden over het convenant: „Het geeft mensen weer re gie over hun eigen leven, het betekent uitstroom uit de uitkering en het brengt vers opgeleide mensen op de ar- beidsmarkt. Veelzijdige re- sultaten waar wij allemaal graag ons best voor hebben gedaan." SCHIEDAM - In de heemtuin wordt zondag 29 juni van 14.00 tot 15.30 uur weer een leerzame en leuke rondleiding gegeven rond het thema bloe men. Wat bloeit er allemaal, welke kleuren zien we, welke beesten komen daarop af en hoe ruiken ze? Van vilt kun je bloemen maken die een beetje naar zeep ruiken en verrassend leuke kleuren hebben. De gratis activitei- ten starten om 14.00 uur bij het heemtuinhuisje. SCHIEDAM - Bibliotheek Stadserf staat zaterdag 28 juni in het teken van een hommage aan Jan Schaper. Vanaf 13.00 uur worden in het biblio- theektheater twee films vertoond door en over de kunstenaar. Tot 30 juni is in Bibliotheek Stadserf een verzameling unieke foto's van de Schiedamse kunstenaar te zien. Schaper overfeed in april van dit jaar. Met een Hommage aan Jan Schaper wil Bibliotheek Waterweg de Schiedammer kennis laten ma ken met het werk van de eigenzin- nige kunstenaar. SCHIEDAM - De zomervakantie komt er weer aan en dat betekent dubbel zoveel plezier bij de Schiedamse zwembaden. Vanaf 30 juni start de voorverkoop van de zomerabon- nementen. Een abonnement is on- beperkt per persoon te gebruiken tijdens het recreatiefzwemmen in de zomervakantie. Via www. zwembadgroenoord.nl is een bon te downloaden die ingeleverd moet worden bij de aanschaf van een zomerabonnement. Voor meer in- formatie over de tarieven: www. zwembadgroenoord.nl. De zomer- abonnementen zijn geldig van 21 juli tot en met 31 augustus tijdens het recreatiefzwemmen. Ii'iMsH Gratis Gebakken poon Hollandse Nieuwe 45 1 75 395 170 Visspecialist R. Bijl Broersveld 113B 010-4268710 woensdag 25 juni 2008 - X082 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Aile auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, e.g. de betreffende auteur. Lien Ponstein beqon ooit 'voor de qrap' met het verzamelen van speentjes. Nu heeft ze een ontelbaar aantal spenen in allerlei motieven en kleuren. Foto: r. van der Kraan Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild naar waterweg@maasstad.nl AFHALEN Bij deze adressen: Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf I Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Sehiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A Op een qrasveldje tussen flats aan de Burq. van Haaren- laan is zondaqmiddaq een boom op een kinderspeelplaats qevallen. Niemand raakte qewond. Foto: Sven van Beek 250 gram per stuk I

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3