Gemeenteberi Wethouder Groene enthousiast over bewonersinitiatief Spaland Tegengaan van meeuwenoverlast en zwerfvuil Nieuwe Haven weer open voor autoverkeer Het Ondernemersloket Betalen in de Stadswinkel? Graag pinnen of chippen! Trouwen in Schiedam voor alle (startende) ondernemers in Schiedam gemeente Schiedam Woensdag 18 juni bevestigde wet houder Maarten Groene de laatste bloemenbasketaan een lantaarn- paal op de Slimme Watering bij de ingang van De Akkers. Met het plaatsen van deze laatste basket completeert hij de opfleuring van een belangrijk deel van de rondweg door Schiedam-Noord. Het plaatsen van de zogenoemde 'hanging baskets' aan de lantaarn- palen is een initiatief van de Wijk- en bewonersvereniging Spaland. Met instemming van de collega- bewonersvertegenwoordigers van De Velden en Sveaparken is hiervoor gebruik gemaakt van het wijkbud- get. Wethouder Maarten Groene: "Ik vind het een goede zaak dat verschil- lende verenigingen de handen ineen slaan om hun deel van de stad te verfraaien. Het wijkbudget wordt op deze manier optimaal aangewend." Foto: Leendert van der Waal De afgelopen weken is het aantal klachten over overlast van meeuwen en zwerfvuil toegenomen. Meeu wen zijn alleseters en komen af op de geur van eten in vuilniszakken. Zij pikken zakken open. Zo komt het afval op straat terecht en de wind doet de rest. Het probleem ontstaat vooral omdat niet iedereen zich aan de aanbiedregels van het afval houdt. In de gemeente Schiedam zijn er in de algemeen plaatselijke verorde- ning regels opgenomen over het aan- bieden van afval. In 'zakkenwijken' mag het huisvuil op de ophaaldag vanaf's ochtends 5 tot 7.30 uur wor- den aangeboden. Afval moet altijd worden aangeboden op de daarvoor bestemde aanbiedplaats. In de wijken met ondergrondse containers moet het afval in de ondergrondse contai ner, dus niet ernaast. Op deze manier wordt zwerfvuil tegengegaan. Plaag- dieren krijgen zo minder kans om bij vuilniszakken te komen. Meeuwen Meeuwen zijn alleseters en kunnen van grote afstand voedsel opspeu- ren. Zij worden aangetrokken door vuilniszakken. Omdat meeuwen ook zeer intelligent zijn, weten ze precies waar en wanneer ze voedsel kunnen vinden. Om meeuwenoverlast terug te dringen is het belangrijk om een aantal regels in acht te nemen. Voer de meeuwen niet. Biedt afval op de juiste tijden en plaatsen aan. Als er niet genoeg te eten is zullen de meeuwen vertrekken naar een gebied met meer voedsel. De gemeente Schiedam is samen met Irado bezig met het plaatsen van ondergrondse containers in heel Schiedam. Dit moet het grootste deel van de overlast wegnemen. Omdat de meeuw een beschermde diersoort is zijn er weinig andere maatregelen die de gemeente kan nemen. Alternatieve methoden als het ge bruik van een jachtvalk of werken met afschrikwekkende geluiden is in een stedelijke omgeving nauwelijks mogelijk. Jachtvalken blijken vaak liever jacht op huiskatten te maken. Waar de valken verdwijnen, komen de meeuwen meteen weer terug. De beste oplossing is daarom het sa men schoonhouden van de stad. De gemeente Schiedam en Irado werken hier heel hard aan en hopen op dat iedereen zijn steentje bijdraagt. De reconstructie van de Nieuwe Ha ven is bijna ten einde. De komende de weken vinden nog enkele afrondende werkzaamheden plaats, waaronder het plaatsen van een definitief hek- werk langs de kade en het aanbren- gen van een coating over het fietspad dat over de nieuwe kade loopt. Deze afrondende werkzaamheden kunnen mogelijk beperkte overlast veroorza- ken. Vanaf deze week, een week eer- der dan gepland, is de Nieuwe Haven weer geopend voor het autoverkeer. Stadserf 1 openingstijden: dinsdag, woensdag, vrijdag 3112 DZ Schiedam 8.00- 16.00 uur 010-246 53 04 maandag donderdag info@schiedam.nl 12.00 uur - 16.00 uur 8.00 uur - 20.00 uur Als u bij de Stadswinkel moet beta len, is elektonisch betalen via pin- pas op chipknip de beste manier. Veel mensen doen dat trouwens al. Het is immers een snelle, betrouw- bare en veilige manier van betalen. Wilt u toch met contant geld beta len? Dan verandert er op maandag 4 augustus 2008 iets. Vanaf die datum is er in de Stadswinkel een centraal kasloket, waar u moet af- rekenen. Pinnen en chippen is aan elk loket mogelijk. Contant betalen blijft ui- teraard voor alle diensten mogelijk, maar u moet er voortaan dus voor naar het centrale Kasloket. Dat kan, afhankelijk van de drukte, wat extra tijd kosten. Betaal dus bij voorkeur door middel van pinnen of chippen. Het is nog niet mogelijk om te beta len met een creditkaart. Hondenbelasting en Precariobelasting 2008 Eind juni worden de aanslagbiljetten hondenbelasting en precariobelasting 2008 verzonden. Hondenbelasting Iedereen die bij de gemeente geregistreerd staat als hondenbezitter, ontvangt automatisch een aanslagbiljet. Tarief Het tarief bedraagt voor een hond 108,72 en voor elke volgende hond 217,44. Teruggave mogelijk bij wijzigingen in de loop van het jaar Bij wijzigingen in de loop van het belastingjaar, bijvoorbeeld bij verhuizing of overlijden van uw hond, kan teveel betaalde hondenbelasting worden terug- betaald. Een verzoek hiertoe moet u binnen vier weken na de wijziging doen bij de afdeling Gemeentelijke Belastingen. Betaalt u hondenbelasting? Een ieder die in deze gemeente een of meer honden houdt, moet hiervan aan- gifte doen en hondenbelasting betalen. Indien u op dit moment als houder van een of meer honden geen hondenbe lasting betaalt of indien u in de loop van dit jaar een hond (erbij) neemt, bent u verplicht dit binnen twee weken te melden aan de afdeling Gemeentelijke Belastingen. Er wordt u dan een aangiftebiljet toegezonden. Om na te gaan wie er ten onrechte nog geen hondenbelasting betaalt, vindt er regelmatig een huis-aan-huis controle plaats Er kan dan een controleur bij u aan de deur komen, ook als u uw hond(en) reeds heeft aangemeld. Precariobelasting Voor alle voorwerpen op, onder of boven openbare gemeentegrond, zoals ter- rassen, bouwmaterialen, uithangborden en lichtbakken moet precariobelasting betaald worden. Onder andere winkeliers en horecabedrijven betalen deze belasting maar ook eigenaren van een woning kunnen een aanslag ontvangen, bijvoorbeeld als er een balkon of overbouw boven gemeentegrond hangt. Informatie Voor nadere informatie kunt u tijdens kantooruren bellen met de afdeling Ge meentelijke Belastingen van de gemeente Schiedam, te bereiken op telefoon- nummer (010) 2465666. Correspondentie kunt u richten aan: Gemeente Schie dam, afdeling Gemeentelijke Belastingen, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstel ling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Het plaatsen van een berging op het perceel plaatselijk bekend Goereesestraat 33 te 3114 BG Schiedam Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoor- schriften voor de Bebouwde Kom" bestemmingen "Achtererf". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat het bouwwerk in de bestemming "achtererf' valt. De gronden met de bestemming "achtererf'moeten worden aangelegd als tuin. Het bouwplan is tevens aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als be- doeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Het plan ligt hiertoe van vanaf 26 juni 2008 t/m 6 augustus 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur en donderdag van 08.00-20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het Afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4