Gemeenteberich 8 De raadscommissies Schiedam denkt mee over Veiligheidsacademie gemeente Schiedam Met de ondertekening van een intentieverklaring door staatsse- cretaris De Vries van Defensie en vertegenwoordigers van de politie Rotterdam-Rijnmondde gemeente Rotterdam, de gemeente Schiedam, beveiligingsbedrijven en het ROC Zadkine is het startsein gegeven voor de doorontwikkeling van een brede Veiligheidsacademie. Namens de gemeente Schiedam ondertekende de teamleider van de dienst Toezicht en Handhaving, R. van Waardenberg, de intentieverkla ring die beoogt het belang te onder- schrijven van een brede Veiligheids academie. Deze academie kan door middel van het ontwikkelen, uitvoe- ren en innoveren van onderwijstra- jecten een bijdrage leveren aan de kwaliteit van de dienstverlening in de veiligheidsbranche. De onderteke- naars verklaarden zich door onderte kening bereid om de Veiligheidsaca demie verder vorm te geven. In een korte toespraak sprak staatsse- cretaris De Vries over de toenemende vraag naar veiligheid in de samenle- ving en onderstreepte hij het belang van verdergaande samenwerking tus- sen de partners op dit gebied. De medewerkers van de dienst Toe zicht en Handhaving (de 'Lichtblau- we Brigade') zullen de komende ja- ren de nieuwe opleiding gaan volgen. De bijdrage aan de oprichting van de Veiligheidsacademie past daar- om in het streven van de gemeente Schiedam om de kwaliteit van haar medewerkers verder te verhogen. De komende maanden zal de Veilig heidsacademie verder vorm worden gegeven. Mutatie register Kinderopvang Per 19 juni 2008 heeft een mutatie in het Register Kinderopvang gemeente Schiedam als bedoeld in artikel 46 van de Wet kinderopvang plaatsgevonden. Het aantal kindplaatsen buitenschoolse opvang AleidaKids is van 20 gewij- zigd in 30. De volgende gegevens zijn opgenomen. Gegevens kindercentrum Naam Adres Postcode Plaats van vestiging Telefoon AleidaKids Oostsingel 9 3112 GC Schiedam 010-44 93 214 Bij kindercentrum: aantal kindplaatsen Aantal plaatsen per opvangsoort 0 hele dagopvang 20 buitenschoolse opvang 0 gastouderopvang Deze mededeling is op grond van artikel 47 lid 2 van de Wet kinderopvang. AleidaKids is opgenomen in het Register Kinderopvang onder locatienum- mer 07.03. Het Register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1Openingstijden: maandag van 12:00-16:00 uur. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en don- derdag van 8.00-20.00 uur. Daamaast kunt u ook terecht op de website www.schiedam.nl Voor eventuele vragen kunt u terecht bij mw. drs. S.P. Badal, afdeling Educatie&Welzijn, telefonisch bereikbaar op het nummer 010-219 1529 en via e-mail s.badal@schiedam.nl. De raadscommissies vergaderen... AGENDA Maandag 30 juni 2008 20.00 uur Commissie Samenleving en Bestuur seer. dhr. J. Pegtel, tel. 010-2465336 e-mail: j.pegtel@schiedam.nl Tijdens deze commissievergadering komt onder meer het volgende aan de orde: Het bereikte akkoord met Woon- plus over de dekking en de finan ciering van het wijkactieprogramma Nieuwland. De portefeuillehouder licht het bereikte akkoord toe en de leden van de commissie kunnen hier- over zo nodig vragen stellen. De commissie buigt zich ook over het Burgerjaarverslag 2007. De burgemeester legt in het burgerjaar verslag verantwoording af over haar zorgplichten voor de inwoners van de gemeente. Het gaat in het bur gerjaarverslag eigenlijk concreet om twee vragen. Ten eerste: hoe heeft de dienstverlening aan de inwoners zich in het afgelopen jaar ontwikkeld? En ten tweede: hoe verliep de deelname van inwoners aan beleids- en besluit- vormingsprocessen in de gemeente? Het burgerjaarverslag is niet iets vrij- blijvends. Het is een wettelijke plicht. Het burgerjaarverslag is in de eerste plaats een verantwoording door de burgemeester aan de gemeenteraad. Maar het burgerjaarverslag is ook voor de inwoners van de gemeente interessant. Daarom is het ook een verslag van de burgemeester aan de inwoners over het afgelopen jaar. Een ander belangrijk voorstel dat wordt behandeld betreft het Beleids- plan Veiligheid 2008-2011. In dit plan wordt voortgeborduurd op de combinatie van een gebiedgerichte en persOonsgerichte aanpak. Maar er zal meer van "maatwerk" sprake zijn, waarmee wordt bedoeld dat maatregelen worden genomen op het niveau waarop problemen zich voor- doen. Daarom wordt het beleid ook op wijkniveau uitgewerkt. Tevens staat op de agenda de start- notitie met ambities en maatregelen ten aanzien van het "Bevorderen van integratie en tegengaan van segregatie in het basisonderwijs". Integratie bevat het bevorderen van modern burgerschap en het opzetten van zogenaamde vriendschapsscho- len. Door middel van onder meer het nemen van maatregelen die aan- sluiten bij de aanpak in herstruc- tureringsgebieden wordt segregatie tegengegaan. Dinsdag 1 juli 2008 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer seer. Dhr. B.Th. de Winter, tel. 010- 2465853 e-mail:bt.d. winter@schiedam.nl Woensdag 2 juli 2008 20.00 uur Voortzetting Op 1 juli komt onder meer het vol gende aan de orde: Schiedam te voet. Dit is een rapport waarin wordt beschreven hoe het is gesteld met de toegankelijkheid van de openbare buitenruimte in Schie dam. Verscheidene knelpunten zijn inmiddels aangepakt. Voor sommige maatregelen is meer tijd nodig, zoals bij het realiseren van ontbrekende invalidenopritjes, het aanbrengen van voorzieningen voor blinden bij bushaltes en oversteekplaatsen en het omvormen van wijken tot woon- erven. Bestuursrapportage mei 2008. Hierin legt het college aan de raad uit waar en waarom moet worden af- geweken van de vastgestelde begro- ting voor 2008. Tot op zekere hoogte mag het college dat zelfstandig doen en in andere gevallen moet daarover een besluit worden genomen door de raad. Procedurevoorstel bestemmings- plannen. Op 14 januari is een Stad serf gehouden in Kethel. Het ging daarbij over de uitgangspunten voor het nieuwe bestemmingsplan voor deze wijk. Voortgaand op het suc- ces van deze aanpak stelt wethouder Groene voor dat het college voortaan op soortgelijke wijze met de bevol- king over bestemmingsplannen zal communiceren. Rapport Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen over ver- keersveiligheid rondom scholen. Uit onderzoek van de rekenkamer commissie blijkt dat de gemeente Schiedam recent beleid heeft ge- formuleerd en dat er dus een basis ligt voor daadwerkelijke uitvoering. Geadviseerd wordt om het beleid op te nemen in een op te stellen overkoepelend Verkeers- en Ver- voersplan. De rekenkamercommissie stelt vast dat de uitvoering nog niet ter hand is genomen. Daarom zal in 2009/2010 een vervolgonderzoek worden gestart om te beoordelen of de uitvoering van dit beleid doelma- tig is gebleken. Op 2 juli komt het volgende aan de orde: Onderzoek naar de beoogde kap van een boom bij het nieuwe Vliet- landziekenhuis. De boom staat een goede ontsluiting van het zieken- huisterrein aan de kant van de Pol- dervaart in de weg. Daarom heeft de gemeente een kapvergunning ver- leend. De Poldervaartvereniging is het daar niet mee eens en heeft een contraexpertise laten uitvoeren naar de noodzaak van de kap. De Polder vaartvereniging gaat de commissie hierover informeren. Jaarverslag 2007 Particuliere wo- ningverbetering en funderings- herstel. Gemeente en bewoners- verenigingen werken samen in dit programma. Huiseigenaren in oudere stadswijken kunnen worden onder- steund bij het verbeteren van hun woning. Ook kunnen zij ondersteu- ning krijgen voor het herstellen van de fundering van hun pand. Daar- naast wordt gratis deskundige hulp en advies geboden. In Oost, West en Zuid zijn de woningverbeterin- gen belangrijk gevorderd. Het fun- deringsherstel komt wat moeizamer op gang. Het aantal woningen in het project Particuliere Woningverbete- ring bedraagt tot en met 2007 5.200. In het centrum komen 400 woningen voor de regeling in aanmerking. Bouwstenen voor een Economi- sche beleidsvisie. De economische ontwikkeling van Schiedam is van vele factoren afhankelijk: de samen- stelling van de bevolking, de in- frastructuur, de bedrijfsvestigingen, de detailhandel, enzovoort. In de 'bouwstenennota' wordt aangegeven welke ontwikkelingen voor Schie dam belangrijk zijn, waar kansen liggen en ook wat eventuele risico's zijn. Het is een discussiestuk en de commissie wordt gevraagd om erop te reageren. Nota Hotelbeleid Schiedam. Er blijkt in de markt steeds meer be- langstelling te zijn voor de ontwikke ling van hotels in Schiedam. Daarom heeft het college laten onderzoeken of het zin heeft hierin een actief be leid te gaan voeren. Gekeken is naar de Schiedamse markt, het toeristisch aanbod, de omgeving en de ontwik keling in de hotellerie. De resultaten zijn in een rapport weergegeven, maar vooralsnog zonder conclusies. Het college wil er eerst met de com missie over praten, voordat er een defmitief uitwerkingsplan komt. Informatie Deze openbare commissievergade- ringen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1 Raadscommissies adviseren de ge meenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde ko men. U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bijwonen en bij raadsvoorstellen het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u te recht bij de commissiesecretarissen. IIS fttSi cB

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6