'Geen tuinkabouters, maar uilen in mijn tuin!' Van oranje naar geel Hand in eigen boezem steken 'Gelukkig, eindelijk kan ik rookvrij uit' Na zestig jaar terug in stadhuis Mijn verzameling Prikbord Mijn mening maasstad Waterweg weekbladen In het artikel over 'tegengaan van meeuwenoverlast en zwerfvuil' in de Schiedamse editie van 25 juni, stelt men dat dit vooral wordt veroorzaakt omdat niet iedereen zich aan de aanbiedregels houdt. Dit zal ongetwijfeld zeer regelmatig gebeuren, ik zie dit zelf 00k. Doch de vuilophaaldienst mag 00k de hand wel even in eigen boezem steken. Voorbeeldje, zoals het hier aan het Halleyplein te Schiedam Oost te werk gaat. Ik zet mijn huisvuil netjes in zakken bui- ten rond 08,00, dan gebeurt het dat het vuil elke maandag en donderdag pas wordt opgehaald in de middag, meestal tussen 13.00 en 14.00 uur. Rekensom: staat mijn vuilniszak dus zo'n 5 a 6 uur buiten te wachten en daar maken de meeuwen dan inderdaad gretig gebruik van. Dus Firma Irado, haal eerst de splinter uit uw eigen oog, voordat u op de balk in andermans oog wijst. Graag wil ik reageren op de mening van M. Thomassen betreffende Dr. A. Kuyper die vorige week op de lezer- spagina stond. Het stukje heeft een uitermate nega- tieve toon en is grof en kwet- -send en raakt vaak kant noch wal. Misschien kan Thomas- sen Kuyper niet zijn man vinden, iedereen heeft de vrijheid over iemand te den- ken wat hij wil, maar hou het alstublieft beschaafd! En het mag gezegd worden Kuyper was voor zijn tijd een groot man, een beroemd Maas- sluizer, maar paste 00k in een bepaald tijdsbeeld, en had 00k z'n beperkingen. Ik zou een standbeeld in Maas- sluis wel leuk vinden (Heb er 5 jaar gewoond). Ik ben niet gereformeerd maar her- vormd (wel PKN) Het EK voetbal zit er nu echt helemaal op. De oranjefans hebben hun vlaggetjes en andere versieringen weer opgeborgen; op een paar 'diehards' na dan. Of moeten we zeggen: 'mourir difficiles' want Maasstad weekbladen verlegt de aandacht nu naar Frankrijk waar de Sportzo- mer 2008 een vervolg krijgt UwTourde France stuur ons uw foto's en verhalen! met de Tour de France. Ook nu weer richt Maasstad zijn vizier op de (wielerjfans en liefhebbers die de hero'i- sche gevechten van de ren- ners op de flanken van de Alpencols via de tv volgen. Foto's We vragen daarom onze le zers om foto's in te sturen: uw kind op de fiets, uw man (of vrouw) in een gele trui (of wit met rode bolletjes); stuur uw foto's in en wij plaatsen ze. Verzamelaars Voor de rubriek 'Mijn ver zameling' is de redactie op zoek naar mensen die een verzameling hebben die ver- band houdt met fietsen in het algemeen of de 'Tour' in het bijzonder. Bent of kent u zo iemand; laat het ons dan vooral weten. Zit u aan de buis gekluisterd of bent u, door alle doping- perikelen al lang afgehaakt. Hoe boeiend is de wieler- sport nog? Laat ons weten wat u ervan denkt. Mail uw foto's, tips en verhalen naar: waterweg@maasstad.nl REGIO - Al dertig jaar verza- melt Marieke Tollig uilen in alle soorten en maten. Behalve dan de levende variant. In haar huis is er een kamer speciaal voor al haar vogels gereserveerd. „A1 mijn hele leven ben ik dol op lezen. En welk dier- tje symboliseert wijsheid nou het meest? Juist, de uil", zo legt Marieke haar fascinatie voor deze vogel uit. „Ik heb nu rond de 300 verschillende uilen in huis. Van knuffels tot kalenders, ik heb zelfs een opgezette uil. In mijn tuin staan ook geen tuinkabouters, maar keramieke uilen." De verza meling van Marieke begon toen een bevriende stewar dess een uiltje meenam uit Mexico. Kort daarop was ze jarig en kwamen er opeens meer mensen met uilen aan- zetten. "Sindsdien ben ik ze ook echt gaan verzamelen. Overal waar ik op vakantie ga zoek ik een uiltje op en al mijn vrienden nemen er ook een voor me mee als ze weg gaan", vertelt Marieke. Ondertussen heeft ze dan ook al uilen van Zuid-Ame- rika tot China. De leukste uiltjes vind ze die uit Enge- land. „De Engelsen kleden hun uiltjes aan, dat vind ik ontzettend grappig. Ik ben dan ook het meest trots op mijn 'verpleegster-uil' uit Engeland, want ik ben zelf een verpleegster. Ook heb ik een uiltje dat is aange- kleed als de Kerstman. Ei- genlijk zit er achter elke uil in mijn verzameling wel een verhaal." Naast al die ui len heeft Marieke nog een bijzondere verzameling; ze bewaart al 35 jaar de cor- respondentie met een oud studiegenote. „We schrijven elkaar steevast elke maand. Zo'n too kantjes per brief. Ik denk dat we een uitster- vend ras zijn in het tijdperk van de e-mail", lacht Ma rieke. maasstad lezerspanel PETRA H. VAN LANGEVELD (MAAS- SLUIS) - Een VERADEMING! Heerlijk geen rook meer om je heen, geen stinkende ha- ren en kleding als je uit bent geweest! En dan moet je weten ik ben zelf een fanatiek roker geweest. Het is een zegen om niet meer te HOEVEN roken! Ik moet zeggen dat ik toch al niet meer zo vaak in de kroeg kwam, maar vanaf 1 juli heb ik er al helemaal niets meer te zoeken. Koffie- of een biertje verlie- zen veel van hun aantrek- kingskracht als ze niet ver- gezeld gaan van een peuk. niet- rokers kwamen toch al niet in de kroeg. Laat de ro kers lekker met rust. Bij een drankje hoort een sigaretje. Al die cafeetjes die nu op de fles gaan - vreselijk. De grootste melkkoe is straks uitgemolken. Waar gaan ze nu de accijnzen op leggen? Op een halfje brood De ro kers blijven toch wel roken. PIET MOL (SCHIEDAM) - Betutte- ling ten top in dit landje! Ik dacht toch echt altijd dat ik in een vrij en democratisch land woonde. Mij is niks ge- vraagd over het wel of niet roken, u wel? Laat de mensen zelf kiezen of ze in een rokers of niet-ro- kers cafe willen zitten. Dan hebben we pas echt vrij heid. lezers in beeld woensdaa 2 iuli 2008 - WX92 PM MOL Niet alleen mensen zoeken massaal de verkoefing op tijdens de warme zomerdagen 00k dieren, zoals dit paard dat verkoeling zoekt in de Bernisse. inzender:A. viiierius G. VAN PER VOET, VLAARDINGEN Meningen Marieke Toliiq verteldt over haar verzameling uilen. Ook een leuke verzamelling? Stuur een e-mail naar waterweg@maasstad.nl Marieke Tollig met een deel van haar uilenverzameling, die ze al dertig jaar van over de hele wereld verzamelt. Foto: Europress r i iBImHBiBar HANS BOUMAN (VLAARDINGEN) - TRUDY BERENDS (SCHIEDAM) - De- Het echtpaar De Gids was tijdens de viering van het zestig- jarig huwelijksjubiieum nog een keer terug in de trouwzaaf van het oude Stadhuis. Een unieke gebeurtenis, waaraan burgemeester Verver graag (eenmalig) meewerkte.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 19