Wereldacts van morgen op 'Metropolis' Jazz in de stad met 'North Sea Round Town' Een wandeling door middeleeuws Rotterdam LAST-MINUTE Marsmuziek in het museum Rectificatie Opening aanstaande vrijdag in het Doelencafe Metropolis ROTTERDAM - Bij het uitbre- ken van de 8o-jarige oorlog beschikten de eerste Ne- derlandse legereenheden al over pijpers en tamboers. Vanaf 1665 kreeg 00k elk oorlogsschip een trompetter en een scheepstamboer mee. De eeuwenlange geschiede- nis is nu te zien in het Mari- niersmuseum. „Een reis door de tijd met de marinierskapel", zo be- schrijft plaatsvervangend commandant der strijd- krachten Meulman de expo- sitie 'Met de muziek mee!'. De eerste pijpers en tamboers gaven signalen, die streng geheim bleven voor de vij- and. Tegenwoordig gaat het echt om de muziek zelf en de Marinierskapel is daar- bij heel veelzijdig geworden. Niet alleen militaire muziek, maar 00k populaire en film- muziek staan op het pro- gramma. Voor de liefheb- bers wacht aan het eind de mogelijkheid zelf te roffelen of te blazen. Mariniersmu- seum, Wijnhaven 7 -13. Verleden week werd in het artikel 'T-shirts in het Oer- woud' gesproken over de kunstenaar Rob Villevoye. De naam moet echter Roy Villevoye zijn. pa met hun aanstekelijke en dansbare disco-punk. En er gebeurt meer in Groot- Brittannie, zo weten mu- ziekliefhebbers al langer. Zo is South Central een harde verrassing waar flink op gedanst kan worden. Elec- trorock met scherpe, rauwe randjes. Ook Joe Lean the Jing Jang Jong komt uit de UK. Deze band maakt lek- kere up-tempo poprock die vrolijk klinkt, maar een droevige ondertoon heeft. Uit eigen land beklimt on- der meer Voicst het podium van 'Metropolis'. Afgelopen weekend warmden ze nog het publiek in de Kuip op voor Kane en zondag staan ze dus in het Zuiderpark. Een andere upcoming star is Giovanca. Ze deed een duet met Wouter Hamel en bracht op het Dox-label on- langs haar eigen debuutal- bum uit. Van nog dichter bij huis komt AC Berkheimer. Het is Rotterdams, maar klinkt werelds. Hun debuutalbum 'In a series of long days' ver- scheen in april en deze in- die-rockband heeft een ori- ginele sound, onder meer door de speciale stem van de zangeres. Hardrockvangoe- de kwaliteit wordt gespeeld door The New Shining. Hun album 'Supernatural Show down' verscheen dit jaar en zondag kun je ze live bekij- ken. Ook acts voor de wat gevoe- ligere oortjes komen voorbij, alsmede dance-acts zoals XX Teens (UK) en HitmeTV (NL). Naast muziek zijn er r nog allerlei andere activitei- ten. Zo kun je je schoenen kunt laten pimpen. Maar je kunt ook gewoon lekker in het gras liggen en mensen kijken. 'Metropolis' begint zondag om 12.00 uur, de entree is gratis. Voor het complete programma kijk op: www. metropolisfestival.nl. tepunt is de avond die Rot terdammer Eric Vloeimans op 9 juli verzorgt in LP2. Hij speelt samen met zijn band Gatecrash, maar pre- senteert tevens gastoptre dens van onder Spinvis, Fay Lovsky en DJ Git Hyper. Er zijn meer Rotterdam- mers die tijdens 'North Sea Round Town' hun kunsten mogen vertonen. Talenten uit de stad treden op in het kader van het programma 'Jazzhelden aan de Maas'. Er zijn optredens van on der meer Amina Figarova, Monsieur Dubois en het Andreas Suntrop Quartet. Ook 'Jazzheldinnen aan de Maas', dat vorig jaar van start ging, krijgt een ver- volg, met een keur aan Rot- terdamse zangeressen. Verder zijn onder meer te zien Manu Katche, Carlo de Wijs, Rotterdam Jazz Orchestra, Nueva Man- teca, Brian Lynch en Kim Hoorweg. Ook zijn er after- party's, rondvaarten, ten- toonstellingen, jazzfilms en cursussen. Diverse Lokale Cultuur Centra in de wijk bieden workshops aan en Theater Lantaren/Venster en de Centrale Bibliotheek hebben diverse jazzactivi- teiten. Het complete program ma van 'North Sea Round Town' is te vinden in de pro- grammafolder en op www. northsearoundtown.nl. ROTTERDAM Liefhebbers van popmuziek kunnen komen- de zondag 6 juli weer tefecht in het Rotterdamse Zuider park. Dan wordt voor de twintigste keer 'Metropolis' georganiseerd. Bij een jubi- leum hoort natuurlijk een feestje. En misschien klin- ken niet alle namen bekend in de oren, maar liefhebbers weten dat juist 'Metropolis' het festival is waar je toe- komstige wereldacts nu al kunt zien. In het verleden had 'Metro polis' het niet altijd mak- kelijk. Desondanks bestaat dit gratis popfestival twintig jaar na de eerste editie nog steeds. 'Metropolis' heeft een naam hoog te houden als festival waar je de we reldacts van morgen nu al kunt bekijken. Smashing Pumpkins (1992), The Pro digy (1994) en Wu-Tang Clan (t994) stonden ooit op het affiche, evenals Nederland- se acts als Racoon (1999), Urban Dance Squad (1989) en Beef (2000). Ook voor deze jubileumedi- tie hebben de programmeurs weer een bijzonder program ma weten samen te stellen. Een van de topacts deze keer is Blood Red Shoes. Dit Brit- se duo speelde onlangs nog op Pinkpop en belooft met hun debuutalbum 'Box of Secrets' de hype van 2008 te worden. Bekend geworden via My Space bestormen ze nu de diverse podia in Euro- ROTTERDAM - Op de plek van het Rotterdamse Laurens- kwartier, stonden vroeger boerderijen. En waar nu het marktplein is, was ooit al leen maar water. De derde editie van Parfum de Boem- Boem, een serie culturele routes langs prominente bouwplaatsen en sloopge- bieden in Rotterdam, blikt terug op het Rotterdam van de Middeleeuwen. De route begint op zondagmiddag 6 juli om 14.00 uur bij Rotter dam CS en voert richting het Laurenskwartier. Veranderingen stellen je op scherp en bevorderen de creativiteit. Daarom ver- leidt Parfum de BoemBoem bezoekers en bewoners van Rotterdam om de verande- ringsprocessen van de stad mee te beleven. Om samen afscheid te nemen van wat is geweest, te vieren wat er nu is en wat er nog gaat komen. Reserveren wordt aanbevo- len. Stuur een e-mail naar info@rotterdambycycle.nl o.v.v. Parfum de BoemBoem. Telefonisch reserveren kan via 010-4652228. Deelname kost vijf euro. Tot eind Sep tember wordt er iedere twee weken een Parfum de Boem Boem gehouden. ROTTERDAM - Voor de derde keer vormt Ahoy Rotter dam van 11 tot en met 13 juli het decor van het North Sea Jazz Festival. Bezoe kers van dit festival, maar ook andere muziekliefheb- bers kunnen nu al terecht op tientallen locaties in de stad voor jazz. In het ka der van 'North Sea Round Town' zijn er tot en met 13 juli 151 activiteiten op 52 lo caties en ademt Rotterdam jazz. Vrijdagavond 4 juli is de af- trap in het Doelencafe met de funky beats en trompet- solo's van de band State of Monc. Voor aanvang van het optreden verrichten Ohran Kaya wethouder Participatie en Cultuur en festivalvoorzitter Paul Nou- wen de officiele opening. Het is maar een van de in totaal 123, veelal gratis, concerten. Het publiek kan tot en met 13 juli letterlijk op ontdekkingstocht door de stad. Overal beklimmen bekende en minder beken- de artiesten de Rotterdam se podia. Wat te denken van Wouter Hamel. Hij heeft inmiddels een aardige naam opge- bouwd in jazzland en treedt komende zondag op in de oude stadskern van de wijk Charlois. Een ander hoog- podium journaal KOELBOX MET STANDAARD. AS LR. /12V/ 230V/GAS KEUKEN KAST VALERIE Last minute Kampeer Super Sale! Vanaf vrijdag 4 juli tijdelijk maar liefst 2000 m2 extra ruimte met ongelooflijk veel kortingen op pallets vol kampeerspullen van alle grote merken! Op=op. KAMPEERSUPERMARKT Stadionweg 31-33, 3077 AP Rotterdam www.vervat.nl we^kbladen woensdag2juli2008 -TX97 De band Devotchka staat zondag 00k op het podium in het wereldmuziek en was al eerder te zien op Motel Mozaique. Zuiderpark. Devotchka speelt Rotterdammer Eric Vloeimans verzorgt op 9 juli een optreden in LP2. Ook zijn er gastoptredens van onder Spinvis, Fay Lovsky en DJ Git Hyper.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 25