Prijs van grond soms in tien jaar met 160 procent gestegen Avond-4-daagse DrieMaasStede Femmes Vocales zwaait dirigent uit Huiswerk maken en sporten @MyClub maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen hi Colofon Ambachtenbuurt luidt noodklok De delegatie had een gesprek met de fractievoorzitters van WD, CDA, PvdA, AOV, D66, GroenLinks en SP. Wethou- der Siljee wilde er niet bij zijn omdat er volgens hem 'niets nieuws onder de zon' was. De fractievoorzitters konden bijna niet geloven dat de verhogingen van de grondprijzen (en daarmee de erfpachtcanon) daadwer- kelijk zo absurd waren. Zij zullen de kwestie op 16 September aan de orde stel- len tijdens de vergadering van Ruimtelijke Ordening. Ook wordt bekeken of de ca- nonherziening niet in kan gaan op de datum waarop de overeenkomst door de be woners wordt ondertekend. Nu is de gang van zaken nog zo dat de meeste bewoners in mei 2008 een voorstel kregen waarin gemeld wordt dat de erfpacht al een paar maanden eerder (namelijk per 1 januari 2008) is her- zien. De fracties adviseren de aan- geschreven erfpachters dan ook het voorstel niet te on- dertekenen en te wachten op een eventueel gerectificeerd voorstel. De periode tot 16 September willen ze benut- ten om de kwestie grondig te onderzoeken. Bij de gemeente moeten dan alle grondprijzen van dAmbachtenbuurt worden opgevraagd van de jaren 1998, 2005 en 2008. Be- woonster Jokes van Groot- veld heeft al veel readies binnengekregen van bewo ners die een voorstel heb- ben ontvangen over herzie- ning van de canon. „Daaruit blijkt soms dat de grondprij zen in 2008 ten opzichte van 1998 gestegen zijn met 160 procent en ten opzichte van 2005 met nog eens 39 pro- cent. De canon is in 2008 ten opzichte van 1998 geste gen met 88 tot 119 procent. Missie geslaagd SCHIEDAM - Bewoners en pa- tienten van Verpleeg- re- activeringscentrum Drie MaasStede lopen en rol- len van maandag 7 tot en met donderdag 10 juli een Avondvierdaagse. Vier dagen lang wordt er elke avond tussen 19.00 en 20.00 uur een andere route gewandeld in de omgeving van DrieMaasStede. Alle bewoners en patienten die meedoen, worden begeleid door familieleden, vrijwilli- gers en medewerkers. Nieuw dit jaar is de hulp van 20 middelbare scholieren van Spieringshoek en het Accent College. De meeste deelnemers leg- gen de route per rolstoel af. Onderweg is er een rustpost ingericht. b&l Inloopconcert in de Grote Kerk SCHIEDAM - Kinderen tus sen de 12 en 14 jaar kun- nen in het nieuwe schooljaar op maandag-, dinsdag- en donderdagmiddag gebruik maken van een compleet nieuwe manier van studie- begeleiding. Na schooltijd kan er naar het clubhuis van hockeyvereniging Spirit ge- fietst worden of naar dat van voetbalvereniging Her mes DVS in het Hargapark om daar, na het maken van het huiswerk, lekker te gaan sporten. Initiatiefnemer is Albert de Pee die het project @My- Club in samenwerking met kinderopvang Mundo en de sportclubs uit gaat voe- ren. Een nieuwe manier van studiebegeleiding omdat de leerlingen bij het maken van het huiswerk ook ge bruik kunnen maken van de misschien broodnodige ondersteuning. Albert de Pee is enthousiast over zijn geesteskindje: „Kinderen komen nu nog veel te vaak na schooltijd in een stoel terecht. Of de stoel achter de computer of die voor de TV. Vervolgens kunnen ze de concentatie niet meer opbrengen om aan de slag te gaan met hun huiswerk. Onderzoek heeft juist aan- getoond dat ontspannen met sport de cognitie verhoogt. Je laat er je accu lekker mee op, om zo maar te zeggen." Doel van het project is ook niet meer kinderen op sport- verenigingen te krijgen, al kan dat volgens De Pee, zelf gymleraar, wel een effect zijn. „Het gaat er in principe om kinderen plezier te geven tijdens het sporten." Vanaf 8 September kunnen op de sportverenigingen Hermes DVS en Spirit de leerlingen onder begeleiding huiswerk maken en daarna sporten. Een slimme combi- natie, omdat ze ook nog ge- zamenlijk een gezonde maal- tijd krijgen voorgeschoteld. Voor meer informatie: al- bert@atmyclub.nl, www.at- myclub.nl, tel. 246 97 51. SCHIEDAM - 'Inspanning geeft ontspanning'. Hoe dan ook blijft dat het motto van Fem mes Vocales, het Schiedam- se vrouwenkoor. Veel andere zaken zullen gaan verande- ren nu het koor een nieuwe dirigente krijgt. Alleen: wat, dat moet nog blijken. Maar eerst volgt aanstaande zon- dag het afscheidsconcert van de huidige dirigent An dre Vis. „Met elkaar iets doen, iets gezamenlijks, en elkaar steeds beter maken", dat is volgens Fora Jansson, voor- zitter van het koor, wat Fem mes Vocales doet. Wekelijks wordt er geoefend, sinds enige tijd in de kerkruimte van de St. Jan-Visitatie aan de Nolenslaan. Dan gaat het er vooral om samen te wer- ken. Babette de Rooij, pen- ningmeester van de club: „Ik hou van zingen. Het gaat mij er vooral om, de stem- men bij elkaar zo mooi mo- gelijk te laten klinken, een mooi geheel te vormen." Van drie stemmen een geheel maken... inspanning geeft ontspanning! Wat dat betreft is er nog wei- nig veranderd sinds kort na de wereldoorlog, toen het koor werd opgericht. Met als doel 'het beoefenen van de vrouwenkoorzang' en 'het bieden van een ontspannen samenzijn aan de zangers' en het mogelijk te maken 'elkaar tot steun te zijn in het maatschappelijk leven'. Want ja, veel was er niet in die tijd, het gezinsleven was druk en ook ma had recht op een wekelijks avondje ont spanning. Vermaard is dirigente Ria Borgmeijer, die in 1949 aan- trad en die rol bijna vijftig jaar, tot 1997, bleef vertolken. Het koor werd 'volwassen' en zong werken van Mozart, Poulenc, Pergolesi, Purcell, Mendelssohn, Palestrina, Faure, Rachmaninov. „Licht klassiek", noemt De Rooij het repertoire nu. Geen van de huidige koorle- den heeft de komst van Borg meijer nog meegemaakt, maar het langstzingende lid draait al veertig jaar mee. Zoals de meest zangeressen toch zeer trouw zijn aan het koor. „Er komen en gaan le- den, maar we blijven stabiel op zo'n 25 vrouwen", aldus Jansson. Graag zou zij nog wat aanwas van jonge zan geressen zien, maar net als bij veel andere verenigingen, blijkt dat een moeilijk te en- thousiasmeren doelgroep. Femmes Vocales treedt niet zo vaak op: deelname aan het spektakel over Liduina in de Heilig Hartkerk was een hoogtepunt, en vorig jaar was er een najaarsconcert in de Dorpskerk. Na de zomer gaat dirigente Anneke van Es aan de slag bij Femmes Vocales. Maar eerst wordt Andre Vis uitgezwaaid. Zondag 6 juli verzorgt Fem mes Vocales een inloopcon cert in het Stedelijk Muse um. Tussen 14.30 en 16.00 uur zingt het werken van Edgar Elgar, Brahms en an dere, met name Franse en Italiaanse stukken. Toegang vrij. woensdag Z juli 2008 - XQ82 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: infoiimaasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorgingiimaasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterwegiimaasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E.Meijer, tel. 0104004490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitqave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. SCHIEDAM - Een delegatie van bewoners uit de Ambach tenbuurt (Woudhoek) heeft de afgelopen week een bezoek gebracht aan enkele fractievoorzitters om met hen te praten over de in hun ogen exorbitante verhogingen van de erfpachtcanon. Bewoners worden geconfronteerd met grondprijzen die soms met 160 procent zijn verhoogd. Het Accentcollege is geslaagd in haar opzet binnen 100 dagen de leukste school te worden. Precies 100 dagen had de school de tijd het negatieve imago van zich af te schudden. VMBO's hebben over het algemeen een niet al te beste reputatie en deze school staat ook nog eens in Nieuwland. Resultaat was dat het leerlingenaantal dras- tisch terugliep de laatste jaren. Trots, samenwerking en mentaliteitsverandering wa ren de speerpunten van het project. De schoolleiding kan spreken van een geslaagde missie en het leerlingenaantal trekt inmiddels ook weer aan. Foto: Bart bos IIP Een stuk gras aan de Vlaardingerdijk heeft vrijdag aan het eind van de middag vlam gevat. Flinke rookwolken trokken over de straat. De kleine brand trok veel bekijks. De brandweer bluste de brand met twee stralen hogedruk. De oorzaak is niet duidelijk. Foto: Sven van Beek De meeste zangeressen zijn heel trouw aan het koor. Het langstzittende lid draait bijvoorbeeld al veertig jaar mee.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3