Fietspad Nieuwe Haven in gebruik genomen Schiedam viert 20 jaar 't Maasboulevardfeest Schiedamse Kunstmarkt op 5 juli 2008 gemeente Schiedam Maandagochtend openden wethouder Yorick Haan en gemeenteraadslid Ad Hekman (met dochter Lieselotte voorop) het fietspad langs de Nieuwe Haven. De aan- leg van het fietspad Hep vertraging op, doordat de oorspronkelijke kademuur moest worden vervangen. Nu ook het laatste stukje van het fietspad er ligt, kun- nen fietsers op een veilige tnanier over de Nieuwe Haven rijden. De komende weken vinden nog enkele afrondende werkzaamheden plaats, waaronder het plaatsen van een definitief hekwerk langs een deel van de kade. Foto: Jan van der Ploeg 't Maasboulevardfeest viert van donderdag 10 tot en met zondag 13 juli haar twintigjarig bestaan. Het is een van de grootste gratis festivals in Schiedam met vier dagen pop- muziek, Hollandse hits, Schiedam Classics, sport en theater. Dit jaar staan onder meer Radioacoustic, The Keytones, Rene Schuurmans en Jim op het podium. Zaterdag- avond wordt het feest extra groot gevierd met een spectaculaire vuur- werkshow. Het feest aan de Maasboulevard barst los op donderdagavond 10 juli met een speciale editie van Schiedam Classics. Na vier jaar klassieke mu- ziek is het tijd voor iets nieuws: Jazz and Swing! Pete's Corner Big Band onder de leiding van Guus Doh- men spelen schitterende nummers uit de jaren '40 en '50. Maar ook de modernere Jazz and Swing komt E**. - voorbij met evergreens van Duke El lington, Benny Goodman en Woody Herman. Vuurwerkshow vanaf Nieuwe Maas De combinatie van popmuziek en het Open Maasboulevardfeest Dart- kampioenschap staat zoals vanouds op het programma op vrijdag met dit jaar optredens van Miracle, Foot loose en Radioacoustic. Zaterdag- en zondagmiddag zijn voor het hele gezin. Naast een kinderdorp met tientallen attracties zijn vele straat- theateroptredens te zien, maar ook de feestmarkt met honderden kramen is een bezoek waard. Speciaal voor de kinderen zijn op zaterdagmiddag op tredens van de meidengroep Djumbo en Clown Jopie. Wie hier te oud voor is, vermaakt zich ongetwijfeld met de Stille Disco, in de Feesthut en met een optreden van de Melbourne Shufflers. Tijdens het Popfestival op zaterdagavond spelen op het buitenpodium en in de tent onder meer The Keyto nes, The Brew, De Kipsnippers en Sue Moreno. De- ze zaterdagavond wordt Schiedam getrakteerd op een geweldige vuur werkshow die afge- stoken wordt vanaf een ponton op de Nieuwe Maas. Grote namen op Hollandse Hits Festival Zondag is het tijd voor het grootste voetbaltoernooi van de regio, het evenement waar 't Maasboulevard feest uit is ontstaan. Bovendien is dan ook de andere grote publiekstrekker van het weekend: het Hollandse Hits Festival. Vele grote namen bezochten de afgelopen twintig jaar het feest, en deze editie zijn Dennie Christian, De Dikdakkers, Rene Schuurmans, Het Feestteam en Jim van de partij 't Maasboulevardfeest Maasboulevard, Schiedam Gratis toegang Donderdag 10 juli 19.00 - 23.00 uur Vrijdag 11 juli 19.00 - 24.00 uur Zaterdag 12 juli 10.00 - 01.00 uur Zondag 13 juli 10.00 - 19.00 uur www.maasboulevardfeest.nl Winkeliersvereniging Hoogstraat organiseert op zaterdag 5 juli een kunstmarkt in het centrum van Schiedam. Zowel professionele kunstenaars als amateurs tonen ver- kopen daar hun werk. Onder de deelnemers bevinden zich diverse schilders (olieverf, acryl, aquarel en potlood), sieradenmakers (zilverklei, rubber, zilver), een illustrator van kinderboeken, keramisten, textiel- en gaskunstenaars, fotografen en makers van mode-accessoires. Ook zijn er diverse demonstraties, onder meer van het branden van glaskra- len, schilderen, mozaieken en het maken van sieraden van zilverklei. De meeste deelnemers komen uit Schiedam en Vlaardingen, maar er zijn er ook uit Amsterdam Utrecht. De kunstmarkt is op 5 juli van 10.00 tot 17.00 uur op de Hoogstraat, Kor- te Dam en Lange Haven/Dam. Op dezelfde dag is op de Grote Markt de bekende culinaire versmarkt. Kenriisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstel ling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Hoogstraat 13, het aanbrengen van een dakterras Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad 2003" bestemmingen "Centrumdoeleinden -C-" Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat de bouwhoogte terplaaste maximaal 4m bedraagt. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Artikel 19 lid 3 wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de Ruimtelijke Ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van de woning in de bebouwde kom, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen tot het realiseren van een dakterras met hekwerk voldoet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een vrijstellingprocedure artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening. Het plan ligt hiertoe van 3 juli t/m 13 augustus 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/ haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kenriisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstel ling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Het gedeeltelijk vergroten van een woning gelegen aan de Prins Bern- hardlaan 56. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoor- schriften voor de Bebouwde Kom" bestemming "Achtererf". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat het bouwwerk in de bestemming "achtererf valt. De gronden met de bestemming "achtererf" moeten worden aangelegd als tuin. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Het plan ligt hiertoe van vanaf 3 juli 2008 t/m 13 augustus 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur en donderdag van 08.00-20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn/ haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het Afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Publicatie Besluit bezwaarschriften- categorieen ambetelijke horen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat op 25 maart 2008 het besluit ambtelijk horen is vastgesteld. Dit besluit treedt de dag na bekendmaking in werking Het besluit ligt gedurende zes weken na publi catie tijdens kantooruren ter inzage in het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel aan het Stadserf 1 (Stadskantoor). i*£JL*i*

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4