SCHIEDAM Het archief is een zooitje!? De rekenkamercommissie Schiedam Vlaardingen vergadert Wijkoverleg Schiedam Centrum www.schiedam.nl Gemeenteberichten Collegeweblog Bouwzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en MilieuStadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dins- dag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen bouwaanvragen van 20 juni t/m 27 juni 2008 Burg. Honn. Gretelaan 494, Openbaar Onderwijs lokaal plaatsen 3118 BB Schiedam Chopinplein Sibeliusplein, ONS 3122 VM Ingenieursbureau Karel Doormanweg 47, 3115 JD Mammoet Europe BV Lange Nieuwstraat 73, 3111 AE Hollands Midden BV Lange Nieuwstraat 121+119, P. van Kunken 3111 AG Polderweg 250, 3125 KH F. van der Vlugt Puttershoeksestraat 6L 3114 PK W. Schuurman Hess kozijnen en deur veran- deren/vernieuwen Vlaardingseweg 23, 3121 JM St. Meervoud verlenging van bouwver- gunning d.d. 25-10-1995 voor plaatsen noodlokalen dakkapel aan de voor- zijde plaatsen speeltoestel plaatsen kantoorpand vergroten vergund plan veranderen trap plaatsen hobbyschuur plaatsen Weide 24, 3121 XW W. Moniharapon Verleende bouwvergunningen Verzonden 25 juni 2008 Fokkerstraat 531, 533/535, 3125 BD Glazenierstraat 4, 3123 ED Stockholm 3, 3124 SG Van Rutte Architektenburo E. de Krom SIKO Verzonden 26 juni 2008 Schoener 1, 3123 BP A. Willemen bedrijfsruimte 537, vergroten buitenkozijn (straatzijde) vergroten 2 tijdelijke schoollokalen plaatsen (voor de duur van 2 jaar) onderheid terras plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behan- deling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (ar- chief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Verleende sloopvergunning Verzonden op 23 juni 2008 Stadhouderslaan 40, 3116 HR H. Tuit asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behan- deling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Lees het weblog van burgemeester en wethouders op schiedam.nl Werk je bij het archief? Is dat niet enorm saai en stoffig? Tegen dit soort vooroordelen is moeilijk op te boksen en archiefmedewerkers zullen zich vaak moeten verdedigen. De praktijk is echter anders dan gedacht. Om te zeggen dat de depots stofvrij zijn is natuurlijk onmogelijk, want stof is overal. Er is echter wel heel weinig stof. De brandveilige depots worden op een constante tempera- tuur en luchtvochtigheid gehouden, schimmel is bijna onmogelijk, op insecten wordt streng «gfecontroleerd en nergens zullen stukken zo zorg- vuldig bewaard worden als in het Gemeentearchief. (De Nederlandse Bank misschien uitgezonderd.) On- ze akten, notulen, bouwtekeningen, prenten, foto's, affiches, boeken en wat niet al zijn bijna altijd uniek en daardoor letterlijk en figuurlijk van onschatbare waarde. Toegankelijk maken Maar hoe maken we al die unieke stukken toegankelijk voor de bevol- king *en de bezoekers? Het oudste stuk dat het Gemeentearchief Schie dam bewaart is uit 1286. Als we dat elke week uit het depot moesten halen zou er al snel niets meer van over zijn en dat is natuurlijk niet de bedoeling. Zo komen we bij de hoofdtaken van het archief: bewaren en beschikbaar stellen. Het Gemeentearchief is zich zeer bewust van zijn publieke functie en geeft daar op verschillende manie- ren inhoud aan. Daarom zijn via onze webstek genealogische gege- vens gratis in te zien en kunt u digitale reproducties kosteloos per e-mail krijgen. Daarom hebben we net een nieuwe beeldbank in gebruik genomen waardoor u thuis en in de studiezaal gemakkelijk onze collec- tie foto's en prenten kunt bekijken. En daarom brengen we regelmatig publicaties uit en organiseren we wedstrijden en tentoonstellingen! Al in de jaren 1980 maakte het Gemeentearchief een grote sprang voorwaarts door ondermeer kranten, notariele akten en bevolkingsregistra- ties op microfiche te zetten. Microfi ches zijn niet alleen dankbare onder- werpen in verouderde spionagefilms maar van deze onbeperkt houdbare verkleinde negatieven wordt tot op de dag van vandaag dankbaar ge- bruikt gemaakt in onze studiezaal. Het grootste voordeel is de ruimtebe- sparing: in een schoenendoos zouden bijvoorbeeld 30 of 40 jaargangen kranten passen! Hierdoor kunnen de gefotografeerde stukken veilig in het depot blijven. Hoe Schiedam daarin voorloper was vertelt voormalig ar- chiefmedewerker Aart de Voogd van der Straaten, die veertig jaar bij het archief heeft gewerkt: "In 1987 ging gemeentearchivaris Van der Feijst met de VUT, waar door het archief even zonder archi- varis kwam te zitten. De gemeente bespaarde daardoor op salaris, en dat geld hebben we gebruikt om microfiches te laten maken. Dat liep goed! Om de zoveel tijd laadden we een busje vol, en een extern be- drijf haalde dat op. De hele inhoud van zo'n busje paste omgezet op microfiches in twee kleine doosjes! Wij hadden een van de grootste kre- dieten voor microverfilming. Onder archieven heerste een zekere weerzin voor Schiedam dat met een tweede klasser archivaris werkte en zoveel geld voor microverfilming had. We hadden tien keer zoveel budget als Leiden! Daardoor hebben we heel snel heel veel kunnen doen. Na zware druk onder andere van de Provin ciate Archiefinspectie werd er dan toch een advertentie gezet voor een gemeentearchivaris, en toen ben ik met de VUT gegaan. -Ook werd het roken in de studiezaal toen verboden, en ik ben nogal een roker.- Maar toen was bijna alles al op microfiche overgezet." Het Gemeentearchief is dus geen zaal met mannen in stofjassen, maar een moderne en onmisbare organi- satie. Onze studiezaal, bibliotheek en stukken zijn kosteloos voor ie- dereen toegankelijk. Iedereen die in zijn of haar familie, woonplaats of geschiedenis is gei'nteresseerd, no- digen wij bij deze uit om eens langs te komen! Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam- mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Voormalig gemeentearchivaris Pieter Kuyer in 1956, toen stof jassen nog behoorden tot de stan- daarduitrusting bij archiefwerk. (Skopeo Beeldnummer: 11369. Foto C.M. Tholens) De rekenkamercommissie vergadert op 8 juli a.s. in het Stadhuis van de gemeente Vlaardingen. De aanvang is 19.30 uur. Diverse onderwerpen prijken op de agenda, zoals de aan onderzoeks- bureaus te stellen eisen om de door de commissie gewenste kwaliteit van onderzoek en rapportage te waarbor- gen. Ook het onderzoeksprogramma 2008 zal aan de orde komen. Het meeste actuele daarin is het onder zoek naar de revitalisering van de binnensteden. Daarvan zal de stand van zaken worden besproken. Vanwege de zomervakantie zal de Rekenkamercommissie een plan moeten trekken om lopende onder- zoeken goed af te ronden teneinde deze nog voor of direct na de va- kantieperiode in procedure te bren gen. Het betreft onder andere de onderzoeken naar het onderwijsach- terstandenbeleid en de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Wilt u meer weten over de agenda of het werk van de Rekenkamer commissie? Informatie is te vinden op de websites van de gemeenten Schiedam en Vlaardingen (www. schiedam.nl en www.vlaardingen.nl). U kunt ook de secretaris benaderen via telefoon 010-219 1045 of e-mail j .pegtel schiedam.nl Als u de vergadering wilt bijwonen kan dat ook. Wilt u daarover de se cretaris informeren? Dit met het oog op de faciliteiten. Het wijkoverleg van de Centrum zal plaatsvinden op: wijk Besproken wordt o.a.: Datum: Woensdag 9 juli 2008 Locatie: Grote Kerk, Lange Kerk- straat, ingang tuinzijde Aanvang: 20.00 uur - ontwikkelingen Licht Blauwe Briga de door de heer Van Waardenberg - het verslag van de vorige verga dering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmanager, dhr. Hiiseyin Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergade ring kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkont- wikkeling: telefoon 010-2191023. 2 juli 2008 rummer 26 Pagina 2 GEMEENTEARCHIEF Colofon Gemeentelljk informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 E-mail: info@schiedam.nl Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5