1 Gemeente, politie en horeca werken samen aan veilig uitgaan Informatiebijeenkomst herontwikkeling ziekenhuislocatie/BK-laan Overeenkomst Wijkactieprogramma Nieuwland 'Turborotonde' Nieuwlandplein open voor verkeer gemeente Schiedam Burgemeester W.M. Verver-Aartsen, de heer M. Baeten, districtchef Wa- terweg-Noord van de Politie Rotter- dam-Rijnmond en mevrouw J. van der Vlies, voorzitter van de afdeling Schiedam van Koninklijke Horeca Nederland ondertekenden maandag een samenwerkingsovereenkomst ten behoeve van de Kwaliteitsmeter Veilig Uitgaan (KVU) voor de ge meente Schiedam. Dit samenwerkingsverband heeft als doel gezamenlijk te komen tot afspra- ken en het selecteren en uitvoeren van concrete maatregelen voor het creeren van een veiliger en sfeervol uitgaansklimaat in de Schiedamse uitgaansgebieden. De partijen richten zich daarbij aller- eerst op onder meer de inrichting van de openbare ruimte in uitgaansgebie den, de overlast op straat en de samen- werking van en communicatie tussen politie, gemeente en ondernemers. Foto: Jan van der Ploeg Dinsdag 8 juli om 19.15 uur vindt in de Sint Jozefschool aan de Nassaulaan 42 een informatiebij- komst plaats over de herontwikke ling van de ziekenhuislocatie aan de Burgemeester Knappertlaan. Die is het vervolg op een eerder gehouden bijeenkomst in maart waarbij de aan- wezigen gei'nformeerd zijn over de stand van zaken met betrekking tot de planontwikkeling. Daarbij is ook de indicatieve planning behandeld en is inzicht gegeven in de studies die uitgevoerd worden. De studies hebben inmiddels geleid tot een (concept) stedenbouwkundig plan voor de herinrichting van het terrein van het ziekenhuis. Het doel van de komende informa- tieavond is de presentatie van een stedenbouwkundig plan wat de basis gaat vormen voor het programma van eisen. Dit programma van eisen wordt gebruikt bij de vraagstelling aan projectontwikkelaars om een plan in te dienen in de vorm van een prijsvraag. Op de informatieavond kunt u uiteraard uw reactie geven op het te presenteren stedenbouwkundig plan. N.B. De locatie is wat moeilijk toe- gankelijk. Komt u graag op tijd, zodat de er voldoende tijd is om in- dien nodig iedereen gebruik te laten maken van de traplift. Dinsdag 24 juni ondertekenden wet- houder Maarten Groene en Karin van Dreven, directeur-bestuurder bij Woonplus Schiedam in Wijkcentrum Dreesplein de overeenkomst voor de uitvoering van het Wijkactiepro gramma (WAP) Nieuwland. Het WAP is samen met de bewoners en instellingen in de wijk opgesteld. In het programma zijn plannen verwerkt om van Nieuwland een 'Krachtwijk' te maken. I Foto: Bart Bos Het Nieuwlandplein is weer toe- gankelijk voor al het verkeer. Ook het deel van de Burgemeester Van Haarenlaan ten oosten van het Nieuwlandplein en de Nieuwe Damlaan kunnen weer worden ge bruikt. De afgelopen maanden is het Nieuwlandplein omgebouwd van een kruising tot een 'turborotonde'. Een turborotonde is een rotonde met twee rijbanen voor het autoverkeer. Fietsers kunnen met voorrang in twee richtingen om de rotonde heen rijden. Nog niet alle toegangswegen naar het Nieuwlandplein zijn weer ge- opend. Het deel van de Burge meester Van Haarenlaan tussen het Nieuwlandplein en de Troelstralaan is in de laatste week van juli weer toegankelijk voor verkeer. Na de bouwvakvakantie wordt ge- start met de herinrichting van het eerste deel van de stadsas: de Nieuwe Damlaan tussen het Nieuwlandplein en de Nolenslaan. Direct daarna is de Burgemeester Van Haarenlaan tussen de Troelstralaan en de Burge meester Knappertlaan aan de beurt. Kennisgeving Monumentenwet 1988 Ontwerpbeschikking Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 27 februari 2008 is een aanvraag ontvangen van de Parochie Jacobus en Martinus om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Kerk- weg 53, 3124 KD Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het wijzigen van het bankenplan en het wijzigen van de vloer van het middenschip en het priesterkoor van de kerk. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de ge- vraagde vergunning onder voorwaarden te verlenen voor wat betreft de wijzi- gingen aan het bankenplan en het priesterkoor en te weigeren voor wat betreft het volledig vernieuwen van de tegelvloer van het middenschip. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 3 juli 2008 tot en met 14 augustus 2008 op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00 -20.00. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 14 augustus 2008 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. De beschikking zal te zijner tijd afgegeven worden waarbij de ingediende zienswijzen zullen worden afgewogen. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de ontwerpbeschikkingen kunt u zich wenden tot mw„ V. van der Vlerk of mw. C. Bakker van de Gemeente Schie dam, telefoonnummer 010-2191791 010-2191792. Projectnummer: 095-2008 Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 26 juni 2008: Baanstraat, voor pand nr. 6, 3111 KM 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 24 juni 2008: Parkweg, voor pand nr. 227, 3119 CG Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge- motiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2191850. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads- winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 26 juni 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt r

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6