Nieuw cricketveld geopend Schiedams Zomer brengt veel tennis in de regio Open groeit ondanks rookverbod Zomerse winterspelen CWO: eerst praktische zaken dan pas feest Kelly Brugman naar Duitsland Sportinstituut sterk in Engeland Zilktocht Luke Verburg wint triatlon Huisman vierde in Eijsden Ridderhof naar Victoria'04 Revanche Holy maasstad Waterweg/Sportjournaal weekbladen Sportflitsen basketbal - Kelly Brugman maakt een nieuwe stap in haar basketbalcarriere. De oud-speelster van het Maassluise Green Eagles verdween eerder naar Delft om daar in de ere- divisie te gaan spelen voor DAS. Haar spel daar viel op bij de Nederlandse coach Rene Spandau die de Duitse Bundesliga- ploeg Saarlois onder zijn hoede heeft. Hij haald de Maasslui se nu naar Duitsland. Met Saarlois speelt Brugman hoog in de Duitse eredivisie en komt zij uit in de Europa Cup. JUDO - Sportinstituut Schiedam nam voor de toe maal deel aan de Kent Open Championships in Engeland en was daar succesvol. Arno van Beest (-too kg) werd derde in het man- nentoernooi. Bij de jeugd werd er ook sterk gejudood. Coach Dogan Tekin zag Natasja Bastein (-44 kg) tweede worden en Tom Goemaat (-66 kg) brons winnen. toerfietsen - Toerclub Rijnmond fietst zondag 13 juli 150 ki lometer richting de Bollenstreek. De Zilktocht wordt in een groep gereden met een gemiddelde snelheid van 25 km per uur. De start is om 8.00 uur bij Hargasport aan de Sportlaan 7 in Schiedam. Meerijden kost 3,00 euro. Dragen van een valhelm wordt dringend aangeraden. Info: 475 15 15. TRIATLON - Luke Verburg, zoon van triatleten Marcel Verburg en Margriet Uil, heeft in Hoge Mierde een minitriatlon ge- wonnen. De 7-jarige Schiedammer was dejongste deelnemer maar dat weerhield hem er niet van de 125 meter zwemmen, 6 kilometer fietsen en 1500 meter lopen erg snel af te leggen: 27,20 minuten. Precies 6,02 minuten rapper dan vorig jaar. WIELRENNEN - Jeffrey Huisman is vierde geworden in een klim- koers in Eijsden. De Schiedamse jeugdwielrenner spaarde zich niet. Hij reed enige tijd mee in de kopgroep en reed lang in de achtervolging. Op de meet in de sprint van het peloton kwam Huisman net tekort voor het podium. •v VLAARDINGEN - CWO, de nieu we naam van het gefuseerde HSC, HVO en RKWIK, zag vorige week zonder al teveel toeters en bellen het levens- licht. Het openingsfeestje wordt nog even uitgesteld tot bij de start van het seizoen. Momenteel wordt er nog hard gewerkt om de nieuwe voetbalclub organisatorisch uit de steigers te loodsen. De start van de club werd wel aangegrepen om de nieuwe trainers te presenteren. Op zaterdag gaat de ervaren Joop Koster de prestatieve 2e klasser leiden. Bij de zon- dagtak wordt Jaco Verhoev de trainer. De Schiedam mer komt over van SVDPW en krijgt de moeilijke taak om in de se klasse een soort van opleidingsteam voor de zaterdagtak vorm te geven. Het nieuwe CWO speelt in afwachting van nieuwbouw in park 't Nieuwelant nog 2 seizoen op 2 oude com- plexen. Aan de Zwanensin- gel spelen de zaterdagtak en junioren. Aan het Trimpad strijken de zondagtak en de pupillen neer. Voor de trai- ningen wordt vooral 'loka- tie Trimpad' gebruikt. CWO krijgt naar verwachting aan het Trimpad wel reeds aan het einde van dit jaar de be- schikking over 2 kunstgras- velden. Daartoe gaat vanaf volgende week een slopers- hamer de RKWIK-tribune te lijf. SCHIEDAM - Met het luiden van de bel zette voormalig DSR- directeur Jan van Vugt zon dag de officieel eerste wed- strijd op het nieuwe cric ketveld van Excelsior'20 in gang. Excelsior'20 nam het op tegen stadgenoot Her mes DVS. De derby was ex tra spannend omdat beide clubs maken nog kans op een plaats in de play-offs. Het werd een spektakel. Excelsior-voorman Mark Cleary sloeg meer dan too runs (116) en aan Hermes- Driebanden SCHIEDAM - Het ie Schiedams Open Driebanden krijgt de ze zomer een vervolg. Toch waren organisatoren Chris Voets (De Kleine Confiance) en Dave Moodie (De Wind mill) vooraf sceptisch of de herhalingsoefening opnieuw een succes kon worden. „Het rookverbod in de horeca had tot minder deelnemers kun- nen leiden. Daarom ook is het plan om meer horeca- gelegenheden bij het toer- nooi te betrekken een jaar- tje opgeschort." De angst voor minder deelnemers bleek ongegrond. „Met 60 inschrijvingen hebben wij er al meer dan vorig jaar en deelnemers kunnen zich nog tot 23 juli aanmelden dus we kunnen nog verder groeien." Voor de 2e uitgave is het prij- zengeld opgetrokken tot 250 euro voor de winnaar. Daar- naast worden meer deelne mers na de voorronden toe- gelaten tot de (halve) fina les. Vanaf 14 juli starten de voorronden. Elke deelnemer speelt eenmaal in De Wind- REGIO - Het Holy Open dat deze week plaatsvindt in Vlaardingen mag zich ver- heugen in een enorme belangstelling. Met 360 inschrijvingen is het tv Holy toernooi helemaal volgeboekt. Maar ook an- zijde bleef kopman Antonio Mullins net onder de too (97). Hermes DVS kwam in de slotfase net 2 runs tekort. Excelsior'20 (225 runs) pakte daardoor be- langrijke punten voor de play-offplaats. 's Morgens werd duidelijk dat het veld er niet louter ligt voor de hoofdklassers. Van Vugt die samen met Koos Gouka als belangrijk- ste trekkers van het langlo- pende project de opening van het veld en chalet 'De mill en De Kleine Confiance. Per lokatie worden 3 partij- en van 30 beurten gespeeld. „Wij spelen het Belgisch puntensysteem waarbij het eigen gemiddelde van de bil- jarter het uitgangspunt is en iedereen dus evenveel kans dere regiotoernooien trap- pelen al vol ongeduld om te starten. Komende zondag begint in Schiedam het 4e open dubbeltoernooi van Los Amigos. Tot zondag 20 juli staat hier niet alleen veel tennis op het program- Kleine Toekomst' verricht- te, meldde dat het veld juist bestemd is voor de jeugd. „Zodat Schiedam ook in de toekomst cricketstad num- mer 1 blijft." Of dit streven ook onderdeel is van het nieuwe sportbeleid, ingezet na het gedwongen vroeg- tijdige vertrek van Van Vugt, is de vraag. De hui- dige sportbeleidsmakers in Schiedam, waaronder wet- houder Daskalakis, lieten de openingshandeling aan zich voorbijgaan. maakt te winnen." De halve finales zijn 11 en 24 augustus en de finales 30 en 31 augus tus. Als Moodie terugkijkt naar vorig jaar, concludeert hij dat het Schiedam Open Driebanden 'all the ingredi ents' in zich heeft opnieuw te ma, er is ook veel aandacht voor het randgebeuren zo- als het dagmenu en een feestavond op vrijdag 18 juli. Inschrijven kan nog via www.tvlosamigos.nl. Het Vlaardingse VLTC volgt daarna van 28 juli tot 3 au- Kort VLAARDINGEN - Victoria'04 heeft een vervanger gevon- den voor de naar Emmen verkaste Sieme Zijm. De Vlaardingers hebben voor de in de 4e klasse uitkomende zondagtak Ed Ridderhof bereid gevonden komend seizoen als trainer/coach aan de slag te gaan. Club en trainer hebben een langere samenwerking op het oog en geven dat voornemen gestal- te door Ridderhof ook te la- ten werken met de B-jeugd. „Ed Ridderhof krijgt zo een breed beeld van de club en de talentvolle jeugd." Rid derhof was in de eredivisie speler voor Sparta, Excelsior en SW en werkt als trai ner werkte bij hoofdklasser Nieuwenhoorn. VLAARDINGEN - De honkballers van sc Vlaardingen-Holy hebben hun revanche gekre- gen voor de eerder met 15- 9 verloren wedstrijd tegen Twins 2. Tegen de nummer 3 van de 4e klasse E, behaal- den de door John Jonkers en Ton Benner gecoachte Vlaardingers een knappe en krappe overwinning, 5-3. In inning 7 nam Holy afstand van Twins en deze voor- sprong werd tot na de 9e in ning goedverdedigd. slagen. „Het toernooi blijft tot op het laatst spannend - maar het verloopt allemaal heel ontspannen en gezellig onder elkaar." Inschrijven in cafe De Kleine Confiance of De Windmill kost 5,00 euro. gustus met het Intersport Emous VLTC Open. Nicole Castelijn is de nieuwe wed- strijdleider. Samen met een 5-koppig organisatiecomite probeert zij het toernooi in de Broekpolder tot in de puntjes voor te bereiden. woensdaq 9 juli 2008 - WX93 Deze sport- en speldag van ckc Maassluis voor sporters met een verstandelijke beperking zorgde zaterdag ook de 16e keer weer voor veel enthousiasme onder deelnemers en organisatoren. Foto: Roger van der Kraan De cricketjeugd van Excelsior'20 vormde zondagmorgen een erehaag toen de hoofd- klasse-ploegen van Excelsior'20 en Hermes DVS het nieuwe veld betraden. In cafes De Kleine Confiance (foto) en De Windmill wordt hard getraind om goed voor de dag te komen tijdens de 2e editie van het Schiedams Open Driebanden. Foto: r. v/d Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21