De gemeenteraad www.schiedam.nl 9 juli 2008 nummer 27 I'agins 4 Op donderdag 10 juli 2008 vergadert de gemeenteraad. I)eze vergadering vindt plaats vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergadering is live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Op de raadsagenda staan A- en B- stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie una- niem heeft ingestemd en waarover in principe geen discussie meer plaats- vindt: de raad hoeft nog slechts te besluiten (hamerstukken). B-stuk- ken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is en waarover de beraadslagingen nog moeten worden voortgezet (bespreekstukken). Inci- denteel gebeurt het dat overeenstem ming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). Na behandeling in de commissie- vergaderingen zijn de volgende pun- ten als A-stukken op de raadsagenda geplaatst: Startnotitie 'Bevorderen van inte- gratie en tegengaan van segregatie in het basisonderwijs' Planschadevergoedingen Lange Nieuwstraat 69, 97 en 101 Verordening Leerlingenvervoer gemeente Schiedam 2008 Derde wijziging Legesverordening 2008 Tweede wijziging Maatregelen- verordening Nieuwe Waterweg Noord 2004 Op de raadsagenda staat de Zomer- nota 2009 vermeld. Tijdens de raads vergadering van 17 april 2008 is de Voorjaarsnota 2009 vastgesteld, waar mee richting is gegeven aan de beleids- terreinen waaraan voor de begroting 2009 extra aandacht besteed zal wor den. De zomemota is het vervolg- proces van de vooijaarsnota. Uitgangs- punt van de zomemota is het voorleg- gen van beleidsintensiveringen door het college aan de gemeenteraad, bin- nen de beschikbare financiele ruimte van de begroting. Na vaststelling van de Zomemota 2009 door de raad zal het college de Programmabegroting 2009-2012 opstellen. Naar aanleiding van de vergadering van de commissie Samenleving en Bestuur van 30 juni 2008 is onder andere het volgende onderwerp als B- stuk op de raadsagenda geplaatst: Beleidsplan Veiligheid 2008-2011 Dit plan is al eerder aan de orde geweest. Nu het door de raad moet worden vastgesteld levert de huidige- versie toch nog enkele vragen op waar burgemeester Verver antwoord op heeft gegeven. Ten aanzien van de Lichtblauwe Brigade heeft zij gezegd dat daar een coordinator van de politie bij is. ondergebracht waardoor de taakver- deling beter kan worden afgestemd. Ten aanzien van de jeugd worden de accenten nu gelegd op de overlastge- vende groep van 300 jongeren. Ook staat zij stil bij de bijeenkomsten die met ouders zijn geweest en dat er in wijkoverleggen aandacht aan het plan is besteed. Zij wil initiatieven uit andere steden, zoals door de heer Gilsing van de PvdA genoemd, be- trekken bij de plannen. Zij stelt ook dat als er door de raad meer inzet op bepaalde onderdelen wordt gewenst dit ook extra geld gaat kosten, zoals de door de heer Schoneveld van Leef- baar Schiedam genoemde inzet op henneppanden en graffitibestrijding dat door mevrouw De Groot van het AOV is genoemd. Over het cameratoezicht in Hof van Spaland, n.a.v. een vraag van mevrouw Hagen van GroenLinks, stelt zij dat het winkelcentrum betrokken kan worden bij de aanpak voor keurmerk veilig ondememen waarbij een totaal aanpak wordt bezien in samenspraak met on- dememers, politie en dergelijke. Verder is tijdens deze commissie- vergadering aan de orde gekomen: Overeenkomst met Woonplus (Vogelaargelden) Bij dit onderwerp is ingesproken door mevrouw K. van Dreven, directeur Woonplus, en de heer J. van Gestel (namens het SOBO). Mevrouw Van Dreven heeft o.a. ge noemd dat er lang is gewerkt aan het akkoord met de gemeente. Maar er is dan ook een fors bedrag aan geld van Woonplus mee gemoeid: beste- ding daarvan moet binnen de kaders passen en rond het thema wonen geschieden. Ondertussen is er ech- ter niet stilgezeten: nieuwe projecten zijn opgestart want de bewoners mo- gen niet de dupe zijn. De heer Van Gestel heeft een inter- pretatie gegeven hoe hij de totstand- koming van de overeenkomst heeft beleefd. Hij heeft gepleit om niet alleen in Nieuwland aan de slag te gaan. In de overige wijken moet ook worden gei'nvesteerd. De gemeente heeft daar een eigen verantwoorde- lijkheid in. De heer Van Oosten van de WD is blij met de overeenkomst maar teleurgesteld over de inhoud. Ook Is hij benieuwd naar de inhoud van het zogenaamde charter met het rijk. De heer Gouweleeuw van Leefbaar Schiedam uitte zijn zorgen over de verstandhouding tussen Woonplus en de gemeente, die naar zijn mening door de afgelopen periode een deuk lijkt te hebben opgelopen. Hij zou graag gei'nformeerd worden over de planning voor Oost. De heer Meijboom van het CDA mist een raadsvoorstel en duidelijkheid over de regisseursrol. De heer Houtkamp van D66 is ver- heugd over het akkoord, dat mis- schien niet ideaal genoemd mag wor den maar dat men niet mag vergeten dat Woonplus verplicht wordt inves- teringen te plegen. De heer Stam van de PvdA is ook verheugd: er zijn toch maar mooi 32 partijen bij betrokken. De komende 10 jaar wordt veel gerealiseerd. Ook hij vindt dat de andere wijken niet vergeten mogen worden. De heer De Boer van de SP spreekt van een koekje van eigen deeg: de huurders brengen het op. Minister Vogelaar heeft de corporaties wel aangesproken op hun maatschappe- lijke verantwoordelijkheid, maar pro- jectontwikkelaars en andere private fmancierders blijven buiten schot. Mevrouw Hagen van GroenLinks zou graag een meer gedetailleerde uitwerking willen zien, met aandacht voor en afspraken over duurzaam bouwen en milieu. Wethouder Groene stelt dat minister Vogelaar op 7 juli a.s. de overeen komst met de gemeente komt tekenen. Na afloop zal zij een bezoek afleggen aan Schiedam Oost. Wethouder Haan heeft dit met haar afgesproken op een congres over overbewoning. Wethou der Groene gaf vervolgens aan dat gedurende de tijd dat onderhandeld is er wel degelijk initiatieven zijn ontplooid, b.v. ten aanzien van de ouderkamer in basisschool't Meester- werk. Maar ook dat de inspanningen belangrijk zijn voor de andere wijken. Hij heeft ook over de gemaakte voor- behouden gesproken. Die zijn er in opgenomen omdat, als de rijksregels wijzigen, je adequaat daarop moet kunnen reageren. Hij is ook optimis- tisch over de relatie met Woonplus. Zodra het college een besluit over het charter heeft genomen zal de gemeen teraad worden gei'nformeerd en een raadsvoorstel worden voorgelegd. Burgerjaarverslag 2007 De leden complimenteren de burge meester met het jaarverslag. Enkele leden bepleiten een ruimere verstrek- king van het jaarverslag (mevrouw Valk van het CDA en mevrouw Lie- bregts van de PvdA), al dan niet in een populaire versie (de heer Bautz van D66), of een versie in braille (mevrouw De Groot van het AOV). Weer anderen uiten hun.zorg over het weinige vertrouwen in het gemeen- tebestuur, zoals mevrouw Hagen van GroenLinks en mevrouw Liebregts van de PvdA. Laatstgenoemde vindt ook dat de gebruikte foto's geen juist beeld geven van de feitelijke situatie in de stad. Burgemeester Verver geeft aan dat aan de wettelijke vereisten wordt voldaan en dat daar bovendien extra informatie aan is toegevoegd. Zij heeft toegezegd een berekening te laten maken om na te gaan wal de kos ten zijn van het breder verspreiden. Startnotitie "Bevorderen van inte grate en tegengaan van segregatie in het Basisonderwijs" Wethouder Daskalakis heeft aangege- ven dat er nog een uitvoeringsnotitie komt waarbij de aanpak kan per wijk een andere uitvoering te zien kan ge ven. In de startnotitie is er voor gpko- zen om samen met de schoolbesturen uitvoering aan het beleid te geven. De streefdatum is nu 1 december 2008. De heer Ulusoy van het CDA is van mening dat de regels niet integratie belemmerend mogen zijn. Mevrouw Hagen van GroenLinks heeft moeite met de wachtlijsten. Zij mist een brede kijk. Het lijkt nu culturele segregatie: sociaal econo- mische segregatie zou beter zijn. Mevrouw Geurtsen van de WD is van mening dat de ouders de vrije schoolkeuze moeten blijven houden. Naar aanleiding van de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ont- wikkeling en Beheer van 1 en 2 juli 2008 is het volgende onderwerp als B-stuk op de raadsagenda geplaatst: Bestuursrapportage mei 2008 De voortgangsrapportage van de ac- tiepunten uit het Collegewerkpro- gramma geeft GroenLinks en PvdA aanleiding tot vragen en opmer- kingen. Het valt mevrouw Hagen (GroenLinks) op dat het college wel veel uitlegt maar niet aangeeft of de beoogde resultaten worden gehaald. Onder andere van het stimuleren van cultuur in de wijken, het jeugd- centrum in Noord en de kadernota parkeren is nog niets gezien. De heer Stam (PvdA) wil nadere uitleg over deze en een flink aantal andere onderwerpen uit het Collegewerkpro- gramma. WD, CDA en D66 vinden het niet nodig dat het college man- daat krijgt over de besteding van 10 miljoen euro aan de binnenstad. Wet houder Siljee antwoordt hierop dat alle bestedingen boven 100.000 euro worden voorgelegd aan de raad. De bestuursrapportage wordt verder be- sproken in de raad van 10 juli 2008. Verder is tijdens deze commissiever- gadering aan de orde gekomen: Voortgang "Schiedam te Voet" In 2006 is een rapport aan het college aangeboden over de toegankelijk- heid van de openbare buitenruimte. Daarin worden diverse knelpunten beschreven. Inmiddels zijn er al- lerlei problemen aangepakt maar er zijn er ook bijgekomen. Vooral ver- zakkingen en wortelopdruk van de bestrating worden door raadsleden genoemd. Mevrouw Valk merkt dat veel oudere mensen hinder ondervin- den van slechte bestrating in West. t)e heer Van der Vliet (PvdA) vindt dat oversteekplaatsen op verschil- lende locaties veel veiliger moeten worden gemaakt. Mevrouw Hagen (GroenLinks) noemt de aanpak van toegankelijkheidsproblemen 'dweilen met de kraan open'. Wethouder Haan komt met een geactualiseerde lijst met knelpunten en maatregelen. Hij wil graag dat raadsleden klachten op- tekenen en deze naar hem toesturen. Procedurevoorstel bestemmingplannen Het Stadserf in Kethel op 14 januari 2008 over de uitgangspunten voor het bestemmingsplan Kethel is heel goed bevallen. Het college wil dit vooroverleg met bewoners ook gaan toepassen bij volgende bestemmings- plannen. Dit initiatief van het college wordt door de commissie goed ont- vangen. De heer Houtkamp (D66) wil wel graag dat de raad tevens betrok ken blijft. Wethouder Groene zegt toe dat de uitgangspunten voor nieuwe bestemmingsplannen eerst aan de raadscommissie worden voorgelegd. Bovendien worden de raadsleden uit- genodigd om bij het vooroverleg met de bewoners aanwezig te zijn. Rapport Rekenkamercommis- sie (RKC) over verkeersveiligheid rondom scholen Wethouder Haan reageert namens het college op het rapport. In tegen- stelling tot wat er in het rapport staat, zijn er bij meerdere schoollocaties veiligheidsmaatregelen getroffen Ook gaat het college hiermee bij het voortgezet onderwijs aan de slag. Daarnaast spant het college zich in om verkeerseducatie op scholen te bevorderen. In 2009/2010 zal de RKC een vervolgonderzoek doen naar de getroffen maatregelen in Schiedam. Contraexpertise van de Polder- vaartvereniging inzake de kap van een treurwilg bij het in aanbouw zijnde Vlietlandziekenhuis Op verzoek van de fractie van Groen Links is dit onderwerp geagendeerd. Een vertegenwoordiger van de Pol- dervaartvereniging informeert de commissie over haar bevindingen. De Poldervaartvereniging heeft een deskundige ingeschakeld. Alle argu- menten om deze boom te kappen worden door de deskundige weer- legd. Wethouder Haan deelt mede, dat zeer serieus de mogelijkheden zijn onderzocht deze boom te hand- haven. Hij deelt commissieleden mede, dat in de aanbesteding wordt opgenomen, dat de treurwil moet worden gehandhaafd. Hotelbeleid gemeente Schiedam Voor de ontwikkeling van hotel- accommodatie in Schiedam blijkt een toenemende belangstelling te bestaan. Er is een onderzoek ingesteld naar de Schiedamse markt, de omgeving en trends en ontwikkeling in de hotel- lerie. Ook de toeristisch-recreatieve branche en het bedrijfsleven in Schie dam zijn geconsulteerd. De resultaten zijn ondergebracht in een nota, die is besproken in de commissiever- gadering. De commissieleden zijn unaniem van mening, dat zij zich er in kunnen vinden om op basis van dit toetsingskader aan de slag te gaan. Informatie over het spreekrecht Tijdens de raadsvergaderingen kan gebruik gemaakt worden van het spreekrecht. Burgers kunnen geza- menlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over op de agenda vermelde B-stukken (be spreekstukken). Voor het spreekrecht kan men zich aanmelden tot 48 uur voor de aan- vang van de vergadering bij de grif- fier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel 010-2465788 Meer informatie over de commis- sies en raad, zoals de verslagen en de genoemde raadsstukken, vindt u op www.schiedam.nl onder Bestuurs Informatie Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mait: 1nfo@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 GemeenteJijk informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 1 3100 EA Schiedam Elndredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 7