'Voorbij is een leven van hoeren en sloeren' 1 roi.ux Dolcinea NET TO VE het waaigat uui 60WLEN! Dronken man zonder rijbewijs achter het stuur fcJJ lMIU WOEWBACMIBBAC 30 JULI VAN I TOT 6 UUR wwiAf.dok99.nl maasstad Schiedam] wijk&streek weekbladen Krantnetel Wij zorgen voor de zon, staat er uitdagend op posters en reclamedoeken van het Maasboulevardfeest. Met die zon kwam het 'kantje boord' nog goed deze jubileumeditie. Voor de 20ste editie waren vier dagen van regen, storm en herfst- weer (18 graden) voorspeld. Nou, dat viel reuze mee. Het was druk op de zaterdag en het was droog. Het Maasboulevard feest, dat dit jaar later werd gehouden wegens het voetbal, kreeg waar het recht op heeft: een prachtige zondag met een pik-even-de-Maasboulevard-mee weertje. Precies het weer - niet te warm en niet te koud - dat het publiek naar de Gor- zen deed stromen. Je struikelde over spelende kinderen, voetballende vaders en meezingende moeders-. Kortom, een feest zonder wanklanken. Daar zorgden hekken en een horde aan veiligheidsmensen voor. Vorig jaar kwam het volksfeest negatief in het nieuws door vechtpartijtjes waarbij de politie hard optrad. Dit jaar moest het beter gaan en het barstte dan 00k van de veiligheidsofficials. Wie zo naar het gevarieerde feest kijkt moet het Maasboulevardfeest zijn bestaansrecht erkennen. Of je nu zelf houdt -of niet houdt - van darten, voetbal en populaire, harde muziek in een kermisachtige sfeer. Daarmee is de subsidie van de gemeente dik verdiend. Waar het feest wel voor moet waken is dat het niet door al die regels en veiligheidsvoorschriften minder gezellig gaat worden. Dit jaar al minder kleine kinderspelletjes en meer commerciele attracties. Waar was de hippie tent van Arno? De organisatie van vrijwilligers (hulde) moet uitkijken niet in de val te lopen van groot, groter, grootst. Liever een klein- schalige, rommelig en gratis volksfeest dan een superstrak georganiseerd evenement waarvoor betaald moet worden. FRANK WILLEMSE Cultuur borrelt in het Julianapark I 5 SCHIEDAM - De politie heeft za- terdagmiddag een bestuur- der aangehouden die onder invloed van alcohol achter het stuur zat. Surveillerende politie zag de man ter hoogte van de afslag Schiedam slin- gerend op de weg rijden. Bij station Schiedam gaven ze hem een stopteken, dat hij negeerde. Na een korte ach- tervolging reed hij zich klem in de Stationsstraat, waarop agenten de man, een 22-ja- rige Schiedammer, aan kon- den houden. Hij bleek niet in het bezit te zijn van een rij bewijs. door Jacky van Buuren SCHIEDAM - Dankzij een goe- de programmering en mooi weer, gaf Cultuur Borrelt in West goed tegengas aan de zuidelijke helft van Schie dam. Meer dan vijfhonderd man verzamelde zich afge- lopen zondag in het Juliana- park. Gastheer Alex Friede- rich straalde vooral rust uit in de toenemende drukte. „Het totaalaanbod wordt steeds breder, dat is mooi. Ik hoop dat het Julianapark zo wat meer uitstraling krijgt. Een likje verf hier en daar, wat meer kunst en cultuur of een klein popfestivalletje." Square Moon mocht de spits afbijten en de stemming zat er meteen goed in. De zes- koppige band bestaat pas een jaar, maar heeft al een goed repertoire van melo- dieuze popcovers. Voor de kinderen waren er skelters, skippyballen en verrukke- lijke muffins van Koekela. Jong en oud werd verwend met zelfgemaakte soep, hap- jes en poezie. Rob Dijkstra las een gedicht voor van Jan van der Lans. Zijn prachtige, diepe stem complementeer- de de snoeiharde tekst: 'Voorbij is een leven van hoeren en snoeren. Nie- mand laat voor mij echte tranen.' Vrijwilligers Ellen Hagen en Wil Tollens werden in het zonnetje gezet. Tollens: Ik heb 15 jaar gewerkt als vrijwilliger bij de Erker, heb projecten begeleid en Neder- lands gegeven. Nu doe ik dit met veel plezier." Als opvol- ger van de grote lichtpro- jecten die gehouden werden in de jaren '50 was Aris de Bakker aanwezig. De kun- stenaar houdt zich bezig met materialen die kunnen ver- anderen. Trad de dag ervoor de 74-jarige Leonard Cohen nog op in Amsterdam, zon dag was het Cees Breuer die met zijn basstem de songs van de master vertolkte. Elgenwijs comfortfauteuiltje met een zachte uitstraling, De aotleve zlthoogte in combinatie met veel comfort maakt de Dolcinea tot een ideale praat-, luieter- en ruetfauteull, Nu zeer aantrekkelijk geprijsd! In leder Senso (21 kleuren) of Alcantara (65 kleuren) van €1995.- voor €1450.- Markt 57 - Vlaardingen010,4343685 www.waaigat.nl IOS i -■psbaneow HSaAJgOiaSW QATZZAi M woensdag 16 juli 2008 - XQ84 .v, MSP sister; Cultuur Borrelt was een groot succes. Zondag 10 augustus komt er weer een voor de ganse familie. Foto: Roy van der Burg Aanbieding geldig tlm zaterdag 19 juli 2008. vraag naar de voorwaarden. m Laatste woensdag van de maand voor de vaUantie Grillcafe Bar Bowling DOK 99 Anna van Saksenweg 1 3136 CJ Vlaardingen Tplefoon 010 - 474 07 74 o mm ail bah bowhng

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11