Selectie voor Zomerterras concoursen bekend Juist in vakantietijd op zoek naar leuk asieldier Prijswinnaars 'Groeten uit Vlaardingen' Echtpaar Zwang; 60 jaar lief en leed Gerard Joling komt naar Free Record Shop Beestenboel maasstad Regio weekbladen Finales concoursen gaan van start VLAARDINGEN - Uit een toch nog grote hoeveelheid in- schrijvingen zijn 36 bands geselecteerd. Het muziek, theater en cultuurfestival Zomerterras organiseert dit jaar 4 muziekwedstri- jden onder de naam Zo merterras Concoursen. De wedstrijden worden elk in een eigen genre gehouden: pop, jazz, wereldmuziek en music&art. Music&art is een nieuw genre in Neder- land, deze categorie is voor deelnemers die op het podi um een combinatie brengen van muziek en kunst. Per genre is er een hoofdprijs van 1500,-. Een totaal van 6000,- aan prijzengeld over de totale Zomerter ras Concoursen. Tot 17 juni hebben alle groepen zich kunnen inschrijven, hierna is er een selectie gemaakt. De geselecteerde bands zul- len allemaal 1 semi-finale spelen. Tijdens zo'n semi- finale spelen er 3 bands, waarvan er vervolgens door een driekoppige jury een wordt uitgekozen tot final ist. Per genre zijn er drie semi-finales. De program- mering van de Zomerter ras Concoursen is als volgt: Wereldmuziek bij het Delta hotel in Vlaardingen. Op de zondagen 3 augustus, 10 au- gustus en 17 augustus zijn er tussen 19.00-21.00 uur optredens te bewonderen in dit genre. De finale is op 22 augustus. In de categorie Jazz zijn er op maandag 28 juli, 4 en 8 augustus tussen 21.00 - 23.00 uur optredens in cafe d'Oude Stoep. Finale is op 15 augustus. Voor Mu sic Art kunnen bezoekers terecht in de Salon op de donderdagen 7,14 en 21 au gustus tussen 21.00-23.00 uur. Finale is 29 augustus. Popliefhebbers kunnen ter echt bij O'Sheas Irish Pub op de donderdagen 17, 24 en 31 juli. Finale is op 9 au gustus. Alle semi-finales en finales zijn gratis toegan- kelijk. Voor meer informatie: www.zomerterras.nl. waterweg - Micky is een ge- steriliseerde dame van 1 jaar oud. Zij is bij ons binnenge- komen als vondelingetje en is niet meer opgehaald door haar eigenaar. Micky is een lieve dame, maar kan 00k zeker een pittige tante zijn. Ze is op zoek naar een nieuw tehuis zonder ander dieren of (kleine) kinderen waar zij 00k naar buiten toe kan. Misschien wel bij u? Meer informatie over Micky en andere dieren uithetasiel is verkrijgbaar bij Dierente- huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die- rentehuis is geopend van maandag tot en met zater- dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35- fgoedproject 'Groeten uit Vlaardingen' deden van maart tot en met juni 33 groepen zeven mee uit het basisonderwijs. Hierin werd het verhaal verteld van de haringvisserij die eeuwenlang met de stad Vlaardingen verbonden was. De circa 850 leerlin- gen die aan dit project deel- namen, bezochten eerst het Stadsarchief en aansluitend het museum en het muse- umschip, de VL 92 Balder. Naar aanleiding van de ein- dopdracht, stuurden circa 350 leerlingen een ansicht- kaart in, die zij zelf hadden ontworpen en beschreven. De opdracht luidde; 'stel je voor, je maakt je eerste har- ingreis als vissertje met de VL 92 Balder. Schrijf vanuit de Schotse haven Lerwick, waar het schip tussentijds bevoorraad wordt, een an- sichtkaartje naar huis over jouw avonturen op zee'. Vorige week heeft de jury de tien leukste, mooiste, grappigste of meest ontro- erende uitgekozen. De win- naars zijn: Denzel Maatsen, Jo-Anne Verschoor, Yuelian Xiang, Victor de Andrade, Shahainy Trenidad, Lean- der Heijmans, Joeri van cbs De Schakel, Suzanne Breur, Robbert en Bram van rkbs De Hoeksteen. De prijs bestond uit een tochtje met de historische haringlogger - nu muse- umschip - de VL 92 Balder. De tien winnende ansicht- kaarten zijn te bekijken in de fotozaal van het Stadsar chief. WATERWEG - Tegen het einde van de week is driekwart van Nederland vertrokken naar de vakantiebestem- ming. Vakantiepret, maar niet voor alle thuisblijvers. De dierenopvangcentra zit- ten alweer overvol met huis- dieren die niet mee mogen op vakantie en zeker 00k ni et meer opgehaald worden. Elk jaar is tegen de zomer- vakantie hetzelfde beeld te zien. Ook dit jaar vormt daarop (helaas) geen uit- zondering. De medewerkers van de opvangcentra hebben geen tijd om lekker achterov- er te leunen in het zonnetje. Zij draaien juist overuren en denken in de topdrukte maar aan een ding; hoe red den we het tot na de zomer- drukte? 'Het is geen zomeruitverkoop, maar je hebt wel meer kans om nu het dier van je dromen tegen te komen' Wie niet met vakantie is en op zoek is naar een leuke hond of kat, heeft juist in deze periode van het jaar alle keus. Je moet het beslist ni et zien als zomeruitverkoop die je in veel winkels ziet", waarschuwt een medewerk- er van het dierenopvangcen- trum in Rotterdam. „Maar je hebt in deze tijd wel veel meer kans het dier van je dromen tegen te komen." Wie niet op vakantie gaat kan ook nog eens extra veel tijd besteden aan de nieuwe huisgenoot. Nog een reden om juist nu te komen kijken in het asiel. „Een goede start is het halve werk en de er- varing leert dat een asieldier met de juiste begeleiding een vriend voor het leven kan zi jn", aldus de medewerkers. Jaarlijks worden in de dier enopvangcentra in de regio Rijnmond, met vestigingen in Krimpen aan den IJssel, Rotterdam en Spijkenisse, ongeveer 1.750 honden en 2.500 katten opgenomen. Vaak zijn het zwervertjes die niet meer opgehaald worden door de eigenaar. Ook zitten er dieren tussen waarvan afstand is gedaan. Allergie is nog altijd de hoofdreden om afstand te doen. Andere redenen kunnen opname in een verzorgingstehuis, echts- cheiding of verandering van werkomstandigheden zijn. Asieldieren worden goed be- handeld. Bij binnenkomst worden ze onderzocht door een dierenarts, krijgen ze de noodzakelijke inentingen en een chip. Mocht een dier later weglopen, dan is het dankzij de chip makkelijker op te sporen, waardoor het sneller herenigd kan worden met de eigenaar. Asieldie ren die een nieuwe eigenaar hebben gekregen, krijgen van het asiel ook nog een zak voer mee. Het lekkere eten dat ze gewend zijn, krijgen ze dan ook in hun nieuwe omgeving. Vlaardings Boekbeeld V a n d a a g kwam de wind van Zee' is de literaire erfenis van de tweede Vlaardingse Stadsdichter Teuntje Ver- heul Vreug- denhil, alias van Elma Oosthoek die haar liefde voor de zee uit Katwijk meenam toen zij haar liefde in Vlaardin gen vond. Lezen in de literaire erfe nis van Teuntje Verheul Vreugdenhil is een wandeling van herkenning door de tijd dat haar onbezoldigde dichterschap duurde. De tijd, die normaliter de gebeurtenissen van het leven gen- adeloos in vergetelheid achter zich laat, wordt er door Teuntje fijntjes op gewezen dat elk moment een waarde kan hebben die groter kan zijn dan de zee waarin hij verdwijnt. 'Vandaag kwam de wind van Zee' is derhalve meer dan een gedichtenbundel. Gebeurtenissen waarbij zij in haar func- tie als Stadsdichter aanwezig was, werden door haar voor de eeuwigheid in lyriek vastgelegd. Het maakt de erfenis tot een waardevolle aanvulling op de gebruikelijke geschiedschrijving, zoals onder andere in de jaarboeken van de Historische Vereniging. De vormgeving van de bundel doet daarbij ook alle eer aan de inhoud van de dichterlijke erfenis, die de jaren 2006 tot 2008 overspant. 'Vandaag kwam de wind van Zee' is een uitgave van Diepen- maat Uitgeverij ontwerpbureau, uiteraard met medewerk- ing van de gemeente en het Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. De bundel is in de boekhandels verkrijgbaar en kost 15,- euro. Joke Solleveld, Dennis Berkleer en Maja Krouwer kunnen binnenkort het boekje 'Uit nood geboren' verwachten. Maas stad Weekbladen verloot onder lezers enkele exemplaren van het boekje 'Vandaag kwam de wind uit Zee'. Om in aanmerk- ing te komen stuur een e-mail naar s.schaper@maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek waar- naar u wilt meedingen. VLAARDINGEN - Gerard Joling komt zaterdag zijn nieuwe album 'Bloedheet'! promo- ten in de Free Record Shop aan het Liesveld in Vlaardin gen. Op dit Nederlandstalige Album staat, naast zijn voor- jaarshit '24 Uur Verliefd', ook zijn nieuwe single 'Het is nog niet voorbij'. Om 12.00 uur geeft hij een optreden in Hellevoetsluis, daarna ri- jdt hij met gierende banden naar Vlaardingen en eindigt zijn tour in Leiden. Vanaf 14.00 uur kunnen fans zich verheugen op een instore op treden. woensdag 16 juli 2008 - WX91 3 Vorige week voer de Balder de haven uit met aan boord de prijswinnaars en hun begeleiders. Na een proeve van zeemansbekwaamheid, reikte de god van de zee, Nep- tunus, de certificaten uit. VLAARDINGEN - Aan het er- LEZERSACTIE Het echtpaar Zwang vierde maandag 7 juli het zestigjarig huwelijksjubileum. Het paar trouwde destijds in Neder- lands Indie, woonde een tijdje in Argentinie en nu alweer heel wat jaar in Schiedam. Foto: r. van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 16