Laurenskerk komt weer tot leven Spieken bij WATT in aanbouw Uniek optreden Jose Carreras en Alessandro Safina LAST-MINUTE Topconcerten in de Doelen Gebied rondom kerk wordt 'een dwaalzone met prachtige parkjes' £11ill maasstad weekbladen ROTERDAM - Parfum de Boem- Boem toont de schoonheid van bouwen en slopen met culturele fietsroutes door Rotterdam die de beleving centraal stellen. Op zondag 20 juli krijgen de deelnemers een sneak preview van een bouwplaats waar heel Rot terdam nieuwsgierig naar is: WATT. Het pand bevindt zich middenin de transfor- matie van het roemruchte Nighttown naar het fonkel- nieuwe hart van uitgaan in Rotterdam. Parfum de BoemBoem start op zondagmiddag 20 juli om 14.00 uur vanaf het Groot- handelsgebouw bij het Cen traal Station in Rotterdam. De route leidt langs meer- dere locaties, maar eindigt met een exclusieve rondlei- ding door de nieuwe pop- tempel in aanbouw, WATT. De fantasie over het nieuwe podium gaat leven door de optredens van twee live-ar- tiesten, midden in het puin van de bouwplaats: de Rot- terdamse zangeres Angel DAmore verspreidt haar in- getogen liedjes als een par fum door de ruimte, terwijl gitarist Gareth de Wijk voor de 'boemboem' zorgt. Reserveren wordt aanbe- volen. E-mail naar info@ rotterdambycycle.nl o.v.v. Parfum de BoemBoem. Te- lefonisch kan 00k via 010- 4652228. Deelname kost vijf euro. door Dik Vuik ROTTERDAM - De Laurenskerk, het laatste Middeleeuwse gebouw in het stadscen- trum, krijgt het komende jaar een flinke impuls. Bin- nen de muren zal hard wor- den gewerkt aan een per- manente expositie. Daar- mee wordt de geschiedenis van het gebouw meer dan ooit zichtbaar gemaakt voor bezoekers. De Laurenskerk is gebouwd tussen 1449 en 1525 en is daarmee het oudste reste- rende gebouw van de oor- spronkelijke stad. Een ge bouw 00k dat veel meer be zoekers kan trekken dan nu het geval is. Maar dan moet er wel meer te zien zijn. In opdracht van de Stichting Grote of Sint-Laurenskerk werkt het architectenbu- reau Kossmann.dejong een plan uit om de kerk meer tentoonstellingswaarde te geven. Zo zal onder meer de ont- wikkeling van de kerk te zien zijn. Ook wordt aan- dacht besteed aan Erasmus (die hier gedoopt werd), aan de katholieke heiligenbeel- den die ooit Rotterdams hoofdkerk sierden en aan de in de kerk begraven zee- helden als Witte de With, Cortenaer en Jan van Bra- kel. Architect Kossmann wil zo een 'verhalenket- ting' door de kerk laten lo- pen. „Er is hier heel veel, je moet het alleen laten zien", meent hij. Uit handen van het VSN Fonds ontving diercteur Frank Migchielsen verieden week een cheque ter waar- de van 200.000 euro voor de uitvoering van de plan- nen. Ook de Stichting Be- vordering van Volkskracht en een aantal sponsors dra- gen bij. Er is zo'n 900.000 euro nodig voor de totale herinrichting van de kerk. „Ruim tweederde van het benodigde bedrag is toege- zegd", aldus Migchielsen. „Er wordt druk gewerkt, gesloopt en gebouwd, maar eind 2009 zal het er prach- tig uitzien." Buiten is de verfraaiing van het Laurenskwartier al in voile gang, met onder meer herbestrating en bin- nenkort de bouw van het stadspodium op het plein. Ook burgemeester Opstel- ten is blij met de aanpak in en buiten de kerk. „We gaan hier een kwaliteitsplek van maken, waar alles te vinden is. Het Laurenskwartier wordt een dwaalzone, met hoogwaardige architec- tuur, woningen en prach- tige parkjes." De Laurens kerk zal weer het bruisend middelpunt van haar omge- ving worden, precies zoals in de Middeleeuwen. ROTTERDAM - De absolute top uit de wereld van de klassie- ke muziek is komend seizoen te gast in de Rotterdamse Doelen, met muzikale mees- terwerken uitgevoerd door beroemde internationale symfonieorkesten, solisten en dirigenten. Voormalig chef-dirigent van het Koninklijk Con- certgebouworkest Riccardo Chailly bijt het spits af met zijn nieuwe Gewandhausor- chester Leipzig en koor. Zij zijn voor het eerst in deze sa- menstelling in Nederland en geven een eenmalig concert in de Doelen met sprook- jesachtige en legendarische theatermuziek van Mendels sohn en Ravel. Ook Valery Gergiev presen- teert zich voor de eerste keer met zijn nieuwe orkest (Lon don Symphony Orchestra) in Rotterdam met een geheel aan Prokofjev gewijd pro- gramma. De Griekse violist Kavakos zal optreden. Een jaarlijks terugkerende gast in de Doelen is het Ko ninklijk Concertgebouwor- kest, ditmaal onder leiding van meesterdirigent Zubin Mehta. Hij dirigeert werken van Stravinsky. De concerten zijn op 16 Sep tember, 10 oktober en 17 ja- nuari. Voor meer info kijk op www.dedoelen.nl. ROTTERDAM - Nog nooit ston- den Jose Carreras en Ales sandro Safina samen op een podium. Het Rotterdamse Ahoy heeft op donderdag 11 September 2008 de primeur. Dan bundelen beide groot- meesters hun krachten met het II Novecento Orchestra voor een uniek en eenmalig concert met een spannende combinatie van opera en pop. De 61-jarige Jose Carreras werd bij het grote publiek vooral bekend door het Three Tenors-concert in Ro me in 1990. De drie tenoren (met Luciano Pavarotti en Placido Domingo) werden een begrip en in 1996 on- dernamen ze zelfs een we- reldtournee. Carreras had toen hij 28 was overigens al 24 opera's in Europa op zijn naam staan. Op het hoogte- punt van zijn carriere stond hij zeventig keer per jaar op het podium en reisde hij de wereld over. In 1987 werd bij Carreras leukemie geconsta- teerd, maar hij overwon de ziekte en keerde terug op het podium. De in Sienna geboren Ales sandro Safina speelde na zijn opera opleiding op het conservatorium van Floren ce hoofdrollen in opera's als 'La Boheme'. De 44-jarige Safina heeft een voorliefde voor klassieke muziek, maar laat zich tevens inspireren door popmuziek van onder meer U2, Depeche Mode en Genesis. Safina's grote door- braak in Nederland kwam in november 2000 met zijn op treden tijdens 'The Night of the Proms'. Zijn eerste sin gle 'Luna' stond maar liefst veertien weken op nummer een. „We zijn erg blij dat we deze twee tenoren bij elkaar heb- ben kunnen brengen. Het is een combinatie die overigens verder nergens anders dan in Nederland te zien zal zijn. Met recht uniek te noemen dus", aldus Arwin Touw van A&A Concerts. Carreras en Safina verzorgen deze avond samen met II Novecento Or chestra. Dit orkest heeft een indrukwekkende lijst con certen en tournees op haar naam staan, waaronder de terugkerende 'Night of the Proms tournee'. Tijdens deze zeer populaire concerten begeleidt II Nove cento bekende popartiesten, waarbij de oorspronkelijke werken speciaal voor het or kest worden gearrangeerd. Sting, Joe Cocker, John Mi les, Toto, Supertramp en Zucchero zijn enkele van de vele artiesten met wie het orkest voor uitverkochte za- len in heel Europa heeft ge- speeld. Andere hoogtepun- ten waren de begeleiding van Luciano Pavarotti tij dens een aantal concerten in Antwerpen en Amsterdam en Europese tournees met Andrea Bocelli en Bjork. De avond belooft volgens A&A Concerts 'een spannen de combinatie van opera en pop' te worden. Op het pro- gramma staan onder meer het beroemde 'Mattinata' van Ruggero Leoncavallo, klassiekers uit de musical 'Phantom of the Opera' van Andrew Lloyd Webber en natuurlijk Safina's grote hit 'Luna'. Carreras en Safina worden in Ahoy bijgestaan door gastsopraan Sabina Puertolas. Meer info: www.ahoy.nl. podium journaal Last minute Kampeer Super Sale! Tijdelijk maar liefst 2000 m2 extra ruimte met ongelooflijk veel kortingen op pallets vol kampeerspullen van alle grote merken! Op=op. Zaterdag 19 juli mogelijk overlast opendag Feyenoord. KAMPEERSUPERMARKT Stadionweg 31 -33, 3077 AP Rotterdam www.vervat.nl fjUl M MV woensdag 16 juli 2008 - TX97 In de Laurenskerk komt een permanente expositie over het verieden van de kerk. KOELBOX MET STANDAARD. 45 LR. /12V/ 23QV/GAS Jose Carreras is een van de bekendste tenoren van de wereld. In September staat hij met Alessandro Safma op het podium van Ahoy.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21