Jim laat meisjesharten sneller slaan Park Ride terug naar twee euro? Visspecialist HOLLANDSES NIEUWE 6?° 5?5 3.9S lepziekte kost veel bomen KidsPlezierGids voor 4-12 jaar Jaarprogramma De Teerstoof uitgedeeld Summer Party in Oost Spectaculair openingsfeest Summer Madness Gezond eten in de zomer Kalligrafie bij Eigen Werk Harg/Spaland voor senioren stad maasstad Schiedam, wijk&streek weekbladen Colofon SCHIEDAM - Op verschillende plekken in Schiedam is de lepziekte geconstateerd. Daarom gaat Irado een flink aantal zieke iepen verwijde- ren. De iepziekte is dodelijk voor bomen en bovendien erg besmettelijk. De schimmel- ziekte wordt verspreid door de iepenspintkever en door wortelcontact tussen zieke en gezonde bomen. De enige effectieve bestrijding van de ziekte is direct kappen. Het gaat onder meer om bomen bij Zwembad Groenoord (3), de Beatrixlaan /Vijfsluizen (3), de Westerkadebrug en Begraafplaats Beukenhof. Ii'iSSH Gratis Twintigste Maasboulevardfeest weer helemaal top SCHIEDAM - Dat Schiedam- mers van Hollandse hits houden, wisten we al. Van- daar dat de organisatie van het Maasboulevardfeest de Hollandse middag op de zondag er al jaren met zeer veel succes inhoudt. En het maakt eigenlijk niet zo gek veel uit, wie er nu precies optreedt, feest wordt het altijd. Toch werd voor de twintigste editie van het volksfeest in Zuid alles uit de kast gehaald: meiden- groep Djumbo voor de kids, Dennie Christian voor de meezingers en Jim voor de meiden die en masse in katzwijm vielen. Hoewel de voorspellingen dit jaar niet al te best wa- ren, wist het Maasboule vardfeest 00k nu weer aan onweer en regen te ontko- men. Zelfs de grote vuur- werkshow, zaterdagavond vanaf de Nieuwe Maas, werd een spectakel. Hoewel het feest al op don- derdag was begonnen met klassieke muziek, begon het voor de meeste mensen pas op zaterdag. Veel be- zoekers dus bij de honder- den kraampjes, straatthe- ater en vele muziek. Even na de lunch kwamen de da mes van Djumbo langs om de boel lekker op stelten te zetten, waarna het popfes- tival losbarstte. Zondagmorgen was er na- tuurlijk de voetbal, de basis waaruit het feest twintig jaar geleden is ontstaan, en's middags de Holland se hits, waarvoor mensen al vroeg achter de hekken stonden te dringen. Marloes en Debby uit Schie dam hebben de mobieltjes al vroeg in de aanslag.„Als Jim straks komt, moeten we hem gewoon hebben!", gillen ze fanatiek. Wanneer Jim op het podium staat, blijkt ie het geld dubbel en dwars waard. Een praatje hier, een lolletje daar en natuurlijk hits als 'Dapper en Sterk' en 'Doe dit, doe dat'. En dan Snellen alles dames als een speer naar de zijkant voor een handte- kening van hun held. GroenLinks niet gerust op uitblijven antwoord College SCHIEDAM - Het College heeft aangegeven meer tijd nodig te hebben om GroenLinks een antwoord te geven op schriftelijke vragen die zij gesteld hebben over nieuwe tarieven die sinds kort ge- hanteerd worden voor par- keren bij station Schiedam Centrum. Werd daar voor- heen twee euro gevraagd voor een dagje parkeren, sinds de oplevering van het nieuwe parkeerterrein is dat 'vriendelijke bedrag' ineens verhoogd naar 4,80. Het College heeft Groen Links laten weten pas eind juli met een antwoord te kunnen komen en dat doet de fractie het ergste vrezen. Want toen GroenLinks wet- houder Groene geattendeerd had op het extreme tarief liet deze nog weten dat hij de NS gesommeerd had het tarief weer snel terug te brengen naar twee euro. Herstel van het oude tarief dus. Inmid dels heeft Q-park, exploitant van het parkeerterrein, al een nieuw tarief vastgesteld: 3,50 per dag. Treinreizigers kunnen korting tot 2,20 krijgen als zij voor zessen een kortingskaart halen. Inmiddels waaieren steeds meer geparkeerde auto's uit naar aangrenzende straten, wat zorgt voor een extreme parkeerdruk in de omgeving van het station. n Wijkkort SCHIEDAM - Sieraden maken, naar de speeltuin of op bezoek bij de burgemeester? Het kan allemaal deze zomer in Schie dam. In de KidsPlezierGids, speciaal voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar, zijn allerlei Schiedamse organisaties te vinden die in de zomervakantie activiteiten organiseren voor kinde ren. Meer informatie: www.kidspleziergids.nl. SCHIEDAM - Het nieuwe jaarprogramma van jeugdtheater De Teerstoof is de afgelopen week uitgedeeld aan alle kinderen van Schiedam. Vanaf 5 oktober gaat het nieuwe theatersei- zoen van start. Het jaarprogramma is 00k gratis op te halen bij de VW, bibliotheek Schiedam en diverse culturele instel- lingen. Tot 1 oktober kun je je inschrijven voor de Jeugdtheaterclub. Iedereen die lid wordt ontvangt een verrassing en je krijgt twee kinderkaarten voor de vijfde voorstelling gratis. SCHIEDAM - Jongeren Aan Zet organiseert zaterdag 19 juli een Summer Party in Oost. Dit spektakel, op het't Hofplein achter Wijkcentrum Oost, is voor alle leeftijden en gaat om 16.00 uur van start. De avond duurt tot 23.00 uur. Tijdens de Summer Party zijn er kraampjes waar je je eigen t-shirt kunt versieren, je kunt je laten schminken, er is een springkussen en er zijn graffiti-werkstukken te koop. SCHIEDAM - Maandag 21 juli van 17.00 tot 01.00 uur wordt het spectaculaire openingsfeest van Summer Madness op de Vlaardingerdijk gehouden. Wethouder Daskalakis zal om 18.00 uur het officiele startsein geven voor het zomerva- kantieprogramma dat zes weken gaat duren. De rest van de avond kunnen kids tussen de 12 en 23 jaar los gaan op mu ziek. Voor meer informatie: www.summer-madness.nl. SCHIEDAM - L'Entree Voorlichting en Preventie is een senioren- trefpunt voor 55-plussers. Elke maand organiseert l'Entree themabijeenkomsten en dit keer gaat het over 'Gezond eten in de zomer'. De zomer is begonnen. Heerlijk, maar wanneer de tempe- raturen stijgen, kan 'lust' omslaan in 'last'. Door warmte en benauwdheid kan de zin om er op uit te gaan, lekker te koken en te eten verminderen. Maar juist tijdens de zomermaan- den is het belangrijk om goed op de voeding te letten. Dins- dag 22 juli zijn senioren van 10.00 tot 11.30 uur welkom in Marconihove. SCHIEDAM - Mooie letters leren schrijven kan bij Stichting Ei gen Werk aan de Overschiesestraat 44 tijdens de cursus Kal ligrafie. De cursus wordt gegeven op maandagmiddag.Ook het aanleren van andere tekentechnieken is mogelijk. Voor meer informatie: bellen met nummer 426 35 69. SCHIEDAM - Woon- en zorgcentrum De Harg/Spaland heeft dagelijks een gevarieerd activiteitenprogramma van 10.00 tot 16.00 uur in de recreatiezaal. Ook senioren in Noord die graag contact zoeken met leeftijdsgenoten en voor wie wat afleiding welkom is, zijn uitgenodigd. Gebakken kibbeling met saus Zalmslaatje P/st €2?5 Ovenschotels 75 Tilapia of Panga 250 gram 3 Verse wilde zalmfilet Visspecialist R. Bijl Broersveld 113® OTO-4268710 woensdag 16 juli 2008 - XQ82 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H.Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. AFHALEN Bij deze adressen: Valeriusstraat 3 Tabakshop Boar Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Jim steelt de show op het Hollandse Hitsfeest. Zes jaar na Idols, een paar CD's rijker en inmiddels een musicalster, is hij 'still going strong'. Foto: Bart bos Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild naar waterweg@maasstad.nl Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A Twee auto's raakten zondagavond, een paar meter van het Maasboulevardfeest verwij- derd, met elkaar in botsing. De Havendijk werd daardoor geruime tijd afgesloten. Drie mensen raakten gewond, waarvan er twee door de ambulancedienst werden meegeno- men naar het ziekenhuis. De derde had lichte brandwonden op de arm. Foto: sven van Beek 500 gram 3 voor 250 gram

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3