Stichting Leergeld NWN laat alle kinderen meedoen Schiedamse Soraya in Aladdin Protestmuziek tegen uitzetting Danny Koevermans-wc's komen eraan 1 Concert van Everhard Zwart Zanger Bob op de koffie Dessing ena beste etalage n maasstad Schiedam/wijk&streek Kinderen uit isolement halen In Nederland leven 40.000 kinderen structured onder de armoedegrens. Deze kinderen kunnen vaak niet meedoen aan excursies, schoolkampen en andere buitenschoolse activiteiten. Lid zijn van een sportclub of meedoen aan kunstzinnige vorming is vaak onmogelijk. Meedoen vergroot de hori zon van kinderen, ze leren sociale contacten op te bou- wen, ze leren wat teamgeest is, ze leren zich te handha- ven in een groep en leren wat winnen en verliezen is. Allemaal vaardigheden die voor later broodnodig zijn om een goede positie in de samenleving te verwerven. Leergeld NWN (Nieuwe Waterweg Noord) helpt kin deren van 4 tot 18 jaar uit gezinnen waar het netto inkomen minder is dan 120 procent van de bijstands- norm. Vrijwillige medewerkers komen op bezoek om te be- spreken welke ondersteu- ning nodig is. De aanvragen varieren van het betalen van een sport- club, sportkleren, computer, fiets tot het voorschieten van boekengeld. Leergeld betaalt deze aanvragen uit gelden van sponsoren en fondsen. Voor de organisatiekosten zijn subsidieaanvragen bij de drie Waterweggemeente gedaan. Vorige week werd in sport- centrum Vlaardingen het logo van de stichting gepre- senteerd: een pientere uilen- kop onder de naam Leonard Leergeld. Ook werd de nieuwe website onder de aandacht gebracht. Aan kinderen tot en met 12 jaar werden tevens een aan- tal maandpaspoorten uit- gereikt voor Kids Land, het speelfestijn van het Sport- centrum dat van 11 juli tot 17 augustus gehouden wordt. awdetedtffii SCHIEDAM - Wie kent het be- kende verhaal van Alad din niet: een arme straat- rat die verliefd wordt op de rijke prinses Jasmine. Met behulp van de Geest uit de lamp worden drie van Alad din's wensen vervuld. Een groep jong talent tussen de 13 en 20 brengt vanaf augus tus een nieuwe versie van Aladdin op de planken en de Schiedamse Soraya Dompig speelt een van de hoofdrol- len. Maar liefst 450 jongeren deden auditie voor Aladdin, slechts 30 werden geselec- teerd. Soraya Dompig is 16 jaar en was op zesjarige leef- tijd al kandidaat in de Mini- playbackshow. Soraya speel- de bij jeugdtheater Hofplein en het Nederlands Musical Ensemble. SCHIEDAM - Everhard Zwart geeft dinsdag 22 juli een concert op het historische orgel van de Grote Kerk. Composities van Jan Zwart, Bach en Liszt staan op het programma. Het concert be- gint om 20.00 uur, toegang is zes euro. SCHIEDAM - Wie de nieuwste single van zanger Bob Offen- berg download op zijn com puter, maakt kans op een priveconcert van Bob. De single is te downloaden via: www.downloadmusic. nl. Een bevestiging moet daarna gestuurd worden naar: management@bobof- fenberg.nl. SCHIEDAM - Parfumerie Pour Vous Dessing in Hof van Spaland wordt woensdag 16 juli om 10.00 uur in het zonnetje gezet omdat ze mee hebben gedaan aan een etalagewedstrijd voor de nieuwe herengeur Pure van BOSS. Daarmee hebben ze de tweede prijs gewonnen; een dinercheque ter waarde van 500 euro. SCHIEDAM - 'De brandveilig- heid van gebruikers en om- wonenden kan niet meer ge- garandeerd worden'. Dat is het hoofdargument voor wethouder Menno Sil- jee om de oefenruimte van Stichting Popoverleg Schie dam aan de Eduard van Bei- numlaan te sluiten. Per 1 augustus staan de on- geveer 25 popbandjes die in Groenoord hun oefenruimte hebben, op straat. Opknappen kost meer dan twee ton, zegt wethouder Siljee. „En die is tegen kos- tendekkende huur niet terug te betalen", vertelt de wet houder de raad. Dat huurgeld kunnen zij niet ophoesten. Dat laatste geeft het popoverleg toe. Maar waarom dan zo snel sluiten? Want ze hebben een opzeg- termijn van 12 maanden. En waarom niet in overleg?, zo stellen Ingrid Coenradi (SP) die zelf in een popband speelt en Hennie Hagen van GroenLinks. De wethouder hield voet bij stuk dat het gebouwtje in het oude schoolgebouw echt per 1 augustus leeg opgele- verd moet worden. Hij bood wel aan te helpen bij het zoeken naar andere, commerciele oefenruim te. Zoals bij Total Music Of De Vierkwartsmaat aan de Schoolstraat. Bandjes kunnen daar spelen en oefenen tegen, volgens hem, redelijke prijzen. Het Popoverleg Schiedam zegt niets te zien in verhuizen en protesteert. Op vrijdag 19 juli zullen de bandjes van het Popoverleg spelen als protest in mu- ziekpodium De Graauwe Hengst aan de Lange Haven. Het festival begint om 19.00 uur, maar de zaal gaat al om 18.00 uur open. Toegang is natuurlijk gratis. Wethouder Siljee verklaarde de raad dat hij bij het pro- testmuziekfestival 'probeert te zijn'. Transfergeld voor opknappen natte groep door Frank Willemse SCHIEDAM - Vorig seizoen kreeg Danny Koevermans een nieuwe baas. PSV kocht de Schiedamse spits voor miljoenen van AZ 67. Leuk voor de sympathieke inter- nationaal en Schiedammer. Maar vooral voor zijn ama- teurclubje waar hij zijn op- leiding kreeg. Excelsior '20 kreeg een deel (5 procent) van het transferbedrag. Vo rige week kon de sloop van de kleedkamers en wc-units beginnen. De Danny Koe- vermans-wc's komen eraan. Een bedrag van 270.000 eu ro kreeg de penningmeester van Excelsior bijgeschreven op zijn rekening. Een kas die leeg was. Eerst moest de hoofdtribune worden opge- knapt. Die staat er nu weer mooi bij. Maar de kleedka mers, entree, gang en dou ches niet. Die zijn dringend aan vernieuwing toe. De laatste keer dat daaraan is gewerkt, is meer dan dertig jaar geleden. Afgelopen maandag is be- gonnen met de sloop van de kleedkamers. Fred Clarijs, lid van het hoofdbestuur en de PR- en sponsorcommissie vertelt over 'de natte groep' en kleedkamers die aan ver- vanging toe zijn. „Zeker da mes, maar ook heren, kon- den daar met goed fatsoen niet naar toilet." Het werk wordt door een aannemer geklaard, want is te groot voor de vrijwilligers van de club. 'Puur geluk' en 'precies op tijd' noemt Clarijs, zelf oud- voetbalspeler, het onver- wachte bedrag dat Excelsior in de schoot kreeg geworpen. Danny Koevermans heeft als jeugdlid van zijn i2e tot aan zijn 22ste bij Excelsior ge- speeld en er zijn voetbalop- leiding genoten. Toen hij na afronding van zijn studie in 2001 koos voor een carriere als profspeler kon hij begin nen bij 'buurman' Sparta Rotterdam. Dat leverde Ex celsior een KNVB-vergoe- ding op van 12.000 euro. Jaren later verkaste hij naar het AZ van trainer Van Gaal en weer kreeg Excelsior een vergoeding. Volgens de nieu we FIFA-regels 35.000 euro voor zijn oude vereniging. Vorig jaar vertrok Koever mans na ruzie met trainer Van Gaal naar PSV. Een op- merkelijke transfer die Ex celsior '20 geen windeieren heeft gelegd. Deze transfer levert Excelsior nu het grote bedrag op waarover het be- stuur lang vergaderde. Want wat moet eerst? Een grote amateurclub heeft veel wen- sen. Het werden uiteindelijk de wc-units achterin kantine De Toekomst. Die toiletten worden al spot- tend 'De Danny Koever mans-wc's' genoemd. „Als ze maar weer niet over die potten gaan zeiken, maar er- in", reageert een clublid met (voetbal)humor op de site van de club. Van het over- gebleven bedrag wil Excel sior een 'Koevermansfonds' instellen. Voor de jeugdop- leiding en waarvan de he le club, voetbal en cricket, voordeel,gaat hebben. woensdag 16 juli 2008 - XQ83 Voor kinderen is het heel beiangrijk om met andere kin deren mee te kunnen doen, te spelen, samen te werken en te ontdekken. Stichting Leergeld Nieuwe Waterweg Noord zorgt ervoor dat schoolgaande kinderen kunnen meedoen aan schoolse en buitenschoolse activiteiten om sociale uitsluiting te voorkomen. Mi M v. ontdekscro Proosje is terug. Sinds vorige week hangt de hele binnenstad vol met de vriende- lijke mascotte. Het guitige mannetje wappert op banieren aan lantarenpalen en als spandoeken over de weg. De winkeliers van het centrum hebben de mascotte uit de mottenballen gevist om Schiedam, deze zomer, een vriendelijke en warme uitstraling te geven. Proosje werd in 1975 ontworpen toen de stad het 700 jarig bestaan vierde. Kunstenaar Harr Wiegman tekende het stripfiguurtje als een middeleeuws mannetje met een glaasje jenever in de hand. Foto: Roger van der Kraan Ge Rens heeft zaterdagavond uit handen van burgemeester Verver de M.C.M. de Groot- speld ontvangen. Hij kreeg deze onderscheiding in het clubgebouw van Ventura ter gele- genheid van zijn 60-jarig jubileum bij deze Schiedamse handbalvereniging. Rens was 25 jaar voorzitter van UVG, de voorloper van Ventura. Foto: sven van Beek *VERV0LG VAN VOORPAGINA Er wordt momenteel hard gewerkt aan de nieuwe toiletten en kleedkamers in het hoofdgebouw. Binnenkort moeten de Danny Koevermans-wc's een feit zijn. Foto: R.v.d. Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9