Een zaal vol flesjes Week in, week uit (oproep) 'Grote evenementen zoals de Red Bull Air Race moeten gratis toegankelijk zijn' Hondenbelasting De afgelopen io weken heeft u op deze plek de lotgeval- len kunnen volgen van een drietal Rotterdamse stel- len: Evert en Xenia, Frank en Alina en Tarik en Asha. Ook Sabah (Asha's zus) en haar puberdochter Sheila verschenen ten tonele. de episodes werden geschreven door Kees Schrevel (docent Binnenkort uw vervolg op 'Week in, week uit' bij ruim 600.000 mensen op de mat? Schrijversschool) en een aantal van zijn cursisten. Maar nu is het de beurt aan u. 'Week in, week uit' is van- af nu een doorgeefverhaal. Iedere week mag een Maas- stad-lezer een vervolg schrij- ven op dit verhaal. Lijkt het u wel iets om uw eigen episo de met uw naam eronder op ruim 600.000 adressen in de brievenbus te laten bezor- gen, meldt u dan aan bij Erik Meijer, tel. 010 - 4004490 of mail: e.meijer@maasstad.nl. Wie zich aanmeldt krijgt alle afleveringen tot nu toe toe- gestuurd zodat inlezen geen probleem is. In het kort de personages: EVERT - Filiaalmanager win- kelketen. 'Doet er niet toe wat, als je een supermarkt kan managen, kan je ook een meubelzaak runnen.' Houdt van de franje, de leasebak, de macht. Wilders vindt hij te ver gaan, maar valt wel voor populaire rechtse one- liners. XENIA - Nederlandse ouders, Griekse overgrootmoeder. Assistente bij een opticien en studeert voor het vak. Zij is vooral bescheiden, op het verlegene af. Daarmee tegenpool van Evert die sterk 'aanwezig' is en graag de aandacht naar zich toe trekt. FRANK - Fotograaf. Veel stad- gebeurtenissen. Maakt voor zichzelf al jaren foto's van gebouwen die gesloopt wor- den. De schoonheid van het verval. Frank is idealistisch. Diep in zijn hart vindt hij het jammer dat hij te laat is ge- boren voor de sixties. ALINA - Heeft Frank leren kennen in Boekarest toen hij daar was voor een fotore- portage Zij was econoom en werkte op het stadhuis. In Nederland komt ze niet aan een goede baan. Uitzend- klussen als datatypiste e.d. TARIK - Journalist. Regel- matig opdrachtgever van Frank. Ze gaan vaak samen op pad als Tarik een inter view afneemt. Op school vonden zijn maten hem een uitslover, maar hij ging zijn eigen weg, school voor de journalistiek. Eindigde een paar jaar geleden bij de eer- ste tien bij het Nationaal dic- tee. Dat wil zeggen thuis op de bank, want om zich aan te melden is niets voor hem. Tarik is nuchter. Een goed artikel is een artikel dat le zers trekt. Hoopt op de ul- tieme scoop. ASHA - Kapster. Vrolijk mens, vindt het werk in de salon leuk, vooral om de sfeer en de dagelijkse praatjes met de klanten. SABAH - Docent Nederlands op een VMBO. Weet zelfbe- wust op te treden en heeft daarmee overwicht op de leerlingen. Vraagt veel van zichzelf en ergert zich aan de management en vergader- cultuur op school. maasstad Waterweg weekbladen Mijn verzameling WATERWEG - Rein Melchers, voormalig eigenaar van de distilleerderij waar het merk 'Locomotief gemaakt werd, heeft een verzame ling drankflesjes voortgezet die in 1911 begon. Bruno J. de Jongh kwam in het be- zit van een bijzonder Coin- treauflesje, wat uitmondde in een grote verzameling drankflesjes uit binnen- en buitenland. Geen kleinig- heidje in die tijd. De col- lectie flesjes overleefde de Tweede Wereldoorlog, maar gezondheidsredenen dwon- gen De Jongh te stoppen. Hij vond een betrouwbare man die zijn verzameling wilde voortzetten: de vader van Rein Melchers. „Dit is geen verzameling flesjes, maar een verzame ling drankflesjes. Want de drank zit er nog in! De in- houd moest namelijk wor- den opgeteld bij de voor- raad van ons bedrijfver- telt Melchers. De flesjes komen uit allerlei landen en hebben 1001 vormen: dobbelstenen, een porselei- nen ei met advocaat, zee- hondjes, totempalen, kle- derdrachtpoppetjes, noem maar op. Er is ook een se- rie miniaturen in de vorm van Delftsblauwe huisjes van bestaande panden. Je kreeg ze als je met KLM vloog. De miniatuur van het Paleis op de Dam was uit- sluitend bestemd voor kers- verse bruidsparen. Uiter- aard heeft Melchers ook dit exemplaar bemachtigd. Er zitten een heleboel ge- legenheidsflesjes tussen, of flesjes van bedrijven die niet meer bestaan. Nieuws- gierig? Een deel van deze verzameling is te zien in Het Gedistilleerd Museum, ge- vestigd aan de Lange Haven 74 in Schiedam. Openings- tijden: dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 - 17.00 uur, en in het weekend van 13.00 -18.00 uur. Prikbord Lezerspanel Voor het lezerspanel zijn wij op zoek naar panelleden die wekelijks hun mening willen geven over een stelling. We kelijks ontvangt u een stel ling via e-mail, waarop u in een paar zinnen kunt reage- ren. Bij uw mening plaatsen wij uw pasfoto. Ge'interes- seerd? E-mail dan naar wa- terweg@maasstad.nl en ver- geet niet een pasfoto mee te sturen. Mijn foto Voor de rubriek 'mijn foto' zijn wij op zoek naar leuke of mooie vakantiefoto's. Dat kunnen bijvoorbeeld foto's zijn van een verre reis, een zonvakantie aan de Cote d'Azur of van een camping in Nederland. Stuur ze op naar: waterweg@maasstad.nl en misschien krijgt uw foto een plekje op de lezerspagina. maasstad lezerspanel PETRA H. VAN LANGEVELD (MAAS- SLUIS) - Op grote evenemen ten komen nu eenmaal mas- sa's mensen af. Veiligheid gaat voorop en dat kost geld. Red Bull Air is niet zonder gevaren, door entree te hef- fen, beperkt dat het aantal mensen. We hebben niet te klagen; er zijn zoveel evene menten gratis in Rotterdam, bv. de Wereld Havendagen. SANDRA HOOGTEIJLING - Ik vind €15,- te veel voor een eve- nement. Een kleine bijdrage zoals €5,- vind ik beter. De zwarte schermen tijdens de Red Bullfshit) Race hadden ze weg mogen laten. Wat een schandalige omgang met de bewoners van Katendrecht!! Zij moeten betalen, omdat ze niets zien, voor iets wat vlak voor hun huis is. PIET MOL (SCHIEDAM) - Helemaal mee eens! We betalen meer dan genoeg aan gemeente- lijke belastingen, waarvan een groot deel in 'vreemde' potjes verdwijnt. Laten ze daar Rotterdam maar eens mee gaan promoten, door dit soort evenementen GRATIS te maken. Half Rotterdam afgesloten met hekken, hoe verzinnen ze het. Mee eens. De mensen wor- den steeds inventiever om deze evenementen te zien - met alle gevaren vandien. Het is van de gekke dat ze in de hele omgeving doeken spannen om mensen te be- lemmeren gratis te kijken. Mijn mening 'Hondenbelasting', is de belasting die het meest in opspraak is. In negatieve zin, vanwege de stOFting van het hondenbe- lastingeld in de pot algemene middelen. Een belasting met enkel de burgerplicht tot betaling. En de bestemming van de belastingopbrengst, namelijk de 'hond' wordt terzijde ge- worpen. Het is eigenlijk toch heerlijk geld te mogen ontvangen, zon der verplichtingen voor het bestuurlijk apparaat in ons land. De bestuurlijke blunderputten worden gevuld met 'honden- poepbelastinggeld'. Er is enorm veel discussies zonder goede standpunten en zonder bestuurlijk stellingneming. Het hondenbeleid in Schiedam is een grote flop zonder dui- delijkheid. Enkele voorbeelden hiervan zijn: Baasjes moe ten hondenpoep opruimen, maar er zijn in Schiedam geen afvalbakken. Hondencontrole wordt niet gedaan, alleen op papier. Hondenbelasting, belastinggeld wordt verkeerde be- steed. Vandaar dat de belasting betaler eigenlijk collectief moet weigeren te betalen, totdat er een zuiver en goed func- tionerend beleid tot stand is gekomen. Dat is mijn mening. lezers in beeld woensdaq 23 juli 2008 - WX92 De bijzondere verzameling drankflesjes van Rein Melchers. Ook een leuke verzameling? Stuur dan een e-mail naar: waterweg® maasstad.nl Een deel van de verzameling drankflesjes van Rein Melchers. WORDT VERVOLGD Deze meiden Alana, Beyza, Marinda, Melanie, Sahar en Elin, lijken een gat in de lucht te springen, omdat de zomervakantie is begonnen! Vrijdag sloten de kinderen van o.b.s. Klimop in Viaardingen het schooljaar vrolijk af. Inzending: Annemieke van Hoof TRUDY BERENDS (SCHIEDAM) - i i 1 I c GERHARD DE KOK

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 15