Profclubs oefenen in regio 'Benieuwd naar reactie op Smash Court' Vernieuwd team voor Intersport Emous VLTC Open Wegens succes Rabocup Sluiter en Vergeer openen het Bokx Vastgoed Open Los Amigos is regen de baas Huisman 4e in Vlaanderen Wielertoertoght door Rijnmond Nieuwe vrouwentrainer HBSS 2e trainer Deltasport Hermes vijfde Feyenoord naar Excelsior-M en Haarlem naar Zwaluwen Sportflitsen TENNIS - De regen in het weekeinde heeft niet kunnen verhin- deren dat tennisvereniging Los Amigos haar open dubbel- toernooi heeft kunnen uitspelen. Nadat de banen diverse malen waren drooggemaakt en door uit te wijken naar de hal Kethelhaghe en de banen van onze buurman Van Vliet konden op zondag de meeste finales op eigen park worden gespeeld. De prijsuitreiking was wel pas om 21.30 uur", ver- telt Ria Kers van de Schiedamse tennisclub. „Regen of geen regen. Los Amigos spreekt met 145 inschrijvingen van een zeer geslaagd toernooi." Het open dubbeltoernooi werd in categorie 5 gewonnen door Janice en Mandy den Tuinder, Ron van der Aa/Hans Lingen en Jane Petri/Robert Reule. WIELRENNEN - In het Vlaamse Rijkevorssel trof wielertalent Jeffrey Huisman stromende regen en veel wind. De jonge Schiedammer liet zich niet van de wijs brengen en schuwde het werk in de kopgroep niet. In de sprint voor de eindzege miste Huisman net het podium en in het algemeen klasse- ment na de rit in lijn en de tijdrit werd de Schiedammer 4e. WIELRENNEN - Wielrenners kunnen zaterdag 30 augustus deel- nemen aan de speciale toertocht van Tour de Rijke. De deel- nemers rijden een groot deel van het parcours dat de prof- wielrenners een dag later volgen tijdens de internationale wielerwedstrijd. De toerversie kent de afstanden 75 en 150 km. Start en finish zijn in Spijkenisse en de routes lopen on- der meer door Dordrecht, Rotterdam en Schiedam. Er wordt in aangesloten formatie gereden met een gemiddelde snel- heid 25/30 km/uur. Kruisingen worden afgezet. Inschrijven kost 10,00 euro. Inschijvingen: www.tourderijke.nl. VROUWENVOETBAL - HBSS heeft voor komend seizoen een nieu we damestrainer. Ron Otte geeft na meer dan 10 jaar zijn plek op de bank over aan Humbert Udenhout. De Vlaardin- ger komt over van MSV'71 waar hij een aantal jaren de vrou- wen, A- en B-junioren heeft getraind. Otte blijft wel vrou- wen-coordinator. REGIO - PPSC dat de laatste jaren Sparta Rotterdam als vaste gast op haar complex verwelkomde, ontbreekt ditmaal in het rijtje maar Excelsior Maassluis en Zwa luwen Vlaardingen zorgen dat voetballiefhebbers in de voorbereiding een 2-tal profclubs aan het werk kun nen zien. Zwaluwen speelt op zaterdag 2 augustus te- gen eerste divisionist HFC Haarlem. De gratis toegan- kelijke wedstrijd begint om 14.30 uur. Zes dagen later Tennis op vrijdagavond 8 augustus ontvangt Excelsior-M het Rotterdamse Feyenoord. De wedstrijd tussen 2 ju- bilarissen (Feyenoord 100 en Excelsior 90) begint om 19.30 uur. De Maassluizers creeren vanwege de grote belangstelling extra staan- tribunes aan de korte zijdes achter de doelen. Toegangs- kaarten kosten 10,00 euro (staan) en 12,50 euro (zit- ten). Jeugd tot 16 jaar be- taalt 7,50 euro. Kaarten zijn te koop bij Excelsior-M en bij verkoopadressen in de regio: www.excelsior-m.nl. Zwaluwen start zaterdag 26 juli de voorbereiding op de competitie waarin wed- strijden met Deltasport en sv CWO op het programma staan. De wedstrijd tegen het ambitieuze HFC Haar lem wordt gezien als een mooie kennismaking met de nieuwe spelers in de se- lectie van Zwaluwen en de nieuw gekomen trainer Pe ter Wubben. VLAARDINGEN - Zaterdag 2e klasser sv Deltasport heeft haar technische staf voor het komende seizoen na- genoeg rond. Met hoofd- trainer Robert Verbeek, as- sistent- trainer Ben Riiter en keepertrainer Rene van Antwerpen heeft de Vlaar- dingse club met het vastleg- gen van Arlindo Morais de cruciale technische functies ingevuld. Morais wordt in overleg met Verbeek trainer van het 2e elftal dat uitkomt in de reserve le klasse. De voormalige keeper van Ex celsior Rotterdam, Leonidas en Heerjansdam was eerder als trainer actief bij de jeugd van Sparta av. SCHIEDAM - De cricketers van Hermes DVS zijn dit regen- achtige weekeinde de cruci ale 4e plaats op de ranglijst van de hoofdklasse kwijt- geraakt aan HBS. Door ver- liespartijen (ingekort door de regen) tegen HBS (zater dag) en VRA (zondag) dreigt Hermes DVS haar kansen op plaatsing voor de play-offs te verspelen. Stadgenoot Ex- celsior'20 is 3e op de rang lijst na een verregende partij van zaterdag en de winst op Sparta van zondag. maasstad Waterweg/Sportjournaal weekbladen VLAARDINGEN - Raemon Sluiter is van 25 tot 31 augustus re- gelmatig te gast bij het Bokx Vastgoed Open in Vlaardin gen. De voormalig toptennis- ser opent het internationale toernooi van tennisvereni ging Holy samen met rol- stoeltennistopper Esther Vergeer maar is 00k daarna nog meerdere dagen aanwe- zig bij tv Holy. De Rotterdammer is en- thousiast over de vele aan- stormende internationale tennistalenten die te zien zijn. „Zo'n toernooi biedt talent uit de hele wereld de gelegenheid zich in de kij- ker te spelen. Het is uniek dat dit in Vlaardingen kan." Dit jaar is het toernooi bij de vrouwen opgewaardeerd tot een Challenger. „Dat er nu 25.000 dollar prijzengeld is, betekent dat het voor da- mestalenten nog interessan- ter wordt naar Vlaardingen te komen. Naast geld vallen hier veel punten voor de we- reldranglijst te verdienen", meldt toernooidirecteur Jor- gen van Rijn. Raemon Sluiter is naast het verwachte toptennis 00k en- thousiast over de activiteiten rond het toernooi. „Zelf ben ik in ieder geval aanwezig op 'kids day' en geef ik de no- dige clinics. Ook ondersteun ik de aandacht voor Right to Play. Zo is er een veiling voor dit goede doel." VLAARDINGEN - Met meer dan 200 inschrijvingen toont VLTC zich tevreden over het aantal deelnemers dat van 28 juli tot 3 augustus in Vlaardingen meedoet aan het Intersport Emous VLTC Open. „Wij zitten dit jaar midden in de schoolvakan- tie maar hebben het deel- nemersaantal kunnen vast- houden en zitten tegen het maximum aantal partijen aan dat wij hier kunnen in- plannen." Over de verdeling van inschrijvingen over de verschillende categorieen blijft voor wedstrijdleider Nicole Castelijn en haar me- deorganisatoren wel wat te wensen over. „Het aantal 3- tjes valt dit keer iets tegen. Veel van onze vaste deelne mers in de hoogste categorie blijken op vakantie. Maar gelukkig kunnen wij toch de enkel- en dubbelspelen in 3 laten doorgaan. Dat zijn toch de wedstrijden waarvoor mensen naar het tennispark komen." VLTC verwacht veel van de nieuwe Smash Court- banen op de Brouckpolder. „Wij zijn benieuwd naar de reacties van deelnemers. Mogelijk vergroot het de aantrekkingskracht van het toernooi. Wij hopen natuur- lijk op stralend weer want dat maakt zo'n toernooi- week toch het leukst maar in ieder geval is de kans dat wij bij slecht weer moeten uitwijken naar de hal klei- ner geworden. Op Smash Court kun je met een beetje regen doortennissen en na de regen is het veel sneller bespeelbaar. Dat helpt ons bij het tegengaan van wacht- tijden." Voor VLTC is het een belangrijk doel irritatie over lange wachttijden te vermin- deren. „Ook met plannen van wedstrijden besteden wij daar veel aandacht aan." VLAARDINGEN - Het open toer nooi van VLTC heeft dit jaar een vernieuwde wedstrijd- commissie die het parade- paardje van de tennisclub moet trekken. Wedstrijdlei der Han Buters gaf zijn ta ken over aan Nicole Caste lijn. En naast Regina Dinkla en Nadia van Teffelen zijn Nancy Boks, Christopher Anderton en Bea Akerboom de nieuwe gezichten in het organisatieteam. Toch be gint niemand komende week onvoorbereid aan zijn taak. „Vorig jaar hebben wij al meegelopen in de organi- satie. Ook klikt het onder- ling. We hebben een hoop lol en kunnen van elkaar op aan." Het zestal hoopt op een feestelijke week. „Er is naast tennis veel aandacht voor randactiviteiten als de menu's en op zaterdag een dj. Het thema is 'black white'. Dat geldt niet alleen voor de feestavond wij ho pen dat deelnemers ook in zwart/wit op de baan ver- schijnen." Tweedeklasser Zwaluwen start haar reeks oefenwedstrijden op het nieuwe seizoen met een thuiswedstrijd tegen HFC Haarlem uit de Jupiler League. Foto: Roger van der Kraan woensdag 23 juli 2008 - WX93 Na het succes van het Rabocup voetbaltoernooi bij VFC waaraan zestig 6 tot 10-jarigen deelnamen, is er op woens dag 10 September een 2e Rabocup bij HBSS. Inschrijven: www.rabobank.nl/schiedam-vlaardingen. De VLTC-organisatoren in zwart/wit: (van links af) Nancy Boks, Nicole Castelijn, Bea Akerboom, Christopher Anderton en Nadia van Teffelen (Regina Dinkla ontbreekt) Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17