Pieter de Graaf gaat voor zijn muziek m I ff VanderValkvakanties Depressies als inspiratie voor nieuw cultureel uitje Carnaval brengt zomer naar Rotterdam f Hubert Bals Fonds bekroond Georgisch filmproject ROTTERDAM - Het Depressie Promotie Centrum organi- seert deze zomer een kunst- manifestatie in het voorma- lig Fotomuseum aan de Wit- te de Withstraat. „Van 25 juli tot en met 17 augustus vindt een explosieve expo plaats van meer dan vijftig kunste- naars", zegt een van de initi ators Henri van Zanten alias Curator X. Hoogtepunten zijn onder an- dere de Soundtrack Lounge. „Iedere zaterdagmiddag hoor je een film, maar ziet lm niet. Leuk, want ver- vreemdend. Ongeacht of je de film al kent of niet. Ook mooi is het Lyrisch Tank- station", vervolgt hij. „Een soort poezieclubje, maar dan zonder dat zoetsappige "candlelight-gehalte". Poe- zie als brandstof met muziek ter ontspanning." Muziek zal er sowieso veel te horen zijn in het voormalige Foto museum. Bijvoorbeeld met Band Orchestra: vijf bands brengen eerst hun eigen re pertoire ten gehore. Daarna wisselen ze muzikanten uit, zodat er een ongedwongen jamsessie ontstaat. Noem het een combinatie van ernst en luim", knipoogt de cura tor. Tot slot vindt het zoge- noemde Mond- en Klauw- zeer Treffen 2008, waar singer-songwriters hun liedjes ten uitvoer brengen. „Een zuipfestijn wordt het niet", waarschuwt Henri. „Allereerst niet omdat we geen vergunning hebben. Daarom serveren we enkel water en brood. Ten tweede omdat de tijd waarin we le- ven niet altijd even dolletjes is. Kunstenaars hebben het niet makkelijk in deze stad. Ook ik probeer te overleven zonder uitkering. Het heeft me een huurachterstand van drie maanden opgeleverd. Maar ja - en dat is tegelijk de onderliggende gedachte van het Depressie Promotie Cen trum - een depressie moet je onder ogen zien. Komt dus alien." maasstad weekbladen Hopen op mooi weer tijdens het Zomercarnava! ROTTERDAM - Het centrum van Rotterdam wordt ko- mend weekend weer on- dergedompeld in tropische sferen. Vrijdag vindt de jaarlijkse Battle of Drums plaats en een dag later staat de befaamde Straatparade van het Ortel Zomercarna- val op het programma. De straatparade wordt aange- voerd door zomerkoningin Esmee Ronde. Het is alweer de 24e keer dat het Zomercarnaval door Rotterdam trekt. De kleurrijke parade van dan- sende en feestende mensen kronkelt zich een weg door de binnenstad. Zo'n 2000 carnavalsvierders uit Ne- derland en ver daar buiten nemen jaarlijks deel aan de grootste tropische carna- valsoptocht van het land. Het Zomercarnaval is uit- gegroeid tot een begrip en het evenement zal ook deze keer weer duizenden bezoe- kers trekken. Afgelopen zondag werd de Queen van het Ortel Zo mercarnaval gekozen. Uit de zes kandidates werd de Amsterdamse Esmee Ron de als winnaar gekroond. De 24-jarige Surinaamse werd door de jury geroemd om haar inhoudelijke ken- nis van het Ortel Zomercar naval, haar fysieke uitstra- ling en presentatie. Ove- rigens werd de winnares voor het eerst deels bepaald door het publiek. Zo'n 5000 mensen brachten hun stem uit via www.kiesjequeen. nl. Burgemeester Ivo Opstelten was naar de Schiecentra- le gekomen om de nieuwe Queen te kronen. Met haar groep Brasil Axe voert Es mee Ronde komende zater- dag de straatparade aan, die om 13.00 uur van start gaat op de Boompjeskade bij de Erasmusbrug. De straatpa rade, die ruim twee kilome ter lang zal zijn, is gratis te bekijken, maar er zijn ook kaarten te koop voor de tri bune op de Schiedamsedijk staat. De parade eindigt om 16.30 uur op de Coolsingel. Daar verschijnen op vrijdag en zaterdag ook verschil- lende Latin acts op het po dium. En vrijdag strijden vier brassbands om de titel Beste Brassband Ortel Zo mercarnaval. De winnaar krijgt een geldprijs en wint een exclusieve reis naar het Nottinghill Carnival in Londen. Dit is met zo'n twee miljoen bezoekers het grootste carnavalsfeest van Europa. Alle ingredienten voor een goed feest zijn dus aanwezig. En als de berich- ten kloppen, lijkt zelfs het weer mee te werken! Meer informatie: www.zo- mercarnaval.nl. ROTTERDAM - De Hubert Bals Fonds Award is uitgereikt aan de Georgische filmma kers Andro Sakvarelidze en Giga Chkheidze. Hun film 'Washington' was de beste van de twaalf projecten ge- presenteerd tijdens het 2e DAB Co-Production Forum. Het forum maakt deel uit van het Yerevan Internatio nal Film Festival dat afge lopen weekend in Armenie werd gehouden. De Hubert Bals Fonds Award is onder- deel van het International Film Festival Rotterdam en heeft als doel de filmmakers te steunen bij de ontwikke- ling van hun project. Aan de prijs is een bedrag van 5.000 Euro verbonden. 'Washington' bekijkt doo wereld met de ogen en de fantasie van een tienjarige jongen uit Georgie, een land dat zich bevindt in een pe- riode van uitdagingen en instabiliteit. Het portret op het Amerikaanse een-dol- lar-biljet trekt de aandacht van de jongen. Het verhaal in de film komt voort uit de fantasie van de jongen: een gedroomde reis die duidelijk maakt dat geld mensen op iedere plek in vergelijkbare problemen brengt. Swingend trio ROTTERDAM - Pianist Pieter de Graaf reist met Wouter Hamel de hele wereld over. Daarnaast heeft hij zijn ei gen trio, dat onlangs de eer- ste cd uitbracht. Uiteraard hoopt hij met zijn eigen mu ziek meer te kunnen gaan optreden. Op maandag 28 juli staat het Pieter de Graaf Trio in de voorronde van het Zomerterras Concours in Vlaardingen. In 2006 studeerde Pieter de Graaf af aan het Rotter- damse conservatorium. Hij zou daarna aan de tweede fase beginnen, maar besloot met de opleiding te stoppen. „Ik had het te druk met op- DE GOUDEN STAD, 4 EN 5 DAGEN PRAAG ifiw RIVIERCRUISE NEDERLAND EN BELGIE treden, had geen tijd meer voor school." De Graaf is een van de bandleden van zanger Wouter Hamel. Niet alleen in Nederland maken zij furore, ook het buiten- land toont veel interesse. Zo speelden ze met veel succes in Japan. „Het is echt te gek wat we allemaal meemaken. Ik heb tevens in een hiphopband gezeten en dat was ook te gek. Maar spelen met mijn eigen trio is het allerleuk- ste." Dit trio bestaat naast De Graaf uit Jasper van Hul ten (drums) en Ludo van der Winkel (contrabas). Hoewel zijn vader piano speelde, werd er bij hem thuis niet naar jazz geluisterd. „Toch wist ik op mijn zestiende dat ik muzikant wilde wor- den en jazz wilde spelen. Ik kocht een plaat van Herbie Hancock en daarmee ben ik een jaar lang elke avond in slaap gevallen." Hij doorliep het conservato rium, speelde allerlei soor- ten muziek, maar richt zich met zijn eigen trio vooral op jazz. „Het is jazz, dat zie je ook aan de instrumenten, maar er zitten veel andere invloeden in. Alles wat ik heb gedaan, hoor je terug in mijn muziek. Wat het pre- cies is, kan ik niet zeggen. Componeren is sowieso iets geks. De stukken op de cd heb ik destijds gemaakt voor mijn afstuderen. Toen ik on langs probeerde iets nieuws te componeren, kwam er niets uit mijn vingers." Muziek is voor Pieter de Graaf heel belangrijk: „Ik ben niet op mijn zesde ach ter de piano gezet, was geen wonderkind. Maar ik speel sinds mijn achtste en wist op mijn zestiende dat ik niets anders wilde dan muziek. Ik geloof ook niet dat ik iets an ders zou kunnen." Onlangs stond hij met Wouter Hamel in het Concertgebouw en als supportact voor Doe Maar! in de Kuip. De komende tijd gaat hij met Hamel een cd opnemen, een clubtour ma ken en de theaters in. Verder hoopt hij op meer optredens met zijn eigen trio. Tijdens het spelen, is zijn hele li- chaam in beweging. Zijn be- nen zwiepen alle kanten op en ook zijn gezicht beweegt mee op de muziek. „Dat ziet er grappig uit, dat weet ik. Een tijdje geleden had ik el ke keer last van mijn knieen, doordat mijn benen tijdens optredens van links naar rechts zwengelen. Ik pro beerde ze toen stil te hou- den, maar dat werkte niet. Dan speel ik niet lekker. Ik heb dat gewoon niet onder controle. Ik laat het daarom maar zo." Te zien op 28 juli in d'Oude Stoep, Smalle Ha- venstraar 5 in Vlaardingen. podium journaal Kunstenaar Henri van Zanten alias Curator X is een van de drijvende krachten achter het Depressie Promotie Cen trum. foto: llja Post E i C J t woensdaq 23 juli 2008 - TXS7 Aanstaande zaterdaq kronkelt de kleurige parade van het Zomercarnaval weer door het centrum van de stad. 1 Vertrouwd, verzorgd en voordelig U verblijft in het centraal gelegen en zeer comfortabele 4-sterren plus Hotel Diplomat, gelegen in de mooie diplomatenwijk van Praag op korte afstand van het centrum. Het hotel beschikt over vele faciliteiten waaronder een ontspannings- en fitnesscentrum. Inbegrepen: 3/4 ovemachtingen in luxe 2 pers. kamer en dagelijks ontbijtbuffet. En de vliegreis is tevens incl. de vlucht Amsterdam-Praag v.v. per Sky Europe, luchthavenbelastingen en taxen. Zeer gunstige vliegtijden! 4 dgn autoreis v.a. 99 pp." 5 dgn autoreis v.a. 139 P.P.M 4 dgn vliegreis v.a. €299 PP-!! 5 dgn vliegreis v.a. 339 p p n LAATSTE Vertrek/ aankomstdata: 4 dagen iedere vrijdag vanaf 5 sept, t/m 20 maart 5 dagen iedere maandag vanaf 1 sept t/m 23 maart Zie www.vandervalkvakanties.nl/au194 en /st103 Voor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of bel 0172 - 46 96 96 8-daagse riviercruise o.b.v. volpension v.a. 698 p.p.!! Kom aan boord van het comfortabele riviercruiseschip de MS. Princess en vaar mee langs diverse historische steden in zowel Nederland als Belgie. De verzorging is o.b.v. volpension. Dat wordt genieten! Opstappen (met gratis parkeren) bij Avifauna in Alphen aan den Rijn. Vertrek: 28 September Zie www.vandervalkvakanties.nl/rc102 Pieter de Graaf (midden) met Jasper van Hulten (links) en Ludo van der Winkel (rechts): Jk wist op mijn zestiende dat ik niets anders wilde dan muziek."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21