Water en Vuur in de Plantage Overlast door Antilliaanse 'hang-ouderen' ■m 'We worden opgejaagd door de politie' Visspecralist Bijl Bestrating Grote Markt verbeterd HOLLANDSES NIEUWE 5?° 27s Natuurgerichte Activiteiten't Thuisgevoel ARsun stad 'TV! F" maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Colofon SCHIEDAM - De succesvol- le 'Nacht van het Licht' krijgt dit jaar een vervolg met 'Water en vuur' in het (PlantagejPark. De Stich- ting Van het Park organi- seert zaterdag 6 September van 14.00 uur tot 02.00 uur een gratis evenement dat kunst in en om het oudste stadspark centraal stelt. Die zaterdag zullen Water en Vuur in allerlei kunst vormen als twee tegen- gestelde elementen in het park aanwezig zijn. In een theatrale setting staan bo- men in vuur en vlam terwijl aan hun voeten watercir- kels liggen. Hester Scheur- water vertoont haar video- kunst in het park, terwijl beeldend kunstenaar Nils Post in de Plantage aan het werk is, net als de donder- dagroep die in de buurt van het gestrande schip zal te- kenen. Frans Huisman heeft al aangegeven een virtuele waterval neer te zullen zet- ten. De brandweer opent het feest om 14.00 uur en aan- sluitend geeft een echte dramadocent een workshop voor kinderen. Er is een water- en vuur- proeverij, vertellende bo- men en een mooi uitgelich- te dansvloer. De kunstenaars die mee- werken aan Raamkunst in de panden om het park to- veren tot laat in de nacht een heel bijzondere sfeer te- voorschijn, zonder auto's en zonder straatverlichting. door Frank Willemse SCHIEDAM - Ze geven overlast in de buurt, net als hang- jongeren, maar het zijn vol- wassen kerels. Ze hangen bij voorkeur rond op de No- lenslaan in de buurt van de drankwinkel of de goedkope supermarkt (Lidl). Waar ze hun drankjes kopen. Ze zijn in de leeftijd van 30 tot 45 jaar en afkomstig uit de An- tillen. Een nieuw fenomeen voor de politie Rijnmond 'Antilliaanse hang-ouderen'. Hoe pakje die aan? „Het is al een tijdje onrustig in Nieuwland", rapporteert Bert van der Heiden, hoofd wijkpolitie van het district Rotterdam-Waterweg. Ver- velende berichten over over- last in de wijk Nieuwland Naast de scooterjeugd van de Troelstralaan die daar voor overlast zorgt, is er een compleet nieuwe groep overlastgevers gesignaleerd. Buurtbewoners klagen over een 'scheldende, tierende groep Antillianen die zich dagelijks verzamelt voor de drankwinkels in de Nolen- slaan'. Volgens de politie wail fluiten ze naar vrouwen en maken ze vervelende opmer- kingen tegen het winkelend publiek. En die klagen daar steen en been over. Niet eerder in mijn politie- carriere heb ik van zo'n groep ouderen gehoord of gelezen, zegt het hoofd wijkpolitie. Hij werkte al in probleem- wijken als Pendrecht en de Millinxsbuurt in Rotterdam waar hij de problemen rond hangjongeren en Antillia nen leerde kennen. Wijken waar achterstandsgroepen naar toe verhuizen, op zoek naar goedkope woonruim- te. Ook naar Nieuwland in Schiedam, dat sinds enkele jaren ook een zogenaamde Antillianen-gemeente is. Op Zuid liep de situatie uit de hand. „Dat moet hier niet gebeuren", zo waarschuwt de wijkchef. „Geen razzia's, maar proberen in contact te komen met de groep man- nen. In gesprek gaan met de overlastgevers." Franklin (29) en Jozefi- as (33) staan voor de Lidl droog onder de luifel van de winkelpromenade. Zij zeggen niks te weten van overlast. Wei hebben ze last van de politie, vertellen ze. Om de haverklap worden ze gevraagd naar hun iden- titeitsbewijs. Waardoor ze wel het idee hebben dat ze opgejaagd worden door de politie. Ze zijn verbolgen en verbaasd over de controles terwijl ze volgens zichzelf 'geen vlieg kwaad doen en daar alleen maar staan te praten en te chillen'. Naast politie probeert een brede groep hulpverleners de groep te bereiken. Elke donderdagavond is in Wijk- centrum Dreesplein een inloopavond speciaal voor Wijkkort SCHIEDAM -'t Thuisgevoel is een nieuw zorginitiatief voor men- sen met een verstandelijke beperking in Schiedam-Noord. Het biedt mensen met een verstandelijke beperking de mo- gelijkheid om in een gezellige ongedwongen sfeer, op de dins- dag allerlei tuin- en onderhoudswerkzaamheden te verrich- ten op een buitenproject. Mensen die graag bij't Thuisgevoel willen werken moeten kunnen beschikken over een PGB. t Thuisgevoel wil ook graag in contact komen met verstan- delijk beperkten, die woonachtig zijn in de wijk Groenoord voor het starten van een specifieke wijkactiviteit. Voor verdere informatie: Bernadette de Wit, tel. 88 60 200. deze groep. Hangouderen Franklin en Jozefias zien niks in zo'n kleuteravond. De politie wel en die werkt samen aan dit probleem met instanties als de Bouwman- kliniek, opbouwwerk Schie dam, het CWI en EPAH3 1 SCHIEDAM - De afgelopen we- ken is de bestrating van de Grote Markt onder handen genomen. De kinderkopjes waarmee het plein is be- straat lagen niet allemaal meer even vast. Tijdens trouwpartijen was het altijd oppassen als met sierlijke schoenen het plein moest worden overgestoken. Ook voor de terrassen was de be strating niet ideaal. Verder 'vergroende' het plein, door- dat overal onkruid tussen de stenen uit groeide.Inmiddels heeft de BGS al het onkruid verwijderd en zijn alle stenen stuk voor stuk losgehaald. li'iSmH Gratis Parkweg 404 Leen van Es juwelier 225 Scharreleisalade met gepocheerde zalm garnalen Diverse ovenschotels 75 met tilapia of panga Per25ogr.€ 3# Vkjygitbiist ft Bij]BmimM 113 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, e.g. de betreffende auteur. woensdag 23 juli 2008 - X082 Water en vuur zullen in allerlei kunstvormen te vinden zijn in park De Plantage op zaterdag 6 September. Foto: Mirjam Pooister De rust in de Mgr. Nolenslaan wordt de laatste tijd verstoord door een grote groep Anti- liaanse hang-ouderen. Tijd voor de politie om in te grijpen. Foto: Roger van der Kraan Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild naar waterweg@maasstad.nl AFHALEN Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf I Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenpleln 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 36 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichtinq Hoefnagel St. Luduinastraat 96A Hoogstraat 97 - Schiedam - tel. 010-4263225 OPENINGSTIJDEN: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.30 uur donderdagavond 19.00 - 21.00 uur zaterdag 10.00 - 17.00 uur 3 voor 250 gram. ill.!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3