Gemeenteberichten t-f;!?: t waterweg Feestelijke opening speelpiek trapveldje Oost 28 juli heropent Bibliotheek Stadserf haar deuren Opname St. Jozef in het Register Kinderopvang Afvalinzameling Oost voortaan's ochtends a bibliotheek gemeente Schiedam 1 1 8 1* Z {■BiBi Wwftl, Op woensdag 16 juli hebben wet- houder Maarten Groene en enkele actieve wijkbewoners en kinderen uit de buurt aan de Stationstraat een trapveldje geopend en aan de Reamurstraat een speelpiek. In het actieplan 'Oost voor Elkaar!' hebben actieve bewoners van de wijk Schiedam-Oost en de gemeente Schiedam met elkaar afgesproken de wijk mooier, beter en schoner te maken. Aan de Stationstraat is het trapveldje opgeknapt. In het verleden was er nogal wat overlast van het geluid van de ballen tegen de hekken. Daarom is nu een geluidsarm hek ge- plaatst. Ook is de beplanting random deze speelpiek aangepakt. Aan de Reamurstraat is een speelpiek voor de kleinere kinderen. Deze was toe aan een opknapbeurt, maar ligt er nu weer helemaal netjes bij. Foto:Bart Bos Op maandag 28 juli opent Biblio theek Stadserf haar deuren weer voor het publiek. Na vier weken hard werken is de metamorfose compleet en kan iedereen de nieuwe inrichting konten bewonderen. Vanaf 11.00 uur kan iedereen die nieuwsgierig is, of gewoon boeken wil lenen, weer terecht in de biblio theek aan het Stadserf. In de vier weken dat de hoofdvestiging van Bibliotheek Waterweg gesloten was, is er veel veranderd. En zeker de moeite van een bezoek waard. Themaplekken Op de eerste verdieping zijn vier plekken gecreeerd die alien een eigen thema en uitstraling heb ben. Zo is er de thema plek 4you! voor jongeren tot 18 jaar. Een eigen plek, met mogelijkheden om te gamen en muziek te luisteren. De thema plek voor laaggeletterden in de plek Lees en Schrijf, herkenbaar aan de blauwe kleur. Dan is er een nieuwe plek voor Aangepast Lezen. Hier kunnen mensen met een lees- handicap terecht voor bijvoorbeeld het lenen van een Daisy-rom speler. Er is ook een speciale plek met het thema Schiedam. Hier vindt men een verzameling informatie over de stad. Er is weer genoeg nieuws te ontdek- ken in de bibliotheek. Laat je infor- meren en inspireren door Bibliotheek Waterweg. U bent van harte welkom vanaf maandag 28 juli! Met ingang van 15 juli 2008 is kindercentrum St. Jozef aan de Stadhouderlaan 30, 3116 HP te Schiedam op- genomen in het Register Kinderopvang van gemeente Schiedam onder locatienummer 01.08. De volgende gegevens zijn opgenomen. Gegevens van het kindercentrum Locatienummer: Naam: Adres: Pc+gemeente: Buitenschoolse opvang: Datum inschrijving: 01.08 St. Jozef Stadhouderlaan 30 3116 HP Schiedam 40 (aantal kindplaatsen) 15 juli 2008 Kindercentrum St. Jozef is onderdeel van Stichting Kinderopvang Mundo. Het Register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Ge- meentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Openingstijden: maandag van 12:00-16:00 uur. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 8:00-16:00 uur en donderdag van 8-20:00 uur. Daarnaast zijn deze gegevens ook beschikbaar via de website www.schiedam.nl. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij mw. drs. S.P. Badal, afdeling Educatie&Welzijn, telefonisch bereikbaar op het nummer 010-219 1529 en via e-mail s.badal@schiedam.nl. In Schiedam-Oost worden de vuil- niszakken voortaan 's ochtends opgehaald door Irado. De afgelopen tijd waren er veel meldingen van zwerfvuil, omdat meeuwen de zak- ken openpikten. Door het ophalen nu vroeger op de dag te doen, wordt deze overlast enigszins beperkt. De nieuwe ophaaltijd geldt voor de volgende straten: Van 's-Grave- sandestraat, van 't Hoffplein, Boylestraat, Van Marumstraat, Cartesiusstraat, Von Leibnizstraat, Rotterdamsedijk beneden, Boer- haavelaan, Lorentzplein, Lorentz- laan, Hogenbanweg, Pascalstraat, Newtonstraat, Newtonplein, Buijs Ballotsingel, Halleyplein, Halleys- traat, Galileistraat, Swammerdam- singel en Van Musschenbroekstraat. Zet uw huisvuil op de ophaaldag (maandag en donderdag) tussen 5.00 uur en 7.30 uur buiten. Kennisgeving Monumentenwet 1988 Ontwerpbeschikking Algemeen Voor ingrepen aan beschermde monumenten is een vergunning vereist. Het is verboden zonder of in afwijking van een vergunning: een beschermd monument af te breken, te verstoren, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen; een beschermd monument te herstellen, te gebruiken of te laten gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Een vergunning moet ex.art. 12 lid 1 van de Monumentenwet 1988 worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De procedure voor het behande- len van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 7 april 2008 is een aanvraag ontvangen van Van Lith Vastgoed B.V. om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Noordvestsingel 81, 3119 DC Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het wijzigen van de in- deling op de begane grond en de aanpassing van kozijnen in de achtergevel. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de ge- vraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 24 juli 2008 tot en met 4 September 2008 op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00-20.00 uur. Ziens wijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 4 September 2008 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Ruimte- lijk Gebruik, Team Wonen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ont werpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de ontwerpbeschikkingen kunt u zich wenden tot mw. drs. V. van der Vlerk of mw. C. Bakker van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191791 010-2191792. Projectnummer: 133-2008 Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 15 juli 2008: Boerhaaveplein, voor pand nr. 63, 3112 LN Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2191850, Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 15 juli 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4