Herinrichting Buitenhavenweg gestart Werkzaamheden Overschiesestraat, Broersvest, Plein 40-45 in de periode van 26 juli tot 18 augustus Betalen in de Stadswinkel? Graag pinnen of chippen! Op vakantie? Denk om uw reisdocument! www.schiedam.nl Gemeenteberichten Bouwzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserfl, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191256. Ingekomen bouwaanvragen van 10 juli 2008 t/m Abrikozengaarde 11, 3124 WB T. Letsch Atalantahof 43, 3124 BA P.Mulder Hoogstraat 192, 3111 HP Heineken Bierbrouwerijen Mieriksveld 21, 3124 CK H. Plomp Mina Krusemanstraat 2, 3123 SJ W. van Pelt Nieuwe Haven 229-233, 3117 AB Kalfsbeek BV Steenstraat 13-15, 3114 NR P. van Aken Valeriusstraat 313122 AM Stedelijk Gymnasium Verleende bouwvergunningen Verzonden 14 juli 2008 Puttershoeksestraat 61, 3114 PK W. Schuurman Hess Royaardsplein 182, 3123 AS G. Neder-Helman Van der Brugghenlaan 2-6, S.G. Spieringshoek 23 juli 2008 terrasoverkapping plaatsen woonhuis vergroten lichtreclame plaatsen terrasoverkapping plaatsen berging plaatsen inrichting veranderen 2 woningen en garage tot 3 wooneenheden vergro ten (2e fase) fietsenoverkapping plaatsen Verzonden 15 juli 2008 Kerkweg 24, 3124 KE M. Schreij Verzonden 16 juli 2008 Degerfors 8, 3124 AJ J. Kroos Jan van Galenstraat 84, 3115 JG Technisch Bureau Verwaal Overschiesestraat, RET-DSP Steenstraat 13-15, 3114 NR P. van Aken Verzonden 18 juli 2008 Berkenlaan 423121 AB R. Bosman kozijn en deur vernieuwen dak veranderen schoollokalen (tijdelijk) plaatsen woning vergroten dakkapel plaatsen bedrijfsruimte veranderen embedded railconstructie plaatsen 2 woningen en garage tot 3 wooneenheden vergro ten (le fase) vlieringruimte tot zolder- ruimte vergroten (van rechtswege) N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behan- deling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dins dag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191256. Ingekomen sloopaanvragen van 14 juli 2008 t/m Kappeyne v.d. Coppellolaan Pro Rail Kievitslaan 28, 3121 XH P. Kukler Polderweg 254, 3125 KH P. van Mil Verleende sloopvergunningen Verzonden 16 juli 2008 's-Gravenlandseweg 606-608, ALDI Vastgoed 3119 NA Buitenhavenweg 146, 3113 BE W. Kok 16 juli 2008 opstallen slopen (t.b.v. de volkstuinen) asbest verwijderen asbest verwijderen binnenwanden, tegelvloer en kozijnen slopen wand en dakbeplating verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onver wijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een derge lijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Deze week is gestart met de her inrichting van het parkeerterrein aan de Buitenhavenweg in verband met de tijdelijke huisvesting van de supermarkt Bas van der Heijden. Dit heeft tot gevolg dat er voorlopig niet meer kan worden geparkeerd op de Buitenhavenweg. Naar verwachting zijn de werkzaamheden medio week 40 afgerond, onder voorbehoud van vertraging door archeologisch on- derzoek en weersomstandigheden. De volgende werkzaamheden zullen worden uitgevoerd: Afsluiting van het terrein met bouwhekken Verwijderen asfaltlaag, struiken en oude funderingen Het terrein wordt geegaliseerd, af- gedekt met een laag schoon zand en betonplaten Ook zal er nieuwe riolering aange- bracht worden en kabels en leidingen. Op het terrein zal ook archeolo gisch onderzoek plaatsvinden. Alternatieven voor bezoekers zijn de parkeergarages in het centrum. Hou- ders van een parkeervergunning kun nen elders binnen het gereguleerde gebied een parkeerplaats zoeken, Die Foto: Bart Bos vergunning is overigens ook geldig in de sectoren C en D. Omwonenden en omliggende bedrij- ven zijn inmiddels per brief geinfor- meerd over de werkzaamheden. Tijdens de bouwvakantie werkt de aannemer van de RET door. De oude en nieuwe spoorbaan richting station Schiedam centrum) van Tramplus worden op elkaar aangesloten, de nieuwe bovenleiding wordt getrok- ken en de verkeerslichten worden vervangen. Het opknappen van wegen en voet- en fietspaden vindt ook in deze periode plaats. Op 18 augustus zullen de tramlijnen 21 en 23 over het nieuwe traject rijden, maar op de kruispunten wordt dan nog doorgewerkt. Gedurende de periode 26 juli tot 18 augustus is Plein 40-45 aan de zijde van de Burgemeester Van Haar- enlaan afgesloten. De werkzaam heden bestaan uit het verwijderen van het bestaande spoor, het aanleg- gen van nieuw spoor en het opnieuw asfalteren van wegen. Het blijft wel mogelijk om via de 's-Gravelandse- weg van en naar de Horvathweg te rijden en van en naar de A20. Het kruispunt Broersvest/Overschie- seplein/Overschiesestraat is volledig afgesloten. Het is dus niet mogelijk om vanaf de Broersvest de Boter- straat in te rijden. De ABC parkeer- garage is wel bereikbaar via de route 's-Gravelandseweg - Boterstraat - Kreupelstraat. Bestemmingsverkeer kan het centrum verder bereiken via de Baan en het Herenpad naar de Broersvest. Voor de meeste bestem- mingen in het centrum, waaronder de parkeergarages Stadserf en Nieuwe Passage, kan het best worden geko- zen voor een route via Nieuwland- plein - Nieuwe Damlaan - Nieuwe Haven - Oranjestraat. Openbaar vervoer Van 26 juli tot 18 augustus rijden de tramlijnen 21 en 23 niet verder dan het Marconiplein in Rotterdam. Het vervoer naar Schiedam Woudhoek (lijn 21) en Vlaardingen Holy (lijn 23) wordt vanaf het Marconiplein door bussen verzorgd. Vanuit Woud hoek en Holy rijden deze bussen ook weer terug naar het Marconiplein. Tramlijn 21 wordt vervangen door buslijn 51 met een aangepaste route. Tramlijn 23 worden vervangen door buslijn 23. De bussen volgen zo dicht mogelijk de oorspronkelijke tramroute. In sommige straten is het echter onmogelijk om met een bus te rijden. Het kan zijn dat u verder moet lopen. Door de extra overstap kan de reis iets langer duren. Op station Marconiplein zijn extra wegwijzers geplaatst om het over- stappen zo eenvoudig mogelijk te maken. Ook is er extra personeel om te helpen en vragen te beant- woorden. Bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel aan het Stadserf liggen informatiefolders, waarin de route van de buslijnen 51 en 23 gedetailleerd is weergegeven. Op 18 augustus 2008 gaat de definitieve routewijziging in. Met de lijnen 21 en 23 kunt u dan in- en uitstappen bij de nieuwe halte Schiedam Centrum. Als u bij de Stadswinkel moet betalen, is elektronisch betalen via pinpas op chipknip de beste manier. Veel mensen doen dat trouwens al. Het is immers een snelle, betrouwbare en veilige manier van betalen. Wilt u toch met contant geld betalen? Dan verandert er op 4 augustus 2008 iets. Vanaf die datum is er in de Stadswinkel een cen- traal kasloket, waar u moet afrekenen. Pinnen en chippen is aan elk loket mogelijk. Contant betalen blijft uiter- aard voor alle diensten mogelijk, maar u moet er voortaan dus voor naar het centrale Kasloket. Dat kan, afhankelijk van de drukte, wat extra tijd kosten. Betaal dus bij voorkeur door middel van pinnen of chippen. Het is nog niet mogelijk om te beta len met een creditkaart. De vakanties staan weer voor de deur. Als u naar het buitenland gaat moet u beschikken over een geldig reisdocument: een paspoort of een identiteitskaart. De aan- vraagprocedure duurt in principe 1 week. Controleer dus op tijd de geldigheid van uw reisdocument. Op afspraak... Voor het aanvragen van een pas poort of identiteitskaart kunt u vooraf een afspraak maken met de Stadswinkel, telefoon 010 - 219 1888. Het voordeel daarvan is, dat u op de afgesproken dag en tijd wordt geholpen en dus niet hoeft aan te sluiten in de wachtrij. Ook hoeft u zich niet te melden bij de gastvrouwbalie. ...of niet U kunt ook zonder afspraak in de Stadswinkel terecht. Afhankelijk van de drukte kan dat wel beteke- nen, dat u even moet wachten. In de Stadswinkel is balie 2 ingericht als 'gastvrouwbalie'. Daar krijgt u een volgnummer, nadat gecontroleerd is of u de juiste documenten, foto's en dergelijke meegenomen heeft. Ook wordt u gewezen op het eventueel schriftelijk en/of via de website kunnen afhandelen van bepaalde zaken. Het kan gebeuren, dat u bij balie 2 even in de rij staat. Het grote voordeel is echter, dat u aansluitend niet voor niets in de wachtruimte gaat zitten. 23 Jul! 2008 nummer 29 Pagina 2 „ertea»I,tied®n parkeefvertJOd v/a 21-0^"® v/a 07:00 u t/m 03-10-08 afgesloten Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 ErmfilMnfo^chiedam.nl Informatiefiummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam i,-a-■•■i.n.,4

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5