Jongeren zo snel mogelijk aan het werk of naar school Op zoek naar kruiden in het wild •-ww -J - 1 jSSSSMmh/um Kick-off 'Schiedam in Dialoog' succes Met duizend mensen een wereldhit schrijven J Drie mannen weekend vast Man bedreigt politie met mes i1 I P 'IT IS maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Nieuw: Steunpunt Jongeren Waterweg Vakantie begint met trouwerij WATERWEG - Het Steunpunt Jongeren is een initiatief van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI), de Regio- nale Meld- en Coordinatie- functie (RMC) voortijdig schoolverlaten en het Uit- voeringsinstituut Werkne- merverzekeringen (UWV). Het streven van het Steun punt is om jongeren tussen de 16 en 23 jaar een goede start te laten maken op de arbeidsmarkt door ze voor langere tijd aan het werk te krijgen, of door ze weer te- rug op school te krijgen en tenminste een diploma te la ten halen. Een startkwalificatie, dat wil in dit geval zeggen een diploma op niveau mbo-2 of havo/vwo, wordt gezien als essentiele voorwaarde om een goede start te maken. In het Steunpunt Jongeren komen expertise en informa- tie samen. Dit is nodig, om- dat de huidige dienstverle- ning aan jongeren met nogal wat knelpunten kampt. Niet alle werkloze jongeren mel- den zich bijvoorbeeld bij het CWI of staan daar geregi- streerd. En 00k als de jonge- re wel bekend is, is het niet altijd mogelijk om meteen een passende baan te bieden. Ook stoppen op dit moment nog teveel jongeren tussen- tijds met hun opleiding. Jongeren kunnen in hun eigen omgeving bij een lo- ket aankloppen. Natuurlijk kunnen ze op eigen bewe- ging naar een loket komen om zich te laten informeren, maar ze kunnen ook zijn doorverwezen door instan ces of doorgestuurd nadat ze zijn opgespoord. Het steunpunt gaat in het eerste jaar de groep 'onbe- kend' in kaart brengen. Het steunpunt start vanaf 2009 als tweejarige proef. SCHIEDAM - In de heemtuin, te vinden in het Prinses Beatrixpark, wordt zondag 27 juli van 14.00 tot 15.30 uur een excursie georgani- seerd. Bezoekers gaan onder lei- ding van kruidendeskundi- ge An Slinger op zoek naar kruiden die buiten de spe- ciale 'kruidentuin' groeien. Op verschillende plekken in de heemtuin zijn kruiden te vinden die nuttig of bruik- baar zijn. Geneeskrachtige kruiden of kruiden die lek- ker zijn voor in het eten. De excursie wordt afgeslo- ten met een traditionele en gezellige theeschenkerij. De excursie gaat om 14.00 uur bij het heemtuinhuisje van start en deelname is gratis. Politie SCHIEDAM - De politie heeft in het afgelopen weekend drie mannen aangehouden die in aanmerking kwamen voor het weekendarrangement, dat betekent dat ze een week end vast hebben gezeten. In de nacht van zaterdag op zondag werd een 27-jarige Rotterdammer aangehouden voor mishandeling in een horecagelegenheid aan de Koemarkt. Hier had hij ru- zie gemaakt over het gebruik van een gokkast. Zaterdag- middag werd een 27-jarige Schiedammer op de Hoog- straat aangehouden omdat hij onder invloed van alco hol een winkelruit vernielde. In de nacht van zaterdag op zondag werd op de BK-laan tenslotte een 31-jarige Schie dammer aangehouden om dat hij verschillende auto's ernstig had beschadigd. SCHIEDAM - Een 20-jarige man uit Spijkenisse is woensdag- avond aangehouden nadat hij politie met een mes had bedreigd. De man werd rond 21.00 uur gewond aan zijn hand aangetroffen op de Mgr No- lenslaan. Toen agenten hem eerste hulp wilden verlenen trok hij een mes. /iMn n 1 SCHIEDAM - Wie vroeger met iemand in discussie ging, moest altijd meteen zijn ge- lijk halen, nu ga je met el- kaar in dialoog. Een nieuwe trend volgens Jan Jetse Bol, die afgelopen donderdag de succesvolle kick-off 'Schie dam in Dialoog' leidde. In de bedrijfsrestauratie van het Stadskantoor werd naar hartenlust gepraat door een stuk of zeventig deelnemers. TikHo Ong van Anti-dis- criminatiebureau RA DAR legde uit dat de dia loog in Schiedam toch niet echt bepaald nieuw is. „A1 sinds 2002 vindt jaarlijks de Schiedamse 'Dag van de Dialoog' plaats. Dit jaar is er voor het eerst in november een landelijke 'Week van de Dialoog' en zaterdag 8 no vember vindt de Schiedamse 'Dag van de Dialoog' plaats. En dan is er ook nog de Inter- culturele Dialoog. Het jong- ste initiatief, dat in het leven is geroepen door de SWS. „De vraag naar dialoogacti- viteiten groeide", licht pro- jectleider Femke Cuijpers toe. „Het project is opge- richt om de dialoog onder de aandacht van een groot publiek te brengen. Dat gaan we doen door grootschalige activiteiten te organiseren, denk bijvoorbeeld aan 'Proef de Ramadan', een activiteit in de moskee, waarbij ieder- een welkom is. Door middel van dialoog komen de deel nemers meer te weten over elkaars gewoonten en daar- na genieten ze van gerechten uit allerlei windstreken." Jan Jetse Bol inventariseer- de na afloop de ervaringen van de deelnemers. Daaruit bleek dat velen vin den dat je dialoog op veel momenten kunt toepassen. „Door gezamenlijk proble- men in je wijk aan te pak- ken, een buurtfeest te or ganiseren of iemand aan te spreken als je in de lift staat. Dialoog zou een manier van leven moeten worden, zo krijg je meer begrip voor el- kaar!" Wereldwomvattend muziekidee door Peter de Jong WATERWEG - Het idee kwam tijdens een slapeloze nacht: mensen bij elkaar brengen op Internet die samen tekst en muziek combineren tot een nummer. De bedenker van dit muzikale plan, de 27-jarige Rob Niemantsver- driet uit Vlaardingen, is een gewone jongen uit de Pieter Karel Drossaartstraat die zijn studies Economie en Informatica niet afmaakte. Daar lag hij niet wakker van, want zeven jaar geleden be gon hij een eigen bedrijfje dat 3D-animaties maakt. Geen groot commercieel succes, want Rob werkt nog gewoon bij een baas. Maar tijdens die ene slape loze nacht kreeg hij ineens het idee: een internetsite maken waar muzikanten via een vijfstappenplan samen een nummer schrijven en opnemen zonder dat ze met elkaar de studio in hoeven te duiken. Met 'Artists wor king together' viel Rob Nie- mantsverdriet de volgende dag in slaap. „De eerste stap was om het muziekgenre te bepalen. Iedereen die mee- doet, kan zijn voorkeur in- sturen. Na twee dagen had ik al 1200 aanmeldingen, meer dan ik ooit had durven dromen." De volgende stap is nu inge- gaan. „Muzikanten kunnen hun muziek insturen en alle si- tebezoekers kunnen hieruit een keuze maken. Bij fase drie komen de tekstschrij- vers aan de beurt en in fase vier kunnen zangers de ge- kozen tekst op de gekozen muziek inzingen. In fase vijf kunnen de sitebezoekers hun waardering geven voor de totale compositie." Een 'wereld'muziekidee, want er doen muzikanten en luisteraars van over de hele aardbol mee. „De meeste deelnemers zit- ten natuurlijk ergens in Ne- derland achter de computer, maar ook uit Spanje, Enge- land en de Verenigde Staten hebben mensen gereageerd. Het is natuurlijk een Neder- landse site met de basis in de P.K.D. in Vlaardingen. Maar het maakt niet uit welke taal het uiteindelijk wordt. Dat bepalen de sitebezoekers." Rob benaderde ook zelf mu zikanten via hun site met de vraag of ze mee wilden doen. Gouden Kooi-winnaar Jaap reageerde wel met de vraag of er nummers waren die hij voor zijn 'tour' kon gebrui- ken, maar daar wil Rob niet aan beginnen. „Ik wil er helemaal geen commercieel project van maken, het is gewoon heel erg leuk om te doen. Ik kan zelf amper drie akkoorden op mijn gitaar spelen, maar ben zo eigenlijk met heel veel mensen samen muziek aan het schrijven en maken. Er doen heel veel leuke mensen mee, bekend en onbekend." Via www.icollab.nl kan ie dereen meedoen. Muzikan ten, tekstschrijvers, zangers en muziekkenners die zelf willen bepalen wat een mu zikale wereldhit wordt. woensdag 23 juli 2008 - X083 In het nieuwe jaar gaat een speciaal steunpunt voor jon geren van start met als doel om jongeren tussen de 16 en 23 jaar sneller aan het werk te krijgen of tenminste een schooldiploma te laten halen. Het Steunpunt Jongeren is bedoeld voor alle jongeren zonder inkomen of diploma in de drie Waterweggemeenten. Voor Juf Kim Eijer van basisschool de Vlinder uit Schiedam begon deze zomerva- kantie wel erg speciaal. Donderdag 17 juli trad zij op het Vlaardingse stadhuis in het huwelijk met Leon van Toor. Rond 13.45 uur arriveerde het bruidspaar en stonden de leerlingen van groep 5a al vol spanning te wachten met hun vrolijk versierde bogen. Na de huwelijksplechtigheid was er voor juf Kim en Leon nog een grote verrassing: het loslaten van twee witte duiven, waar de ouders en leerlingen van haar klas voor had- den gezorgd. Later op de dag volgde er voor groep 5a nog een kinderreceptie. 1 f fV-w - In de glasfabriek op de Buitenhavenweg is zondagnacht rond 00.50 uur brand uitgebro- ken in een hoogspanningstransformator. De brand ging gepaard met grote rookwolken. De brandende delen kwamen op een lopende band terecht, en werden op deze manier door de fabriek verspreid die geheel werd ontruimd. Foto: sven van Beek Rob Niemantsverdriet brengt mensen op Internet bij el kaar om samen tekst en muziek te combineren tot een wereldnummer. Foto: Roger van der Kraan HQM Q<

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9