Stichting Leergeld helpt met boekengeld Weer gratis 'kunst-in-het-park' Warme plek voor 'hun' park Teerstoof op zoek naar enthousiaste vrijwilfigers Verbouwde bieb weer open na complete metamorfose Koopzondag met gratis ijs Herrie in Schiedam maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Krantnetel Ook gezien die actie van centrumwinkeliers zater- dagmorgen? Een heus protest van een tiental on- dernemers tegen het afsluiten voor zes weken van doorgaand verkeer op de Broersvest vanwege aan- leg van de Tramplus. Daar stonden ze allemaal op een rijtje: de boze winkeliers en twee verantwoor- delijke wethouders Haan (SP) en Siljee (PvdA). Alleen voor het fotomoment keken ze boos. Niks protest, eerder een gezellig samenzijn. Waar beide partijen (politiek en ondernemers) konden schel- den op de vijand: de RET uit grote broer Rotterdam die 'zomaar de weg afsluiten'. Waaromjuist zaterdag de weg afsluiten? Immers juist de dag met topdrukte voor de winkels. Waar- door klanten wegblijven of-op zijn minst- met de pest in het lijfmoeten omrijden. De wethouders er- kennen 'ruiterlijk' het gebrek aan communicatie en beloven beterschap. En het hele gezelschap gaat voor de camera's (hetpersmoment) met wat stenen rommelen. Ik voel me dan een beetje belazerd. U ook? Nog zo'n moment: twee weken geleden de actie te gen de sluiting van de oefenruimte voor popmuzi- kanten in Schiedam-Noord. Binnen 6 weken zou- den ze uit de ex-school moeten wegens achterstal- lig onderhoud en brandgevaar. In de raad breekt een rel los met scherpe vragen aan de wethouders door SP en Groenlinks. Die nemen het op voor de muzikanten. En weer een protestactie. 'Geef de muzikant de ruimte'. Met bandjes die protest speel- den en met (weer) beide wethouders Haan en Sil jee. Wat bleek? De protesterende muzikanten hoe- ven niet op stel en sprong weg. In overleg blijkt dat alles nog mogelijk is, zelfs om daar nog 5 jaar voor niks te zitten. Twee acties die en sympathiek en positief lijken. Lijken? Ja, omdat beide wethouders deze acties al- lang hebben besproken en voorgebakken met de protesterende partijen. Door mee te doen aan de acties lijkt het net of de gedane zaken toch een keer nemen. Maar Schiedammers zijn niet gek en be- grijpen dondersgoed wie er weer de aandacht wil. Daar hebben we geen georkestreerde pers- enfoto- momenten voor nodig. Hulp met betalen voor minima SCHIEDAM - Volgens de be- richten worden schoolboe- ken voor kinderen in het voortgezet onderwijs gratis. Maar inmiddels loopt deze belofte al een jaar en gaat alles nog niet heel erg snel. De aanbestedingen van de scholen lopen stroef. De ouders krijgen de boe- kenrekening direct bij het begin van het schooljaar. Er zal dus gewoon betaald moeten worden, anders geen boeken. De vergoeding van 308 euro komt pas in december los. En vaak zijn de kosten nog hoger. Leergeld Nederland, de koepel van meer dan zestig stichtingen Leergeld, heeft afspraken gemaakt met de Sociale VerzekeringsBank en de Informatie Beheer Groep die verantwoordelijk zijn voor de tegemoetko- ming van kinderbijslag en studiegelden. De stichtingen Leergeld gaan hulp bieden door af spraken te maken met ou ders die een minimumin- komen hebben en geen geld hebben voor schoolkosten. Leergeld betaalt direct de boekenrekening en neemt het recht op de vergoeding over. Zo zijn kinderen zeker van hun boeken en kunnen ze gewoon meedoen met school. Het doel van Leergeld is om alle kinderen mee te laten doen. Dat geldt ook voor sport- en hobbyclubs. In de regio Nieuwe Waterweg Noord is Leergeld NWN ac- tief die gezinnen in stedewn als Schiedam, Vlaardingen en Maassluis helpt bij het betalen van sport, school en hobbyclubs. Het stimuleren van deelna- me aan sport staat voorop, maar ook de schoolkosten, een computer en soms een fiets kunnen betaald wor den. Er zijn wel voorwaarden ten aanzien van leeftijd en inkomen: meer informatie is te vinden op www.leer- geldnwn.nl. Wie contact wil zoeken met de stichting kan schrijven naar: postbus 6158, 3130 DD Vlaardingen of mailen naar: info@leer- geldnwn.nl SCHIEDAM - Schiedam en win- kelcentrum De Nieuwe Pas sage hebben zondag 3 augus- tus weer een koopzondag. De ondernemers openen tussen 12.00 en 17.00 uur hun deu- ren. Zoals gebruikelijk zorgt het winkelcentrum voor een stukje muzikaal entertain ment, maar deze zondag ook nog eens voor gratis ijs van La Venezia. De winkeliers op het Broersveld worden door lunchroom Tijdloos van ijs voorzien. SCHIEDAM - De Stichting Wel- zijn Schiedam organiseert vrijdag 1 augustus op de Vlaardingerdijk het popfes- tival 'Herrie in Schiedam". Jongeren kunnen hier ken- nismaken met verschillende muziekstromingen tussen 17.00 en 23.00 uur. Het fes tival zal in het teken staan van Kika (kinderen kanker- vrij). Zo komen er stands waar je informatie in kunt winnen, maar ook worden er acties georganiseerd om geld in te zamelen. Momenteel is SWS bezig een speciale week (K-week) te organiseren om jongeren op een andere ma- nier te laten omgaan met het woord kanker. SCHIEDAM - Vorig jaar geen zomerfeest in de Plantage, maar dit jaar komt de bewo- nersvereniging sterk terug met een hele zaterdag kunst in het park. Dit jaar rond het thema 'Water en Vuur'. Als het begin September mooi weer is dan komt er publiek van ver buiten Schiedam. Eten, drinken en dansen en vooral kijken naar voor- stellingen en kunst in het mooiste en oudste stadspark (1767) van Nederland. Elk jaar organiseren de be- woners zelf een gratis tuin- A1 het werk wordt gra tis gedaan door bewoners waarvan 80 procent lid is van bewonersvereni- ging De Plantage. Met de nieuwe stichting krijgen de bewoners gemakkelij- ker subsidie en loopt de buurtvereniging minder fi- nancieel risico. Opvallend is dat de bewoners van de Lange Nieuwstraat, Plein MH feest voor iedereen. Elk jaar wordt het buurtfeestje gro- ter en daarom is de stichting Van het Park opgericht. Be gin September voor de vierde keer zo'n gratis evenement dat door het puibliek als sfeervol, feeeriek en succes- vol wordt bestempeld. Nog praten de toeschouwers over die angstaanjagende reu- zehond die in 2006 bij 'De Nacht van het Licht' grom- mend rond het park reed met vurige laserogen. Zo'n feest staat de bewoners op 6 September weer voor ogen. Met kunst in vele vor- men en gedaanten: van ama- Eendracht en Tuinlaan be- staan uit mensen met crea- tieve beroepen. Volgens be- woonster en organisatrice Kirstain Houweling, een hechte groep mensen die allemaal een warme plek hebben voor 'hun' park. En van kunst houden. Na afloop van de zomer- avondfeesten blijven er beelden achter in het park. teur-schilders tot professi- onele kunstenaars als Diet Wiegman, Frans Huisman of Eric Groen - die van de licht- hond. Water Vuur is het thema. Waarbij de monu- mentale bomen in het park in vuur en vlam komen te staan. De bomen krijgen wa- tercirkels en een vuurkrans. Op het gras staat een super- badkuip waar een dichteres uit voordraagt of toeschou wers in kunnen chillen. In het decor van een gestrand schip met vuurvliegjes wor den 'schaars verlichte mo- dellen' getekend. En opent de brandweer dit Water Vuur festival. Zo zal dit jaar het vliegtuig van Michel Snoep in een duurzame versie om een boom komen te staan. Het park waar al beelden staan als De Jurk van Ester Zit- man of een beeld van Lon Pennok getiteld 'Anti Pode'. Zaterdag 6 September is er van 14.00 uur kinderspelen en theater en tot 02.00 uur 's nachts het kunstfestival. SCHIEDAM - Jeugdtheater De Teerstoof is niet alleen maar open op zondag, ook van maandag tot en met vrijdag is het theater in gebruik voor cultuureducatieve doelein- den. Op deze dagen gaan leerlingen van de basisscho- len en het voortgezet onder wijs naar het theater om een voorstelling te kijken of om een project af te sluiten met een presentatie. Op zondag- middag vinden er jeugdthea- tervoorstellingen plaats voor kinderen van 2 tot en met 12 jaar en in het het weekend vinden er jongerenvoorstel- lingen plaats. De Teerstoof is naarstig op zoek naar vrijwilligers voor SCHIEDAM - Bibliotheek Stad- serf heeft afgelopen maan dag weer de deuren geopend voor publiek. Vier weken lang is er keihard gewerkt aan een complete metamor- fose. Nu de bieb weer open is kunnen er natuurlijk weer boeken worden geleend, maar kan ook het nieuwe in- terieur worden bewonderd. In de vier weken dat de hoofdvestiging van Biblio theek Waterweg gesloten was, is er veel veranderd. Op de eerste verdieping zijn vier plekken gecreeerd die allemaal een eigen thema en uitstraling hebben. Zo is er de themaplek '4you!' de Cultuureducatie onder schooltijd van maandag tot en met vrijdag en voor het jeugdtheater op de zondag- middag. Wie zin heeft om een hand- je te helpen moet zich rea- liseren dat hij/zij groepen van ongeveer 100 kinderen en volwassenen goed moet kunnen toespreken, gastvrij is voor de artiesten en be- zoekers en bovenal stressbe- stendig is. Aanmelden kan bij Deborah Lens, tel. 219 14 82 of 06 - 26 16 83 01. Mailen kan naar: info@de- teerstoof.nl De vergoeding bestaat uit een vrijwilligersvergoeding. voor jongeren tot 18 jaar. Een eigen plek, met moge- lijkheden om te gamen en muziek te luisteren. De the maplek voor laaggeletterden is 'Lees en Schrijf, herken- baar aan de blauwe kleur. Dan is er een nieuwe the maplek genaamd 'Aangepast Lezen', voor mensen met een leeshandicap, die hier ook speciale CD-roms kunnen lenen en tenslotte nog een speciale plek met het thema 'Schiedam'. Hier is een ver- zameling informatie over de stad te vinden. Voor de echte liefhebbers dus, waarvan er in Schie dam heel veel zijn. Bewoners brouwen feest in Plantagepark woensdag 30 juli 2008 - XQ83 FRANK WILLEMSE Bewoners organiseren nu voor de vierde keer een gratis kunstfestival in de Plantage. Dit jaar gaat het om het thema water en vuur. Foto: Mirjam Pooister door Frank Willemse

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11