Gemeentebericnt i i Actieve zomer voor Kids in Schiedam Uitbreiding gratis fietsplaatsen Op vakantie? Denk om uw reisdocument! Kosten voor rijbewijs met spoed verlaagd gemeente Schiedam Op de basisscholen in Schiedam hebben alle kinderen van vier tot en met twaalfjaar voor de zomerva- kantie de KidsPlezierGids gekregen. De KidsPlezierGids is speciaal voor kinderen gemaakt en biedt een hel- der overzicht van alle leuke, span- nende en originele activiteiten die in de zomervakantie door Schiedamse organisaties worden aangeboden. Dat wordt dus een actieve zomer! Het maakt niet uit of de zon schijnt of dat het een dagje regent. Er is altijd wel iets te ondernemen in Schie dam! Kinderen, maar ook ouders en grootouders, kunnen de KidsPlezier Gids als leidraad gebruiken om leuke zomeractiviteiten te plannen binnen de stadsgrenzen van Schiedam. Dat kan een puzzeltocht zijn, een boot- excursie, kunst voor kids of een griezeldisco, maar ook een familie- stamboom maken of een bezoek aan de burgemeester. Prijzen Ook zijn er weer mooie prijzen te winnen! Bij elke activiteit uit de gids kan een stempel verdient worden. De stempelkaart is opgenomen in de gids. Na de zomervakantie wor den alle stempelkaarten verzameld en doen alle stempels mee aan de gra te KidsPlezierPrijzen actie. Alle de prijzen en voorwaarden zijn te vinden op www.kidspleziergids.nl. Op deze site is ook meer informatie te vinden over de KidsPlezierGids en de activi teiten die hierin staan. Kosteloos De KidsPleziergids is vanaf 21 juli 2008 ook gratis af te halen bij het Gemeentelijk Informatie Punt (Stadserf 1), de TOS, Speeltuin in 't Park, de vijf wijkcentra in Schiedam, de VVV en de Schiedamse bibliotheken. Deze adressen staan ook op de website www.kidspleziergids.nl. De gids is een uitgave van de ge meente Schiedam, afdeling Educatie en Welzijn. In de gids staat een uitnodiging voor kinderen om een bezoekje te brengen aan burgemeester Verver - Aartsen. Het eerste bezoek vond afgelopen maandag plaats. De eerste acht kinderen met een aantal ouders zijn ontvangen door de burgemeester op de bestuursvleugel van het Stads- kantoor. De kinderen stelden vragen over het werk als burgemeester wel- ke door mw. Verver-Aartsen met veel enthousiasme werden beantwoord. (foto: Bert van der Schee, gemeente Schiedam) Het college van B&W heeft besloten het aantal fiets- parkeerplaatsen in de binnenstad met 220 plaatsen fors uit te breiden. Ook is de bewaakte stalling op de Koemarkt sinds kort gratis. Met name rond de Passage, de kop van de Eloogstraat en bij het ABC-complex, is een tekort aan fietsbeugels en -klemmen en worden fietsen vaak tegen gevels, lantarenpalen, prullenbakken en bloembakken gezet. Dat geeft niet alleen schades, maar veroorzaakt ook een rommelig beeld. Met nieuwe voorzieningen hoopt de gemeente het fietsbezoek aan de binnenstad te sti- muleren, de veiligheid te vergroten en het stadsbeeld te verbeteren. Gratis stalling De 220 nieuwe plaatsen betekenen een aanzienlijke uit breiding en betreffen naast klemmen en beugels, ook een uitbreiding van het aantal stallingplaatsen in de bewaakte stalling op de Koemarkt. Deze stalling bij de Koemarkt- brug is sinds kort gratis! De gemeente heeft de leegstaande kiosk bij de brag gekocht en laat deze opknappen. De toezichthouders in de portacabin verhuizen naar dit nieuwe onderkomen en het aantal stallingplaatsen wordt fors uitgebreid. En ofschoon de werkzaamheden nog moeten starten, is het nu al mogelijk om de fiets gratis, en bewaakt, te stallen. Stal gratis uw fiets bij de bewaakte stalling op de Koemarkt, of zet uw fiets in de klem of tegen een beugel. Tijdens winkelopeningstijden kunt u uw fiets ook parkeren in de stalling onder het Stadskantoor. Zo staat uw fiets niet alleen veiliger, maar helpt u ook mee aan minder schade aan gevels en straatmeubilair, en een aantrekkelijker straatbeeld! De vakanties staan weer voor de deur. Wie naar het buitenland gaat moet beschikken over een geldig reisdocument: een paspoort of een identiteitskaart. De aanvraagproce- dure duurt in principe een week, controleer dus op tijd de geldigheid van uw reisdocument! Op afspraak... Voor het aanvragen van een paspoort of identiteitskaart kunt u vooraf een afspraak maken met de Stadswinkel via telefoonnummer 010 - 219 1888. Het voordeel daarvan is, dat u op de afgesproken dag en tijd wordt gehol- pen en dus niet hoeft aan te sluiten in de wachtrij. Ook hoeft u zich niet te melden bij de 'gastvrouwbalie'. ...of niet U kunt ook zonder afspraak in de Stadswinkel terecht. Afhankelijk van de drakte kan dat wel betekenen, dat u even moet wachten. In de Stadswinkel is balie 2 ingericht als gastvrouwbalie. Daar krijgt u een volgnummer, nadat gecontroleerd is of u de juis'te documenten, foto's en dergelijke meegenomen heeft. Ook wordt u gewezen op het eventueel schriftelijk en/of via de website kun nen afhandelen van bepaalde zaken. Het kan gebeuren, dat u bij balie 2 even in de rij staat. Het grate voor deel is echter, dat u aansluitend niet voor niets in de wachtruimte gaat zitten! Het Rijk heeft de kosten voor het met spoed aanvragen van een rij bewijs met ingang van 1 augustus 2008 verlaagd met 10,-. De spoed- procedure kost op dit moment nog 40,-, maar per 1 augustus 2008 dus 30,-. Deze kosten komen bovenop de normale aanvraagkosten voor een rijbewijs. Die blijven ongewijzigd en bedragen 33,15. De kosten van de spoedprocedure voor paspoorten en identiteitskaar- ten blijven ongewijzigd, namelijk €41,-. Wet bodembescherming Onderwerp Op grand van artikel 39c en 39d van de Wet bodembescherming hebben bur gemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van Dienst Landelijk Gebied, Bureau Beheer Landbouwgronden voor de locatie Woudweg tegen over nummer 2 (postcode 3123 KB), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie R nummer 19 (gedeeltelijk) een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek in te stemmen een saneringsverslag. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aanleiding van de melding hebben besloten: - Instemming te verlenen aan het saneringsverslag; Instemming te verlenen aan het nazorgplan; - De beschikkinghouder verantwoordelijk is voor het uitvoeren van het nazorgplan dan wel het in acht nemen van de gebraiksbeperkingen; - Wijziging in het gebruik van de bodem gemeld dienen te worden aan de afdeling Ruimtelijk Gebruik van de gemeente Schiedam Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 30 juli 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl, Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorzie ning toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: SC060600402 Concept vergunning Drank- en Horecawet Namens het bestuur van Stichting Filmhuis Schiedam, Nieuwstraat 12, 3111 JP Schiedam een paracommerciele instelling (stichtingen of verenigingen, die zich richten op activiteiten van recreatieve, sportieve, sociaal-culturele, educatieve, levensbeschouwelijke of godsdienstige aard) is een aanvraag in gediend in verband met de bijschrijving van leidinggevende op de Drank- en Horecawetvergunning. De concept vergunning op grand van artikel 3 van de Drank- en Horecawet ligt vanaf donderdag 31 juli 2008 gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Post- bus 1501, 3100 EA Schiedam. Rectificatie gehandicaptenparkeerplaatsen Per abuis is op de gemeentepagina van 9 juli 2008 aangekondigd dat Burgemeester en Wethouders hebben besloten de volgende gehandicapten- parkeerplaats in te trekken: Oosterstraat voor pand nr. 106, 3112 SK Deze gehandicaptenparkeerplaats blijft zodoende gehandhaafd. v" r f

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4