Dit weekend barst het Zomerterras los Speeleiland open voor thuisblijvers West borrelt en bruist weer op 10 augustus II Brand al geblust voordat brandweer arriveert Eenmalig concert Canadese organist in Grote Kerk f,i 2 S I imi Beestenboel 1 WBm maasstad Regio weekbladen Het eerste weekend zet Vlaardingen in lichterlaaie VLAARDINGEN De Zomerter ras Huisband bijt vrijdag om 18.30 uur de spits af. Daarna is het om 20.00 uur de beurt aan Brandsma en Van Vuuren om Vlaardin gen in lichterlaaie te zetten met hun bizarre drijvende commandopost. Om 21.00 uur komt de bewegende muziekliefhebber aan z'n trekken met Hoppa! Selec tor. Zij brengen Balkan beat dat vol zit met emotionele overgangen en worden er snelheden gehaald van over de 200 BPM. Dan is het tijd om het Zomerterras offi- cieel te openen, waarna het Antwerp Gipsy Ska Okestra de eerste avond afsluit van 22.30 -23.45 uur met een bijzonder optreden. Zeven musici afkomstig uit de hele wereld combineren de pure, ongeslepen energie van de Roma melodieen met ska grooves. Zaterdag zal om 19.00 uur weer de Zomer terras Huisband starten. Daarna is de finale van de Zomerterras concoursen in het genre pop van 19.30- 22.00 uur. Bedlam Oz (Aus tralia) zijn te zien met de voorstelling Slinkie Love tussen 20.00 en 22.00 uur. Icarus Performance Troupe - geven een voorstelling Rood van 20:30 en 21:30, het zijn grote stuiterde Kan- goeroes op powerskipstilts. De nieuwste salsasensatie, Nils Fischer's Timbazo, slu- iten de zaterdag af om 22.30 uur. Zondag brengt het Ori on Ensemble om 12.00 uur 'Een Spaanse dag en Argen- tijnse nachten' ten gehore. Clown Jabbedabbedoe en de Notenbakker brengen beide kindervoorstellingen om 13.30 uur. Zelf hals- brekende toeren uithalen kan bij Circus Hannes Co om 13.00-17.00. Meespelen bij Kindertheater Fratsen is 00k mogelijk van 14.00- 15.00 uur. En tot slot sluit Bongomatik, een mix van Cuban soul, desert grooves, Bombay boogie en twelve tone funk het eerste week end af van 16.00-17.00 uur. waterweg - Diego is een lieve Friese Stabij X Collie (gecas- treerde reu) van 8 jaar oud. Diego is lieve hond, die goed overweg kan met kinderen boven de 12 jaar. Hij kan een halve dag alleen zijn en is de bench gewend. Diego is zin- delijk en goed gehoorzaam. Diego kan niet bij katten of honden geplaatst worden. Heeft u geen andere huis- dieren of kleine kinderen en bent u op zoek naar een lieve en rustige hond? Kom dan eens kennismaken met Diego! Meer informatie over Diego en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar hij Dierente- huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die- rentehuis is geopend van maandag tot en met zater dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35- Speeleiland, dat tussen de Sneeuwbalstraat en de Rot- terdamsweg ligt, is vanaf aanstaande maandag open- gesteld voor kinderen en hun ouders. Omdat veel kinderen in de wijk nu op vakantie zijn, wordt de feestelijke open ing pas woensdagmiddag 17 September gehouden. Maar de kinderen die niet op vakantie zijn, kunnen al naar hartelust spelen op het klimkasteel, de even- wichtstoestellen en in de grote zandbak. Om het speeleiland een veilige speelplek te laten zijn, houdt Stichting Wi- jkcentrum 't Nieuwelant toezicht op het eiland. Het speeleiland is een project van de gemeente Vlaardingen en Water weg Wonen. De gemeente Vlaardingen is verant- woordelijk voor het onder- houd en Waterweg Wonen financiert de aanleg van het groen. Er is 00k een subsidie ont- vangen van Stadsregio Rot terdam. Het ontwerp van het Speeleiland is in sa- menspraak ontstaan met kinderen uit de wijk. Zij droegen ideeen aan als survival, avontuur, kampvuur, en spelen met water. Naast de speeltoestellen komt er ruimte voor een pa- viljoen met kiosk, een terras en een opluchttheater, waar bijvoorbeeld 00k lessen ge- geven kunnen worden. Het eiland is daarmee 00k geschikt voor groepen van scholen en dagverblijven. SCHIEDAM - Het is inmiddels een goede traditie aan het worden in West: een cultu- urborrel op zondagmiddag. De wijk beschikt immers over een pracht van een park, waar je prima voor zo'n buurtactiviteit terecht kunt. Ook zondag 10 augustuis is iedereen weer welkom in het Julianapark waar de nadruk komt te liggen op muziek in alle soorten en maten. Muziek dus. Klassieke muz iek, popmuziek, blues; een groot scala aan stijlen zal voorbijtrekken. Er staan optredens gepland van het Pneumatisch Dance Trio, Second Chain, zanger Al berto da Moreno en Kees van Krugten met band. Een gevarieerde middag belooft dat dus te worden. Muziek is in alle soorten en maten in het Julianapark te horen: klassiek, pop, blues, dance en opera Van 14.00 tot 14.30 uur speelt onder de koepel de 'Beneluxrock'-band Second Chain, met zangeres Wendy uit de Liduinastraat. Daar na treedt het Pneumatisch Dance Trio op. Strak en be- geerlijk in hun glamoureuze showpakken blaast dit trio bekend top-40 repertoire een verbijsterend nieuw lev- en in. Zij maken van liedjes uit de 'Dance'-periode eigen versies en maken veelvuldig gebruik van improvisatie voor een persoonlijke noot. Dan de Schiedamse tenor Alberto da Moreno. Hij zorgt tussen rond 15.45 uur voor passende Italiaanse liederen in het romantische park. Heerlijke luistermuziek met een borreltje in de hand. Tegen half vijf is de koepel voor het funky/jazzy Boris van der Lek Egon Verho- even-kwartet. Dit kwartet bestaat uit Boris van der Lek, (tenorsaxofonist) Egon Verhoeven (gitarist), Lene te Voortwis (bassist) en Kees van Krugten (slagwerker). Kees van Krugten is gebo- ren en getogen in Schiedam West. Hij maakte onder meer deel uit van de Amaz ing Stroopwafels, Swinging Soul Machine, begeleidde Herman Brood en Hans Dulfer en is de vaste slag werker van Livin'Blues Ex perience. Presentator van deze muzikale zondagmid dag is Alex Friederich. Ook aan de kinderen wordt natuurlijk weer gedacht. Er komt een springkussen en om 14.30 uur is er een gra tis workshop dans voor kin deren van 4 tot 8 jaar door Anuschka Coumou. Verder kunnen ze weer schilderen op panelen onder leiding van de kundige Trudy Maasdam. Voor het programma van de laatste Cultuur Borrelt op 14 September en hoogtepunten van de eerdere cultuurbor- rels kan een bezoek worden gebracht aan de website: www.cultuur-julianapark. nl. Stuk van de maand mmmws ^«di§|fc mm Ik Ufa-* *v - 4 i MR Dat het verhaal van de visserij altijd een kop en een staart heeft gehad wordt wel eens over het hoofd gezien. Want terwijl men zowel thuis als aan boord en op kantoor reikhalzend uit- keek welke besom- ming er eind van de reis opgemaakt kon worden, voor aanvang van de reis moest wel proviand ingeslagen worden. Streekmuseum Anderson toont deze maand provi- andlijsten die laten zien waar men aan boord het leven mee hield tijdens de reizen die meerdere weken duurden. Schipper Gerrit Schouten tekende in 1840 minutieus op een proviandlijst aan wat hij bij de lokale kruideniers insloeg aan proviand, voor hij met de hoeker Alida, van rederij 'De erven burgemeester H.P. van der Drift' uitvoer. Voor een bemanning van 12 personen ging er o.a. 160 pond vlees, 80 pond spek, 2 stoop stroop, 3 tonnen 'hard' brood oftewel zeekaak, 1 V2 anker jenever, 2 '1/2' uurs glazen, 3 pond zeep en een varieteit aan peulvruchten mee. Vaak wordt gedacht dat het eten aan boord schraalhans kon- ing was, maar de lijst is behoorlijk lang en goed gevarieerd. Uit de proviandlijsten die schipper Wijnhorst opmaakte, bli- jkt dat hij in 1919 vijf reizen maakte met de VL. 116 'Drie gebroeders' van Alewijn Verboon, terwijl schipper v/d Steen voor de VL. 41 'Vier Gezusters' dat jaar zes keer proviand insloeg. Wie gelukkig ving kon het eerder een geslaagde teelt noemen. De haringvangst begon hoog in de Noordzee en de schepen volgden de trek van de haring naar het zuiden. De reizen duurden dan ook steeds enkele dagen korter, wat op valt te maken uit de hoeveelheden proviand die voor elke reis werd ingeslagen. Petroleum, kaarsen, 'moppen' en tonnen bier, want het drinkwater in de tonnen was na vier weken niet echt fris meer. Ook kuipersbehoeften als hoepen en nagels stonden op de lijst, net als kaakmanden en 'kloentjes' garen. De lijst van de 'Hendrik Adriana' ziet er in 1936 iets anders uit met gro- enten en koffie en 50 ton steenkolen. In het Streekmuseum aan de Kethelweg 50 zijn deze maand de 'boodschappenlijstjes' te zien. SCHIEDAM - In de serie Zomer- avond-orgelbespelingen zal dinsdag 12 augustus de in Canada woonachtige or ganist Andre Knevel vanaf 20.00 uur een concert ver- zorgen op het orgel van de Grote Kerk. Een zomers programma wordt de luis- teraars voorgeschoteld vol met improvisaties van de concertgever en bekende werken van Bach en Men delssohn. Knevel komt elke zomer voor een aantal con- certen naar Nederland en nu is het de eerste keer dat hij in Schiedam concerteert. 11-iorn iv jA woensdag 6 augustus 2008 - WX91 Vanaf maandag kunnen kinderen het nieuwe speeleiland alvast uitproberen. Foto: Roger van der Kraan VLAARDINGEN - Het A, VRfUlC ■m* ifla* m m •v-v m U- jkm m Ms S- ■t M 3f i* f fit ffi fa M - I tt. ft.' k- In de Van Der Elstraat in Schiedam woedde afgelopen vri jdag een kleine brand. De ter plaatse gekomen brandweer hoefde niet in actie te komen, de brand bleek al geblust. Foto: Sven van Beek

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 13