Het begon al in de kinderwagen Week in, week uit (16) Op het terras ook een rookverbod, het moet niet gekker worden! We hebben geen stem 'Nou breekt m'n klomp.' Evert zette de telefoon terug in de houder. Xenia, die net met twee kop- pen koffie de huiskamer in- kwam, hoorde die laatste woorden en keek hem ver- baasd aan. 'Wat is er?' 'Dat was Frank. Hij is onder- weg naar huis met de auto en Alina komt terug met het Plots schudde het vliegtuig hevig en leek het meters naar beneden te vallen vliegtuig. Je raadt het nooit. Ze hebben een baby geadop- teerd! Xenia's mond viel open van verbazing. 'Ik vind het nogal wat,' ging Evert in- tussen verder, 'Als die kinde- ren groot zijn, willen ze altijd op zoek naar hun biologische ouders. Ze weten niet wat ze zich op de hals hebben ge- haald. Laatst zagen we nog op televisie die documentai- re over het geen bodem syn- droom, weet je nog? 'Maar het gaat toch ook vaak goed, Eef.' Xenia's stem had als altijd een kalmerende uit- werking. 'Ik vind het leuk voor ze.' Alina leunde met gesloten ogen tegen de rugleuning van haar vliegtuigstoel. Het was nog vroeg in de ochtend. Naast haar in de maxi-cosi sliep Ilinca als een roos. Ze zaten alweer ruim drie kwar- tier in de lucht. Wat had ie- dereen verbaasd gereageerd op hun berichten. Het was me de verrassing dan ook wel. Franks ouders zouden zorgen voor de broodnodige dingen: een campingbedje, een badje, een box, wat knuffels, wat lui- ers en voeding. De babykamer zouden ze op hun gemak met zijn tweetjes inrichten had ze met Frank afgesproken. Ze wilde zo snel mogelijk haar baan via het uitzendbu- reau opzeggen. Ze had zich al die tijd dat ze als datatypiste werkte groot gehouden, maar ze leed onder de grove bejege- ning die de datatypisten alias 'tikgeiten' hadden te verdu- ren van het aanmatigende baliepersoneel. Xenia had Asha en Sabah gebeld en met hen afgesproken en spandoek te maken. In allerijl besloot het drietal de huiskamer van Frank en Alina te versieren. Asha had een huissleutel, want zij zorgde altijd voor de poes en de planten als het stel weg was. Een dag voor Ali- na's aankomst stapte Frank stijf en vermoeid uit de auto. Hij rekte zich eens flink uit, pakte zijn bagage en liep in de richting van de voordeur. Nog voor hij de sleutel in het slot kon steken, zwaaide deze uitnodigend open. Geemoti- oneerd viel zijn moeder hem om de hals. De huiskamer was feestelijk versierd met roze ballonnen en slingers. Loom hing Frank op de bank. Voor hem op de salontafel stonden drie lege bierfles- jes. Morgen zou hij Alina en Ilinca in zijn armen sluiten. Hij kon zijn geluk niet op. Hij gaapte. Bedtijd dacht hij en liep langzaam de trap op. Nog even keek hij in het kamertje voor Ilinca. Zijn ouders had den er met weinig middelen een warm geheel van weten te maken. De stewardess maande de passagiers tot kalmte. Er zou sprake van hevige turbulen- tie zijn straks. Alina wierp een bezorgde blik op de ba by, maar het meisje sliep nog steeds door alles heen. Ze was wel wat klein voor haar leeftijd, maar zou straks alles wat ze tekort was gekomen snel inhalen wist Alina. Plots begon het vliegtuig hevig te schudden en leek het meters naar beneden te vallen. Ilinca werd verschrikt wakker en begon hartverscheurend te huilen. ANNEKE HAASNOOT maasstad Waterweq weekbladen Mijn verzameling SCHIEDAM - Schiedammer Tom Leusen heeft eigen- lijk altijd al een band met kinderwagens gehad. Zijn vader en grootmoeder had den een winkel, Bebinella De Ooievaar, waar kinder wagens in het assortiment zaten. Leusen werd niet lang na de bevrijding (1945) geboren. „In die tijd waren een heleboel artikelen nog niet te krijgen, bijvoorbeeld kinderwagens. Maar omdat mijn vader vanwege de zaak contacten had, kon hij er wel aan komen. Als mijn moe der met mij in de kinder wagen op stap ging, werd de kinderwagens soms onder mijn babykontje verkocht", vertelt Leusen, die jaren ge- leden de zaak van zijn vader overnam. Kort voordat Leusen ging trouwen, vertelde een vriend dat hij de kinderwa- gen weg deed. „Mag ik hem hebben?", vroeg Leusen. Het betekende de start van zijn verzameling. „Ik zoek niet naar bepaalde merken. Een kinderwagen moet er netjes uit zien, en ik moet er wat mee hebben. In de prak tijk is het gemakkelijker om aan een antieke kinderwa gen te komen dan eentje uit de jaren '60. Vroeger hadden mensen een zolder of zo waar de kinderwagen werd bewaard. Maar sinds de huizen kleiner zijn en de wegwerpmaatschappij een feit is, wordt er minder be waard", aldus Leusen. In Nederland zijn een aantal goede fabrieken geweest die kinderwagens produceer- den. Van Delft en Mutsaerts en Koelstra. Tegenwoordig worden er in ons land alleen nog maar kinderwagens ontworpen. Het is niet een- voudig om aan documenta- tie over oude kinderwagens te vinden. Er zijn wel twee kinderwagenmusea in Ne derland: in Nieuwolda en in Dwingeloo. Prikbord Mijn foto Voor de rubriek 'mijn foto' zijn wij op zoek naar leuke of mooie vakantiefoto's. Dat kunnen bijvoorbeeld foto's zijn van een verre reis, een zonvakantie aan de Cote d'Azur of van een camping in Nederland. Stuur ze op naar: waterweg@maasstad. nl en misschien ziet u uw favoriete vakantiefoto op de lezerspagina staan. Mijn verzameling Voor de rubriek 'mijn verza meling' zijn wij op zoek naar mensen met een bijzondere, leuke verzameling. Stuur een e-mail naar waterweg@ maasstad.nl met een be- schrijving van uw verzame ling en uw contactgegevens en misschien krijgt uw col- lectie een plekje in onze krant. maasstad lezerspanel PETRA H. VAN LANGEVELD - Afge- zien van het feit dat het altijd beter is om NIET te roken, vind ik de discussies nu toch veel te ver gaan! In openbare gelegenheden niet meer, o.k.! Diegenen die toch nog aan hun verslaving willen wer- ken, laten die dat dan thuis of op een terrasje doen! Geweldig initiatief! Verder wil ik voorstellen dat rokers verplicht worden een zicht- bare R op hun kleding te dragen en bijeen worden ge- bracht op plaatsen ver buiten de bebouwde kom alwaar zij naar hartelust kunnen roken ponder dat de rest van de be- wolking last heeft van hun -verderfelijke levensstijl. PIET MOL (SCHIEDAM) - Prima dat rookverbod op terras- sen en laten we dan ook ge- lijk regelen dat we thuis niet meer mogen roken. Ik be- doel, als we toch op heksen- jacht gaan... Dan verbieden we meteen dat je bier drinkt in de kroeg en thuis natuur- lijk. Door een sigaret te veel is nog nooit iemand doodge- reden, door te veel bier wel. derdaad. Ik wil de niet-ro- kers nog wel eens zien van de winter op het terras, als wij blauw van de kou nog een si- garetje opsteken... Als mak- ke lammeren laten we dit al- lemaal over ons heen komen. Maar laten de niet-rokers ons nog even van het lekkere weer en ons peukie genieten en ons met rust laten. Mijn mening In Maasstad las ik dat er actie is gevoerd tegen overlast van de jeugd op 'bekende hangplekken'. Over deze plekken komen veel klachten binnen, omdat er veel mensen wonen. Bij de Ho- lyweg Joke Smitkade zit een JOP. Volgens de burgemeester is deze er gekomen, omdat de bewoners er om hadden gevraagd. Niet waar! De bewoners wilden een trapveldje voor de kinde- ren. Het JOP zou op de Olmendreef komen en niet op de huidi- ge plek. Al jaren hebben omwonenden enorme overlast van de hangjongeren. De politie is vaak gebeld, maar we zijn moege- beld. Het helpt toch niet! Er is gesproken met de burgemeester op infoavonden. Daar wordt van alles beloofd, maar achteraf worden we met een kluitje in het riet gestuurd. Correspon dence met burgemeester, inschakelen van raadsleden, niets helpt! Afgelopen jaar is er een nieuw parkeerterrein aangelegd naast de begraafplaats van de Olmendreef. Helaas is deze plek ontdekt door tientallen jongeren met auto's, die er urenlang rondhangen, drinken, lawaai maken, racen en vuil achterla- ten. De overlast wordt steeds groter. De jongeren vertellen dat de politie ze elders wegstuurt en ze daarheen stuurt, omdat er geen klachten vandaan komen. We zijn maar met weinig be woners en hebben geen enkele stem voor onze woonomgeving, die steeds verder wordt verpest. Bedankt, politie, gemeente en burgemeester voor het woongenot van een deel van onze wijk. in beeld WORDT VERVOLGD woensdaq 6 auqustus 2008 - WX92 'Als mijn moeder met mij in de kinderwagen op stap ging, werd de kinderwagens soms onder mijn babykontje verkocht.' Tom Leusen verzamelt kinderwagens. Tom Leusen: 'In de praktijk is het gemakkelijker om aan een antieke kinderwagen te komen dan eentje uit de jaren '60.' Vakantiefoto van de Oosterscheldekering. „Achter de kering strekt zich het grootste natuurmonument van Nederland uit, nl. de Oosterschelde. Het is een mooi duikgebied en zeer zuiver water waar de mossel- en oesterteelt wordt uitgeoefend." inz.:Krijno Evenhuis HANS BOUMAN (VLAARDINGEN) - TRUDY BERENDS (SCHIEDAM) - In-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 15