Perfect game voor Barry Home Excelsior-M tegen fris Feyenoord 'Laat frisse mensen het overnemen' VLTC open supergezellig Antoine Westerman profiteert van blessures Oefenwedstrijden sv Deltasport Zaalvoetbal in Hoekstee Zwaluwen houdt schade beperkt CWO wint bij ouverture Clubkampioenen Trefpunt jeugd maasstad Waterweg/Sportjournaal weekbladen Sportflitsen VOETBAL Deltasport oefent in korte tijdsbestek 3 maal achter- een. Zaterdag 9 augustus wordt het spits afgebeten met een uitwedstrijd tegen Rijsoord (14.30 uur). Een dag later neemt de selectie van trainer Robert Verbeek deel aan het zilveren Hoorn-toernooi bij Nieuwenhoorn en dinsdag 12 augustus is SCO'63, in wederom een uitwedstrijd, de sparringpartner (20.00 uur). Daarna speelt Deltasport op 16 augustus een uitwedstrijd bij Piershil (14.30 uur) en wordt op 22 en 24 au gustus deelgenomen aan een toernooi bij Sparta av. futsal - Zaalvoetbalteams van maximaal 9 personen kunnen van 6 oktober tot eind mei deelnemen in de futsalcompeti- tie van de Hoekstee in Hoek van Holland. Er is plaats voor 12 teams. Er wordt op maandagavonden gespeeld. Alleen de finale is op zaterdag. Inschrijven kost 70 euro en kan bij Edwin de Brabander (06-45290665) of bij Gerrit Neuman in de Hoekstee (0174-384588). VOETBAL - HFC Haarlem uit de Jupiler League en tweedeklas- ser Zwaluwen maakten er zaterdag een leuke oefenpot van in Vlaardingen-Holy. Haarlem was natuurlijk sterker dan de ploeg van trainer Peter Wubben maar Zwaluwen dat reeds vanaf 26 juli traint, hield de schade beperkt, 0-4. VOETBAL - De zaterdagtak van fusieclub CWO speelde zater dag haar eerste wedstrijd. De ouverture tegen Nootdorp werd ruim gewonnen, 1-5. Het verschil werd vooral in de 2e helft gemaakt door de selectie van trainer Joop Koster. De wedstrijd was 00k de le maal dat de blauwe tenues van CWO konden worden bewonderd. SCHERMEN - De jeugd van schermvereniging Trefpunt Vlaar- dingen heeft het seizoen afgesloten met de clubstrijd. Wi- naars waren Jamie Tirion (beginnende jeugd) en Milan Boom (gevorderde jeugd). vlaardingen - Het Intersport Emous VLTC open 2008 kende dit jaar een verrassen- de winnaar. Antoine Wester man had aan 1 wedstrijd ge- noeg om de poule in catego- rie 3 te winnen. Westerman versloeg eenvoudig Martijn van der Waal, 6-1 en 6-2. Andere deelnemers Rens in 't Veld en Jeroen Wagenaar bleven wegens blessures aan de kant. In het mannendub- bel 3 won Antoine Wester man 00k. Samen met Rogier van der Hoeven versloeg hij Ruud van der Laarse en Martijn van der Waal, 6-2 en 6-3. Het vrouwendubbel 3 ging naar Annemarie van Assendelft en Elles Krom- me en het gemengd dubbel 3 naar Yvon Zandbergen en Rens in't Veld. Beste vrouw (niveau 4) werd Chantal Bousche. Wedstrijdleider Castelijn vond het open toernooi 'supergezellig'. „A1- leen zaterdag en zondag was er wat regen maar die afkoe- ling was voor de spelers wel prettig. De regen was 00k een goede test of op de nieu- we banen doorgespeeld kon worden. En dat ging!" Na- mens thuisclub VLTC waren goede prestaties te melden van mede-organisator Nadia Teffelen. Samen met Brenda Boekhoud-Deegeling werd zij 2e in het vrouwendubbel 5 en in het gemengd dubbel 5 werden Michelle Verhoef en •Telle de Koning 2e. SCHIEDAM - Het internatio- nale bowlingtoernooi voor 50-plussers zorgde voor sport van hoog niveau. Or- ganisator Ad van der Jagt kijkt trots terug op het 3e Senior Open. Met de Neder- landse Farida Pascoal Blom en Belgische 'jongeling' Chris Vandamme kreeg het prestigieuze toernooi 2 ver- maarde winnaars. „Pascoal Blom speelde een gemiddel- de van 197.2 scratch over 19 games en Chris Vandamme, net 50, speelde 242 scratch Jubileum over 23 games", rekent Van der Jagt voor hoe hoog het niveau was tijdens het toer nooi in Chandra Bowling. „Daarnaast gooide num- mer 2 bij de mannen, de Amerikaan Barry Home in de finale een perfect games (300 punten). Uit eigen land was er in de voorronde een hoofdrol voor Jan Pas- sies, 00k al een nieuwkomer bij de veteranen, die 2042 punten over 8 games gooi de. Met een gemiddelde van 255-25 was hij eerste ge- plaatste in de finale! Helaas kwam Jan er in de finale niet meer aan te pas en ein- digde hij als lie." Daarmee werd Passies 2e Nederlan- der achter Jan Weideman uit Deventer. Europees kampioen van vo- rig jaar John de Vries werd in Schiedam 19c. Het Se nior Open vraagt jaarlijks 00k aandacht voor het goe de doel. Ditmaal werd ruim 1000 euro bijeengebracht voor CliniClowns. 44e wielerronde maassluis - Corne Castein, winnaar 2007, krijgt maan- dag 11 augustus een opvolger in de 44e editie van de wie lerronde van Maassluis. Op het rondje over het Schans- eiland in Maassluis rijden vanaf 18.00 uur de amateurs B met onder meer Maasslui- zers Lucas Singels en Elroy Heesbeen en is het vanaf 19.15 uur de beurt aan de amateurs A. De laatste koers is het hoofdprogramma van de avond. Het Maassluise rondje wordt als pittig er- varen door de deelnemers. Dat zorgt doorgaans voor een aantrekkelijk koersver- loop en een sterke winnaar. Bij de wielerronde wordt stilgestaan bij de plaatsing van Maassluizer Jaco Tet- telaar voor de Paralympics in Beijing. De bedoeling is dat Tettelaar en zijn tan- demcompagnon met visuele beperking, Alfred Stelleman een 'ereronde' over het par- koers rijden. Jaco Tettelaar doet vervolgens zelf mee bij de Amateurs A. Hij is samen met Peter Jordaan deplaatse- lijke favoriet. De wedstrijden in Maassluis tellen mee voor het Rabobank Waterweg- klassement. Bij de Amateurs A zijn daarin Hans Weeda, Marc den Hoed, John Brand en Robert de Poel de huidige kanshebbers en bij de ama teurs B staan Bas van Wer- ven, Andre Kraan, Jos van Ginneken en Hans Lap hoog genoteerd. MAASSLUIS - Excelsior Maas- sluis-Feyenoord was 5 jaar geleden een groot succes. „Ruim 4500 bezoekers! Al leen het bier was lauw maar die fout maken wij nu niet", melden organisatoren Hen- ny Breevaart van Arie van der Sar met enige zelfspot. Het duo haalt Feyenoord komende vrijdag weer naar Maassluis. Ditmaal in het kader van het jubileumfeest van beide clubs: Feyenoord 100 jaar en Excelsior-M 90 jaar. Het tweetal gebruikte hun goede contacten om de club van Zuid te strik- ken. „Eric Gudde en Chris Woerts komen van Excel sior Maassluis. Daarnaast beloofde Feyenoord ons na het eerdere succes nog eens terug te komen. Nu met het jubileum leek ons dat een mooi moment." Het was las- tig een datum te prikken. „Liefst hadden wij weer een datum vlak voor de vakan- tie maar dat bleek niet haal- baar. 8 augustus vonden wij 00k leuk een leuke datum: 8-8-8. Daarnaast hoeft onze eigen selectie de voorberei ding nu niet vroeger te star- ten." Wel vrezen Breevaart en Van der Sar dat er nu midden in de zomervakantie wat minder mensen komen. Je ziet dat al in de voorver- koop. Al trekt dat in de laat ste week altijd nog aan. Wij rekenen op minimaal 1500 man en zijn echt happy als het er 3500 worden." Con- tractueel is afgesproken dat Feyenoord met zijn voltal- lige selectie speelt. „Mensen hoeven niet bang te zijn een veredeld 2e te treffen, een dag voor de wedstrijd tegen Benfica. Bij ons speelt juist een fris Feyenoord omdat zij deze week, na het eigen jubi- leumtoernooi, geen andere wedstrijden hebben." MAASSLUIS - Breevaart en Van der Sar willen van Excelsior Maassluis-Feyenoord een mooi feestje te maken. Zo is Feyenoord-stadionspea- ker Peter Houtman als gast- speaker uitgenodigd en is Dick Jol de scheidsrechter. - „Hij voelt zo'n wedstrijd aan, is een beetje een show man en momenteel erg in het nieuws." Daarnaast speelt Excelsior Maassluis in speciale jubileumshirts. Het is wel het laatste keer dat Breevaart en Van der Sar zo'n wedstrijd organise- ren tegen een betaalde club. „Na 5 jaar mogen anderen hun frisse ideeen inbrengen. Zij krijgen ons draaiboek en wij willen nog assisteren waar nodig maar gaan de kar niet meer trekken." Het duo is niet bang dat daar mee dergelijke wedstrijden zoals eerder 00k tegen AZ verdwijnen uit Maassluis. „Daarvoor zijn de inkom- sten een te welkome aan- vulling voor de club." Meer info: www.excelsior-m.nl. I V woensdag 6 augustus 2008 - WX93 Het grootste deel van week trof de organisatie van het VLTC open warm zomerweer. Dat zorgde voor veel ge- zelligheid op tennispark de Brouckpolder in Vfaardingen. Zelfs tegen middernacht was het rond de banen nog druk. Excelsior Maassluis startte maa; dag de voorbereiding en kan komende vrijdag meteen de eerste stevige test tegemoet zien. De ploeg speelt vanaf 19.30 uur op eigen veld te gen Feyenoord. Foto: Roger van der Kraan Topsport met een sociaal tintje, dat is kernachtig de succesformule van het interna tionale bowlingtoernooi voor 50-plussers dat in Chandra Bowling plaatsvond.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17