weekbladen IIAKA Schiedam Behoefte aan gratis stalling met een beetje meer Parkeren weer twee euro Fietsendief opgespoord en in de kraag gegrepen ORCOM Huis twee keer onder water door noodweer mmm-. Podiumjournaal Wijk Streek Nieuwbouw Bas Senior Open SCHIEDAM - Een politieman in burger is er woensdagmid- dag samen met een bevei- ligingsmedewerker in ge- slaagd een fietsendief aan te houden. Om ongeveer half vijf haalde de politieman in burger zijn fiets op uit de fietsenstalling van Station Schiedam om naar huis te gaan. Daar zag hij twee jongens aan een fiets morrelen. Het viel hem op dat het slot niet gemakkelijk openging en dat een van de twee wat zenuwachtig om zich heen keek. Hij sprak hem aan, waarna beide jongens de benen na- men. De politieman en medewer- ker zagen een van de jongens lopen, een 17-jarige Rotter- dammer. Deze werd overgebracht naar het politiebureau. info? Henk Horstink 010 24 573 24 En wat meer verspreid over de stad Lees Wijk Streek Op zoek naar een nieuwe uitdaging? Woonlasten gevangenen voortaan betaald SCHIEDAM - 'Een klein be- drag dat een groot effect heeft, concludeert wethouder Das- kalakis (CDA). Vooral voor een kort gestrafte die uit de gevan- genis komt. Die kan voortaan rekenen op de sociale dienst die de rekeningen voor huur en woonlasten doorbetaalt Want mensen die kort opgeslo- ten zitten, raken vaak huis en haard kwijt omdat ze die niet kunnen betalen tijdens de de- tentie. Daarom het voornemen om de woonlasten van Schie- damse gedetineerden te beta len tijdens de straf. 'Daarmee voorkom je dat gedetineerden weer in de fuik komen van geen geld, op straat staan en weer op het slechte pad gaan,' aldus Daskalakis. Beukende beats in de stad SCHIEDAM - De bewoners van de Sint Liduinastraat heb- ben de afgelopen dagen veel pech gehad door de overda- dige regenval. Zware regenbuien zorgden ervoor dat hun woning in de nacht van donderdag op vrij- dag blank kwam te staan. Rond kwart voor twee 's nachts werd hiervoor de brandweer gebeld die ruim twee uur werk had aan het wegpompen van het water. Alsof deze overlast nog niet genoeg was, gebeurde het in de nacht van zondag op maandag weer. Weer stond het huis vol met water en opnieuw kwam de brandweer ter plaatse om te helpen bij het wegpompen van het regenwater. door Frank Willemse SCHIEDAM - 'De spoorwegen lappen gemaakte afspraken aan de laars'. Ronduit pissig is wethouder Groene op de NS die als terrein-eigenaar het parkeertarief telkens ophoogt. En niet met de inflatie-index maar met meer dan too procent. Van 2 euro ging het tarief naar 4,80. En dat is nooit afgesproken. Goed nieuws voor de reiziger die rond het station Schiedam parkeert: de oude prijs van twee euro gaat weer gelden. Begin dit jaar zijn 250 Park&Rideplekken achter het station aangelegd. Een slagboom en camera's be- waken het terrein achter het station Schiedam Centrum. Van de ene op de andere dag verhoogde uitbater Q-park het parkeertarief tot 4,80 per dag. Autobezitters boos, reizigers boos. En bewoners uit Oost boos die de parkeer- druk in hun wijk zien toene- men. En 00k politieke partij GroenLinks was boos. Die partij zette de wethou der en de spoorwegen onder druk met schriftelijke vra- gen om de plotse prijsverho- ging (van meer dan too pro- cent) terug te draaien. rtxMuHifimitt Mi (Mb ft n# Pi-. tiiMfaHtt(Mm<i iititiilHMiuiHi ifc I Bas tijdelijk aan Buitenhavenweq Topsport met een sociaal tintje stad ALS 'T OM SPORT OAAT Zieonze voetbal advertentie op de achter- pagina van deze krant. www.dska.nl Iiil-T-W Verschijnt in Schiedam, Kerkbuurt, Kethel en Windas Al onze kranten op www.mijnmaasstad.nl woensdaq 6 augustus 2008 I 15e jaargang nr.32 I Oplage 38.790 I Totale oplage 621.385 Westblaak180 I tel. 010-4004491 I Bezorging 0900-1010107 (10 eurocent p.min.) COMPUTERS CQMPQNENTEN..., Yorcom Computers Hoogstad 265-267 3131KX Vlaardingen Tel: 010 44 55 400 Bij Yorcom werken jonge, gedreven mensen die allemaal een beetje gek zijn. Gek op computers en alles wat daar bij komt kijken. Wij zoeken een nieuwe collega voor de functie van: Met jouw kennis van zaken help je onze klanten met de juiste oplossing, eerlijk advies en goede informatie. Je bent vriendelijk, werkt nauwkeurig, luistert scherp, communiceert helder en komt afspraken na? Dan is dit de baan voor jou! Stuur je CV Motivatie per e-mail naar werken@yorcom.nl Meer weten? Ga naar www.yorcom.nl/werken Uit je dak tijdens Dance Parade Een woning aan de Liduinastraat had twee keer pech door dat water de woning binnendrong. Foto: Sven van Beek LEES VERDER V00R VERV0LG Na lang wachten was de SS Rotterdam eindelijk terug in haar geboortestad. Duizenden mensen stonden langs de kade om het prachtige schip op de gevoelige plaat vast te leggen. Foto: Roger van derKraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 1