Optocht in teken van Olympische Spelen Metamorfose van Peking te zien in de Kunsthal Formule 1-toppers komen weer naar Rotterdam Rotterdam gaat verstillen met 'The Freeze' Get Hoekt! Vijf minuten stilstaan in centrum Rotterdam Dance Parade maasstad weekbladen ROTTERDAM - In het kader van de Olympische Spelen in Beijing toont de Kunsthal Rotterdam het werk van de Franse fotograaf Ambroise Tezenas. Dwalend door het oude Beijing heeft Tezenas de grootschalige bouwwerk- zaamheden in de Chinese hoofdstad gedurende vijf jaar vastgelegd. De straten en gebouwen die Tezenas fotografeert, zijn stille ge- tuigen van de economische vooruitgang van een metro- pool in oprichting. Zijn mo- numentale foto's laten de historische stad van Beijing zien tegenover de verande- ringen die de stad onder- gaat. Oude wijken, smalle straatjes, hutongs genoemd, en onteigende huizen wor- den in snel tempo afgebro- ken om plaats te maken voor hoge flatgebouwen, winkel- centra, brede lanen en snel- wegen. De Olympische Spelen in Beijing hebben het tempo van debouwwerkzaamheden flink opgevoerd. In een tijds- bestek van minder dan tien jaar is een gebied ter grootte van de stad Parijs platge- gooid en opnieuw bebouwd. Uit de (nacht)opnames die Tezenas maakt, komt tussen de helverlichte flatgebou wen, hijskranen en het puin een onwerkelijke stad naar voren, waar vrijwel geen mens te bekennen is. Alleen op de bouwplaatsen waar dag en nacht wordt doorge- werkt, zijn arbeiders te zien. Kijk voor meer informatie over de tentoonstelling op www.kunsthal.nl. ROTTERDAM - Raceliefhebbers moeten nog even geduld hebben. Over anderhalve week zal Rotterdam in het teken staan van spectaculai- re Formule l-demonstraties, nationale en internationale coureurs en hun bolides. Dit jaar komen maar liefst drie Formule l-teams naar de Maasstad om hun kunsten te vertonen aan het publiek, dat altijd in groten getale aanwezig is. Toyota Ft, Force India en ING Renault Ft zul len zondag 17 augustus door de binnenstad scheuren. De teams bereiden zich tijdens ING RaceSalon in Ahoy voor op deze speciale optredens. „De komst van Toyota, For ce India en ING Renault Ft is een mijlpaal in de Neder- landse autosportgeschiede- nis en overtreft mijn stout- ste dromen", vertelt Robert Heilbron, directeur van Rot terdam Racing, enthousiast. „Maar niet alleen deze drie topteams zijn voor ons be- langrijk", vult Jolanda Jan- sen, algemeen directeur van Ahoy Rotterdam en mede- organisator van ING Race- Salon hem aan. „Met onze race-evenementen vormen we inmiddels een waar plat form voor de Nederlandse autosport." Ook de vierde editie belooft weer een groots spekta- kelstuk te worden. Robert Doornbos en Sakon Yama- moto zullen als coureurs voor het ING Renault Ft Team instappen. Verder is de organisatie erin geslaagd enkele wereldtoppers naar het evenement te lokken. Zo zullen onder andere Formu le i-grootheden Jarno Trulli (Toyota Ft) en Giancarlo Fi- sichella (Force India) hun opwachting maken. Adrian Sutil vergezelt zijn teamge- noot met een tweede Force India-bolide. Op vrijdag 15 en zaterdag 16 augustus vindt in Ahoy RaceSalon plaats. Een dag later staat dan Bavaria City Racing op het programma. REGIO - Tavares, Saskia Laroo en Earth Wind Fire Expe rience, de programmering van Get Hoekt is compleet. Hoek van Holland presen- teert op zondag 10 augustus een gratis toegankelijk live muziekevenement op het strand met een aantal grote jaren '70 klassiekers in het programma. Die avond klinkt onder meer Boogie Wonderland van Earth Wind Fire Ex perience en Heaven Must Be Missing an Angel uit de boxen. De jazzy trompet- tiste Saskia Laroo opent om 19.00 uur het muziekspekta- kel. Tavares wordt natuurlijk altijd in een adem genoemd met die grote hit Heaven Must Be Missing an Angel. Maar ook hun andere klas siekers als Don't Take Away The Music en More Than A Woman komen voorbij. Ta vares brak definitief door met de soundtrack voor de film Saturday Night Fever in 1977. De avond sluit om 21.00 uur spectaculair af met Earth Wind Fire Ex perience. Winnaar van 5 Grammy Awards A1 McKay was een van de meest be- langrijke bandleden van de formatie Earth Wind Fire totdat hij in 1980 de band verliet. Sindsdien treedt hij op met zijn eigen band, de Al McKay Allstars. Meer info op www.hoekvanholland.nl. ROTTERDAM - Op 5 oktober gaat een deel van Rotter dam volledig tot stilstand komen. Geen paniek, want het gebeurt op een veilige plek en duurt maar even. Na steden als New York, Londen en Parijs zal ook de Maasstad kennis maken met 'the Freeze'. Een men- senmenigte zal op een af- gesproken tijdstip en plaats muisstil blijven staan. De initiatiefnemers van de manifestatie zijn Amito van Yperen en Rishma Ad- jodhia. Het idee kregen ze door een opmerking van een cursist bij hun medita- tiecursus. „Dit lijkt wel op de Freeze", klonk het na een oefening waarbij de cursis- ten plotseling tot stilstand moesten komen. „Toen ke- ken we naar een filmpje van The Freeze in New York en dachten we gelijk: dat moe ten wij ook doen." In buitenlandse steden bleven op een afgesproken tijd en plek plotseling vele honderden mensen gedu rende een aantal minuten stokstijf staan. Het leverde komische taferelen op. Een stationskarretje zag zich ge- noodzaakt om ook te blij ven staan, om geen mensen aan te rijden. Omstanders duwden voorzichtig tegen de stilstaande mensen, alsof ze wilden weten of er nog wel leven in zat. Som- mige deelnemers namen ingestudeerde poses aan. En dan, na enkele minuten, ging iedereen even plotse ling weer verder alsof er niets gebeurd was. „Het leven is altijd maar rennen, rennen, rennen, zoek eens een moment van rust", aldus Amito en Rish ma. „We willen mensen vijf minuten laten stilstaan in de tornado van het centrum van Rotterdam. We zijn be- nieuwd of mensen ook echt stil kunnen blijven staan." Hoewel de werving van deelnemers pas enkele we- ken loopt, is het enthousi- asme tot nu toe groot. „We hebben al 800 deelnemers en we hebben nog tien we- ken. De plek wordt afhan- kelijk van het aantal men- sen dat meedoet. Het moet niet hinderen en er moet niemand voor de tram stil blijven staan. Het wordt wel ergens in het centrum van Rotterdam, we heb ben al een aantal locaties in gedachten. Op de aller- laatste dag krijgt iedereen een mailtje over hoe laat en waar het is." Zie voor meer informa tie www.freezerotter- dam2008.hyves.nl voor de filmpjes of de website www. Mediterendoejezo.nl om di rect in te schrijven. ROTTERDAM - Nog drie dagen en dan kunnen de dance- liefhebbers weer hun hart ophalen. Komende zaterdag 9 augustus trekt voor de twaalfde keer de Fit For Free Dance Parade door Rotter dam. „We hebben dit jaar gekozen voor een Olympi sche editie, omdat een dag eerder de Spelen beginnen", legt organisator Henk Wit- teveen uit. „Ons motto is dan ook: meedoen is belang- rijker dan winnen. Maar net als bij de atleten draait het bij de DJ's toch vooral om 'the records'." De binnenstad van Rotter dam is wederom het podium voor veertig trucks waarop alle partijen die ook maar iets in de dancescene te be- tekenen hebben, zich zullen presenteren. Als toeschou- wer kun je bijvoorbeeld er gens langs de route gaan staan en de bewegende po dia op je af laten komen. Of je kunt je favoriete podium uitzoeken en meelopen en dansen. „Omdat vrijwel alle dancestijlen vertegenwoor- digd zijn, komt iedereen aan zijn trekken", belooft Witte- veen. Na de succesvolle editie van vorig jaar heeft de organi satie ervoor gekozen om ook dit jaar het Eendrachts- plein als start van de parade en de tunnel als spectacu lair hoogtepunt te handha- ven. De route die de veertig trucks zullen afleggen, blijft onveranderd. Wel is er een belangrijk verschil ten op- zichte van de vorige editie. Witteveen: „Voor het eerst zal de Willemsbrug als eind- punt dienen voor de optocht. En dus niet de Erasmusbrug zoals gebruikelijk." Ook voor de komende edi tie is de organisatie erin geslaagd een sterk deelne- mersveld op de been te bren- gen. Zo zullen onder andere Michel de Hey, Fit For Free met Hitmeister D. en de Partysquad, Nope is Dope, Lucien Foort, Radio 538 Dance Smash, Latin Lovers, Back-2-School, Beter kom je niet en Hollywood Music Hall acte de presence geven. Maar ook de Hindoestaanse danceliefhebbers worden op hun wenken bediend met 'Hindi lounge'. „Er is echt voor ieder wat wils", aldus Witteveen. De opening is dit keer in handen van Ian Carey. Op het Eendrachtsplein ver- zorgt de dj - onder meer be- kend van de megahit 'Rise' - van 14.00 tot 15.00 uur de warming-up, waarna de veertig trucks van start zul len gaan. Vervolgens nemen Fanny West van de Jeugd Van Tegenwoordig, MC Mar- boo en Saxy Mr. S het stokje over van Carey. De laatste truck zal bemand worden door twee groothe- den uit de dancewereld: Carl Cox en Michel de Hey. De organisatie is zeer verheugd met de komst van de Britse techno dj. „Nadat Carl Cox beelden had gezien van vo rig jaar, wilde hij graag naar Rotterdam komen." De dj zal niet alleen tijdens de pa rade zijn kunsten vertonen. Later op de avond maakt hij tevens zijn opwachting in de Cruise Terminal. De officiele anthem van de Dance Parade komt dit jaar van Erik Prydz. Het num- mer Pjanno is nu al een dik- ke zomerhit. podium journaal woensdaq 6 augustus 2008 - TX97 Over anderhalve week zullen de racemonsters weer door de straten van Rotterdam scheuren. „Het gaat geheid leuk worden", zegt Amito van Yperen en Rishma Adjodhia (midden foto). DIK VUIK Aanstaande zaterdag zullen de beats weer door de straten van Rotterdam rollen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21