Dobberen op 1e Drijf-inn Literatuur meets rotte tomaten RO's Sprookjestuin brengt dromen tot leven Van. der valk vakanties Hoogvliet doet Woodstock ROTTERDAM - Lekker dobberen op een vlot, met een gevulde picknickmand en een glas rose terwijl je omringd wordt door fantasierijk theater en warmbloedige bands? Het kan deze zomer in de Rot- terdamse Oude Haven. Van 29 tot en met 31 augustus verandert de Oude Haven in een culturele en recreatieve hotspot. Voor het eerst vindt dan de Drijf-inn plaats: een intiem festival in exotische sferen, dat helemaal draait om het water en haar recreatieve functie. Op een aantal drij- vende podia, omgetoverd tot drijvende tuinen, vertolken zuidelijke artiesten hun the- atrale en muzikale kunsten. Een gevarieerde program- mering van Mexicaanse Ma- riachi's, gepassioneerde Ar- gentijnse tango tot Cubaan- se klanken en theateracts die alles met het water te maken hebben, beloven een zinderend zomerfestival. Intiem, sensueel, ritmisch, en sprookjesachtig; dat zijn de kernwoorden voor de Drijf-inn. Inspratiebron voor de Drijf- inn zijn de Drijvende Tuinen van Xochimilco in Mexico Stad. Xochimilco betekent letterlijk: plaats waar bloe- men bloeien. De tuinen lig- gen ten noorden van Mexico Stad en zijn een schitterend recreatiegebeid vol kleurige bloemen en exotische plan- ten. Bezoekers kunnen er een bootje huren en door de tuinen varen. Gedurende de vaartocht varen andere bootjes mee, met Mariachi's die op verzoek muziek ten ge- hore brengen, bootjes waar kunstvoorwerpen, bloemen en lokale lekkernijen te koop worden aangeboden en drij vende tentoonstellingen. De Drijf-inn is een variant op deze drijvende tuinen. Maar dan wel in Rotterdam, de waterstad van Nederland. De Drijf-inn wordt geken- merkt door een exotische theatrale en muzikale pro- grammering. Artiesten brengen hun kunsten ten to- nele en ten gehore op de ka- de en op drijvende podia. WWW.DRIJF-INN2008.NL ROTTERDAM - Gooi een tomaat naar een schrijver en een roos naar de zangeres. Een duidelijker naam voor zijn literaire festival had Ernest van dern Kwast niet kunnen bedenken. Vanaf donderdag gaan opnieuw vier spette- rende literaire avonden van start. Op het terras van Cafe Rotterdam geven schrijvers als Hugo Borst, Kristien Hemmerechts en Herman Boch zich bloot ten over- staan van een tot de tanden toe gewapend publiek. „U wordt beledigd, u wordt gekrenkt, u wordt voor rot te vis uitgemaakt. Maar u wordt 00k tegemoetgeko- men met gratis tomaten die u naar de schofferende schrijvers kunt gooien", al- dus Ernest van der Kwast, geestelijke vader van het li teraire evenement. „Tussen de voordrachten barst Clau dia Patacca, een operazan- geres met een dijk van een decollete, uit in aria's. Wie verliefd wordt, mag een roos gooien. De schrijvers, zowel uit eigen land als uit Belgie, zijn dit keer verdeeld in vier catego ries: ongelikte beren, kwel- geesten, woestelingen en sa- disten. Elke avond kruipen vier auteurs op het podium die - zo hebben eerdere er- varingen geleerd - af en toe een flinke rotte tomaat op de neus moeten incasseren. Omdat het de laatste keer dat het evenement werd ge- houden nogal uit de klauwen gierde - dronken studen- ten gooiden tijdens de Mu- seumnacht wel erg hard en veel - is er dit jaar een maxi mum van vier tomaten per persoon. A1 kun je altijd bijkopen; voor 25 eurocent per to maat. „Voor de Belgen geldt een verlaagd tarief", grapt Ernest. „Tennisrackets zijn toegestaan, maar tennisbal- lenkanonen worden in be- slag genomen." De literaire avondjes, die plaatsvinden op het terras van Cafe Rotterdam, duren 7,14, 21 en 28 augustus van 19 tot 22.00 uur. De entree is gratis. HOOGVLIET - Love Peace and Happiness. Daar staat het festival Woodstock aan de Maas voor. Maak daarom een reis naar het verleden op vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 augustus. Het program- ma dat wordt gevolgd zal zoveel mogelijk lijken op het programma van Woodstock 1969. De ar tiesten die daar optraden, worden vertegenwoor- digd op Woodstock aan de Maas. Daarnaast zal het programma aangevuld worden met een aantal Support Acts waaronder tributes van The Doors, Joni Mitchell en Free/Bad Company. Kortom een ge- weldige line-up verdeeld over drie dagen vol liefde, vrede en geluk. Het eve nement vindt plaats op het nieuwe festivalterrein De Heerlijkheid aan de Herikweg in Hoogvliet. Het aantal bezoekers zal om veiligheidsredenen worden beperkt tot maxi- maal 7.000 per dag. Als de kaarten op zijn heeft het geen zin om naar het terrein te komen, want het terrein is afgesloten. ROTTERDAM - In 2007 maakte regisseur Alize Zandwijk voor het Festival De Wereld van Witte de With de voor- stelling Moeders, de vrouw als held. Vijftien Rotterdamse vrou- wen met allerlei verschil- lende culturele achtergron- den bereidden een maaltijd voor het publiek, terwijl zij verhalen vertelden over ge- boorte, leven, eten en dood. De Sprookjestuin van het RO Theater wordt gemaakt vanuit dezelfde grondge- dachte: de mooiste thea trale verhalen en herinne- ringen bevinden zich in de stad. Zeven oudere Rotter- dammers en zeven kinde- ren nemen het publiek mee naar hun dromen over de toekomst, hun liefde, hun hoop en hun herinnerin- gen. Acteurs Rogier Phili- poom en Jacqueline Blom regisseren deze Rotterdam- mers in hun verhalen over overgangsrituelen, verlan- gens en levenswijsheden. De verhalen worden verteld in zeven speciaal voor dit project ontworpen droom- tuintjes. Een jong meisje droomt over wat het leven voor haar kan gaan beteke- nen. Een oude man vertelt over zijn eerste liefde. Iemand anders verpot wat plan- ten of bakt een pannen- koek. Voorstellingen vin- den plaats tijdens het Fes tival De Wereld van Witte de With, van vrijdag 12 tot en met zondag 14 Septem ber. reserveren via 010- 404.70.70. BELGIE/ARDENNEN r iqq TSJECHIE PRAAG 9v p.p.!! USA THE WESTERN HIGHLIGHTS ROTTERDAM - De Engelse straatartiest Julian Beever is druk bezig aan een grote krijttekening in De Koop goot. Beever is wereldbe- roemd om zijn 3D straat- tekeningen. Zijn creaties kenmerken zich door een realistische ruimtelijkheid. Dat komt omdat ze een il- lusie creeren van een derde dimensie in plaats van de gebruikelijke twee dimen- sies zoals we die kennen van tekeningen en schilderijen. Om dit effect te bereiken, maakt.Julian z'n tekening in een vervormd perspec- tief waarbij hij uitgaat van een bepaald standpunt. Het gewenste 3D effect zal dan 00k alleen werken vanuit dit standpunt. Deze tekentechniek is geba- seerd op 'Trompe-l'oeil'. Dat is Frans en betekent letter lijk 'bedrieg het oog' of 'ge- zichtsbedrog'. Deze techniqk werd al in de Griekse oud- heid gebruikt. Bijvoorbeeld bij muurschilderingen om de aanwezigheid van pilaren te suggereren of er werd een illusie van een koepel gesug- gereerd door schilderingen op plafonds. Het Trompe- l'oeil -effect werd in deze ge- vallen meestal bereikt door te spelen met schaduwen en lichtval. Julian Beever - die al snel de bijnaam The Pavement Picasso verdiende - behoort tot de absolute wereldtop op het gebied van 3D straatte- keningen. Zijn creaties wa- ren te bewonderen over de gehele wereld, van Australie tot Argentinie, van Amerika tot Denemarken. Vanaf dinsdag 5 augustus is Julian 00k live te vol- gen in De Koopgoot op het Beursplein in Rotterdam. Het maken van zijn krijt tekening zal minimaal vier voile dagen in beslag nemen. Naar verwachting zal de te kening zaterdag 9 augustus klaar zijn. journaal v lll33SSt3d woensdaq 6 augustus 2008 - TX98 weekbladen —JHWinHTre saw——iii'mucwmmiimbmwwrwwmiii «ii>'r»m m De Belgische schrijver Christophe Vekeman wordt bekogeld met tomaten. foto: Valentijn de Jong I Vertrouwd, verzorgd en voordelig 4/5-daagse autoreis incl. halfpension v.a. E, 1 Oil p.p.!! Verblijf in het Best Western hotel Arlux Ardennes, gelegen in een groene cmgeving even buiten het gezellige stadje Arlon. De uitvalsbasis voor prachtige wandel- en fietstochten in het hart van de Belgische Ardennen of naar het Groothertogdom Luxemburg. Aankomst: iedere maandag en vrijdag van augustus t/m oktober Zie www.vandervalkvakanties.nl/au163 4/5-daagse autoreis v.a. 4/5-daagse vliegreis v.a. 299 p.p,! U verblijft in 4-sterren plus Golden Tulip hotel Diplomat op korte afstand van het centrum. Het hotel beschikt over vele faciliteiten waaronder een ontspannings- en fitnesscentrum. Inhegrepen: 3/4 overnachtingen in luxe 2-pers. kamer en dagelijks ontbijtbuffet. De vliegreis is tevens incl. vlucht A'dam-Praag v.v. per Sky Europe, luchthavenhelastingen en taxen. Zeer gunstige vliegtijdenl Vertrek/aankomstdata: diverse data t/m eind maart. Zie www.vandervalkvakanties.nl/au194 en st103 Voor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of be! 0172 EXTRA VERTREKDATUM 14/9 16-daagse rondreis v.a. 1575 ppm Boek nu deze zeer complete rondreis door het mooiste natuurlijke gedeelte van Amerika! Aanschouw de unieke natuurpracht van Yosemite N.P., de kleuren in Zion, de Painted Desert en de indrukwekkende Grand Canyon. Daarnaast zijn de steden Las Vegas en Los Angeles een bezoek meer dan waard! Een onvergetelijke ervaring! Vertrek: 28/8,14/9,12/10,23/10 Zie www.vandervalkvakanties.nl/vb104 46 96 96 Julian 'The Pavement Picasso' Beever werkt aan een kunstwerk in De Koopgoot.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23