Gemeenteberichten j| Impuls voor jeugdbeleid in Schiedam Artoteek wordt Centrum voor Beeldende Kunst College stelt kaders uitvoering Wmo vast Parkeren achter station Schiedam Centrum weer twee euro per dag i mm gemeente Schiedam i. -,,i< 8., Iff WWII! •1 In het collegewerkprogramma staat de ambitie verwoordt dat geen Schiedamse jongere mag uitvallen en moet mee kunnen draaien in de maatschappij. Het Schiedamse col lege van B&W zet deze ambitie kracht bij door het vaststellen van de kadernota Jeugdbeleid onder de titel 'Jong zijn in Schiedam: ieders zorg!'. Een goede toekomst moet voor alle Schiedamse jeugdigen weg- gelegd zijn en met de maatrege- len die via de kadernota worden uitgevoerd moet het mogelijk zijn jongeren op een volwaardige wijze te laten participeren in de samen- leving. Er wordt daarbij niet alleen naar de schoolsituatie van jongeren gekeken. Ook eventuele problemen thuis, bij het werk, in de vrije tijd en de openbare ruimte krijgen aandacht. In totaal zijn 34 ambities verwoordt. Een greep hieruit: Een belangrij- ke ambitie is dat eind 2008 in de wijk Nieuwland het eerste van de twee Centra voor Jeugd en Gezin zijn deuren opent. Hier kunnen ouders en jongeren met al hun vragen rond opvoeden en opgroeien terecht. Wethouder Daskalakis zal, wanneer zich echte crisisgevallen voordoen, uiteindelijk persoonlijk de leiding nemen in het bij elkaar brengen van alle betrokkenen. Schooluitval wordt tegengegaan door het team van leerplichtambtenaren met een formatieplaats uit te breiden. Deze kijkt onder meer samen met de jongere wat belemmeringen zijn om naar school toe te gaan en hoe die pro blemen kunnen worden weggenomen. Jongeren die individuele begeleiding nodig hebben, zullen deze krijgen van het Jeugd Interventie Team. Pro- bleemjongeren moeten snel in beeld zijn en daartoe wordt 'Multisignaal' ingevoerd. Hierdoor kunnen hulp- verleners sneller herkennen dat meer- dere organisaties met een jongere be- moeienis hebbenOok zullen dejeugd- interventieteams worden uitgebreid. Wethouder Daskalakis benadrukt dat het belangrijk is om jongeren met problemen te helpen en goed op te vangen, maar dat het gelukkig met de meeste jongeren in de stad goed gaat. "Sommige hebben een extra steuntje in de rug nodig. Daar kunnen we nu op verschillende manieren voor zorgen." De gehele nota is te vinden op de gemeentelijke website www.schiecjam.nl. De gemeenteraad moet de nota nog definitief vaststellen. De huidige Artoteek moet uit- groeien tot een volwaardig Centrum voor Beeldende Kunst (CBK) in Schiedam. Het college heeft dinsdag 29 juli besloten om extra geld uit te trekken voor die transformatie. Verantwoordelijk wethouder Menno Siljee is blij met de nu gekozen formule: Op deze manier kunnen we de kunstuitleen behouden, zoals ook de gemeenteraad wil, maar wel op een moderner leest schoeien die veel meer Schiedammers zal aan- spreken." Doelstelling van het toekomstige CBK is om zoveel mogelijk mensen met actuele beeldende kunst, cultuur en creativiteit in contact te brengen. Naast de (traditionele) kunstuitleen zal het nieuwe CBK ruimte bieden voor: - een servicebureau waar kunstenaars terecht kunnen met allerhande vra gen en van waaruit cursussen gege- ven worden - een projectbureau van waaruit partici- patieprojecten worden gestart, educa- tieve projecten worden georganiseerd en opdrachten aan kunstenaars en instellingen worden verstrekt. Participatieprojecten, Uitleen en Ser vice: dat zijn de drie pijlers voor het centrum. De Artoteek aan de 's Graveland- seweg is sinds 1 juli gesloten. Het nieuwe centrum vindt tijdelijk onder- dak voor een periode van enkele jaren in de Boterstraat 81. De realisatie van het CBK zal in verschillende fasen verlopen. In november 2008 zal de Artoteek worden heropend op de nieuwe locatie in de Boterstraat. Verwachting is dat in maart 2009 het CBK geopend zal worden. Het Schiedamse college van B&W ziet de Wet maatschappelijke onder- steuning (Wmo) als een kans en een stimulans om breed in te zetten op het vergroten van de participatie van burgers aan de samenleving. Daarom heeft het college haar visie op de uitvoering van de Wmo in Schiedam onder de titel "Verbinden is de kunst' vastgesteld in de Beleidsnota Maat schappelijke Ondersteuning - 2008- 2012. Deze kadernota is leidend bij de beleidsontwikkeling op alle on- derwerpen die gerelSteerd zijn aan de Wmo, zoals zaken op het gebied van zorg en welzijn. Met de nota voldoet de gemeente meteen aan de wette- lijke verplichting om tenminste een keer in de vier jaar verantwoording af te leggen over het gevoerde beleid en haar voornemens voor de komende jaren bekend maken. Verantwoordelijk wethouder Daska lakis ziet als doel van het plaatse- lijke Wmo-beleid in de eerste plaats het creeren van maatregelen die de zelfredzaamheid en deelname aan de samenleving van Schiedammers optimaliseren. Het tweede doel van de wethouder is ook om een vangnet te bieden voor Schiedammers die voor korte of langere tijd niet in staat zijn zichzelf te redden. De gehele nota is te vinden op de gemeentelijke website www.schiedam.nl. De gemeenteraad moet de nota nog definitief vaststellen. Het parkeertarief achter station Schiedam Centrum gaat weer terug naar het oude bedrag van twee euro per dag. Dat is het resultaat van intensieve onderhan- delingen van wethouder Maarten Groene met de eigenaar van het terrein, NS Poort. In opdracht van NS Poort zijn be gin dit jaar tweehonderd en vijftig tijdelijke 'Park en Ride' plaatsen achter het station aangelegd. Deze parkeerplaatsen dienen deels ter vervanging van het gemeentelijke parkeerterrein dat door de bouw van het DCMR -gebouw moest verdwij- nen. Afgesproken was dat daar het al bestaande tarief van twee euro per dag gehandhaafd zou blijven. Die afspraak werd echter niet goed in de praktijk gebracht. NS Poort is hier direct op aangespro- ken en heeft de tarieven vervolgens verlaagd, maar ook de nieuwe prijzen waren nog niet conform de afspraken. Daarover is opnieuw overleg geweest met NS Poort. Het tarief is inmiddels weer terug op het oude bedrag. "Ik ben zeer tevre- den dat de onderhandelingen tot het gewenste resultaat hebben geleid", aldus wethouder Maarten Groene. Het parkeerterrein is bestemd voor reizigers met het openbaar vervoer. Als de bezettingsgraad te hoog wordt, heeft NS Poort de moge- lijkheid om vanaf 2009 te gaan differentieren met het tarief om zo te zorgen voor voldoende parkeer- plekken voor OV-gebruikers. Op het moment dat de P+R garage in fase 5 van Schieveste haar deu ren opent zal het tijdelijke parkeer terrein verdwijnen. Wet bodembescherming Beschikking (Burgemeester Honnerlage Gretelaan 159 te Schiedam) Onderwerp Op grond van de artikel 28, 29, 37 en 39 van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van in- genieursbureau Oranjewoud, namens Woonplus Schiedam, voor de locatie Burgemeester Honnerlage Gretelaan 159 te Schiedam (postcode 3100 AA), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie H nummers 1477, 1525, 1526, 1712,1713,2458 (gedeeltelijk) een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek een uitspraak inzake de emst van een geval van bodemverontreini- ging en de spoedeisendheid van de uit te voeren sanering alsmede het verzoek in te stemmen met het saneringsplan. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aanlei- ding van de melding voornemens zijn te besluiten: dat op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemveront- reiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; dat geen sprake is van zodanige risico's als bedoeld in artikel 37, lid 1 van de Wet bodembescherming dat spoedige sanering noodzakelijk is; om instemming te verlenen met het saneringsplan als bedoeld in artikel 39, lid 2 van de Wet bodembescherming; Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 30 juli 2008 gedurende 6 weken inzien bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Beroep Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 8:1 van de Alge- mene wet bestuursrecht beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Beroep kan niet worden ingesteld door belanghebbende die geen zienswijze hebben ingediend op de ontwerpbeschikking. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt 6 weken. De termijn voor het indienen van een beroepschrift vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer, en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 795. Wbb-code: SC060600363 Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV verleend voor het rooien van: Schiedam is een kapvergunning - 1 Peer, in verband met overlast, staande in de zijtuin van het pand Molensingel 105, 3121 VL Schiedam Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag van verzending van de vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kun nen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzie ningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw W. Dharmlal, tel: (010) 2191790. a ucc

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4