Ballonnen oplaten voor de vrede Bas verkast van Broersveld naar Buitenhaven Nieuwe Bas wordt twee verdiepingen hoog Smaakvol buurtontbijt Buurtontbijt volgend jaar een heuse happening ■H Noodwinkel maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Krantnetel Gaat het economisch nou wel ofniet goed in Ne- derland? Ik kan er, eerlijk gezegd, geen touw meer aan vast knopen. De ene dag blijkt het vertrouwen van de consument volkomen weg, het andere mo ment verschijnt er op mijn beeldscherm weer een bericht dat we aan het opkrabbelen zijn. Ook in Schiedam wordtflink wat papier verspild aan het thema 'economie' de laatste tijd. Het Cen trum Signaal, uitgegeven door het Centrumma- nagement, komt met positieve berichten: 'Schie dam zit economisch weer in de lift'. Oh, denk ik dan. En een berichtje van wethouder Siljee. 'Een kwart minder bezoekers in het centrum, maar het dieptepunt hebben we gehad'. Echt, ik ben een van nature positief ingesteld mens, maar alsje ditjaar najaar hoort denkje toch wel eens: maar wanneer gaat het dan eens echt de goede kant op met het centrum? Zelfmoet ik ook de hand in eigen boezem steken en eerlijk bekennen als inwoner van Noord nauwe- lijks het centrum te bezoeken. Op die paar keer per jaar na dat ik er echt naartoe moet, voor goede kin- derschoenen bijvoorbeeld, of mooie laarzen voor mezelf of als ik iets vergeten ben bij de Hema. Dan loop ik daar precies een stukje van de ABC-garage naar die speciaalzaak waar ik voor kom en soms nog een rondje extra 'omdat ik er toch ben', maar vrolijk word ik er niet van. Het liefst zou ik zien dat er hier in Hof van Spaland een lekkere Hema kwam, dan hoefde ik ook daar de stad niet voor in. Des te dapperder vind ik het van de ondernemers diejuist nu iets nieuws beginnen op de Hoogstraat. En dan niet zomaar een winkeltje, maar echt iets leuks op poten zetten. Zoals kapper Colle bijvoor beeld die straks een mega-beautycentrum in hart- je stad neerzet of die mensen die pas die leuke kof- fiezaak zijn begonnen met heerlijke spullen van Koekela. Eigenlijk verdienen zij beter, ook van mijn kant. Een voornemen dus voor na de vakantie: ik pak straks wat vaker defiets, die ik in het centrum lek- ker gratis kan parkeren, en ga kijken hoe de vlag er bijhangt en of die lang, langverwachte opwaart- se spiraal al te zien is. SCHIEDAM - Bewoners van de Kerklaan begonnen zaterdag de dag met een gezamen- lijk 'straatontbijtje'. Daarna vertrok het gezelschap op de fiets voor een vaartocht met de fluisterboot, die een van de bewoners op de onlangs gehouden veiling voor het nieuw te bouwen Hospice had gekocht. Toen een van de bewoners in het theater aan de Schie bij de veiling een bod had gedaan op een tocht met de fluisterboot, ontstond al snel het idee om hier een 'straat ontbijtje' voor de buurt aan te koppelen. „Helaas moes- ten we nu door omstandig- heden kiezen voor 2 augus tus waardoor slechts 18 per- sonen konden deelnemen. De reacties uit de buurt zijn echter zo aanmoedigend dat we voor volgend jaar inzet- ten op zo'n 50 personen", zegt Martien Rooijackers, initiatiefnemer van de hap pening. „We willen dan de hele straat afsluiten en er een echte buurthappening van maken. Deze start is een goede try-out voor iets wat kan uitgroeien tot een jaar- lijks evenement." De lange tafel was feestelijk gedekt en na een toast met 'bubbels' lieten de buren zich het uitgebreide ontbijt goed smaken. Gelukkig waren de weergo- den dehnitiatiefnemers goed gestenad. Footzy Ballonnendag voor War Child SCHIEDAM - Bij Zwembad Groenoord gingen afgelo pen donderdag tientallen oranje ballonnen de lucht in voor War Child. Het zwem bad deed voor de tweede keer mee aan de Nationale Footzy Ballonnendag, die landelijk voor de zevende keer werd gehouden. Maar liefst 50.000 oranje ballonnen werden in het ge- hele land vanaf campings, bungalowparken, zwemba- den en attractieparken de lucht in gelaten. Voor maar een euro per stuk kon je hen ballon ko- pen waarvan de gehele op- brengt ten goede komt aan programma's van War Child in Israel en de Palestijnse gebieden. Kinderen heb ben hier veel te lijden onder het conflict in dat gebied en groeien op in een omgeving waar geweld onderdeel is van het dagelijkse leven. War Child ondersteunt ver- schillende lokale organisa- ties in de regio, die kinde ren en jongeren leren be ter naar elkaar te luisteren en kritisch na te denken. Daarnaast verzorgen de organisaties daar creatieve activiteiten zoals dans, the ater, schilderen en sport voor kinderen die het erg- ste lijden onder de omstan- digheden. Footzy heeft tot nu toe al 461.881 euro opgehaald in zes jaar tijd voor War Child. Omdat dit jaar weer meer organisaties mee hebben gedaan, hoopt Footzy dit bedrag flink te verhogen. Je bent wat je eet SCHIEDAM - In Pand Paulus is tot en met 30 augustus de smaakvolle expositie en kunstproject 'Je bent wat je eet' te zien, een groepsex- positie die is samengesteld door Vera Harmsen. Ook bij restaurant Lepels is een deel van de collectie te zien. Onder leiding van Vera Harmsen hebben 25 kun- stenaars vorm gegeven aan verschillende aspecten van eten. Het kunstproject wordt op zaterdag 30 augustus afge- sloten met een groots spek- takel van 13.00 tot 17.00 uur. Die ochtend is er eerst een workshop voor kinderen in het Stedelijk Museum, daarna barst het spektakel los bij Pand Paulus aan de Korte Haven 125 en bij Le pels Eten I Drinken. Tussen Pand Paulus en restaurant Lepels komt er een lang lint van tafels waaraan allerlei activiteiten plaatsvinden die iets te maken hebben met eten of kunst. De opening wordt verricht door een muziekboot, daar na is er onder meer een Ja mie Oliver look-a-like con test, een kookwedstrijd ge organiseerd door restaurant Lepels. Marian Kastelein komt met speciale likkleding onder de noemer 'Modellen om op te vreten'. 's Avonds worden er in het Filmhuis 'films on food' ver- tolkt. door Frank Willemse SCHIEDAM - De noodwinkel moet er over drie maanden staan. Vorige week begon de sloop van het oude, ver- vallen parkeerterrein aan de Buitenhavenweg. Daar- heen verkast begin oktober Bas van der Heijden met al zijn rekken, vakken en kas- sa's. Bas gaat voor twee jaar weg uit het Broersveld waar de oude vestiging totaal ver- nieuwd wordt. Een ongeruste bewoner van de Buitenhavenweg komt vragen of de slopers niet zijn huis beschadigen. Uit- voerder Bjorn Emor stelt het echtpaar gerust. De saneer- der uit Maasland adviseert foto's te maken en verzekert dat als er schade is 'we dat regelen.' Graafmachines ha- len leidingen en puin weg. En ontdekken de funda- menten van een grote kel- der. Die wordt uitgegraven en geegaliseerd. De archeo- logische dienst BOOR komt binnenkort ook graven naar overblijfselen uit de middel- eeuwen van dit 'buitendijkse land'. Moeilijk voor te stellen dat hier, tussen de rommel, over drie maanden de winkel van Bas komt te staan. Een joe- kel van een gebouw met er- omheen meer dan 110 par- keerplaatsen. De tekenirtg in de schaftkeet van de slo- per verduidelijkt: een grote noodwinkel van geschakel- de portocabines die de helft van het terrein van 6000 vierkante meter in beslag neemt. Ernaast schuine par- keervakken en een tijdelijke, discrete parkeergang naar het erotische warenhuis aan de Rotterdamsedijk. Die bu ren van de Rotterdamsedijk kijken uit op de nieuwe Bas maar zijn wel het gratis par- keerplekje kwijt. Naast daarover klagende buren zijn er ook bewoners die het opknappen toejui- chen. „Het is een honden- stront-veldje, waar iedereen rotzooi in dumpt", klaagt een bewoonster. Zij ziet een tijdelijke vestiging van Bas wel zitten. Hoe de nieuwe vestiging van Bas op het Broersveld er precies uit komt te zien, weet ook de vestigingsmanager, Remco van Dam, niet. Wel hangt er buiten een 'artist impres sion' van de nieuwbouw met brede ingangen en een nieuwe voorgevel. Bekend is dat ook het ernaast gelegen pand van de Herenstraat bij de renovatie betrokken is. Daar moet (inpandig) gela- den en gelost worden. Over twee jaar komt Bas weer terug naar het cen trum. Het nieuwe gebouw telt dan twee etages. Daarvoor is wel een zoge- naamd rollend tapijt nodig waar je, met wagentje en al, naar de eerste verdieping rolt. woensdaq 6 augustus 2008 - XQ83 KARIN MOERMAN Bewoners van de Kerklaan begonnen de dag afgelopen zaterdag met een heerlijk buurtontbijtje. Een van de be woners had dit georganiseerd, voorafgaand aan een tocht met de fluisterboot. Bij Zwembad Groenoord gingen afgelopen donderdag weer heel wat ballonnen de lucht in voor War Child. Foto: Bart Bos De Bas op het Broersveld gaat op de schop. Over twee jaar moet hier een nog veel gro- tere Bas verrijzen met brede ingangen en een nieuwe voorgevel. roto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 7