Eerst kopen of eerst verkopen? BELEEF DE MEESI HISTORISCHE EEYEN00RD-AV0ND VAN JE LEVEN! w Verzekering tegen dubbele woonlasten www.feestvandeeeuw.nl Belastingdienst keurt halal hypotheek af maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen De halal-hypotheek klonk als de manier voor moslims om een huis te kopen. He- laas blijft het voor moslims voorlopig onmogelijk een islamitisch verantwoorde hypotheek af te sluiten. De Belastingdienst heeft na- melijk een constructie met een alternatief voor rente- aftrek afgekeurd. En zonder deze renteaftrek wordt de halal-hypotheek te duur. Het alternatief hield in dat bezitters van een halal-hy potheek geen renteaftrek maar winstopslag moesten betalen. Volgens Bilaa-Riba Islamic Finance Leiden, het bedrijf dat de constructie voorlegde aan de Belastingdienst, zou deze winstopslag aftrekbaar zijn voor de inkomstenbe- lasting. De Belastingdienst besliste anders. Vorig jaar keurde de Belastingdienst ook al een voorstel van Bi laa-Riba af. Uit een eerdere studie van de Nederlandse Bank en de Autoriteit Financiele Mark- ten blijkt dat renteaftrek en de overdrachtsbelasting de grootste hindernissen zijn voor halal-hypotheken. Ha- lal-hypotheken zijn bedacht omdat moslims vanuit hun geloofsovertuiging geen rente mogen betalen of vra- gen. Wat is verstandig? Eerst verkopen of eerst ko pen? Dat is de belangrijkste vraag die een huiseigenaar met verhuisplannen zich moet stellen. De juiste volg- orde van handelen beperkt namelijk het risico op twee huizen tegelijkertijd bezit- ten of dakloos worden. Maar wat is het verstandigst? Zoekt de potentiele huizen- koper een type huis dat re- gelmatig te koop staat, dan is eerst het eigen huis verkopen verreweg het verstandigst. De kans is immers groot dat zodra de eigen woning ver- kocht is, de gewenste nieuwe woning op de markt is. Het risico hiervan is wel dat men tijdelijk zonder huis kan ko- men te zitten. Stel daarom de opleverdatum van het oude huis ruim genoeg. In de tussentijd kan het nieuwe huis gekocht en eventueel verbouwd worden. Een tweede mogelijkheid is eerst een huis te kopen en dan pas de eigen woning te verkopen. Deze strategie brengt het risico met zich mee iemand met twee hui zen komt te zitten en dus dubbele maandlasten krijgt. Als een potentiele koper een uniek huis op het oog heeft en zwaardere financiele las- ten het hoofd kan bieden, is dit de beste optie. Om dubbele lasten toch zo- veel mogelijk te voorkomen, is het verstandig dat de koper tijdens de onderhandelingen een uiterste opleverdatum probeert af te spreken. In de koopovereenkomst komt dan te staan dat de woning bijvoorbeeld uiterlijk over zes maanden wordt opgele- verd of in overleg eerder als de koper zijn eigen woning voor die tijd heeft kunnen verkopen. Dit geeft de koper extra tijd om zijn oude wo ning te verkopen en biedt de verkoper voldoende zeker- heid. Koop zonder zorgen Eerst de eigen woning verkopen en dan kopen of toch andersom? Voor veel huiseigenaren is dit een di lemma. De Hypotheekshop springt hierop in en komt in samenwerking met Woon- Rust met de 'Koop Zonder Zorgen'-verzekering. Een verzekering tegen dubbele woonlasten bij de aankoop van een nieuw huis. Met de 'Koop Zonder Zor gen'-verzekering wordt een percentage van de huidige bruto maandlasten verze- kerd. Wanneer er dubbele maandlasten ontstaan, ontvangt de verzekerde een uitkering om deze maand lasten af te dekken. Het verzekerde bedrag is vari- abel. De verzekering keert uit over een periode van maximaal twaalf maan den. Entreeprijzen: tribunekaarten 35,- en veldkaarten 45,-. Voor het Familievak betaalt iedere volwassene die zich laat begeleiden door een jongere t/m 14 jaar 30,- en de jongere betaalt 20,-. Kaartverkoop Familievak uitsluitend via Feyenoord Klantenservice (telefonisch en aan de loketten). Overige kaarten zijn verkrijgbaar via de TicketBox-verkoop- punten, www.feestvandeeeuw.nl en aan de loketten Feyenoord Klantenservice. De Kuip opent haar deuren om 18.00 uur. woensdag 13 augustus 2008 - X085 Wat de beste strateqie is, hangt af van de situatie. ■jpm De 'Koop Zonder Zorqen'-verzekerinq biedt kopers dui- delijkheid en zekerheid. Mede mogelijk gemaakt door: Partners: c>Q® 2°0& City of Rotterdam V E R V A T ||ijnmond A Sport erekl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 13