Akoestische bluesroute in het centrum Het 'vakantiewerk' van burgemeester Bruinsma m Fotowedstrijd 'Fauna 2008' van start Dance Parade: 'Shut the fuck up, Ivo Opstelten!' Expositie Arthur Bierhuize in Maassiuise Passage Beestenboel maasstad Regio weekbladen hh Blues in de tuin en op het terras VLAARDINGEN - Na het succes- vol verlopen Bluesfestival 'Kroeg Blues' in Vlaardin- gen, afgelopen april, besloot Auke Bergsma's Blueskan- toor een tweede evenement te organiseren in de zomer, namelijk de 'Akoestische Bluesroute'. Dit zal plaats- vinden op zondagmiddag/ avond 31 augustus. De 'Akoestische Bluesroute' is een route langs alle cafes, restaurants en terrassen die mee willen doen aan dit evenement. Artiesten spel- en akoestisch, wat betekent licht versterkt of soms 00k zonder versterking, zodat de geluidsoverlast mini- maal is en er bij mooi weer 00k op het terras of in de tuin gespeeld kan worden. Op 10 vaste locaties en op diverse terrassen en in tuinen, waaronder de bin- nenplaats van het Stadhuis, in het centrum van de stad treden vanaf 13.00 uur blue- sartiesten op uit binnen- en buitenland: Big Bo, Johnny Upright Trio, Paul Robbert Trio, Guy Tortora (USA), Arthur Ebeling, Ernest van Aken, Gary Preston Anita Bonkowski (Canada), Tim o'Connor Lex Froeling, The Delta Cousins, Little Louis, Bonetones en The- Shiner Twins. De opening van de 'Akoest ische Bluesroute' is om 13.00 uur op de binnenplaats van het stadhuis en wordt ver- richt door Jan Robberegt, wethouder Kunst Cultu- ur, waarna de eerste blue- sact: Little Louis, zal op- treden.Tim o'Connor Lex Froeling lopen daarna de bluesroute en zullen op de terrassen en in de tuinen een aantal nummers ten ge- hore brengen. Echte bluesliefhebbers moeten dus zaterdag 31 augustus in het centrum Vlaardingen zijn. Van 13.00 tot 22.00 uur zijn er ver- schillende bluesoptredens geprogrammeerd. Voor meer informatie en het pro- gramma zie: www.blueskantoor.nl. waterweg - Tijger is een gecas- treerde kater van ongeveer 8 jaar oud. Hij is gevonden en helaas niet meer opgehaald door zijn eigenaar. Tijger is een hele lieve kroelkat. Tij ger heeft het aan zijn lever en staat hiervoor op speci- aal dieetvoer. Bent u net zo gek op kroelen als Tijger en vindt u zijn dieetvoer geen probleem? Kom dan eens kennismaken! Meer informatie over Tijger en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierente- huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die- rentehuis is geopend van maandag tot en met zater dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35 SCHIEDAM - Dierenbescherm- ing Schiedam organi- seert voor de 4e maal een fotowedstrijd waarvoor landelijk foto's kunnen wor den ingezonden. De wed- strijd is jaarlijks terugker- end en bedoeld voor mensen met liefde voor fotografie in combinatie met dieren. Het Schiedamse initiatief is bijzonder succesvol. In 2007 stopte de teller van het aantal inzenders pas op 247. Voor 2008 is het the- ma 'Dier en kind' gekozen. Gezocht wordt naar degene die de mooiste diervrien- delijke foto van zijn of haar huisdier weet te maken sa- men met een kind. Meed- ingende foto's kunnen uiterlijk tot 15 September ingeleverd worden. Een deskundige jury bestaande uit Tineke de Lange (do- cente fotografie aan de Wil- lem de Kooning Academie), fotograaf Arie van der Waal en Dierenbescherming- voorzitter Andrea ter Veer beordeelt de inzendingen. De winnaar ontvangt zijn foto afgedrukt op canvas. De tweede en derde pri- jswinnaar ontvangen een cadeaubon van Foto van der Waal uit Schiedam. De winnende foto's worden op zaterdag 4 oktober on- thuld door burgemeester Wilma Verver-Aartsen. De beste 10 worden een jaar lang permanent opgesteld in de ontvangstruimte van Dierentehuis Hargahoeve. De top 75 kan op Open Asieldag in het Schiedamse asiel bekeken worden. Info: www.hargahoeve.nl/ HomepageFauna.html VLAARDINGEN - Burgemeester Bruinsma gaat deze week mee met een hulpkonvooi naar Kiev in Oekra'ine. Hij bestuurt een van de tien vrachtwagens. Voor het tweede jaar rijdt Truck Aid Limburg (TR AL) naar Oekra 'ine om hulpgoederen af te leveren bij kindertehuizen, ziekenhuizen en scholen. De Vlaardingse Stichting Spoet- nik, die dit jaar haar 15-ja- rig bestaan viert, vult negen trucks met hulpgoederen en de Stichting Humanitaire Hulp Kinderen Oekra'ine uit Tilburg neemt de tiende truck voor haarrekening. TRAL bestaat uit eigen ri- jders uit Limburg die jaarli jks een sponsoractie organ iseren voor Nederlandse hu manitaire organisaties met Burgemeester Bruinsma bestuurt een van de tien vrachtwagens van het hulpconvooi naar Kiev. activiteiten in Oost-Europa. TRAL stelt de vrachtwa gens gratis ter beschikking. Limburgse trucks komen in Vlaardingen aan op don- derdag 14 augustus. Spoet- nik laadt aan de Energieweg 2 vanaf half tien's ochtend trucks in. Op zaterdag 16 au gustus vertrekt het kpnvooi vanaf een truckstop aan de grens bij Venlo. Vanuit Venlo gaat de route door Duitsland en Polen. Een Oekraiense chauffeur voert het konvooi aan. Na zo'n 2000 kilometer bereiken de trucks op de vi- erde dag Kiev, waar de Ned erlandse imbassadeur Ron Keller het konvooi verwel- komt. Sinds 1993 is Spoetnik actief met het brengen van hulp en opzetten van projec- ten in Oekra'ine. Het konvooi in augustus komt bovenop de ongeveer twintig trans- porten van hulpgoederen die Spoetnik het hele jaar door organiseert. Burgemeester Bruinsma is een warm pleit- bezorger van de activiteiten van de Stichting. Op de site van Spoetnik, www.spoet- nik.nl, is meer te lezen over de activiteiten. Hoewel het voor Burgemeester Bru insma de eerste reis naar Oekra'ine is, zijn transporten voor het goede doel hem niet vreemd. Zo nam hij in 2006 al samen met een wethouder plaats achter het stuur van de brandweerauto die Vlaardin gen schonk aan partnerstad Moravska Trebova. Deze zomer doet hij dus wederom 'vakantiewerk' achter het stuur van een vrachtwagen. Na aankomst gaan de go- ederen uit Nederland naar douaneloodsen in Kiev en Lviv, waarna ze na vrijgave hun weg zullen vinden naar kindertehuizen, ziekenhui zen en scholen in het door overstromingen getroffen gebied in het westen, maar 00k in de rest van het land. Er worden in Vlaardingen wagens geladen met o.a. schoolmeubelen en zieken- huisbedden. Hazenberg de Echte Bakker Vlaardings Boekbeeld 'Hazenberg de echte bakker, 40 jaar in haringstad Vlaardingen' is een leuk bedrijfs- en persoonlijk 'ego document' waar- mee bakker Frans Hazenberg niet al- leen de geschiede- nis van zijn Vlaard ingse bakkersbesta- an uit de doeken doet, maar tevens het stokje van zijn bakkerij over heeft gedragen aan zijn zoon Frank. Voor 'Het mooiste beroep van beroep van de wereld' stond Frans 40 jaar geleden voor het eerst midden in de nacht om 1 uur op. 'Vandaag vroeg uit bed, alleen op straat in de nacht. Rust, leegte, wat een pracht. In de bakkerij eerste een sterke bak. Productie starten, de planning is strak. Samen zorgen voor het dage- lijkse brood. Dat voelt nog eens trots en groot. Dagelijks in het ochtendgloren, wordt ons broodgeboren.' De poezievan een bakker die op ouderwetse wijze van zijn ambacht houdt en geniet. Schoondochter Gertruud maakte de ets die op de omslag van het geschriftje prijkt. Een witte boterham belegd met een haring. Treffend beeld van waar het in Vlaardin gen altijd al om ging. De geschiedenis eindigt met de ridder- orde die Frans van Oranje Nassau kreeg. Een geschiedenis die daarna gelukkig wordt voortgezet door zoon Frank die tussen de broden door laat zien hoe ze gebakken worden. Gedrukt door Stout Grafische vormgeving werd 'Hazenberg de echte bakker, 40 jaar in haringstad Vlaardingen' door de bakker zelf geschreven en uitgegeven en zolang de voorraad strekt voor alle klanten gratis verkrijgbaar in de filialen in de Versstraat en op hoek Hoogstraat/ Korte Hoogstraat. De winnaar van het boek 'Handhaven onder de nieuwe orde', namelijk Hans van Aalst, kan een exemplaar ophalen bij boekhandel Van Leeuwen, Broersvest 85 in Schiedam. De winnaars van het boekje 'Vlaardinger Ambacht, daar ge- beurt het', namelijk Paul Meuldijk, Peter Dessens en Dick van Oosten kunnen een exemplaar ophalen bij Streekmu- seum Jan Anderson, Kethelweg 50 in Vlaardingen. Maass tad Weekbladen verloot onder lezers enkele exemplaren van het boekje 'Hazenberg de echte bakker, 40 jaar in haringstad Vlaardingen'. Om in aanmerking te komen stuur een e-mail naar s.schaper@maasstad.nl of een briefkaart naar Maass tad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162,3000 BD Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek waarnaar u wilt meedingen. MAASSLUIS - Arthur Bier huize exposeert tot 13 Sep tember in de Passage aan de Noordvliet 37 in Maassluis. De kunstenaar maakt zijn werk door te kijken. Kijken in musea en kijken naar het werk van andere beeldend kunstenaars, professionals en niet in het minst ama teurs. Bij het bekijken van kunst gaat het, volgens hem, altijd om de verwondering. De Pastels zijn te zien in de cursusruimte van Praktijk Tekeninzicht in de Passage. Bierhuize is zelf op don- derdagmiddag aanwezig. woensdag 13 augustus 2008 - WX91 1 ,£r p jPWif Huisdieren in combinatie met kinderen zijn een qeliefd en veel voorkomend onderwerp in de fotografie. Zie hier een treffend voorbeeld van Maasstad huisfotograaf Roger van der Kraan 40 jut m Hwtingstxd VU«/4t«f*a LEZERSACTIE Dansadepten keerden zich tegen burgemeester Opstelten die vindt dat de Dance Parade een kritische grens heeft bereikt door overvloedig alcohol- en drugsgebruik. 'Shut the fuck up!' klonk het door 00k DJ Ronald Molendijk.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 15