'Een medaille is een reele kans' Selectie Tettelaar en Stelleman ondanks bond Wielerkoers is slijtageslag Feyenoord pas na rust met vedettten De Poel en Van Ginneken nieuwe leiders klassement Gophers naar mega-winst Keeperschool toe aan 2e sessie Deltasport opent met gelijkspel Verburg in voorbereiding op NK Dubbele titel Thijs Smets Schultz naar Vlaardingen belangstellenden voor jubileumwedstrijd maasstad Waterweg/Sportjournaal weekbladen Sportflitsen honkbal - De honkballers van Van Dijk/Gophers hadden zon- dag maar 6,5 innings nodig om het Schijndelse Starlight van zich af te schudden. Al na 2 innings was een voorsprong van 13-1 genomen. In de 2 navolgende slagbeurten werd de mar ge tot 18-2 vergroot waarna Gophers zich beperkte tot con- solideren. De snelle winst, 2,5 uur, betekent dat de Maasslui- zers koploper Yellow Rangers uit Tilburg op de hielen blijven zitten. Mogelijk valt komende zondag de beslissing in de 3e klasse D als Gophers naar Tilburg reist. Alleen met winst op Yellow Rangers blijft Gophers in de race voor de titel. VOETBAL - De Vlaardingse keeperschool van Fred Scheffers start 7 September met haar 2e sessie. Inmiddels hebben zich 16 keepers voor de uitgebreide bijscholing voor keepers inge- schreven. Gedurende 8 weken worden de deelnemers onder- worpen aan een breed aanbod aan oefeningen waardoor de keepers na 8 weken meer vertrouwen krijgen en zich tijdens wedstrijden beter manifesteren. Keeperschool Vlaardin- gen is weer neergestreken op het kunstgras van DVO'32 en biedt haar cursus aan op zondagochtenden. De kosten voor 8 trainingen bedragen 115 euro. Wie de 2e maal deelneemt, betaalt 89,00 euro. Meer informatie: www.imonline.nl/kee- persinfo of 06-45598345. VOETBAL - Deltasport heeft de eerste oefenwedstrijd onder leiding van trainer Robert Verbeek afgesloten met een ge lijkspel. De Vlaardingse 2e klasser speelde tegen te klasser Rijsoord, 1-1. In de selectie ontbraken nog enkele potentiele basisspelers wegens vakantie. Daarnaast kampt Deltasport met enkele geblesseerde spelers. Na een wat aftastende peri- ode bracht Melvin Leerdam Deltasport naast Rijsoord. TRIATLON - De 7-jarige triatleet Luke Verburg heeft in voorbe reiding op het NK triatlon in Aalsmeer de 1/16 triatlon van Kamperland gewonnen. Verburg bereikte na 44 minuten en 41 seconden de eindstreep. De Schiedammer stelde zijn overwinning veilig met een snelle looptijd. Paralympics MAASSLUIS - De jubileum wedstrijd Excelsior Maas- sluis-Feyenoord trok vrij- dag 8 augustus zo'n 3000 belangstellenden. Een aan- tal waarvoor organisatoren Breevaart en Van der Sar vooraf tekenden. De voet balfans kregen een onder houdende pot voorgescho teld waarin Excelsior Maas- sluis, nog maar een week in training, duidelijk tekort kwam. Tot de rust werd de schade nog beperkt gehou- den, 0-3. Feyenoord speelde in de beginfase dan 00k met een soort 'Jong Feyenoord'. Pas na rust werden vedet- ten als Jon Dahl Tomasson, Giovanni van Bronckhorst, Denny Landzaat en Tim de Cler ingezet waarna Fey enoord ontspannen spelend de marge oprekte tot 0-7. Na afloop was het een run het veld op door vele hand- tekeningenjagers. Giovan ni van Bronckhorst, Ron Vlaar, Gertjan Verbeek, Tim de Cler, Luigi Bruins, Leroy Fer en de weer fitte Kevin Hofland bleken het meest in trek. Opvallende afwezige was scheidsrech- ter Dick Jol. Tot teleurstel- ling van Excelsior-M kon de aangetrokken leidsman in de ogen van de KNVB geen genade vinden. De bond die een conflict heeft met Jol, besliste formeel dat Jol geen door de bond erkende scheidsrechter meer is en daarom deze jubileumwed strijd niet mocht leiden. Amateur-arbiter Rene Sin- ke verving hem. vlaardingen - Skeeleraar Thijs Smets heeft zich na het teleurstellend verlopen EK in Denemarken, waar de Vlaardinger veel pech kende, gerevancheerd op het NK op de weg. Op Flevonice werd de jonge Vlaardinger zaterdag 2 maal Nederlands kampioen. Smets was de snelste junior op de 200 en 500 meter. De titel op de 200 meter werd door Thijs Smets luister bij- gezet met een Nederlands record voor junioren: 18,27 seconden. VLAARDINGEN - Het Bokx Vast- goed Open dat van 25 tot 31 augustus bij tv Holy plaats- vindt, kan een prominente deelneemster melden. De 'oude' Brenda Schultz-Mc- Carthy speelt mee in het Challengertoernooi. Schultz heeft tot genoegen van de or- ganisatie toegezegd 00k een bijdrage te leveren aan Kids Day en de servicewedstrijd. De Nederlandse veterane staat immers te boek als de vrouw met de hardste ser vice ter wereld. De organisa- tie weet zich, naast Schultz- McCarthy, inmiddels verze- kerd van 4 speelsters uit de top 200 van de wereld en 15 uit de top 250. MAASSLUIS - De Ronde van Maassluis staat te boek als een heuse slijtageslag. Het rondje over het schanseiland in het centrum van Maas sluis zorgde er maandag- avond voor dat het peloton van Amateurs A langzaam maar zeker uitdunde tot een select gezelschap wielren- ners. Ondanks verschillende pogingen slaagde niemand erin definitief vanaf de voor- kant van het peloton weg te rijden. Een eindsprint bracht daarom uitkomst. Veteraan Adrie Fijters (onlangs nog Nederlands kampioen bij de masters) was met over- macht de snelste. De Wage- ningse renner bleef Martijn de Groot uit Vuren en Ro bert de Poel uit Dordrecht voor. De 3e plaats was voor De Poel voldoende om de lei- dende positie in het Rabo- bank Waterwegklassement over te nemen van Hans Weeda. Snelste regiorenners in deze koers waren Jaco Tettelaar (4e), John Brand (6e) en Peter Jordaan (toe). De koers bij de Amateurs B werd maandag gewonnen door Jos van Ginneken uit Etten Leur. Het lid van re- gionale wielerclub De Cou- reur nam met zijn winst de leiderstrui in het Waterweg klassement over van Bas van Werven. De strijd om het Rabo-Waterwegklassement beleeft zondag, 21 September zijn final# in Schiedam. MAASSLUIS - Tettelaars-tan- demmaat Alfred Stelleman heeft 20% zicht en is licht autistisch. De Eindhove- naar is vol of over zijn 'pi- loot'. „Jaco is iemand die je in zijn waarde laat. Het klikt goed. Ook op de fiets. Wij hebben weinig tijd no- dig om het goede gevoel te krijgen." Voor Stelleman is Beijing zijn 2e Paralym pics. In Barcelona won hij goud in de ploegentijdrit. Toen Tettelaar viel heeft Stelleman niet overwogen een andere 'piloot' te zoe- ken. „Daarvoor was de tijd tekort en hij kon snel weer fietsen." Het duo moest niet alleen de strijd op de fiets aangaan. Voor kwalificatie moest ook de bond versla- gen. Hun nominatie werd onlangs plots terzijde ge- schoven. „Zonder enige uit- leg werd een ander koppel gekozen." Tettelaar en Stel leman vochten dit onrecht aan en toonden op de fiets ondubbelzinnig beter te zijn van de concurrenten. MAASSLUIS - Maassluizer Jaco Tettelaar en Eindhovenaar Alfred Stelleman vertrek- ken 23 augustus naar Korea om alvast te acclimatiseren voor de Paralympics. Het tandemduo was maandag aanwezig bij de Ronde van Maassluis. Tettelaar en zijn compagnon met een visu- ele beperking reden er een 'ererondje'. Tettelaar waagde zich vervolgens in de Ama teurs A-koers. De Maasslui zer die eerder dit seizoen door een val zijn China-reis bijna in rook zag opgaan, verwerpt de suggestie dat meerijden risicovol is met het oog op de Paralympics. „Ik heb een paar harde wed strijden nodig om in vorm te komen. Zonder dat ik mij over de kop rijd. Na Maas sluis rij ik nog zo'n crite- rium. Dan moet de vorm er zijn en gaan wij in Korea kij- ken wat de hoge temperatu- ren met ons doen. Naast het acclimatiseren werken wij aan de verdere vorm." Tette laar wenst niet naar Beijing af te reizen als veredelde toerist. „In wegwedstrijd en tijdrit zijn er voor ons re ele kansen op een medaille. Wij zijn minder goed op de baan dus die races gebrui- ken wij om verder in vorm te komen. Natuurlijk moeten we afwachten wat de om- standigheden met ons doen maar wij hebben alle tegen- standers er al eens opgelegd. Dus als we dan toch voor een medaille gaan, laat het dan meteen goud zijn." Voor de Maassluizer is met de reis naar China de cirkel rond. „Ik heb samengewoond met wielrenner Conny Me- ijer die in 1988 overleed en toen naar de Spelen in Seoul ging. Nu volg ik haar weg via Seoul naar China. Ik weet zeker dat zij erbij is." woensdag 13 augustus 2008 - WX93 De voetbalfans kregen een onderhoudende pot voorgeschoteld waarin Excelsior Maas sluis, nog maar een week in training, duidelijk tekort kwam. Foto: Roger van der Kraan Peter Jordaan (linksvoor) was een van de renners die over- eind bleef in de slijtageslag die de Ronde van Maassluis maandag was. De Maassluizer die slecht uit de laatste bocht kwam, werd lOe in de sprint. Foto: Roger van der Kraan 11I! Jaco Tettelaar en Alfred Stelleman kregen maandag bij de ronde van Maassluis een 'ere rondje' aangeboden. Maassluise wethouder Luijendijk wenste het duo succes in Beijing.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17