Kleurrijke reis door Europa van Caroline Ellerbeck Festival ■ysr- 15 miljoenste bezoek voor Holland Casino Rotterdam 'Lang en Gelukkig' gelukkig weer terug in Rotterdam Tentoonstelling lOOx Rietveld Broekriem los voor culinair festival Heerlijk Rotterdam uitgelicht maasstad woensdag 13 augustus 2008 - TX97 weekbladen ROTTERDAM - Niet alleen gok- kers vallen bij het Holland Casino in de prijzen. Een bezoekster van een concert kan daar over meepraten... Holland Casino Rotterdam heeft afgelopen zondag haar 15 miljoenste bezoek ontvangen. Om 19.40 uur checkte mevrouw Vlasblom nog niets vermoedend in bij de receptie om het optreden van Wolter Kroes in het ca sino bij te wonen. Compleet verrast mocht zij even later uit handen van de directie van Holland Casino Rotter dam een reis naar Las Vegas voor twee personen in ont- vangst nemen. Wolter Kroes overhandigde haar een grote bos bloemen. Mevrouw Vlasblom was sa- men met haar partner naar het casino gekomen. Bij de melding van het 15 miljoen ste bezoek werd zij ontvan gen met champagne en een feestelijke cheque. Tijdens een gezellig samenzijn ont- ving zij de reis naar Las Ve gas met overnachting in het Ceasars Palace Hotel voor twee personen van de direc tie van Holland Casino Rot terdam. Sinds 1975 is Holland Ca sino door de Nederlandse overheid aangewezen als enige vergunninghouder tot exploitatie van casinospe- len. Holland Casino biedt de volwassen consument een veilige en legale spel- en en- tertainmentomgeving met glamour en allure. Dagelijks bezoeken duizenden Neder- landers de casino's voor het gevarieerde aanbod. ROTTERDAM - Voor iedereen die rond de Kerst naast het jet viste, een laatste kans om deze bonte sprookjes- revue van het Ro Theater te gaan zien. Pieter Kramer regisseert Arjan Ederveen in de rol van boze stiefmoe- der in het bekende tijdloze sprookje van Assepoester, maar dan net even anders. De groep sleept u mee in een betoverde wereld vol buiten- staanders en meelopers, hei- melijke verlangens en valse ambities, theatraal vuur- werk, spectaculaire acts en melige grappen. Niets is wat het lijkt. Mannen spelen vrouwen en andersom. Boze stiefzussen (Paris en Hil ton) staan naast verdwaalde prinsessen, dominante da mes naast bange mannen en gelouterde acteurs naast een balletklasje kinderen 'om op te vreten'. Maar laat de wolf maar niet horen... Jong en oud mogen meezin- gen, de helden op het toneel waarschuwen voor dreigend gevaar of boe roepen naar de schurken. Regisseur Pie ter Kramer (eerder succes- vol met Ja zuster nee zuster, Pygmalion en nog veel meer) maakt met zijn acteurs van Lang en gelukkig een dolle boel voor alle leeftijden Acteur Dick van den Toorn ontving begin april de Gou- den Krekel 2007 voor meest indrukwekkende podium- prestatie voor zijn rol van Knoop in 'Lang en Gelukkig'. Hans Leendertse werd voor zijn rollen als de prins en de vergeetachtige fee genomi- neerd voor de Arlecchino, de meest indrukwekkende mannelijke bijdragende rol van het seizoen. De voorstelling 'Lang en ge lukkig' is voor kinderen van- af 8 jaar. Het is te zien van woensdag 27 tot en met zon dag 31 augustus. Het stuk begint om 19.30 uur en de kaarten zijn tussen de tien en twintig euro. Kijk voor meer info op www.rotter- damseschouwburg.nl. ROTTERDAM - In de Centrale Bibliotheek Rotterdam is vanaf woensdag 3 Septem ber Toox Rietveld' te zien, een tentoonstelling met 100 meubels van Gerrit Rietveld op schaal 1:3. De tentoon stelling wordt geopend door Ries Seijler, achterkleinzoon van Rietveld en een van de initiatiefnemers van het be- drijf Rietveld by Rietveld. Gerrit Thomas Rietveld (1888-1964) is wereldbe- roemd door een huis, het Rietveld-Schroderhuis, en een stoel, de rood-blauwe 'Rietveld' stoel. Toch zijn er meer dan 100 huizen van hem gebouwd en heeft hij ruim 350 meubels ontwor- pen. Voor Toox Rietveld' zijn die meubelontwerpen gese- lecteerd die zich onderschei- den door hun kleurgebruik en hun ruimtelijke en con- structieve originaliteit. Ook worden er modellen getoond van ontwerpen waarvan het origineel verloren is gegaan of die nooit zijn gemaakt. Doordat alle modellen op schaal 1:3 zijn gemaakt, was het mogelijk gebruik te ma- ken van de originele materi- alen en zijn de originele ver- bindingen toegepast. Toox Rietveld' is tot en met 30 September te zien. Voor meer info kijk op www.bibliotheek.rotterdam. ROTTERDAM - Bij Parklaan in Rotterdam vindt vrijdag 22 tot en met zondag 24 augus tus het tweede editie van het culinaire festival van Nederland plaats. Met chef- koks van toprestaurants, de heerlijkste gerechten, op- tredens en een nog luxere aankleding dan vorig jaar biedt Heerlijk Rotterdam de havenstad een culinair evenement van topniveau. Op Heerlijk Rotterdam kan het publiek 'betaalbaar' de smaakpapillen laten prikke- len door culinaire heerlijk- heden van toprestaurants als Parkheuvel, Kasteel van Rhoon en De Engel. Pu- bliekstrekkers van het eve nement zijn chefkoks als Ad Janssen, Herman den Blijker, Lars Litz en Erik van Loo. De gerechten op Heerlijk Rotterdam kosten tussen de 2 en 12 euro. De meeste restaurants bieden hun ge rechten aan voor 10 euro inclusief een glas bijpas- sende wijn. Heerlijk Rotterdam wil het publiek het allerbeste bie den; haute cuisine, chique aankleding, kwalitatieve optredens en uitstekende service. Voor de tweede editie pakt Heerlijk Rotterdam extra groot uit. Extravagante ROTTERDAM - Caroline Eller beck bracht onlangs haar eerste eigen prentenboek 'Ga je mee? - kriskras door Eu ropa' uit. Het is een kleurrijk werk waarin lezers van 1 tot too jaar worden meegeno- men langs twaalf Europese landen. Het idee voor het boek kwam van haar uitgeverij: „Zij wil- den iets doen met een reis door Europa", vertelt de Rotterdamse. „Ik vond dat een leuk idee en heb wat te- keningen gemaakt. Ik liet ze aan de uitgever zien en die was meteen enthousi- ast. Oorspronkelijk was het plan een treinreis door Eu ropa, maar dat vond ik niet zo leuk. Ook wilde ik er geen tekst bij, de illustraties spre- ken voor zich." 'Ga je mee? - kriskras door Europa' bestaat uit twaalf kleurrijke spreads waarop verschillende Europese lan den worden getoond. „Het gaat niet alleen om de lan den, want hele jonge kinde ren kunnen daar niet veel mee." Daarom keert op de pagina's telkens een aantal dingen terug, zoals poppe- tjes, speelgoed en een heli- kopter. „Op die manier loopt er een aantal lijntjes door het boek, dat op verschil lende manieren gelezen kan worden." Een verhaal zit er niet in, lie- ver laat de illustrator zoveel mogelijk aan de verbeelding over. Wat opvalt is dat som- mige dingen heel simpel zijn getekend en anderen objec- ten juist heel gedetailleerd. „Dat heb ik bewust zo ge- daan om variatie op de pa gina's te krijgen. Ik ben twee maanden intensief met dit boek bezig geweest. Uitein- delijk was het in elkaar laten overlopen van de pagina's nog het meeste werk." Ellerbeck, die haar illustra ties maakt op de compu ter, doorliep onder meer de Kunstacademie. Ze zag zich- zelf niet op een reclamebu- reau werken, maar ging daar toch voor twee jaar aan de slag. Om er vervolgens ach- ter te komen dat het niets voor haar was. Sinds drie jaar werkt ze voor zichzelf. Ellerbeck werkt veel voor communicatiebureaus en tijdschriften en aan haar kinderboeken. „Ik was daar al langer mee bezig, maar het is lastig om er tussen te komen." Haar volgende boek ver- schijnt waarschijnlijk in maart 2009. Dat is het ver- volg op het Gouden Boekje 'Yindee is jarig' over een olifant in Artis. „Ook heb ik een boekje gemaakt over Blijdorp. Over de dieren die de stad ingaan. is.;u een naif jaar klaar, maar wanneer het verschijnt weet ik niet. Ik denk erover- om het zelf uit te geven." Ze heeft zelf twee kinderen, een zoon van 4 en een doch- ter van 1. Toch heeft ze haar boek niet vooraf niet getest. „A1 heb ik het wel af en toe aan mijn zoontje laten zien of hij zag wat het was. Ik wil mijn boek niet opdringen. Ik ga niet zomaar mijn eigen werk voorlezen, alleen als ze erom vragen. Pas zag hij het liggen en zei tegen me: leuk getekend mam, je kan mooi tekenen." Kijk voor meer informatie op www.karolinaworks.nl. i a 11 Hi1II kroonluchters, comfortabe- le fauteuils en grotere ter- rassen maken de ambiance dit jaar nog luxer, groot- ser en mooier. Nergens in Rotterdam vindt men zo'n groot terras. Ook is er een centrale bar waar professionele somme- liers wijnadvies geven over twintig bijzondere wijnen. Verder is er een exclusieve Philipponnat Champag- nebar en De 'Heerlijk des sert-tent'. Schmidt Zeevis presenteert zich op Heerlijk Rotterdam met een oes- terbar en een gigantische tonijn van 1,5 meter waar- uit de buik verse sashimi wordt gesneden. Een ander hoogtepunt is stikstof ko- ken. Kok Yuri Verbeek gaat op vrijdag 22 augustus de uitdaging aan. Genieten staat voorop bij Heerlijk Rotterdam en daarom zorgt Heerlijk Rotterdam voor divers en bijzonder entertainment. Vrijdag staat in het teken van 'Friday Business Day' en dagelijks vinden er ori ginele live-optredens van de beste artiesten plaats. Onder begeleiding van toptalenten van het con- servatorium verwent de Rotterdamse DJ-forma- tie Diephuis de bezoeker met muziek vol invloeden van funk, soul en jazz. Kijk voor meer informatie op www.heerlijkrotterdam.nl. podium journaal Wie is er bang voor de grote oze wolf? door Vincent Wernke Caroline Ellerbeck heeft haar nieuwe kinderboek niet op haar kinderen getest. „AI heb ik het wel af en toe aan mijn zoontje laten zien of hij zag wat het was." W i I I 4 i illlfSI Chefkok Erik van Loon van restaurant Parkheuvel zal volgend weekend met zijn pannen aan de slag gaan tij dens het festival 'Heerlijk Rotterdam'.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21