Welkom Thuis Festival Unieke show GP2-raceteam 90.000 bloemen dalen naar beneden Trust Team Arden I#* I 1 VanderValkvakanties In weer en wind filmpje pakken Maak stickers voor de'Turtle' maasstad weekbladen ROTTERDAM - Het Theater Wal- halla en Pacific Enterprises Unlimited organiseren za- terdag 30 augustus het Wel kom Thuis Festival. Een cul- tureel festival dat iedereen na de vakantie welkom heet door de vakantiesfeer nog heel eventjes vast te houden. Het Deliplein op De Kaap staat de hele dag in het te- ken van mediterrane hapjes en drankjes, straattheater, muziek van de Haagse fla- mingoband de Regahs, de swingende Nazaten en de authentic ska, rocksteady and early reggae band Rude Rich and the High Notes. Maar er is meer... Zo worden er vakantieverhalen verteld en zijn er workshops medi terrane geveltuintjes. Ook kunnen bezoekers wat op het strand liggen en kijken naar de flanerende mensen of de Spaanse danswedstrijd. In het gloednieuwe theater Walhalla zijn overdag di verse dansworkshop (tango, flamenco, salsa of buikdans) te volgen. 's Avonds treed Flamenco con mil Amores op met de passievolle fla- mencodanseres Ana Azules. Het Schiereiland op de Zui- delijke Maasoever heeft een verleden van louche avontu- riers, dubieuze handelaren en exotische zeelui. Maar Katendrecht stond vooral bekend om haar bruisende karakter met haar kloppen- de hart aan het Deliplein. Door het verdwijnen van de scheepvaart aan de Zuide- lijke Maasoever verdwenen ook alle elementen die de ziel van de wijk waren. Het plein lag er lange tijd verloren en verpauperd bij. Na grondige renovatie en investeringen trekken ondernemers en nieuwe bewoners weer rich- ting het plein. De ideale lo- catie voor het Welkom Thuis Festival, omdat de wijk, en met name het Deliplein, symbool staat voor nieuwe mogelijkheden en de ontbre- kende, broodnodige, sociale cohesie. Kaarten voor de danswork- shops en Flamenco con mil Amores via 010-215.21.34 of www.theaterwalhalla.nl. Alle overige optredens zijn gratis toegankelijk. ROTTERDAM - Mutsen, winter- jassen, thee uit een thermos- fles en klapstoeltjes. Wie vo- rig jaar een rondje langs het Lloyd Multiplein liep, had er een schaatsevenement kun nen verwachten. Nee, het was geen beste zomer voor de Pleinbioscoop. Ook deze zomer blijft het weer een beetje achter. Maar weer of wind, de Pleinbioscoop blijft als zomerevenement onver- minderd populair. Wijs ge- worden door eerdere erva- ringen met de weergoden, zullen ook bezoekers ook dit jaar hun voorzorgsmaat- regelen treffen. Een fijne dikke jas mee en misschien zelfs een dekentje. Opnieuw verrijst in Rotterdam de grootste openluchtbioscoop van Europa. Dit jaar van 20 tot en met 31 augustus. Dat betekent dus weer iedere avond kun je onder het genot van een drankje en de on- dergaande zon genieten van prachtige films. Met een va- riatie van filmhuistoppers, blockbusters en wereldci- nema biedt de Pleinbioscoop voor elk wat wils. Het festi- valterrein gaat al om 21.00 uur open, de film begint zo- dra het donker is. Gezien het weer misschien dus al met- een, maar doorgaans rond half tien's avonds. Op het festivalterrein zijn stoelen te huur. ook kun je zelf een klapstoeltje of twee meene- men. De bar is de hele avond open. Openingsfilm is de op het Rotterdams Filmfestival al veelvuldig geprezen Juno. Donderdag draait Go with Peace Jamil, vrijdag de kei- harde misdaadfilm Eastern Promises en zaterdag het oorlogsdrama Atonement. De zondag is het tijd voor Anton Corbijn's Control, over het leven van de vroeg ge- storven Joy Division zanger Ian Curtis. De tweede week staat maandag Tussen stand op het programma, gevolgd door Tricks, Transsylvania, Hallam Foe, Das Leben der Anderen, The Bourne Ulti matum en de - nog uit te kie- zen - publieksfilm. Ontwerpwedstrijd ROTTERDAM - Rederij Aqua- liner heeft een ontwerp wedstrijd uitgeschreven voor de nieuwe veerboot tussen Rotterdam Cen trum en het RDM terrein op Heijplaat. Het winnen- de stickerontwerp moet de snelle catamaran met de bijnaam 'Turtle' (van- wege de neus van de boot) omtoveren in een verras- sende verschijning. De wedstrijd staat open voor kunstenaars en ontwer- pers uit de stadsregio Rot terdam. De inschrijving i sluit op 15 September. In de nabije toekomst gaat het RDM terrein dienst doen als innovatief cen trum. Als onderdeel van dit omvangrijke project starten de Hogeschool Rotterdam en het Albeda College hier in november met een opleidingscen- trum. Om het gebied goed bereikbaar te maken, is de veerdienst gestart. De catamaran sluit aan bij de toekomstgerichte identi- teit van het RDM terrein. Het ontwerp van moet hierbij aansluiten. WWW.AQUALINER.NL/OHT- WERPWEDSTRIJD ROTTERDAM - Autosporttalent Renger van der Zande gaat zondag 17 augustus tijdens Bavaria City Racing de GP2- bolide van het Trust Team Arden door de straten van Rotterdam sturen. Het is de eerste keer dat een GP2-auto een demonstratie verzorgt tijdens een autosportevene- ment. Van der Zande en het Trust Team Arden bereiden zich voor op deze primeur in de pitstraat van ING Race- Salon, 15 en 16 augustus in Ahoy Rotterdam. De protege van Mercedes Benz Sport is bekend met het parcours in de binnen- stad van de havenstad. Af- gelopen jaren was van der Zande een vaste deelnemer in het hoofdprogramma van Bavaria City Racing. Vorig jaar gaf hij een demonstratie in de Formule 3-bolide van het Italiaanse Prema Power Team, waar hij ook dit jaar voor uitkomt in de Formula 3 Euroseries. Voor de huidi- ge nummer vier in het kam- pioenschap wordt het niet de eerste kennismaking met de GP2-bolide. Eerder dit jaar testte hij al met succes de 600 pk sterke GP2-auto. De winnaar van de Formule 3 Euroseries-race op Zand- voort reageerde verheugd dat hij wederom in Rotter- ROTTERDAM - Het Flying Grass Carpet staat voor de deur. Op de valreep van het weekend kan Rotterdam zich opmaken voor een ware bloemenreg'en als er chrysanten uit een helikop- ter worden gegooid. Vrijdag 15 augustus zweven ze alle- maal naar beneden op het Schouwburgplein Al tien jaar houdt het kun- stenaarscollectief Blossum uit Nijmegen zich bezig met het verstrooien van bloemen om de wereld een stukje leuker te maken. „Bloemen vallen langzaam: ze dartelen en draaien en je kunt ze letterlijk uit de lucht plukken. The Flying Grass Carpet vliegt naar plekken waar weinig groene ruimte is om samen te komen, te ontspannen en plezier met elkaar te beleven." Tot en met 17 September kun je er picknicken in dit tijdelijke stadspark op het Schouwburgplein, een par- tijtje frisbeeen en heerlijk zonnebaden. Een maand lang beleef je allerlei activi- teiten in een magisch park waar je de stad niet meer voor uit hoeft. Om deze gigantische hoe- veelheid bloemen op tijd geplukt te krijgen is Blos sum, die de bloemenregen zal verzorgen, nu al de kas- sen in gedoken en met het plukken begonnen. Bij een veredelaar in het Maasland worden alle mo- gelijke kleuren chrysanten geplukt. NAZOMER IN TSJECHIE 0 ZUID-FRANKRUK c TSJECHIE PRAAG dam de honderdduizenden bezoekers mag trakteren op donuts en burn-outs. „Afge- lopen winter heb ik voor het eerst getest voor Trust Team Arden. Dat ging erg goed. Ik ben erg trots dat dit een ver- volg krijgt en dat ik ben uit- genodigd door het team om naar ING RaceSalon te ko men en tijdens Bavaria City Racing de eerste demonstra tie van een GP2-auto ooit te geven. Ik zal mijn uiterste best doen om mijn trouwe fans en sponsors een specta- culaire show te geven. Maar eerst ga ik vechten voor mijn positie in het Formule 3 kampioenschap." Pleinbioscoop traditioneel een van populairste zomerfestivals woensdag 13 augustus 2008 - TX98 journaal Maro#*® P Vertrouwd, verzorgd en voordelig 4/5/8-daagse autoreis incl. ontbijtbuffet v.a. t Oil p.p.!! Profiteer nu van deze geweldige aanbieding! U verblijft in Sporthotel Bohemia, een gezellig en sfeervol familiehotel in het mooie plaatsje Rokytnice. Geniet van de prachtige natuur in het Reuzengebergte. U kunt vanuit hier ook de "Gouden Stad" Praag hezoeken. N0G HOOIT Aankomst: diverse data van augustus t/m oktober eerder Zie www.vandervalkvakanties.nl/au107 vertounoe PRUZEMII 9-daagse busreis incl. ontbijtbuffet v.a. 943 p.p.!! Heerlijke najaarsreis naar de onvolprezen Cote d'Azur met verblijf in het eigen Van der Valk hotel St. Aygulf aan de Middellandse Zee. We hebben een prachtig excursieprogramma voor u samengesteld met bezoeken aan o.a. Nice, de Georges du Verdon, Monaco, de parfumstad Grasse en St. Tropez. U begrijpt dat dit een geweldige reis is die u niet mag missen! Vertrek: 11 oktober. lmtsie Zie www.vandervalkvakanties.nl/bu104 plmtsen, BOEK NU!I Voor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of be10172 4/5-daagse vliegreis incl. ontbijtbuffet v.a. £93 p.p.!! U verblijft in het 4-sterren plus Golden Tulip Hotel Diplomat op korte afstand van het centrum. Het hotel beschikt over vele faciliteiten waaronder een ontspannings- en fitnesscentrum. Inbegrepen: 3/4 nachten in een luxe 2-pers. kamer, dagelijks ontbijtbuffet, vlucht A'dam-P v.v. per Sky Europe, luchthavenbelastingen en taxen. Vertrek: diverse data t/m eind maart Zie www.vandervalkvakanties.nl/st103 - 46 96 96 Autosporttalent Renger van der Zande bestuurt tijdens Bavaria City Racinq de GP2-bolide van het Trust Team Arden. Vorig jaar was het nogal frisjes op de Pleinbioscoop. Benieuwd hoe het dit jaar wordt? Neem er gratis een kijkje.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23